جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: متوجه نشدن حکم مرجع

نوشته
    58
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    22 پست
    حضور
    1 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

متوجه نشدن حکم مرجع

من به اقای روحانی مرجع تقلید عدول کردم حکم ایشان در مورد واسطه نجاست را از رساله اشان که در مسئله 126 آمده خواندم اما متوجه نشدم ایشان متنجس را نجس دوم مینامند و در انتها مثالی میاورند و من نتوانستن بفهمم میگویند دست راست به بول متنجس شود و بعد بول از بین برود این دست راست را متنجس چندم محسوب کردن طبق تعریف شان معلوم نیست دست متنجس چندم شده؟ الان با تعریف ایشان جواب مسئله زیر چه میشود؟
    اگر دست راست به وسیله بول نجس شد و بول از بین برود خشک شود بعدبا رطوبت به دست چپ ملاقات کرد بعدش دست چب با لباس آیا لباس نجس شده است؟حکم ایشان فرقی با حکم مراجعی همچون مکارم دارند؟

اگر نجس میشود با احتیاط میشود نجس یا نه؟ یکبار میگن احتیاط واجب نجس یکبار در مثال میگن اصلا باید پاک دانست

مسئله 126اگر چیز پاک به چیز نجس برسد وهر دو یا یکى از آنها به طورى تر باشد که ترى
    یکى به دیگرى برسد چیز پاک نجس مى شود، وچنانچه نجس دوم که آن را متنجس مى نامند، به
    چیز پاک سومى برسد در صورتى که آن چیز از مایعات مانند آب باشد چیز سوم نجس مى شود واگر از جوامد مانند لباس وبدن باشد بنابر احتیاط غیرواجب باید از آن چیز اجتناب نمایند، ودر
    غیر واسطه اول، مثل اینکه آن چیز سوم، به چیز چهارم برسد دلیلى بر لزوم اجتناب از آن نیست
    بلکه به حسب ادله شرعیۀ باید حکم به طهارت نمود مثال: چنانچه دست راست به بول متنجس
    شود، وعین بول از بین برود، وآن دست با رطوبت با دست چپ ملاقات کند بنابر احتیاط
    غیرواجب باید از دست چپ اجتناب نمایند، واگر دست چپ با رطوبت با لباس تماس پیدا کرد
    وترى آن به لباس رسید به مقتضاى ادله شرعیه آن لباس نجس نمى شود

و اکنون که تو به منی رسیده ای ابراهیم وار باید قربانی ات را آورده باشی.اسماعیل تو کیست ؟چیست؟اسماعیل تو ممکن است فرزندت نباشد تنها پسرت نباشد،زنت،شغلت،آبرویت،قدر تت،مقامت...
    نمیدانم هر چه در چشم تو،جای اسماعیل را در چشم ابراهیم دارد
    هرچه تو را در انجام مسئولیت در کار برای حقیقت سد شده است

2. تشکر

3.  

نوشته
    3,642
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    826 پست
    حضور
    119 روز 9 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

متوجه نشدن حکم مرجع

کارشناس بحث: استاد سجاد

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

متوجه نشدن حکم مرجع

5. تشکر

سجاد آنلاین نیست. مدیر علمی انجمن فقه و احکام شرعی

نوشته
    535
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    9 پست
    حضور
    15 روز 23 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط haq نمایش پست
    من به اقای روحانی مرجع تقلید عدول کردم حکم ایشان در مورد واسطه نجاست را از رساله اشان که در مسئله 126 آمده خواندم اما متوجه نشدم ایشان متنجس را نجس دوم مینامند و در انتها مثالی میاورند و من نتوانستن بفهمم میگویند دست راست به بول متنجس شود و بعد بول از بین برود این دست راست را متنجس چندم محسوب کردن طبق تعریف شان معلوم نیست دست متنجس چندم شده؟ الان با تعریف ایشان جواب مسئله زیر چه میشود؟
    اگر دست راست به وسیله بول نجس شد و بول از بین برود خشک شود بعدبا رطوبت به دست چپ ملاقات کرد بعدش دست چب با لباس آیا لباس نجس شده است؟حکم ایشان فرقی با حکم مراجعی همچون مکارم دارند؟
    اگر نجس میشود با احتیاط میشود نجس یا نه؟ یکبار میگن احتیاط واجب نجس یکبار در مثال میگن اصلا باید پاک دانست
    با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال از نظر ایشان ، لباس نجس نمی شود.

در پناه حضرت حق باشید

7. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری