جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک دعای مؤثر

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    1 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک دعای مؤثر

سلام بر منتظران ...

به ما گفتن دعا برای فرج امام زمان علیه السلام خیلی اهمیت زیادی داره ...

کلید فرج آقا، در دعاست.
    و حتی کلید فرج برای خود ما!
    و این دعا مؤثرتر از دعای خودمون برای خودمون هست.

ان شاء الله همه هم می دونیم که دعای دسته جمعی و همگانی چقدر مهم هست...
    این هم یک موضوع جنبی نیست و همیشه باید در صدر موضوعات مورد توجه قرار بگیره.
    هر قدمی هم که در راه دعا برای فرج و البته همگانی دعا کردن برداریم،کمه.

غالباً شاید وقتی بهمون بگن دعای دسته جمعی،ما متوجه مسجد محل ،هیئت ،دانشگاه،سایتی که در اون عضو هستیم و ... می افتیم که دعای فرج دسته جمعی رو اینجور جاها انجام بدیم.خیلی هم کار خوبی هست و ان شاء الله بیشتر و بیشتر بشه ...

اما چند وقت قبل خدا ما رو متوجه یه موضوعی کرد.اینکه همین جلسه دعای دسته جمعی رو با خانواده انجام بدیم.
    اتفاقاً در سیره ی اهل بیت علیهم السلام هم،به این شکل دعا کردن دیده میشه.

شاید بگین خانواده ی ما ،همگی مؤمن نیستند.یا ما در خانواده با هم مشکل داریم یا قهر و دعوا زیاد داریم یا ... .

درسته.معمولاً هم خیلی خیلی خیلی کم پیش میاد،حتی دو نفر توی همه زمینه ها موافقت صد در صد داشته باشند مگه ستاره ها و اولیاء خدا که بحث ها اونها جداست اصلاً...
    اول اینکه اولویت با افرادی هست که باهاشون ارتباط خوبی دارید.با همون افراد هم میشه شروع کرد.هر چند تعداد کم.
    اما اگه شرایط طوری هست که میشه با بقیه هم مطرح کنید،حتماً همه باشند بهتره.حالا یا با گذشت و مدارا ،یا نه همه چی سر جاش،دعا هم سر جای خودش!
    اکثراً با همین خانواده های پرمشکل،وقتی پای منفعت هامون وسط باشه،میتونیم کنار بیاییم و کنار میاییم!بالاخره یه جوری هم مدارا می کنیم.

تجربه شخصی:
    توی خانواده ی ما هم مشکلاتی وجود داشت که البته کم هم نبود ! شاید اون زمانی که داشتم به این موضوع دعای خانوادگی فکر میکردم،به این نقطه رسیدم که نه!این حرفها با این خانواده ی ما قابل اجرا نیست!تازه این کار ما رو هم سوژه خنده خودشون نکنن خیلیه ...!اما این احتمال هم بود که قبول کنند...خدا مقلب القلوب نیست!؟
    ضمن اینکه مگه ابعاد پنهان شخصیت آدمها رو میشه به این راحتیها شناخت!؟

پس میگیم ...
    قبول کردند که هیچ ...
    قبول هم نکردند خودم و مادر ....
    مادر هم که نیومد خودم ...
    گفتم و اتفاقاً همه قبول کردند!
    هر شب یک دعای توسل مختصر و صلوات مخصوص آقا امام عصر علیه السلام(در قسمت صلوات بر حجج طاهره علیهم السلام در مفاتیح الجنان)به نیت فرج آقا.نمی دونم سر جمع ده دقیقه میشه یا نه!خودم هم میخونم.مداح نیستم .با همین صدای ساده ی خودمون میخونیم...
    اگه هم هر شب (بسته به حال جمع) نخواستند،فقط صلوات مخصوص آقا رو میخونیم تقریباً یکی دو دقیقه.تازه همون هم کسی نخواست شرکت نکنه،مشکلی نیست.

الحمدلله همین کار ساده و مختصر چقدر اثر داشت و داره.
    هم دعای برای ظهور
    هم دفع مشکلات و سختی های زندگی خودمون
    هم تاثیر مثبت اون بر روابط خود ما!

ان شاء الله دوستان این طرح رو عملی کنند.حالا اگه تحت شرایطی امکان اینکه به همه ی اعضای خانواده این پیشنهاد رو بدهند نبود،به هر تعدادی که بشه،عالی هست.حتی یه نفر!

التماس دعای فرج
    یا علی علیه السلام

2.  

نوشته
    313
    صلوات
    142
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 روز 1 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلااااااااااااااااااام

اجازه... منم یه پیشنهاد بدم....

پیشنهاد یه مسابقه....

مسابقه سبقت گرفتن!....

اجازه بده اول ماجرا رو تعریف کنم.....

دوستای من، هر هفته می رن سر کلاس اخلاق آیت الله قرهی... ایشون همیشه و همیشه چند تا تاکید رو انجام می دن...

یکیش اینه که سعی کنید هر ساعت دعا سلامتی امام زمان رو بخونید....

دوم اینکه... توصیه می کنن هر شب... ولو به به مقدار اندک با امام زمان صحبت کنید

حالا اگه دوست داشتین... هر کی آن لاین بود... سر هر ساعت... یک بار دعای سلامتی حضرت رو ارسال کنه که به بقیه حاضرین یادآوری بشه....

یا علی

فعلا امضا نمیدیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری