جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه والدین خود را راضی کنیم تا به خواستگاری فرد مورد نظرمان بروند؟

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

چگونه والدین خود را راضی کنیم تا به خواستگاری فرد مورد نظرمان بروند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف نمایش پست
    امام صادق (ع): با کسی ازدواج کن که او را دوست داری و اگر کسی را پدر و مادرت پسندیدند و تو او را دوست نداری به عنوان همسر انتخاب نکن.دختری خدمت رسول اکرم (ص) آمدند و گفتند که پدرم اصرار دارد که با خواستگاری که برایم امده ازدواج کنم هر چند پسر خوبی است ولی من او را دوست ندارم. رسول الله فرمودند که آیا من می توانم از شما خواهش کنم که به احترام پدرت بپذیری؟ گفت: حرمت پدرم در جای خود محفوظ ولی من به این مرد علاقه ندارم. رسول الله فرمودند : «اختیار با خود توست»
    سلام
    قبول نکردند چه؟
    من داخل سایت کسی را می شناسم که مشکلش همین است!
    پدر و مادرش می گویند یا آنی را که ما می گوئیم یا خواستگاری نمی آئیم!!!
    این شخص چه کند؟
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

2.  

نوشته
    10,256
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    702 پست
    حضور
    155 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    سلام
    قبول نکردند چه؟
    من داخل سایت کسی را می شناسم که مشکلش همین است!
    پدر و مادرش می گویند یا آنی را که ما می گوئیم یا خواستگاری نمی آئیم!!!
    این شخص چه کند؟
    سوال:
    سلمان جان من مطلب شما رو بصورت یک سوال مطرح میکنم تا کارشناس بیاد جواب بده
    فردی که کسی رو دوست دارد ولی پدر و مادرش راضی نمیشوند با وی به خواستگاری بروند چه کند؟چگونه والدین خود را راضی کند؟

عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سوال:
    فردی که کسی رو دوست دارد ولی پدر و مادرش راضی نمیشوند با وی به خواستگاری بروند چه کند؟چگونه والدین خود را راضی کند؟
    سلام
    پس سوال ها را اینگونه بنویس!
    1-پسری که به پدر و مادرش گفته برایش زند بگیرند ولی پدر ومادرش می گویند یا آنی که ما می گوئیم یا خواستگاری بی خواستگاری؟
    2-پسری که به مادرش گفته بروید خواستگاری ولی مادرش کاری نمی کند و در صورت اصرار پسر بستگان را در این امر دخالت داده و با زور پسر را سر جای خود می نشانند؟(نمونه اش درگیری همکار خودم که با یکی از خانم های بستگانشان داشت که می گفت دخالت می کرد و می گفت:با کدام پول می خواهی ازدواج کنی؟......)
    3-پسری که در جایگاهی قرار گرفته که به او احترام نمی گذارند و به نحوی دوپهلو با او برخورد می کنند؟در مقابلش می خندند و در پشت سرش حیله می کنند و به غیر از خدا کسی را ندارد.خانواده حمایتش نمی کند.
    (از دوست عزیزم خیلی معذرت می خواهم نمی دانم توانستم مطلب را درست اداء کنم یا خیر؟)
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    3,619
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    795 پست
    حضور
    118 روز 8 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

نوشته
    89
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راه های راضی کردن خانواده

سوال:
    سلام و عرض قبولی طاعات و عبادات خدمت همه دوستان عزیز

در چنین شرایطی اولین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که آیا این عشق پشتوانه عقلی دارد یا نه؛ یعنی باید فرد قبل از هر اقدامی برای راضی کردن خانواده اش، مختصرا بررسی کند ببیند فردی که عاشقش شده از لحاظ فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری خانوادگی و ... با او تناسب دارد یا خیر. اگر این تناسب وجود نداشته باشد، به جای اینکه به فکر راضی کردن خانواده باشد باید به فکر فراموش کردن فرد مورد نظر باشد؛ چون برای یک ازدواج خوب، عشق به تنهایی کافی نیست و اگر عشق باشد ولی این تناسب های نباشد، دیر یا زود آن عشق هم از بین خواهد رفت و زندگی با چالش جدی مواجه می شود.

اما اگر تا حدودی به این نتیجه رسید که چنین تناسب هایی وجود دارد، آن موقع برای راضی کردن خانواده بستگی به این دارد که در چه مرحله ای قرار داشته باشد. اگر هنوز در مورد عشقش چیزی به خانواده نگفته، بهترین کار این است که از این به بعد هم چیزی نگوید؛ چون معمول خانواده با شنیدن چنین مسئله ای بدون اینکه فرد مورد نظر را ببینید یا بشناسند مخالفت می کنند که البته دلیل های مختلفی دارد که بررسی آن در اینجا لزومی ندارد. بلکه به جای این کار باید ابتدا در مورد اصل ازدواج خود با خانواده صحبت کنند و آنها را راضی کنند که در این باره اقدام کنند. سپس اجازه دهند یک مدت بگذرد و خانواده مورد هایی را به او معرفی کنند. او هم به بهانه های مختلف این مورد ها را رد کند. بعد از مدتی اگر شرایط فراهم بود، به طور غیر مستقیم فرد مورد نظر را به خانواده معرفی کند؛ مثلا به خواهر یا خاله یا هر کسی که مورد اعتماد است بسپارد تا او این دختر را به خانواده معرفی کند.

اگر امکان معرفی غیر مستقیم نبود، خود پسر می تواند او را به عنوان یک مورد مناسب معرفی کند؛ منتها باید طوری رفتار کند که خانواده او متوجه عشق و علاقه اش به آن فرد نشوند. از این مرحله به بعد باید تعصب را کنار گذاشته و در کنار خانواده از نو در مورد دختر مورد نظر تحقیق کنند و نگوید من او را به طور کامل می شناسم و ...؛ چون ممکن است در انتخاب خود اشتباه کرده باشد. لذا باید به بزرگترها هم اعتماد کند و از آنها بخواهد به طور کامل در مورد او تحقیق کنند و بعد به کمک هم تصمیم نهایی را بگیرند.

اگر به این نتیجه رسیدند که طرف مورد مناسبی نیست پسر هم باید قبول کند و به فکر ازدواج با فرد دیگری باشد. اما اگر دلیل های خانواده بر رد کردن دختر منطقی نبود؛ مثلا گفتند کلاسشان به ما نمی خورد یا مثلا دماغش اینجوری است یا مثلا وضع مالی خوبی ندارند یا ...، در چنین شرایطی پسر برای راضی کردن خانواده اش باید بیشتر تلاش کند. به این صورت که ابتدا با حرف و منطق برای راضی کردنشان تلاش کند. اگر نشد از واسطه و افرادی که روی او نفوذ دارند استفاده کند. اگر این هم افاقه نکرد آن موقع می تواند از ابزار احساسات و عواطف پدرانه و مادرانه استفاده کند؛ به این صورت که خودش را به ناراحتی و افسردگی بزند و بگوید من برای شما اهمیت ندارم و اصلا به خواسته های من توجه ندارید و ... . یک مدت که بگذرد احتمال اینکه رضایت آنها را جلب کند وجود دارد. اگر با این روش هم نتوانست راضیشان کند، دیگر چاره ای جز بیخیال شدن فرد مورد نظر وجود ندارد؛ چون ازدواج بدون رضایت پدر و مادر اصلا به صلاح نیست.

اما اگر پسر از عشق و علاقه اش به دختری حرف زده و با مخالفت خانواده روبرو شده، در این صورت کار کمی سخت می شود. با این حال می تواند از مرحله دوم یعنی صحبت با منطق و واسطه شروع کند و ... .

پیروز و سربلند

7. تشکر

نوشته
    89
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    سلام
    پس سوال ها را اینگونه بنویس!
    1-پسری که به پدر و مادرش گفته برایش زند بگیرند ولی پدر ومادرش می گویند یا آنی که ما می گوئیم یا خواستگاری بی خواستگاری؟
    2-پسری که به مادرش گفته بروید خواستگاری ولی مادرش کاری نمی کند و در صورت اصرار پسر بستگان را در این امر دخالت داده و با زور پسر را سر جای خود می نشانند؟(نمونه اش درگیری همکار خودم که با یکی از خانم های بستگانشان داشت که می گفت دخالت می کرد و می گفت:با کدام پول می خواهی ازدواج کنی؟......)
    3-پسری که در جایگاهی قرار گرفته که به او احترام نمی گذارند و به نحوی دوپهلو با او برخورد می کنند؟در مقابلش می خندند و در پشت سرش حیله می کنند و به غیر از خدا کسی را ندارد.خانواده حمایتش نمی کند.
    (از دوست عزیزم خیلی معذرت می خواهم نمی دانم توانستم مطلب را درست اداء کنم یا خیر؟)

1- همان مراحلی که عرض کردم را طی کنید

2- اگر در مورد اصل ازدواج است و پای دختری در میان نیست، کار راحت است؛ چون می تواند از همان فامیل و اطرافیان برای راضی کردن خانواده استفاده کند؛ به خصوص از افرادی که با او هم عقده هستند و حرف او را می فهمند و روی خانواده اش نیز نفوذ دارند. اگر مسئله ای هست به طور مفصل بگویید تا بررسی کنیم.

3- خیلی مختصر است. مفصل بیان شود با مورد بررسی قرار گیرد.

9. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

11. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری