صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ضررهای مذاکرات دوطرفه با آمریکا

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  538
  مورد تشکر
  1,658 پست
  حضور
  13 روز 11 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  ضررهای مذاکرات دوطرفه با آمریکا
  سلام وعرض ادب خدمت همه عزیزان:
  مذاکرات هسته ای سالها ست که بین ایران وکشورهای اروپایی بعلاوه آمریکا که خود خواهان بود ادامه دارد.
  طرفهای مذاکره ایرانی در سالهای قبل به هیچ وجه حاضر نمی شدند که با آمریکاییها مذاکره مستیقم داشته باشند تا اینکه دولت فعلی مسیر عوض کرده وآمادگی خود را با رفتار رئیس جمهور در صحبت تلفنی با اوباما در سفر سازمان ملل شروع کردند. والان هم در خیلی از اوقات مذاکرات ایرانی بیشتر از هر طیفی با آمریکایی هاست وتقریبا به مذاکرات دوطرفه کشیده شده است وحتی در اذهان عمومی کشورهای اروپایی از ذهنها خارج شده است.
  آمریکاییها طبق خوی مکارانه ای که داشته اند از این مساله استفاده های تبلیغاتی وسیاسی زیادی داشته اند که از عمده ترین آنها تبلیغ به زانو در آمدن ایران در مقابل آمریکا بوده است واگر جهت گریهای شجاعانه ومدبرانه رهبری نبود با این نرمش سازشکارانه دولت اذهان عمومی این مساله را قبول می کردند ولی رهبری با کیاست فوق العاده خود مساله را به نرمش قهرمانانه تبدیل کردند تا جلوی شبهه سازی ها واستفاده های تبلیغاتی گرفته شود.
  همانطور که در زمان دولت اصلاحات هم سیاست مردم سالاری دولت را که برگفته از نظامهای غربی ولیبرال دموکراسی بود به مردم سالاری دینی تبدیل کردند ودر واقع یک اصطلاح نظام سیاسی غربی را کاملا به سیاست دینی که برگرفته از سیاست وحکومت اسلامی است تغییر دادند.
  فکر کنم دولت ورئیس جمهور محترم هم وقتش رسیده که از این خوشبینی های بیش از حد خود به کد خدای دنیا دست بردارند ودنباله رو سیاستهای رهبری باشند. که برگفته از بینش اسلامی است. وجلوی این استفاده نظام سلطه از حسن نیت آنها به دشمنان اصلی این نظام گرفته شود.
  به امید چنین روزری...

  ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ در ساعت ۰۵:۰۹


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  538
  مورد تشکر
  1,658 پست
  حضور
  13 روز 11 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نتیجه مذاکرات:
  بالاخره بعد از کش وقوس های زیاد جمع بندی نهایی مذاکرات اعلام شد. وفعلا طیف دولت از این امر خوشحال بوده وآمریکایی ها به خبرسازی خود وتبیین این مساله از دیدگاه خود ادامه می دهند.
  ولی آنچه مهم است دولت باید بیشتر از منافع سیاسی خود به منافع ملت وخونهایی که در راه این پیشرفت اها صرف شده است دقت کند. حال که غنی سازی 20% که ثمره اش خون شهید شهریاری بوده است با الطاف دولت کنار گذاشته شده ودر آخرین مذاکرات غنی سازی توسط ایران به کمتر از 5% رسیده است. دولت باید فشار بر مجلس را برای تصویب سریع این قانون کنار بگذارد وبراساس آنچه رهبر ی در پاسخ به رئیس جمهور مرقوم فرموده اند عمل شود تا مبادا این خسرانی که از قبل این مذاکرات وارد شده است بیش از این نشود.
  لینک متن نامه رئیس جمهور وپاسخ رهبری:
  http://jahannews.com/vdcezx8e7jh8xpi.b9bj.html
  مردم هم نباید ره خوشحالی عجولانه بپردازند تا اینکه این توافق برسی شود تا مشخص شود که به نفع ماست یا ضرر، چون برخی آقایان بخاطر منافع وحیات سیاسی خود به این توافق نیاز داشتند وجنبه خبری آن بیشتر از حقیقت مساله برای آنها ارزش داشت.
  هیأت رئیسه مجلس ونمایندگان هم باید با در نظر گرفتن منافع مردم وپیشرفت علمی کشور وخطوط قرمز رهبری این مساله را به دقت بررسی کنند ومرعوب جوسازی ها وفشارها نشوند. چون خود این مساله ای است که آیا تحریم های ظالمانه به گفته خود آقایان اینقدر ارزش داشت که ما دانش هسته ای خودر ا به تاراج بگذاریم؟!
  %98 اورانیوم غنی سازی خود را به روسیه بفرستم؟ این همه هزینه که از بیت المال برای این امور صرف شده است، کجا خواهد رفت؟
  دوسوال است که دوست دارم دیگر عزیزان هم نظرات خود را در این رابطه بیان کنند:
  1- آیا عجله برای این توافق وتمدید چندین باره مذاکرات در دو آخر بیشتر بخاطر منافع ملت ومردم ایران بود یا منافع سیاسی آقایان؟
  2- آیا رفع تحریم ها اینقدر ارزش داشت که دولت اقتصاد مقاومتی را تعطیل کند وفقط شعارش را بدهد، واز طرف دیگر با عجله این توافق را به هر شکلی بوده به نتیجه برساند؟ آیا معامله سیاسی برسر یک پیشرفت علمی صعنتی که جزء ضروری ترین امور است از نظر منطق وعرف عقلی، شرعی، سیاسی درست است؟ 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  538
  مورد تشکر
  1,658 پست
  حضور
  13 روز 11 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  مطالعه تحلیل ذیل وسخنان دو طرف برای فهم بهتر مساله خالی از لطف نیست.
  http://www.fetan.ir/home/9522
  نتیجه مزاکرات از دیدگاه باراک اوباما واذعان به این نکته که دیگر توان ادامه تحریم هار ا نداشتند.
  http://www.fetan.ir/home/9522
  آیا خطوط قرمز رهبری در مذاکرات رعایت شده است:
  http://www.fetan.ir/home/9546
  متن کامل برنامه جامع اقدام مشترک:
  http://www.fetan.ir/home/9499
  ویرایش توسط کریم : ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ در ساعت ۰۲:۲۲


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  128
  مورد تشکر
  797 پست
  حضور
  18 روز 13 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  20
  سلام عليكم؛
  از كارشناس محترم بابت ايجاد اين تاپيك تشكر ميكنم ، سوال هاي قابل تأملي رو مطرح فرموديد ،بنظرم قضاوت درباره ي توافق قدري زوده ،بايستي ببينيم نتيجه ي كار به كجا ميرسه ، اما پر واضحه كه امريكاي مستكبر توافقي كه به نفع ايران و به ضرر رژيم صهيونيستي باشه رو امضاء نميكنه! اخباري كه طي اين دوروز از متن توافق منتشر شده بعضاً طوري بوده كه انگار1+5 گفته ، هرچي شما بگين !!! ازاينرو برخي مردم بي بصيرت به خيابونها اومدن و به جشن و پايكوبي پرداختن و فكر كردن بعد از اين توافق مملكت گل وبلبل ميشه!
  امان از اين سياست و به اصطلاح تاكتيك عقب نشيني مصلحتي !  ویرایش توسط جانان : ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ در ساعت ۰۵:۰۱


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  6,322
  صلوات
  4614
  تعداد دلنوشته
  7
  مورد تشکر
  24,853 پست
  حضور
  67 روز 15 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  11  سلام
  ابتداء باید دید که نتیجه توافق چه می شود!
  خیلی ها زود قضاوت کردن را از هماکنون آغاز کرده اند و خیلی های دیگر فعلا به تحلیل و بررسی می پردازند و واکنشی نشان نمی دهند.
  در خصوص مذاکرات ایران کمی زود خوشحالی می کنند ولی طرف دیگر را باید دید!
  زمانی که می خواستند عکس یادگاری بگیرند زمانی که ظریف ایستاد وزیر امورخارجه آمریکا و انگلیس در کنار ظریف با هم دست دادند که این پشتم را لرزاند.فهمیدم که در مذاکرات امتیازی سنگین داده ایم.
  بعضی مسائل را نیاورده اند ولی باید اجراء شود.در مورد حقوق مدنی زنان!
  به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۷
  نوشته
  3,440
  مورد تشکر
  10,242 پست
  حضور
  29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  49
  آپلود
  5
  گالری
  76  به نام خدا و با عرض سلام و خسته نباشید.
  در ابتدا باید عرض کنم که آیا این موضوع یک موضوع سیاسی نیست؟ و آیا موضوع سیاسی در سایت خلاف قوانین است یا خیر؟ سوم اینکه آیا با عدالت با کسانی که موافق این مذاکرات است برخورد خواهد شد در سایت یا وقتی مدیر سایت احساس خطر کرد این موضوع بسته خواهد شد؟
  خب حال به چند نقطه نظر از دیدگاه خودم می پردازم چون فردی عادی هستم و نه سیاستمدار. ابتدا باید عرض کنم که هنوز نمی توان به طور قطع گفت این توافق خوب بوده یا خیر.باید منتظر تغییر روند بازار بود.
  اماآیا در دولت خاتمی انرژی هسته ای تولید نمی شد؟ و صحبتی در این مورد نبود؟ در دوران فرد سیاستمداری مثل خاتمی هم چنین مثائلی بود ولی سیاست خردمندانه ی جناب خاتمی باعث شده بود آمریکا نتواند هیچ نقطه ضعفی در این مورد داشته باشد
  اما وقتی جناب احمدی نژاد وارد کار شد با بی خردی این بهانه را در اختیار آمریکا قرار داد تا مردم ایران به زیر کشانده شوند و فشار به آنها وارد شود.
  سیاست احمدی نژاد این بود که بتواند بعد از به زانو در آمدن مردم ایران، مسئله را حل کند و به استوره ی ایرانی ها تبدیل شود اما متاسفانه آنقدر در سیاست و مدیریت ضعف داشت که روز به روز بر مشکلات مردم افزوده شد و کشور ایرانی به قدری در مقابل ناملایمات ضعیف شد که همه ی امور کشور را رها کرده و به کار سیاست مشغول شد.
  احمدی نژاد و دیگر هم دستانش نیز از این روند سوء استفاده کرده و به دزدی و غارت پرداختند. مشکلاتی که احمدی نژاد و هم دستانش به ایران وارد کردند را حتی مغولها و اسکندر به ایران وارد نکردند. علاوه بر خرابکاری های فراوان در عرصه ی سیاست و مالی، احمدی نژاد پیشینه ی ایران (کوروش کبیر) را زیر سوال برد و این موضوع باعث سوء استفاده ی دیگر کشورها و ساخت فیلم های ضد ایرانی در بخش تاریخ شد.دخالت احمدی نژاد در امور مهندسی، کشاورزی، معماری و حتی ورزشی شکست های پیاپی و جبران ناپذیری به کشور وارد کرد که شاید سالهای سال باید تلاش کرد تا این شکست ها را جبران کرد.
  با این حال دولت تدبیر و امید بر سر کار آمد که این دولت ابتدا با وعده ی صد روزه ی خود مردم را امیدوار کرد ولی متاسفانه عمق فاجعه به قدری بود که نه تنها در صد روز بلکه در صد سال هم نمی توان این اوضاع را درست کرد.
  ویرایش توسط سیاوش عشق : ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ در ساعت ۰۹:۰۰


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۷
  نوشته
  3,440
  مورد تشکر
  10,242 پست
  حضور
  29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  49
  آپلود
  5
  گالری
  76  ادامه ←.............. در این بین ، مزاکرات هسته ای نور امیدی بود بر پیکر پژمرده ی مردم ستم دیده ی ایران. پیشرفت مزاکرات به کندی پیش می رفت و تحریم روز به روز کمر مردم را شکسته و شکسته تر می کرد.فقر و فحشا که در دوران احمدی نژاد گسترش یافته بود به تدریج بیشتر و بیشتر میشد و همچنین بی اخلاقی و تزلزل در اعتقادات مردم رخنه کرده و با این روند، دین هم از مدار خارج می شد.حالا مگر غیر از این است که انرژی باید به خدمت مردم می بود؟ تلاشها مگر نباید برای خدمت به مردم می بود؟ اگر با این تحریم ها جلو می رفت ایران و مردمش روز به روز ناتوان تر می شدند تا جایی که دیگر توان مقابله با احساس های غیر انسانی خود را نخواهند داشت و اسلام هم در دل مردم می مرد.حالا که دولت تدبیر و امید توانسته روند را بهبود ببخشد تا زندگی مردم رونقی بگیر، فقر کاهش پیدا کرده و تورم هم پایین بیاید، بی انصافیست که عده ای طبل رسوا بزنند و این مذاکرات را ننگ بدانند. در عرصه ی سیاست باید سیاست مدار بود.احمدی نژاد همیشه در پی محبوبیت و خود نشان دادن بود به همین دلیل فقط دوره ی 8 ساله ی خود را میدید و آینده ی مردم ایران برایش پشیزی ارزش نداشت. از همین روست که مردم ایران را در فلاکت و بدبختی فرو برد.در پایان برای آیت الله خامنه ای (بزرگ مرد ایران) آرزوی طول عمر و سلامتی می کنم و همچنین برای تیم مزاکره کننده هم آرزوی خوشبختی و تندرستی می کنم. ان شاالله همه ی جای دنیا هر ایرانی زندگی می کند در رفاه کامل باشد و از اینکه ایرانیست افتخار کند
  ویرایش توسط سیاوش عشق : ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ در ساعت ۰۸:۳۹


 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  نوشته
  10,472
  صلوات
  76100
  تعداد دلنوشته
  44
  مورد تشکر
  54,626 پست
  حضور
  161 روز 2 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  625  سلام اینکه
  نتیجه مذاکرات چه میشود هنوز نمیتوان چیزی عنوان کرد چون زوده ولی با توجه به سخنان سخنگوی دولت بعلت بدهکاری و کم آب و ... چیزی ارزون نمیشه پس اونایی که میگفتن با آمریکا توافق کنیم کنیم دلار میشه 1000 و همه چیز ارزون میشه .... خیالشون راحت دلار 3150 بعد امضا توافق شد 3300.
  اینکه بگیم کار اشتباهی مذاکره با آمریکا عده ایی میگن پیامبر(ص) با کفرا و مشرکان و یهودیان مذاکره و گفتگو کرده حالا میشه رفتار پیامبر (ص) را به این مذاکرات تعمیم داد نمیدانم!!!!

  چه توسط وزیر نیرو چه توسط کارشناس خبره عنوان شده ایران دخایر آبش بسیار کم شده و وارد 8 سال خشکسالی شده و این روند ایران رو به جمع عربستان و مغولستان می پیوندد

  خیلی از دوستان در فضای مجازی معتقدند عملا این خشکسالی کشاورزی و قوت قالب مردم رو به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد و یکی از علتهای مذاکره ایجاد شرایط وارد کردن محصولات غذایی و کشاورزی است چون هم اکنون بیش از 40-50 درصد مواد غذایی از خارج کشور وارد میشه که همه از متحدادن امریکا هستند همانطور که دارو را تحریم کرده بود قرار بود در ادامه روند تحریم ها مواد غذایی هم تحریم بشه به همین علت ایران تصمیم به مذاکره گرفته و پای میز مذاکره نشست.

     

  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B2_%DA%A9%D8%B1%D8%AF% D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C
  پروفسور کردوانی پدر کویر شناسی ایران خطاب به مدیران گفت :
  " چرا نمیفهمید دیگر آب نیست؟!؟ "
  مرتب مرا به کنفرانس دعوت میکنند , اما نمیروم چون دیگر فایده ای ندارد و کار از سمینار و کنفرانس گذشته است !
  دشتهای کشور نشست کرده و بخاطر "توهم تولید همه چیز توسط خودمان !"
  در سراسر کشور کارخانه های پر مصرف صنعتی ساخته ایم که تکنولوژی ندارند و فقط
  آب را حرام میکنند.
  بطور مثال سطح آب در جهرم ٥٧٠ متر،
  در رفسنجان ٤٥٠ متر و در شهریار ٣٠٠ متر پایین رفته است!!!!

  در جلسه دوم:
  او در این جلسه هشدار داد تا 5 سال آینده در ایران " جنگ بین استانها و شهر ها بر سر آب "
  علنی خواهد شد ،او گفت بحران آب ایران را خواهد بلعید.

  امروز " میدان واقعی جنگ " در
  " حوزه آب " است.
  آمریکا و
  هسته ای و
  عربستان و
  یمن تهدید دراز مدت نیست،

  این بحران آب است که واقعا " امنیت ملی ایران " را تهدید کرده است !  .فقط یک لیوان آب کمتر مصرف کنیم تا روزی 17000000لیتر اب ذخیره شود.
  این مطلب را به اشتراک بگذارید


  ورود ﺍﯾﺮﺍﻥ به هشتمين سال خشکسالى (مخصوصا بوشهر و استانهاى همجوار استان بوشهر. و نواحى جنوب شرق و شرق کشور )طبق گفته هاى ناسا ايران از 8سال پيش وارد دوره30سال خشکسالى شده است..ﻭ ﺍﮔﺮ ﻣﻦ ﻭ ﺗﻮ ﻭ ﮐﻞ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻭ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﻪ ﻓﮑﺮﻧﺒﺎﺷﯿﻢ، ﺗﺎ ۱۰ﺳﺎﻝ ﺁﺗﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﮐﺎﻣﻼ ﺑﯿﺎﺑﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ!
  ﻃﺒﻖ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﻧﺎﺳﺎ ﺷﺪﺕ ﺧﺸﮑﺴﺎﻟﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺣﺪﯼ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﮐﺸﺎﻭﺭﺯﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﮐﻞ ﻧﺎﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﻭﺍﺭﺩ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻣﺤﺾ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺯﺭﺍﻋﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ.
  ﺍﮔﺮ ﺗﺪﺍﺑﯿﺮ ﺟﺪﯼ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻧﺸﻮﺩ ﺑﮕﻔﺘﻪ ﻧﺎﺳﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺯ ﮐﺸﻮﺭ ﻧﯿﻤﻪ ﺧﺸﮏ ﺑﻪ ﯾﮏ ﮐﺸﻮﺭ ﺧﺸﮏ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ!!!
  ﻣﺜﻞ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﻭ ﻣﻐﻮﻟﺴﺘﺎﻥ!

  ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺭﺍ ﺟﺪﯼ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ!
  ﻣﻮﻗﻊ ﺷﺴﺘﻦ ﻇﺮﻑ،
  ﺣﻤﺎﻡ،
  ﻟﺒﺎﺱ،
  مسوﺍﮎ،
  ﺍﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ،
  ﻭﺿﻮ
  و ...
  ﺑﻪ ﺍﺭﺯﺵ
  ﺁﺏ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﯿﺪ!
  ﺑﺎ ﺁﺏ ﺑﺎﺯﯼ ﻧﮑﻨﯿﻢ!
  ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻬﻢ ﺍﺳﺖ!
  ﺍﺯ ﻫﻤﯿﻦ ﺍﻻﻥ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻃﺮﺡ ﻭ ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﯾﯽ ﺭﺍ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﯿﻢ!
  ﺁﺏ ﻣﺎﯾﻪ ﺣﯿﺎﺕ ﺍﺳﺖ.

  ویرایش توسط یوسف : ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ در ساعت ۱۳:۴۳
  ضررهای مذاکرات دوطرفه با آمریکا
  عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
  عشق یعنی باخداتنهاشدن
  عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
  عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
  عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
  عشق یعنی شکردربودونبود
  عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
  عشق یعنی غرق این معناشدن

  ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

  دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  نوشته
  4,552
  صلوات
  139000
  تعداد دلنوشته
  82
  مورد تشکر
  19,668 پست
  حضور
  131 روز 7 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با تشکر از دوستان که نظرات خود را اعلام کردند. باید بگویم که طبق اساس نامه کانون قرانی نباید بحث سیاسی در این کانون صورت بگیرد.

  و تنها مباحث قرانی و تفاسیر و احادیث دینی در این سایت مجاز است.

  و مورد دیگری که باید گفته شود این است که در مورد دستاوردهای موضوع مذاکرات و نتایج ان باید تحمل کرد .و دید که چه پیش خواهد امد.

  اما جای امیدواری است که زندگی برای مردم راحت تر شود. و باید دانست که انچنان که مولا علی علیه السلام می فرمایند: شکم گرسنه ایمان سرش نمی شود.

  و مقام رهبری نیز با توجه به شرایط زندگی مردم و فشارهای اقتصادی دستور مذاکرات و اختیارت

  را به تیم مذاکره کننده دادند. و باید به این موضوع نیز توجه داشت که نفت کشور علنا" دیگر تولید نمیشد. و تنها به صورت ذخایر نفتی ما فعالیت داشتیم.

  و اکثر کارخانه ها ی تولید نفت با حداقل تولید کار می کردند. و مسئله مهم دیگری که جای دارد بگویم این است که در همین دو -سه روزه در شرکت نفت به تمام کارخانه های تولید نفت و فراورده های نفتی دستور اضافه کردن تولیدات را داده اند.

  و این می تواند جای امیدی باشد برای کشورمان که براحتی مشکلات اقتصادی را حل کنند.

  و در مورد اب هم همانطور که یوسف گفتند باید رعایت کنیم. چرا که در همین استان فارس به خیلی از کشاورزان گفته شده که امسال کشت برنج و محصولاتی که به اب فراوان نیاز دارند نداشته باشند.

  خیلی از رودخانه ها و قنات ها و چاه ها در فارس خشک شده است. دریاچه پریشان و دریا چه مهارلو نیز خشک شده اند. و خلاصه باید بجای اینکه به هم گیر بدهیم بیایید دست به دعا شویم و برای نزول رحمت الهی یعنی باران و برف در پاییز و زمستان امسال دعا کنیم . با شد که تمام نعمات خداوندی بر سرزمین مقدسمان نازل شوند. یا حق.
  عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
  که چرا عشق به انسان نرسیده است
  چرا آب به گلدان نرسیده است
  چرا لحظه ی باران نرسیده است
  به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
  به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
  غم عشق به پایان نرسیده است
  بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
  بنویسد که هنوزم که هنوز است
  چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
  چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است


 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  96
  مورد تشکر
  222 پست
  حضور
  11 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش عشق نمایش پست
  اماآیا در دولت خاتمی انرژی هسته ای تولید نمی شد؟ و صحبتی در این مورد نبود؟ در دوران فرد سیاستمداری مثل خاتمی هم چنین مثائلی بود ولی سیاست خردمندانه ی جناب خاتمی باعث شده بود آمریکا نتواند هیچ نقطه ضعفی در این مورد داشته باشد

  خردمندانه! آدم خندش می گیره
  من طرف دار هیچ کس نیستم ؛ فکر می کنم هر کسی به فکر خودشه
  ولی خاتمی فقط از ما جونا پله ساخت برای خودش ، اون موقع انرژی هسته ای محلی از اعراب نداشت!
  کوی دانشگاه رو یادتون رفت! خاتمی سکوت کرد
  من نمی گم همین شما قرانی ها می گید
  رهبری وقتی مریض بود هر کسی رو اجازه داد بیان ملاقاتش بجز این خاتمی!
  تو فتنه 88 هم که همه میدونن چه کاره بود
  نامرد تر از این خاتمی من ندیدم! حرومش بشه رای من و امثال من که بهش دادیم

  مرا اينگونه باور کن...
  کمي تنها ،
  کمي بي كس... ،
  کمي از يادها رفته... ،
  خدا هم ترک ما کرده ،
  خدا ديگر کجا رفته...؟!
  نمي دانم مرا آيا گناهي هست..؟
  که شايد هم به جرم آن ،
  غريبي و جدايي هست..؟؟؟صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود