جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کتاب های ۳۰ جلدی «رحمت» آماده چاپ شد/ آموزش زبان انگلیسی از طریق قرآن

شروع کننده موضوع

نوشته
    137
    مورد تشکر
    63 پست
    حضور
    4 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کتاب های ۳۰ جلدی «رحمت» آماده چاپ شد/ آموزش زبان انگلیسی از طریق قرآن

بسم الله الرحمن الرحيم

مهدی کافی، مولف سلسله کتب «رحمت» در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)درباره آموزش زبان انگلیسی از طریق قرآن گفت: آنچه که جوانان ما نیاز دارند، ارائه روش و سبک کار جدید در رابطه با فرهنگ سازی روی جوانان است. غربی ها با شناختی که از جنبه علمی و تبلیغی دارند، توانسته اند راهکارهایی پیدا کند که به صورت هجمه فرهنگی به جوانان ما دسترسی یابند؛ به عنوان مثال اگر بخواهیم درباره فاکتور خاصی صحبت کنیم، آموزش زبان انگلیسی یکی از این موارد است؛ چرا که در بیشتر کشورها به ویژه کشور ما، خانواده ها معتقد هستند که هر کسی یک زبان خارجی به ویژه زبان انگلیسی را یاد بگیرد، زمینه برای ترقی و پیشرفت اجتماعی و زندگی آن فرد بیشتر فراهم می شود حتی با این وجود که فرد ناآگاه باشد.

وی افزود: مسلم است که زبان انگلیسی، زبان بین المللی، تجارت، ارتباطات، علم، سیاست و زبانی است که مورد استفاده اغلب کارهای مربوط به انسان قرار می گیرد.

کافی ادامه داد: غربی ها زبان انگلیسی را به عنوان یک وسیله بسیار موثری که مورد استقبال و نیاز جامعه های گوناگون بشری است قلمداد می کنند و برای این که بتوانند زبان انگلیسی را سراسری کنند، در سطح جهان سرمایه گذاری های فراوانی کرده اند و تجربه برای آنها ثابت کرده که این روش برای آنها بیش از اسلحه می تواند موثر باشد، بدون اینکه تلفاتی داشته باشند.

این مؤلف در ادامه بیان کرد: کتاب هایی که در این زمینه فراهم کرده اند، بسیار جذاب و زیباست و مطالب آن را وقتی بررسی می کنید، می بینید آنچه که آنها راجع به عنوان و اقسام مطالب و مواردی که مربوط به زندگی انسان و تربیت، دین و روانشناسی است، در نظر گرفته اند و از دیدگاه خود مطلب می نویسند، یعنی در این راستا با استفاده از روانشناسی، جامعه شناسی، روانشناسی آموزشی، روانشناسی فردی و ... این کتاب ها را به بهترین وجه تألیف کرده اند و با قیمت های خیلی ارزان هم در دسترس عموم قرار می دهند و در کشور ما هم نمایندگان سودجو فراوان دارند که با عرضه این کتاب ها و حتی افست آنها می توانند به خانواده ها راه پیدا کنند.

وی با بیان اینکه همه این موارد به بهانه آموزش زبان انگلیسی است، گفت: یکی از نویسندگان یهودی آمریکایی نوشته بود که همین کتاب انگلیسی موجود در دست جوانان بهترین روش برای مقابله با انقلاب اسلامی است و سفارش به اطرافیان خود می کرد که از این موارد غافل نباشید.

آموزش جوانان پیش از اینکه دشمن آنها را تحت تاثیر قرار دهد
    کافی تصریح کرد: امام جعفر صادق(ع) درباره آموزش می فرمایند که در رابطه با آموزش و تربیت جوانان قبل از اینکه دشمنان شما این حرکت را انجام دهند و جوانان را از دست شما بگیرند بشتابید و سبقت بگیرید که جوانان را با مسائل و بیانات معارفی خود و سخنان حق آشنا کنید. توجه به این سخنان می تواند برای ما راهگشا باشد.
    این نویسنده با تأکید بر حمایت دولت از کتاب هایی مانند «رحمت» گفت: مسئولان کشور به ویژه مسئولان فرهنگی باید به این امر توجه داشته و در این زمینه سرمایه گذاری کنند، حداقل در ارتباط با نشر این نوع کارها با حمایت مالی یا حمایت جانبی می توانند مشوق این افراد باشند تا کارهای فاخری در راستای آموزش جوانان به ویژه آموزش زبان انگلیسی تولید کنند.

وی در ادامه درباره سلسله کتاب های رحمت اظهار کرد: یک سری کتاب ها را به همان سبک کتاب های آکسفوردی، تاپ، اینترچنج و ... به نگارش درآورده ام. از این دست کتاب ها هر چقدر بخواهید در انواع و اقسام گوناگون در بازارهای ما موجود است؛ از این رو به همان سبک کتابی برای آموزش زبان انگلیسی برای جوانان تهیه کردم، تقریباً از سال 88 اقدام به تالیف و نگارش این نوع کتاب ها کردم و تاکنون حدود 30 جلد از این کتاب ها آماده شده است.

کافی تصریح کرد: همه این کتاب ها بر محوریت قرآن و رویکرد قرآنی معارفی دارد که در عین حال که از هجمه غرب جلوگیری می کند، با حفظ معنویت و ارزش های اسلامی می توان انگلیسی را از طریق این متون به نحو احسن حتی زودتر از موعدی که با بقیه کتاب ها می توان انگلیسی یاد گرفت، آن را آموخت.
    وی یادآور شد: با این کتاب ها می توان زبان انگلیسی را در مدت شش ماه به سرعت یاد گرفت، بدون اینکه ابعاد معنوی فرد کوچکترین لطمه و صدمه ای ببیند.

همچنین هزینه آموزشی بسیار کمتر از سایر کتاب ها خواهد بود. از سوی دیگر این کتاب ها برای سطوح گوناگون راهنمایی، دبیرستان، پیش دانشگاهی، دانشگاه و تبلیغات خارج از کشور، رایزنی های فرهنگی و اعزامی به خارج از کشور به ویژه اعزام روحانیون برای تبلیغ بسیار مؤثر و مفید خواهد بود. همچنین کتاب های دارای سطوح گوناگون است. یعنی از حروف الفبا شروع شده و درس ها کم کم و آهسته سخت تر و جدی تر می شود، شش جلد اول آشنایی با سطوح مقدماتی نام گذاری شده است و فکر می کنم کسی که شش جلد اول را خوب بخواند مسلط می شود و می تواند بدون معلم آموزش را ادامه دهد.

کتاب های ۳۰ جلدی «رحمت» آماده چاپ شد/ آموزش زبان انگلیسی از طریق قرآناستفاده از متون اسلامی برای تربیت جوانان
    کافی با بیان اینکه این کتاب ها می تواند بین المللی باشد، گفت: با این فرهنگ غنی که ما داریم، فقط قدری مهارت و دلسوزی لازم است که از کتاب های خودمان استفاده کنیم و کتاب هایی به همان سبکی که غربی ها نوشته اند، به عنوان پاتک در اختیار جوانان خودمان قرار دهیم. بسیاری از جوانان ما با این سبک جدید آشنا نیستند، از این رو اگر این متون اسلامی در اختیار آنها باشد در تربیت اسلامی آنها نیز مؤثر خواهد بود.

این نویسنده درباره مخاطبان این کتاب ها بیان کرد: مخاطبان این کتاب ها سه دسته هستند؛ دسته اول تمام جوانانی که در سطوح گوناگون آموزشی به هر نحوی و به هر دلیلی می ­خواهند زبان انگلیسی فرا بگیرند، چه در سطح دبستان، راهنمایی، دبیرستان، پیش دانشگاهی و چه دانشجویان حوزه و دانشگاه و اساتید، دانشگاهیان و دانش پژوهان و همچنین علاقه مندان عضو مدارس غیرانتفاعی و مدارس دولتی و یا عموم مردم. دسته دوم آن دسته از افرادی هستند که زبان فارسی نمی دانند و دسته سوم علاقه مندان غیرمسلمانی که مایل به مطالعه و کسب اطلاعاتی درباره اسلام و قرآن هستند و مطالعه این کتاب ها می­ تواند بهترین مدخل ورودی مطالعاتی آنها درباره قرآن و اسلام باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر تصویرسازی این کتاب در دست انجام است و یکی از ناشران به صورت داوطلبانه مسئولیت چاپ و تصویرسازی آن را برعهده گرفته و امیداوارم آن را برای ارائه در نمایشگاه های بین المللی کتاب تهران در سال آینده آماده کنم

2.  

نوشته
    1,275
    مورد تشکر
    267 پست
    حضور
    69 روز 4 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    38

سلام
    عالیه. من خیلی دنبال چیزی شبیه به این می گشتم. چند سال زبان خوندم ولی وقتی اومدم برای تبلیغ و اینها ازش استفاده کنم واقعا نتونستم چون اصطلاحات دینی رو اصلا بلد نبودم و نمی تونستم متن جالبی بنویسم. مخصوصا چند وقت پیش که به پیامبر صل الله علیه و آله توهین شده بود نتونستم کار قوی ارائه بدم. خیلی خوب میشه اگر بخش زبان انگلیسی سایت هرچه سریعتر راه بیفته و آموزش چنین کتاب هایی رواج داده بشه.
    به امید روزی که گروه قوی تبلیغ به زبان انگلیسی هم تو سایت داشته باشیم. ان شاء الله

نوشته
    221
    صلوات
    301
    تعداد دلنوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    4
    گالری
    26

وای عالیه فکر کنم خیلی خوب و مفید باشه منم با محب مهدی عزیز کاملا موافقم اصطلاحات دینی رو منم بلد نیستم با اینکه مدت زیادیه زبان بلدم و کار می کنم

نوشته
    128
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    20

بسيار خوشحالم كه با اين خبر روبرو شدم ، اين قدم بزرگي در انتقال مفاهيم اسلامي بشمار مياد ، (چيزي كه مدتها جاي خاليش رو در حوزه ي نشر معارف ديني خالي مي ديديم) ، خداروشكر ؛ اين براي من هم كه سالها آشنايي با زبان انگليسي دارم بسيار دلگرم كننده است .

6. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری