جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رونمایی از سایت پژوهشی ترجمه قرآنی در نمایشگاه قرآن

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  161
  مورد تشکر
  476 پست
  حضور
  4 روز 21 ساعت 30 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  رونمایی از سایت پژوهشی ترجمه قرآنی در نمایشگاه قرآن
  بسم الله الرحمن الرحيم


  رونمایی از سایت پژوهشی ترجمه قرآنی در نمایشگاه قرآن  به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم رونمایی از سایت پژوهشی ترجمه قرآنی با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام محمدصادق یوسفی مقدم، مدیر مرکز فرهنگ و معارف قرآنی، حجت الاسلام نجف لک زائی، رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، حجت الاسلام علی نیکبخت، مسئول سایت مرکز فرهنگ و معارف قرآنی برگزار شد.

  بخش حوزوی، از 15 اثر برجسته قرآنی مکتوب و نرم افزاری رونمایی کرد. در این مراسم حجت الاسلام محمدصادق یوسفی مقدم، مدیر مرکز فرهنگ و معارف قرآنی گفت : «نمایشگاه قرآن هر سال باید دربردارنده محصولات جدیدی برای معرفی و عرضه به علاقه مندان علوم و معارف قرآنی باشد و این امر پویایی و نشاط نمایشگاه را در پی خواهد داشت.

  این مرکز در پی حمایت های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و پژوهشگاه علوم و معارف اسلامی، توانسته پیشرفت خوبی در زمینه ارائه آثار و محصولات قرآنی با پشتوانه تحقیقی و پژوهشی داشته باشد. 13 عنوان در 15 جلد از این آثار در این مراسم رونمایی می شود.»

  مدیر مرکز فرهنگ و معارف قرآنی افزود : « آثاری که در این بخش رونمایی می شوند همه تولیداتی هستند که از دوره قبلی برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن تا شروع این دوره تولید شده اند، مشکلاتی چون کمبود کاغذ و طولانی شدن مدت بررسی و نظارت بر آثار باعث شد این محصولات قرآنی زودتر از این ارائه نشوند، اما خوشبختانه 15 اثر برجسته در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآنی معرفی شده است.»

  حجت الاسلام یوسفی مقدم با معرفی برخی از این آثار اظهار کرد : « سایت ترجمه قرآنی به عنوان نخستین سایت تخصصی و پژوهشی فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت پایگاهی تخصصی برای قرآن پژوهان محسوب می شود و در سال آینده پایگاه تخصصی تفسیر قرآن نیز طراحی و ارائه خواهد شد.»

  وی نرم افزار تلفن همراه سراج را یکی دیگر از آثار تولیدی مرکز فرهنگ و معارف قرآن معرفی کرد و گفت: « این نرم افزار تلفن همران محصولی قابل توجه است. با وجود آنکه نرم افزارهای تلفن همراه فراوانی در حوزه علوم قرآن طراحی شده است، اما نرم افزار سراج بیش از هر نرم افزاری، دارای پشتوانه تحقیقاتی و علمی است که هم برای مؤلفان و مترجمان و هم برای طلاب و دانش پژوهان مفید خواهد بود.»

  یوسفی مقدم در ادامه با معرفی کتاب های تازه انتشار یافته در این بخش اظهار کرد : « 15 اثر جدید در نمایشگاه بین المللی قرآن ارائه شده است، کتاب های نظریه وحدت موضوعی سوره های قرآن(نگرش ها و چالش ها)، تربیت اخلاقی با نگاه قرآنی و تربیت عقلانی از منظر قرآن، از جمله این آثار است».

  به گفته یوسفی مقدم، جلد 12 و 13 دائرة المعارف قرآن کریم، سیمای ابرار در قرآن، سیری در اسرار فرشتگان، آیات الاحکام، سیره پیامبر در برابر مخالفان از زبان قرآن، امامت، امامیه و اهل سنت، جلد هشتم تفسیر آموزشی، شواهد قرآنی برخی مضامین حکمت متعالیه، علوم قرآن در احادیث اهل بیت(ع) و فرهنگ نامه تحلیلی وجوه و نظایر در قرآن از دیگر آثار ارائه شده این مرکز در نمایشگاه قرآن است.

  حجت الاسلام نجف لک زائی، رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه باید از مهجور بودن قرآن جلوگیری شود گفت : « راه های چگونگی رفع مهجوریت قرآن کریم در خود قرآن کریم قابل مشاهده است. هر انسانی با توسل به اندیشه ها و انگیزه های خود در مسیر درست و الهی قرار می گیرد و پیاده شدن دو نقشه علم و ایمان در زندگی موجب برون رفت قرآن از مهجوریت در احوال انسان می شود.»

  اوبا اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره پیاده شدن علوم قرآنی در همه امور و به ویژه علوم انسانی اظهار کرد:« رهبر گرانقدر جمهوری اسلامی راه سعادت و فلاح را عمل به این دو نقشه می دانند و باید گفت که هر زمان ایمان در وجود ما محقق شد، آن زمان است که برای خدا حرکت می کنیم. خوشبختانه رویه ای که مرکز فرهنگ و معارف قرآن در پیش گرفته حرکت در مسیری متعالی براساس دو نقشه راه مورد اشاره است است. تجلی و مصداق آن را می توان در تألیف و تدوین دائرة المعارف قرآن کریم جستجو کرد.»

  حجت الاسلام لک زایی افزود : « در راستای تکمیل شدن این حرکت به زودی تدوین دائرةالمعارف اهل بیت(ع) نیز توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی آغاز خواهد شد. در جهان اسلام تا کنون دائره المعارف قرآن وجود نداشت و مایه مباهات است که اولین دائره المعارف تولیدی مسلمانان با تلاش محققان مرکز فرهنگ و معارف قرآن در حال نگارش است».

  حجت الاسلام علی نیکبخت، مسئول سایت مرکز فرهنگ و معارف قرآنی در بخش دیگری از این مراسم با معرفی پایگاه تخصصی ترجمه قرآن به عنوان سومین پایگاه این مرکز گفت : « رویکرد این سایت پژوهشی است، بخش هایی هم برای قرائت و ترجمه گویا در نظر گرفته شده است. گرافیک چشم نواز، استفاده از آخرین روش های برنامه نویسی و خطوط فارسی، برخی از ویژگی های این سایت هستند. جستجو در ریشه کلمات قرآنی، معرفی ترجمه های مختلف، معرفی کتب مربوط به ترجمه، پایان نامه ها و مقالات پژوهشی قرآنی، برخی از بخش های این سایت هستند.»

  در پایان این مراسم از سایت تخصصی ترجمه، نرم افزار سراج و کتاب های انتشار یافته، توسط دکتر علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان مرکز فرهنگ و معارف قرآنی رونمایی شد.

  تورمجازی بیست وسومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برپا می شود
  تور مجازی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برپا می شود و مخاطبان نمایشگاه می توانند پس از پایان آن همچنان از بخش های مختلف این نمایشگاه دیدن کنند. اطلاعات کاملی نیز از شرکت کنندگان در نمایشگاه قرآن و محصولات شان در این فضا مجازی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

  «مرتضی خادم المله»، معاون کمیته رسانه های دیجیتال در نمایشگاه بین المللی قرآن با اعلام این خبر افزود: « 5 سال است که پس از پایان نمایشگاه قرآن کریم ، این امکان در وب سایت نمایشگاه در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد تا همچنان بتوانند از بخش های مختلف این نمایشگاه دیدن کنند. اما امسال گردشگران در این تور مجازی علاوه بر امکان دیدن فضاهای نمایشگاه قرآن می توانند اطلاعات کاملی از شرکت کنندگان در نمایشگاه و محصولات شان نیز در اختیار داشته باشند. در نمایشگاه های مجازی سال های گذشته چنین اطلاعاتی به کاربران ارایه نمی شد.»

  خادم المله درباره علت برگزاری نمایشگاه قرآن در فضای مجازی گفت: « به منظور تداوم بخشیدن به بهره برداری از نمایشگاه بین المللی قرآن، تور گردشگری همین نمایشگاه در فضای مجازی دایر می شود تا کسانی که موفق به دیدن نمایشگاه نشدند بتوانند با ورود به فضای مجازی از نمایشگاه قرآن دیدن کنند.»

  او افزود: «علاوه بر تصاویر همه بخش های نمایشگاه، اطلاعات غرفه ها و محصولاتشان نیز در بخش های مربوط به ناشران، رسانه های دیجیتال، عفاف و حجاب و محصولات فرهنگی همگی در این نمایشگاه در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.»

  این دست اندرکار برگزاری بخش رسانه های دیجیتال نمایشگاه بین المللی قرآن گفت: «علاقمندان می توانند با کلیک روی کتیبه های کنار هر تصویر، اطلاعات تماس و محصولات آن بخش را به دست آورند.»

  خادم المله درباره روند کار برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن در فضای مجازی گفت: «تا کنون کار عکس برداری از بخش ها انجام شده و تا شنبه آینده بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن روی سایت بارگذاری می شود».

  رونمایی از سایت پژوهشی ترجمه قرآنی در نمایشگاه قرآناطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جمع بندی دلیل حرام بودن خودارضایی (ادامه بحث قبلی)
  توسط aminxp در انجمن ساير موارد
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۱۰/۱۲, ۱۰:۰۸
 2. دریایی که شکافته شد
  توسط مدیر تدوین در انجمن جمع ‏بندی‏ های نهایی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۷/۰۶, ۰۷:۳۸
 3. افزایش 10 برابری جراحی زیبایی میان مردان
  توسط عبد آبق در انجمن سایر مباحث
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۱/۰۷, ۱۱:۰۹
 4. کارتهای تبریک آمریکایی برای دختران مسلمان
  توسط monemizadeh در انجمن حجاب و پوشش اسلامي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۵/۰۷, ۱۲:۳۸

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود