صفحه 11 از 12 نخست ... 9101112 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آموزش نرم افزار فتوشاپ

نوشته
    7,427
    مورد تشکر
    25,892 پست
    حضور
    60 روز 23 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط أسئلونی نمایش پست
    سلام مجدد
    احسنت به تلاش شما.
    من خودم از فتوشاپ3 شروع کردم (2002) و 3DS Msx1!

برای الکترود رضا باید عرض کنم، خط کوفی، دندانه ی رضا رو داره! ولی شما با اضافه کردن یک دندانه، کار رو انحصاری کردید.

در مورد حرکت موجدار:

راه حرفه ای و ساده ی دیگه ای هم هست و اون این که تصویر مورد نظرتون رو با ابزار Pen ترسیم کنید و انحنای مورد نیاز خودتون رو بهش بدید، و اون رو تبدیل به Selection کنید و بهش رنگ و لایه بدید.

کار با Pen بسیار گسترده و عالی هست. حتما امتحان ش کنید.

موفق و پیروز باشید

سلامی دوباره

آ به جون خودم اون زمان اون نرم افزار نداشت. دندونه نداشت. اینقده زشت بود که نگو!!

بله انحصاری کردم. اونم چه انحصاری!!

خب منم دنبال راه حرفه ای بودم.
    البته اول سراغ قلم (pen) رفتم. ولی خب امان از پیری و لرزش دست... نشد که بشه. شاید یک تکنیک خاصی داره که دیگه نَوَدانم!

چه خوبه که مرحله به مرحله و دقیق آموزشش رو بزاری ننه
    خیلی از اوقات لازم میشه که آدم بخواد یه طرحی رو ترسیم کنه.
    نمیشه که مث من از حروف و اشکال استفاده کنه که....

خدا عمرت بده مادر

2. تشکرها 3

نوشته
    1,240
    مورد تشکر
    9,572 پست
    حضور
    32 روز 12 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط *عرفانی* نمایش پست

سلامی دوباره

خب منم دنبال راه حرفه ای بودم.
    البته اول سراغ قلم (pen) رفتم. ولی خب امان از پیری و لرزش دست... نشد که بشه. شاید یک تکنیک خاصی داره که دیگه نَوَدانم!

چه خوبه که مرحله به مرحله و دقیق آموزشش رو بزاری ننه
    خیلی از اوقات لازم میشه که آدم بخواد یه طرحی رو ترسیم کنه.
    نمیشه که مث من از حروف و اشکال استفاده کنه که....

خدا عمرت بده مادر
    من قبلا آموزش استفاده از ابزار PEN رو کامل قرار داده بودم.
    ولی الان پیداش نکردم.
    توضیح دقیقش به شرح ذیل هست ولی چون دارم با سیستم عامل لینوکس الان برای شما پیغام میذام و این سیستم عامل، فتوشاپ نداره، از درج تصویر معذورم.

ابزار Pen با میانبر صفحه کلید P انتخاب میشه. که علامتی شبیه به نوک یک خودنویس داره.
    استفاده از ابزار Pen کاملا به تسلط شما در کار با موس ارتباط داره.
    از هر جایی که بخواهید، می توانید ترسیم شکل خودتو رو شروع کنید.
    اما آزادی که ابزار Pen به شما میده، این هست که شما می تونید یک مستطیل ساده ترسیم کنید و در آخر اون رو به یک توپ و یا هر شکل دیگه ای که بخواهید تبدیل کنید! یعنی کار با این ابزار، بسیار آزاد و راحت هست.

بعد از انتخاب ابزار، شما با کلیک کردن روی صفحه، یک نقطه ی شروع ایجاد می کنید. با حرکت موس، به هر طرف، خطی ایجاد میشه و میتوانید با فشردن کلیک مجدد، نقطه ی بعدی رو تعیین کنید. اگر کلیک رو نگه دارید، و موس رو بکشید، علاوه بر قرار دادن نقطه، خط قبلی رو به انحنا تبدیل میکنه. و اشاره گری ایجاد میکنه که به شما نشان میده که انحنای خط بعد از نقطه ی مذکور چه زاویه ای خواهد داشت.

شر به ماهيت وجودي خود، وجود ندارد.
    بلكه شر تنها تعريفي از نبودن خير است.
    شر زماني است كه عشق، خدا، ايمان، و ... در دل ما نباشد.

آلبرت اينشتين

4. تشکرها 3

نوشته
    7,427
    مورد تشکر
    25,892 پست
    حضور
    60 روز 23 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

سلام

آقا دمت گرم

ممنون

اون قلم رو خوب میشناسم و قطعا کسانی که کمی با فتوشاپ کار کرده باشن میدونن که توی نوار ابزارهای سمت چپی است. همون که گفتی شکل خودنویسه

فقط

اما آزادی که ابزار Pen به شما میده، این هست که شما می تونید یک مستطیل ساده ترسیم کنید و در آخر اون رو به یک توپ و یا هر شکل دیگه ای که بخواهید تبدیل کنید! یعنی کار با این ابزار، بسیار آزاد و راحت هست.

هاااااا اینی که گفتی یعنی چه؟؟!!

6. تشکرها 2

نوشته
    29,117
    مورد تشکر
    40,311 پست
    حضور
    121 روز 16 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام

یعنی عین همون ابزارهایی که تو وردهست می شه گوشه هاش بکشی و شکل جدید درست کنی

ابزارش بیاب راحت می شه فهمید ننه جان

آموزش نرم افزار فتوشاپ

نوشته
    3,275
    مورد تشکر
    17,673 پست
    حضور
    289 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    57
    آپلود
    7
    گالری
    67

ولی الان پیداش نکردم.
    سلام

http://www.askquran.ir/showthread.ph...l=1#post782549
    حلال کنید...

نوشته
    1,240
    مورد تشکر
    9,572 پست
    حضور
    32 روز 12 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    102

ولی الان پیداش نکردم.
    توضیح دقیقش به شرح ذیل هست ولی چون دارم با سیستم عامل لینوکس الان برای شما پیغام میذام و این سیستم عامل، فتوشاپ نداره، از درج تصویر معذورم.

ابزار Pen با میانبر صفحه کلید P انتخاب میشه. که علامتی شبیه به نوک یک خودنویس داره.
    استفاده از ابزار Pen کاملا به تسلط شما در کار با موس ارتباط داره.
    از هر جایی که بخواهید، می توانید ترسیم شکل خودتو رو شروع کنید.

بعد از انتخاب ابزار، شما با کلیک کردن روی صفحه، یک نقطه ی شروع ایجاد می کنید. با حرکت موس، به هر طرف، خطی ایجاد میشه و میتوانید با فشردن کلیک مجدد، نقطه ی بعدی رو تعیین کنید. اگر کلیک رو نگه دارید، و موس رو بکشید، علاوه بر قرار دادن نقطه، خط قبلی رو به انحنا تبدیل میکنه. و اشاره گری ایجاد میکنه که به شما نشان میده که انحنای خط بعد از نقطه ی مذکور چه زاویه ای خواهد داشت.

متن زیر از تاپیک کلاس درس فتوشاپ هست.
    اگر دوستان تمایل داشته باشند، آموزش های تصویری در این تاپیک بیشتر و غنی تر هست.
    http://www.askquran.ir/showthread.ph...l=1#post592170

بزار Pen:
    این ابزار که علامتی مشابه نوک خودنویس دارد، درواقع یک ابزار کامل و دقیق در جهت ترسیم اشکالی که انحنای آن ها نیاز به تنظیمات خاصی دارد، می باشد. کلید میانبر آن P می باشد.
    این ابزار تقریبا کاربردی مشابه با ابزار Select دارد اما با این تفاوت که به شما این امکان را می دهد تا شیب منحنی تصویر خود را پس از انجام یک Selectساده به هر شکلی که می خواهید تغییر دهید. به طور مثال شما میتوانید یک مربع ساده ترسیم کنید (
    البته با استفاده از ابزار Pen Tool و نه با ابزار دیگری مثل Select) و این مربع را به هرشکلی که دوست دارید مثل یک ماهی، بیضی، 8 ضلعی یا هرچیز دیگری با هر انحنا و خم و پیچیدگی تغییر دهید.
    ابزار Pen دارای دودسته ابزاری به نام های
    Pen Tool و Freeform PenTool می باشد که ترسیم کننده های اصلی ابزار Pen محسوب می شوند و سه ابزار دیگر که در این زیر مجموعه قرار داده شده است به عنوان تغییر دهنده های ابزار(اضافه کننده ی نقطه که با نشان + در بالای علامت خودنویس نمایش داده شده و کم کننده نقطه با نشان -، و علامت> که جهت تغییر انحنای خط در هر نقطه را تنظیم می کند) محسوب می شوند.
    ابزار Pen Tool به صورت
    نقطه به نقطه خطوط را ترسیم می کند. به این صورت که شما با کلیک در هر محل که می خواهید یک نقطه ایجاد نموده که قابلیت تغییر انحنا و زاویه ی خط در آن وجود دارد. اما ابزارFreeform Pen Tool به صورت خطی ترسیم می کند و در محل تغییر هر زاویه، نقطه ای ایجاد می کند که بازهم قابلیت ویرایش نقطه ها، زوایا و خطوط نیز وجود دارد.
    کنترل کننده های خطوط و نقطه ها بعد از ترسیم خط و نقطه ها در این ابزار، کلید های
    Ctrl و Alt از صفحه کلید می باشد که شما با نگه داشتن کلید Ctrl می توانید با اشاره بر روی نقاط آن ها را جابه جا کنید و با نگه داشتن کلید Alt می توانید با قرار گرفتن روی دسته های ایجاد شده در کنار هر نقطه، زوایا و انحنای خطوط را تغییر دهید و شکل دلخواه خود را ایجاد کنید.
    سوال: بعد از ترسیم شکل، چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم؟
    پس از ترسیم خطوط مورد نظر و ایجاد شکل دلخواه با کلیک راست بر روی خط، لیستی برای شما باز می شود که یکی از گزینه های ظاهر شده Make Selection می باشد که با کلیک روی آن پنجره ای برای شما باز می شود که یک نوار غلطان روی آن قرار دارد و از شما می خواهد که میزان نرم شدن زوایای ایجاد شده را تعیین کنید (که به شما پیشنهاد می کنم عدد مورد نظر را 0 وارد کنید). با فشردن کلید OK شکل ایجاد شده ی شما به یک محیط مورد انتخاب تبدیل می شود. و شما می توانید پس از ایجاد یک لایه جدید (که جناب تنها73 توضیح داده اند) می توانید هر کاری روی آن انجام دهید (به شما پیشنهاد می کنم ابتدا با یک رنگ ساده مثل مشکی یا آبی، محیط انتخابی خود را رنگ کنید و یک کپی از لایه ی خود بگیرید و تمام عملیات های خود را روی لایه کپی شده انجام دهید)
    این توضیح، یک شرح اجمالی و کلی بود. این ابزار کارایی های بسیار بالایی دارد. اگر سوالی باشد بازهم در خدمت هستم.

آلبرت اينشتين

10. تشکرها 3

نوشته
    1,240
    مورد تشکر
    9,572 پست
    حضور
    32 روز 12 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    102

آموزش نرم افزار فتوشاپ
    تصویر بالا، روند استفاده از ابزار Pen و تغییر شکل Shape ها با کارکردی کاملا شبیه به Pen رو نمایش میده.

آلبرت اينشتين

12. تشکرها 3

نوشته
    1,240
    مورد تشکر
    9,572 پست
    حضور
    32 روز 12 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    102

سلام

آقا دمت گرم

ممنون

اون قلم رو خوب میشناسم و قطعا کسانی که کمی با فتوشاپ کار کرده باشن میدونن که توی نوار ابزارهای سمت چپی است. همون که گفتی شکل خودنویسه

فقط

امیدوارم توضیحاتم تا اینجا مناسب و قابل فهم بوده باشه، و تونسته باشم راه های کار با ابزار رو بهتون آموزش بدم.
    باز هم اگر سوالی وجود داره، بنده خوشحال میشم از پاسخ دادن بهش. و برای همین اسم کاربری بنده «اسئلونی» گذاشته شده .

آلبرت اينشتين

14. تشکرها 3

نوشته
    29,117
    مورد تشکر
    40,311 پست
    حضور
    121 روز 16 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

راه های کار با ابزار رو بهتون آموزش بدم.
    سلام

جناب دکتر اسئلونی بزرگوار

بعضی نکات باید زود رد بشی تک و توکی باید خودشون کارکنند یاد بگیرند شدند عین کلاس هفتمی ها!!

یه ذره سرشون داد بکش با پنبه سر ببر!! می فهمی بلدن ها!! می خوان معلم دوباره بگه زنگ تفریح بخوره!!

گولت نزنند از ما گفتن بود!! مخصوصا این که شبیه ورد اگه باشه دیگه راحت می فهمن!! مگه پینوکیو شدی گول می خوری

یه عکس از تصویر بگیر براشون توضیح بده نمره منفی هم بده حساب دستشون بیاد

آموزش نرم افزار فتوشاپ

16. تشکرها 2

نوشته
    7,427
    مورد تشکر
    25,892 پست
    حضور
    60 روز 23 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست

سلام

یعنی عین همون ابزارهایی که تو وردهست می شه گوشه هاش بکشی و شکل جدید درست کنی

ابزارش بیاب راحت می شه فهمید ننه جان

سلام جیگر

ای بابا

کار رو که سخت ترش کردی ننه

من تو ورد فقط تایپ میکنم

مگه شکلک بازی هم داره؟

به منم یاد بده بیزحمت

18. تشکرها 2

صفحه 11 از 12 نخست ... 9101112 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری