نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما آیا جوانان ایرانی افسرده هستند؟

رأی دهندگان
19. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

12 63.16%
  • خیر

7 36.84%
صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا جوان ایرانی افسرده است؟؟؟

نوشته
    283
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3

آیا جوان ایرانی افسرده است؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای دام ظله العالی ::

«جوان اروپایی افسرده است...
    جوان ایرانی که روز بیست‌وسوّم ماه رمضان که شب قبل را با احیاء گذرانده،
    با دهان روزه، در گرمای شدید تابستان، می‌آید در خیابان راه‌پیمایی میکند،
    بعد می‌نشیند زیر آفتاب و نمازجمعه را برگزار میکند،
    او فرسنگها از افسردگی دور است،
    او سرزنده است، او بانشاط است.»

...................................

سلام و عرض ادب

با توجه به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در گفتگو با دانشجویان

که جوان ایرانی بانشاط ترین جوان دنیاست و افسرده نیست

بنظر شما

علت اینکه غرب تلاش می کند تا ملت ایران را افسرده نشان دهد چیست؟

مــــولاي غريبــــــم!

اشتياقــــــي که به ديــــدار تـــو دارد دل مــــن

دل مـــــن دانـــد

و مـــــــن دانــــــم و

تنــــها دل مــــــن ...

جهت تعجیل در فرج امام زمان (عج) صـــلـــوات

2.  

نوشته
    502
    صلوات
    86
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    7 روز 5 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدی نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای دام ظله العالی ::

«جوان اروپایی افسرده است...
    وعلیکم
    ببین داداش شوما دقت کن رهبر کدوم جوونا رو گفته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدی نمایش پست

اونا نه افسرده نیسن ولی اونایی که هیچ کدوم از این کار را رو نکردن چی؟ هستن یا نه؟
    من کاری به غربیا ندارم دادا
    اونا خیلی وخت با ایرونی جماعت چپن چون زیر بار زور نرفته و نمیره از 3000 سال پیش همین غربیا
    ( یونان و روم) به ایرون حمله میکردن و چش داشتن الانم شدن امریکا و رفقا
    ولی اَ نظر داآشت 40-50 درصد جوونا افسرده ان

ویرایش توسط داش غلام : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳ در ساعت ۰۱:۵۹

زِ درد حسرت و دردِ جدایی/قسم دادم خدا را بر خدایی
    دل هر عاشق دلبسته چون من/شود یک روز عمری کربلایی
    بیا جانا بیا همراه ما شو / بیا با ما گدای نینوا شو
    دم هرچی رفیقه گرم ، کمر هرچی نا رفیقه خم
    روی هرچی بی مرامه کم ، برای دشمنات آرزوی زلزله بم
    زیر چشم دشمنات نم ، ایشالا هیچوقت نبینی غم . .
    تاپیک داشتونه کلیک کنید به مولا ضرر مرر نره
    : حاجی جمالتو عشقه.... کوتاه بیا

نوشته
    22,913
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    852 پست
    حضور
    98 روز 6 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط داش غلام نمایش پست
    ولی اَ نظر داآشت 40-50 درصد جوونا افسرده ان
    سلام موافقم افسردگی الان نصفش مال تغذیه بد وشرایط بد خونواده ها و علاف بودنشون هست.افسردگی خفیف که نودونه ونیم درصدشون دارن این جا هم یافت می شه یه کم چشم بصیرت می خواد!!

آیا جوان ایرانی افسرده است؟؟؟

نوشته
    1,275
    مورد تشکر
    267 پست
    حضور
    69 روز 4 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    38

نباید جوان ها رو دسته بندی کنیم و بگوییم فلان دسته افسرده اند و فلان دسته نیستند و در نهایت نتیجه می شود اکثریت جوان های ایرانی افسرده اند. از جزء به کل رسیدن نتیجه خوبی نمی دهد. اما با یک نگاه کلی به مشکلات و فساد بالای اروپا می توان به راحتی فهمید که یک جوان با حساسیت های دوره ی خود چقدر در این کشور ها لطمه روحی خواهد دید. از طرفی باید دید تعریف ما از "افسردگی" تعریف درستی هست یا خیر. مقام معظم رهبری امام خامنه ای مدظله العالی می فرمایند:

جوان ایرانی خوشبختانه جوان پرانگیزه و پرشوری است؛ درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی است که بعضی از مراکز مغرض آماری و غالباً با منشأ خارجی یا اساساً خارجی اعلام میکنند. آنها میگویند جوان ایرانی افسرده است؛ یک طبقه‌بندی هم میکنند و میگویند جوان ایرانی در فلان درجه‌ی از افسردگی -یک درجه‌ی خیلی بالایی- قرار دارد. این یک دروغ محض و خباثت‌آمیزی است که دارد امروز انجام میگیرد و بهانه‌ی یک سلسله کارهای خلاف دیگر است؛ جوان ایرانی افسرده است، پس بایستی برایش محیط نشاط درست کنیم؛ چه‌جوری؟ با کنسرت موسیقی، با جلسات و اردوهای مختلط جنسی، و آزادی‌هایی از این قبیل؛ این دنباله‌ی آن حرف است. نخیر، بعکس، جوان ایرانی امروز جزو بانشاط‌ترین و فعّال‌ترین و سرزنده‌ترین جوانها است. شما نگاه کنید در دنیای غرب، جوان اروپایی افسرده است؛ این‌قدر آمار خودکشی‌ها در آنجا بالا است. افسردگی آنجایی است که یک جوانی بر اثر فشارهای روحی، تفنگ دست میگیرد، میرود در یک ساحل امن و بظاهر آرام و حدود هشتاد کودک را با رگبار میکشد؛ اتّفاقی که دو سه سال پیش در یکی از کشورهای اروپا اتّفاق افتاد که همه مطّلع شدند و در دنیا منعکس شد؛ افسردگی این است. افسردگی عبارت است از اینکه جوان اروپایی برای خودکشی کردن می‌آید در سِلک داعش. گزارشهایی که ما داریم نشان میدهد که تعداد بالایی از عناصر انتحاری داعش، جوانهای اروپایی‌اند؛ میخواهد خودکشی کند، فکر میکند این خودکشی یک هیجانی دارد و بهتر از غرق کردن خود مثلاً در رودخانه‌ی فلان کشور اروپایی است، [پس] می‌آید اینجا؛ بر اثر افسردگی کامل دنبال هیجان میگردند؛ افسرده آنها هستند. جوان ایرانی که روز بیست‌وسوّم ماه رمضان که شب قبل را با احیاء گذرانده، با دهان روزه، در گرمای شدید تابستان، می‌آید در خیابان راه‌پیمایی میکند، بعد می‌نشیند زیر آفتاب و نمازجمعه را برگزار میکند، او فرسنگها از افسردگی دور است، او سرزنده است، او بانشاط است.

حال وقتی ایشان با این قاطعیت می فرمایند
    جوان ایران افسرده نیست فکر نمی کنم بیشتر از این نیاز به بحث داشته باشد و اما دلیل غرب برای افسرده نشان دادن ایران ...

ان شاء الله ادامه دارد

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

به نام خدا. قبلا یک بار نوشتم و متاسفانه از بین رفت. حضرت آیت الله خامنه ای در مورد جوانان حرف های خوبی می زنند ولی آیا مملکت ما هم برای جوانان کارهای خوبی انجام می دهد؟جوان ایرانی برای دریافت ساده ترین کار باید فرسنگها دوندگی کنند اما در اروپا زمینه را برای کودکان مناسب می کنند تا جوان موفقی شوند و بعد از نکه جوان موفقی شدند به راحتی امکاناتی در اختیار آنها قرار می دهند تا از این موفقیت به بهترین نحو بهره برداری شود.من نمی گویم جوان ایرانی افسرده ست و با این موضوع موافق نیستم اما با این موافقم که جوان ایرانی سرخورده ست. جوانی ایرانی دویده و به جایی نرسیده ست.جوان ایرانی خسته ست. به جوان ایرانی بها داده نمی شود. تا حال به این فکر کرده اید چند درصد از بزرگان علم آمریکا ایرانی هستند؟جوان ایرانی درک نمی شود. فهمیده نمی شود چون قدرت این اجازه را به آنها نمی دهد

نوشته
    1,275
    مورد تشکر
    267 پست
    حضور
    69 روز 4 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    38

با اجازه از جناب محراب تعدادی از پست های ایشان در اسک دین را کپی می کنم تا در این تاپیک هم مثل آنجا چندین صفحه حرف های تکراری نداشته باشیم. این پست ها جواب چند پست قبلی و پستهایی است که مطمئنم در آینده گذاشته میشه. پس بهتره قبل از اینکه تاپیک به چندین صفحه برسه و آخر هم بی نتیجه بمونه دوستان این سخنان رو مطالعه بکنن و اگر صحبتی نبود به سوال استاتر تاپیک بپردازیم :

بنده به هیچ عنوان به امار های چنین کشورها و مراکزی اعتقاد ندارم و البته با دلیل

زیرا معیار و شاخص بین جوامع اسلامی مخصوصا ایران اسلامی با معیار و شاخص با جوامع غربی یکی نیستند
    به عبارتی اگر درجوامع غربی معیار شادی جوانان را حضور در شب نشینی ها و پارتی ها مختلط و تعداد کاباره های سطح شهر و مصرف قرص های روان گردان و مشروبات الکلی و ....می دانند
    درجوامع اسلامی معیار نشاط مردم حضور در برنامه های معنوی است مثل ماه رمضان و اعیاد و.....

طبق معیارهای جوامع غربی هیئتها و عزاداری ها و گریه کردن به اهل بیت و سرمزار رفتن ها و هفتم و چهلم و....ها از عوامل افسردگی است ولی طبق شاخص های اسلامی جوانان ایرانی با حضور مراسم عزاداری ها و هئیت ها به خودسازی مشغول اند و روح خود را تعالی می بخشند و این از عوامل نشاط است

طبق معیارهای جوامع غربی نشاط را فقط در جسم انسان می دانند و به روح و تعالی ان کاری ندارند ولی طبق شاخص های اسلامی روح انسان است که باید متعالی شود و هر چقدر روح انسان نزدیک به خدا می شود و تقرب به الی الله دارد انسان بانشاط تر می شود
    طبق این تعالیم الابذکر الله تطمین القلوب است و قلب ها با یاد خدا ارامی می گیرد و ارامش قلبی موجب نشاط است ولی طبق شاخص های جوامع غربی انسان با دوری از خدا ونزدیکی به گناه است که با نشاط تر می شود

در جوامع اسلامی انسان هرچقدر از جنس مخالف فاصله می گیرد(((به معنای روابط نامشروع و گناه)))) متعالی تر می شود زیرا امرخدا است و دین اسلام ولی در جوامع غربی در فیلم ها و برنامه و رمان ها و .......دختر و پسرهایی را که دوست از نوع جنس مخالف قبل از ازدواج نداشته باشد را انسانهایی ناتوان و افسرده و غیر اجتماعی معرفی می نمایند و همچنین لذتهای جنسی و تنوع در ازدواج و همجنس و غیر همجنس و حیوان .......را موجب نشاظ می دانند

و هزاران دلیل از این دست را می توان شمرد و نوشت که معیارهای سنجش افسردکی و نشاط در جوامع غربی با جواع اسلامی مخصوصا ایران اسلامی یکی نیست
    خب وقتی معیارها یکی نیست چگونه انتظار دارید که شما طبق معیارهای انها در رتبه های بالا قرار بگیرد؟؟
    .................................................. .....
    مشکلات کار و فقر و بی پولی و مسکن و .....مشکلات همه ملت هاست
    همین اروپا و امریکا را ببینید متوجه می شوید که همه کشور ها با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند
    پس مشکلات همیشه بوده و زمان ما هم هست

اگر به مشکلات است همین ملت در اوج فقر و نداری موفق به شکست ابرقدرتها شدند و انقلاب کردند
    همین جوانها بودند که در فقر و تحریم در جبهه جنگیدند

پس نمی توان مشکلات را مولفه ای برای افسرده جلوه دادن جوانان مطرح نماییم
    هرچند بنده نافی مشکلات نیستم و بارها هم بیان کرده ام مشکلات کشور را
    ولی خب ارتباطی میان مشکلات و افسرده نشان دادن مردم ایران نیست

باز تاکید می کنم
    فقر و گرسنکی در تعالیم اسلامی موجب افسردکی نمی شود در مبانی معرفت های دینی گناه و دوری از خدا و عدم توکل و خارج شدن از ولایت الهی است که موجب افسرده شدن انسان می شود نه فقر و مشکلات

نمونه اش جوانان 36سال پیش که نه کار داشتند و نه شغل و .......همه مشکلات مارا هم داشتند و از ما فقیرتر هم بودند ولی به هیچ عنوان افسرده نبودند چرا چون تعالی روحی داشته و خود را زیر ولایت الهی و ائمه می دیدند و با نزدیکی به خدا و مبانی دین با نشاط می شدند
    مولفه ای که کم شده الان جامعه ماست

و بیشتر دوستان از ان مساله غافل اند و مدام در پست های خود کار و شغل و ازدواج و....را مطرح می نمایند
    .................................................. .....................
    خب وقتی جوانی اعتقاد به خدا و اسلام و دین داشته باشد
    می تواند بر مشکلات فایق اید و با تلاش و کوشش و سعی بیشتر برای خود و فرزندان و خانواده اش با روزی حلال امکاناتی فراهم نماید
    ولی وقتی جوانی به پوچ گرایی رسید
    به شیطان پرستی رسید
    به خودکشی و قتل و غارت و جنایت و....دست زد چگونه می تواند به مشکلات غلبه کند و یا به فکر پیشرفت باشد؟؟؟
    و یا حتی افسرده نباشد؟؟؟

به هیچ عنوان رسیدن به مشکلات مادی دنیا علتی برای خودکشی نمی تواند باشد؟؟؟
    این مساله با مبانی دینی ما هم در تضاد است که خداوند لذت های مادی را خلق کرده است که انسان در نهایت به خودکشی دست بزند؟؟؟؟
    این حرف از نظر اعتقادی درست نیست
    .................................................. ........................................
    ما صرف نماز و روزه را شاد بودن نمی دانیم

این ارتباط برقرار کردن با خداست که موجب نشاط است و نه صرف خم و راست شدن و غذا نخوردن
    الابذکر الله تطمین القلوب

مردم از فرط گناه به دین پناه نمی برند
    مردم برای یافتن پاسخ های اساسی خود از جمله چیستی زندگی چرایی زندکی هدف زندگی و چیستی خدا و اخبار از عوالم پس از مرک و احوالات انسان در عوالم دیکر است که به دین رهنمون می شوند و البته ترک گناه هم می تواند در بانشاط بودن انسان نقش داشته باشد
    اینها مسایلی است که ثابت شده است
    .................................................. ...................

گریه بر شهدا و کربلا و راز و نیاز با خدا نه تنها ارامش بخش و نشاط اور است که از افسردکی و .......خیلی از مشکلات انسان را دور می نماید
    تجربه هم می توانید بکنید

اصلا گریه کردن به هیچ عنوان مساوی با افسردگی نیست
    برای نمونه مثلا دیدن کسی را که از شدت خوشحالی داره گریه می کنه ؟؟؟
    می کی چرا گریه می گنی می گه از خوشحالی است و از نهایت نشاط است
    .................................................. ........
    بنده به هیچ عنوان در صدد القای این مطلب نیستم که جوانان ایران بهترین زندگی را دارند
    اتفاقا بنده قایلم که باید بهترین زندگی که لایق جوان مسلمان شیعه است را برای این جوانان فراهم کرد و این بنده گار خوب خدا لایق بهترین امکانات مادی اند
    و گلایه از مسئولین دارم که چرا این امکانات را فراهم نمی کنند

بنده هم در این کشور زندکی می کنم
    خیلی از مشکلات را از نزدیک به خاطر شغلم و زندگی در چندین شهر و با انسانهای مختلف درک می کنم
    ولی همه سخن بنده این است

ایا واقعا امارهایی که در مورد جوانان ایرانی می دهند و همه را افسرده و .....نشان می دهند درست است؟؟
    بنده این سوال را به بحث گذاشتم که ایا واقعا این امار ها با واقعیت جامعه ایرانی ما تطابق دارد یا نه؟؟

ویرایش توسط محب مهدی : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳ در ساعت ۱۳:۲۸

نوشته
    4,324
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,240 پست
    حضور
    122 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

" با سلام به دوستان کانون قرانی من معتقدم که نداشتن هدف مشخصی در زندگی و نداشتن اعتقادات و اهداف بزرگی در زندگی بهترین عامل ایجاد افسردگی است.

وقتی انسان از همه نظر تعمین باشد ولی احساس پوچی و خلا ء در زندگی داشته باشد .مسلما"

دچار افسردگی می شود. برای مثال تمام خودکشی هایی که در بین جوانان چه شرقی و چه غربی صورت می گیرد. و جوانانی که زندگی مرفه ای دارند. این ثابت می کند .که تنها فقر و گرفتاریهای مادی نمی تواند موجب خودکشی انان شود.

ایا فرزندان شاه که خودکشی کردند مشکلات مادی داشتند؟ البته که نه .

من بارها گفته ام جوانان کارگر یا چوپانی را دیده ام که انچنان از زندگی خود راضی و خوشنودند که باعث تعجب می شود. و اگر در زندگی انها دقت کنی میبینی که واقعا هیچ مال و منالی ندارند.

و این تنها در نتیجه داشتن ایمان و اعتقادات محکم به خداوند و راه سالم زندگی کردن انهاست.

اگر رهبر مان از پر شور بودن جوانان می گوید باید گفت که جوانانی که در قلبشان ایمان و امید به خداوند و اینده دارند. نه انها که دچار پوچی و خلا هستند.

و باید ایجاد هدف و انگیزه در بین جوانان خود کنیم. یعنی جوان بداند که برای چه کاری افریده شده و در زندگی مادی خود چه راهی را باید طی کند.

و نباید تصور کرد که وجود تفریحات مخرب و فساد باعث شادی جوانان می شود. و بسیاری از این جوانان که راه فحشا و فساد را طی کردند. در دامان نابودی و فنا افتادند.

با ارزوی زندگی روشن و با افتخار برای جوانان کشورمان و تمام جوانان جهان . یا حق.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

نوشته
    1,523
    صلوات
    42100
    تعداد دلنوشته
    11
    مورد تشکر
    823 پست
    حضور
    29 روز 13 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    88

سلام به همگی دوستان خوبم .نمیدونم توو این تاپیک چقدر آزادی بیان هست.با اجازه از همگی دوستان دلم می خواد حرفمو بزنم. بله کلام آقا متین قبول دارم جوون ایرانی که تا نیمه های شب احیا می گیره و صبح با وجود خستگی و گرما و روزه داری به راهپیمایی روز قدس میره ولی به نظره من این نشون دهنده ی شادیو عدم افسردگیه نیست بلکه اگه جوونه ایرونی با این شرایط به راهپیمایی روز قدس میره به خاطر اعتقاداتو عرقه ملی و انسان دوستیشه که میره.

بله به نظر من جوونه ایرونی افسرده اس و این هیچ ربطی به نوع تغذیه و شرایط مالی و اعتقاده آدم نداره.یعنی افسردگی فقط ماله بچه قرتیاس و بچه مذهبیا دچار افسردگی نیستن اگه طرز فکرتون اینه پس بهتره یه سر به مطب روانشناسا و روانپزشکا بزنید. من چند تا بچه مذهبی میشناسم که از نظر اعتقادی خیلیم فولن ولی به خاطر مشکل افسردگیشون تحت نظرن.

در ثانی باید دید از نظر هر کسی افسردگی یعنی چی؟

من خودم به عنوان یه جوونه ایرانی افسرده ام از نظر من افسردگی یعنی شاد نبودن و شاد زندگی نکردن یعنی نخندین. مثلا وقتی توو یه جمعی هستم اطرافیان یه چیزه خنده دار تعریف می کنن خودشون دارن میمیرن از خنده ها منم مثلا دارم هلاک میشم ولی توو ظاهرم هیچی معلوم نیست طوری که همونا که داشتن می مردن از خنده رو هم از ذوق می ندازم حالا چراااا؟
    چون خندیدن بلد نیستم.حالا چرااااا خندیدن بلد نیستم؟

من توی خونواده ی به شدت مذهبی و تعصبی بزرگ شدم که همیشه این جمله مثل پتک توو سرم بود(وااا داری می خندی؟چه معنی داره؟مگه دخترم می خنده؟سریع نیشتو جمع کن ببینم)یعنی حتی دریغ از یه لبخند این کاریه که بزرگای ما کردن مطمئنم این موضوع توو خیلی از خونواده های قدیمیو مذهبی اتفاق افتاده.ولی واقعا کجای دین ما اینو گفته؟دین ما یه دین میانه روس و با هر گونه تعصبو زیاده روی منافات داره این تعصباتو زیاده روی ها کاری کرده که وقتی پای حرفه همین جوونا میشینی دین اسلام رو یه دینه غمزده و خشک میدونن و برای فرار از این خشکی ترک دین میکنن که شاد باشن بی خبر از اینکه به ریسمان فنا و نابودی چنگ زدن. البته دلایلو ریشه ی افسردگیه جوونه ایرانی فراتر از ایناست من فقط خواستم یه دلیلشو که باعث افسردگیه منو امثال من شده رو عنوان کنم. اعتقادات آدم سر جای خودش من با خدا خیلیم مچم و این باعث آرامشم میشه دلم قرص میشه باهاش درد و دل و مناجات می کنم و یعنی در اصل با معبودم عشقبازی میکنم ولی این باعث نمیشه من خندیدنو شادی کردنو یاد بگیرم من با ارتباطه با معبودم سرشار از انرژی میشم انرژیهای منفی که داشتم چطوری باید تخلیه کنم و یا انرژی که دریافت کردم چطوری بروز بدم.اینا همه نظر و افکاره منه میتونه غلط یا درست باشه. کلی حرف واسه گفتن دارم عذرمی خوام که پر حرفی کردم و تشکر می کنم بابته تاپیکه خوبتون و سعی می کنم دوباره برگردم

اللَّهُمَّ اكْشِفْ هَذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هَذِهِ الْأُمَّةِ بِحُضُورِهِ وَ عَجِّلْ لَنَا ظُهُورَهُ إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدا وَ نَرَاهُ قَرِيبا بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

نوشته
    313
    صلوات
    142
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 روز 1 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

افسرده های عالم... بشتابید... بشتابید... الان 6-3 جلو هستیم... داریم برنده می شیم
    فعلا امضا نمیدیم

نوشته
    502
    صلوات
    86
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    7 روز 5 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط محب مهدی نمایش پست
    حال وقتی ایشان با این قاطعیت می فرمایند جوان ایران افسرده نیست فکر نمی کنم بیشتر از این نیاز به بحث داشته باشد
    و علیکم اگه نیاز به بحث نره چرا مطرح کردین!
    بنظر شوما یعنی جوانان ایرانی افسرده نیسن و همه خوش و خرمن؟

زِ درد حسرت و دردِ جدایی/قسم دادم خدا را بر خدایی
    دل هر عاشق دلبسته چون من/شود یک روز عمری کربلایی
    بیا جانا بیا همراه ما شو / بیا با ما گدای نینوا شو
    دم هرچی رفیقه گرم ، کمر هرچی نا رفیقه خم
    روی هرچی بی مرامه کم ، برای دشمنات آرزوی زلزله بم
    زیر چشم دشمنات نم ، ایشالا هیچوقت نبینی غم . .
    تاپیک داشتونه کلیک کنید به مولا ضرر مرر نره
    : حاجی جمالتو عشقه.... کوتاه بیا

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)