جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دستتون تو دست خدا

نوشته
    98
    صلوات
    172
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 روز 18 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دستتون تو دست خدا

دستتون تو دست خدا
    مادامى که سيب با چوب باريکش به درخت متصل است همه عوامل در جهت رشدش در تلاشند,باد طراوتش ميده, آب رشدش ميده و آفتاب بهش پختگى و کمال ميبخشه

اما به محض منقطع شدن از درخت و جدايى از اصل, آب ميگندونش,باد پلاسيدش ميکنه,و آفتاب ميپوسونش و طراوتش رو ميگيره,

براى ما آدمها تا وقتى در مسير بندگى قدم بر ميداريم و دست و دلمان به ريسمان خدا گره خورده هر اتفاقى در زندگى رشدمون ميده و حتى زمين خوردن ها مون و افتادن ها مقدمه صعود وتعالى بزرگ روح مان ميشه

و بر عکس وقتى از خدا دور بيافتيم هر داشتنى فقر وهر فرازی فرودی عمیق است .
    دستتون تو دست خدا

راه ظهورت را بستم باشه قبول خدا را چه دیدی
    شاید قرار حر تو باشم یا صاحب الزمان الدرکنی

شهید همت :ما هنوز شهادتی بی درد می طلبیم ،غافل از انکه شهادت را جز به اهل درد نمی دهند

2.  

نوشته
    98
    صلوات
    172
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 روز 18 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دستتون تو دست خدا

راه ظهورت را بستم باشه قبول خدا را چه دیدی
    شاید قرار حر تو باشم یا صاحب الزمان الدرکنی

شهید همت :ما هنوز شهادتی بی درد می طلبیم ،غافل از انکه شهادت را جز به اهل درد نمی دهند

نوشته
    4,329
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,250 پست
    حضور
    122 روز 17 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از وقتی خودم را شناختم . برایم وجود خدا و جهان افرینش سوالی بود که همواره با خود داشتم.

از خواهرم و یا معلم دینی خود می پرسیدم. که خداوند کجاست و چرا ما او را نمی بینیم؟ و یادم

میاد که شبها با خواهرم می نشستیم و از خدا برایم می گفت . از قدرت خدا و مهربانی خدا و اینکه هر چه داریم را خدا به ما داده است.

اون همیشه سعی می کرد که با روش ساده برای من توضیح بده .اما من انقدر او را سوال پیچ می کردم که می گفت بگذار بزرگ بشی همه چیز را می فهمی.

حالا می فهمم که خواهر مرحومم چه معلمی بود و چقدر برای دانستن مسائل به من کمک کرد.

ان هم در زمانه ای که هنوز انقلاب تازه جوانه زده بود. و اکنون هم سوالاتم در مغزم باقی است سوالاتی بزرگتر و پیچیده تر .

اما چه کنم که دیگر معلم مهربانم نیست و پیش همان خدایی رفته که برایم می گفت.

خداوندا ! خواهر مهربانم را هر جا که هست روحش را ارامش عنایت کن. و مرا نیز تنها نگذار .

چرا که تو تنها مونس من هستی. یا حق.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

نوشته
    3,311
    مورد تشکر
    757 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از ضروریات سیر الی الله دانستن واجبات و محرمات الهی است. در این باره باید با رساله و مسایل شرعی آشنا شوید. حداقل واجبات و محرمات مورد نیاز را بدانید تا به آن ها عمل کنید. از شرایط قرب الهی، ترک معصیت خداوند و انجام دستورهای او است. مخصوصا جوانان به جهت توانایی های جسمی و رشد و بلوغ شهوانی اگر بتوانند خود را از زمینه های گناه دور نگه دارند و دل و دست و زبان و چشم خود را از آلوده شدن پاک نگه دارند، می توانند از قرب الهی بهره مند گردند. در روایتی از امام صادق(ع) آمده است:
    خداوند به حضرت موسی فرمود: «بهترین وسیله تقرب به من، ورع و ترک معصیت است. اگر کسی ورع داشته باشد، او را در بهشت های عدن جای می دهم». (1)
    در سیر الی الله شناخت صفات و حالات پسندیده و نکوهیده لازم است. در این مرحله فقط باید بشناسید که انسان چه صفات نیک و بدی دارد. چه صفات نیک و بدی دارید که بر وجودتان سایه انداخته است. این که راه علاج صفات رذیله چیست، مربوط به مراحل بعدی می‏شود. اکنون فقط باید انسان‏شناسی و خودشناسی نسبی را فراگیرید.
    میان عاشق و معشوق هیچ حائل نیست
    تو خود حجاب خودی، ‌حافظ از میان برخیز
    در حدیث معراج خداوند خطاب به پیامبر اکرم(ص)‌می‌فرماید:
    "ای احمد، اگر بنده نماز اهل آسمان و زمین را بگذارد و روزه اهل آسمان و زمین را بگیرد و همانند فرشتگان شکم او از خوراک تهی ماند و پوشاکش چون برهنگان باشد، ولی در قلب او ذره ای از محبت دنیا یا ریا و علاقه به خوش نامی یا ریاست و آوازه و یا زیور دنیا ببینم، در جوار قرب من نخواهد بود. محبت خودم را از دلش بر می دارم. دلش را تیره خواهم ساخت تا مرا فراموش کند. حلاوت معرفت خود را به او نخواهم چشانید". (2)

پى نوشت‏ها:
    1. محمدی ری شهری، میزان الحکمه، دارالحدیث، ج8، ص 114، مادة قرب.
    2. علامه مجلسی، بحارالانوار، ج 74، ص 30.

نوشته
    4,329
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,250 پست
    حضور
    122 روز 17 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

"وصف قدرت پروردگار:

همه چیز برابر خدا خاشع . و همه چیز با یاری او بر جای مانده است. خدا بی نیاز کننده هر نیازمند و عزت بخش هر خوار و ذلیل .

نیروی هر ناتوان . و پناهگاه هر مصیبت زده است. هر کس سخن گوید می شنود. و هر که

ساکت باشد اسرار درونش را می داند. روزی زندگان بر اوست و هر که بمیرد به سوی او باز می گردد.

خدایا !چشم ها تو را ندیده تا از تو خبر دهند. که پیش از توصیف کنندگان از موجودات بوده ای.

افرینش برای ترس از وحشت تنهایی نبود. و برای سود جویی انها را نیافریدی.

کسی از قدرت تو نتواند بگریزد. و هر کس را بگیری از قدرت تو نتواند خارج گردد.گناهکاران از

عظمت تو نکاهند. و اطاعت کنندگان بر قدرت تو نیفزایند.

ان کس که از قضای تو به خشم اید نتواند فرمانت را بر گرداند. و هر کس که به فرمان تو پشت کند

از تو بی نیاز نگردد. هر سری نزد تو اشکار و هر پنهانی نزد تو هویداست.

تو خدای همیشه ای و بی پایان. و تو پایان هر چیزی که گریزی از ان نیست. وعده گاه همه .محضر

توست. و رهایی از تو جز به تو ممکن نیست. و زمام هر جنبنده ای به دست تو است.

و به سوی تو بازگشت هر افریده ای است. پاک و منزهی ای خدا! چقدر بزرگ و وا لاست قدر و عظمت تو.

و چه بزرگ است انچه را که از خلقت تو می نگرم !و چه کوچک است هر بزرگی در برابر قدرت تو.

و چه با عظمت است انچه را که از ملکوت تو مشاهده می کنم. و چه نا چیز است برابر انچه که بر ما نهان است از سلطنت تو.

و چه فرا گیر است در این جهان نعمت های تو و چه کوچک است نعمت های فراوان دنیا در برابر نعمتهای اخرت.

نهج البلاغه . مولا علی علیه السلام.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری