جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: طراحی پوستر

نوشته
    58
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    22 پست
    حضور
    1 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

طراحی پوستر

سلام من در فکر طراحی پوستری هستم عهدهایی که خداوند از انسان گرفته است مثلا این که شیطان را نپرستیم به پدر مادر مهربان باشیم و ...
    خواهشی که از شما دوستان دارم این است که اولا این عهدهایی که در قران است را برایم ذکر کنید
    و این که ایده ای به ذهنتان میرسد که در این مورد به کارم بیاد چه طرحی بکشم

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲ در ساعت ۲۲:۳۴ دلیل: کلمه جامونده
    و اکنون که تو به منی رسیده ای ابراهیم وار باید قربانی ات را آورده باشی.اسماعیل تو کیست ؟چیست؟اسماعیل تو ممکن است فرزندت نباشد تنها پسرت نباشد،زنت،شغلت،آبرویت،قدر تت،مقامت...
    نمیدانم هر چه در چشم تو،جای اسماعیل را در چشم ابراهیم دارد
    هرچه تو را در انجام مسئولیت در کار برای حقیقت سد شده است

2.  

نوشته
    754
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    39 روز 23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط haq نمایش پست
    سلام من در فکر طراحی پوستری هستم عهدهایی که خداوند از انسان گرفته است مثلا این که شیطان را نپرستیم به پدر مادر مهربان باشیم و ...
    خواهشی که از شما دوستان دارم این است که اولا این عهدهایی که در قران است را برایم ذکر کنید
    سلام و عرض ادب
    احسنت بسیار کار پسندیده ای است
    ان شاالله که همکاران بخش های احادیث و قرآنی کمکتون میکنن و حتی خودم و دیگر دوستان شما بسم االله بگید وکارتون رو شروع کنید
    اجرتون با صاحب قرآن یا علی

نوشته
    754
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    39 روز 23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط haq نمایش پست

روز الست و عهد با خدا

خدا در قرآن مي فرمايد به ياد بياوريد عهدي كه با ما بستيد! چطور به ياد بياوريم؟

در پاسخ به این سوال به مطالب ذیل توجه نمایید :

1- عهد و پیمان هایی که خداوند از انسان ها گرفته است متعدد و فراوان است . اطاعت از خداوند و انبیای الهی و عمل به دستورات دین و پیروی

نکردن از نفس و شیطان و احسان به والدین و امثال اینها مر کدام پیمان و عهد الهی است که از انسان هها گرفته شده است و انسان ها نسبت به

رعایت آن به خداوند تعهد داده اند .

2- این پیمان ها با زبان های مختلف از انسان گرفته شده است ؛ گاهی با زبان خطاب و تکلم و گاهی با زبان اعطای عقل و زمانی با زبان فطرت و

سرشت پاک الهی .

3- برای روشن شدن مطلب یک نمونه از این پیمان ها در آیه 60 سوره مبارک یس و توضیحی در این باره بیان می شود :

آيا با شما عهد نكردم اى فرزندان آدم كه شيطان را پرستش و اطاعت مكنيد كه او دشمن آشكار شماست؟ (أَ لَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يا بَنِي آدَمَ أَنْ لا تَعْبُدُوا

الشَّيْطانَ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ).

اين عهد و پيمان الهى از طرق مختلف از انسان گرفته شده، و بارها اين معنى به او گوشزد شده است:

نخست آن روز كه فرزندان آدم در زمين نشو و نما كردند اين خطاب به آنها شد:

يا بَنِي آدَمَ لا يَفْتِنَنَّكُمُ الشَّيْطانُ كَما أَخْرَجَ أَبَوَيْكُمْ مِنَ الْجَنَّةِ يَنْزِعُ عَنْهُما لِباسَهُما لِيُرِيَهُما سَوْآتِهِما إِنَّهُ يَراكُمْ هُوَ وَ قَبِيلُهُ مِنْ حَيْثُ لا تَرَوْنَهُمْ إِنَّا جَعَلْنَا

الشَّياطِينَ أَوْلِياءَ لِلَّذِينَ لا يُؤْمِنُونَ:

اى فرزندان آدم! شيطان شما را نفريبد همانگونه كه پدرتان را از بهشت بيرون كرد، و لباسشان را از تنشان خارج ساخت تا عورتشان را براى آنها

آشكار كند! چه اينكه او و پيروانش شما را مى‏بينند و شما آنها را نمى‏بينيد، (بدانيد) ما شياطين را اولياى كسانى قرار داديم كه ايمان نمى‏آورند (اعراف- 27).
    سپس همين اخطار به طور مكرر بر زبان رسولان الهى جارى شد، چنان كه در آيه 62 سوره زخرف مى‏خوانيم وَ لا يَصُدَّنَّكُمُ الشَّيْطانُ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ:

شيطان شما را از راه حق باز ندارد كه او دشمن آشكار شماست.

و در آيه 168- بقره مى‏خوانيم: وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ: از گامهاى شيطان پيروى نكنيد كه او براى شما دشمن آشكارى است! از

سوى ديگر اين پيمان در عالم تكوين به زبان اعطاى عقل به انسان نيز گرفته شده است، چرا كه دلائل عقلى به روشنى گواهى مى‏دهد انسان نبايد

فرمان كسى را اطاعت كند كه از روز نخست كمر به دشمنى او بسته او را از بهشت بيرون كرده و سوگند به اغواى فرزندانش خورده است.

از سوى سوم با سرشت و فطرت الهى همه انسانها بر توحيد، و انحصار اطاعت براى ذات پاك پروردگار، نيز اين پيمان از انسان گرفته شده است، و به

اين ترتيب نه با يك زبان كه با چندين زبان اين توصيه الهى تحقق يافته و اين عهد و پيمان سرنوشت‏ساز امضا شده است.

تفسير نمونه، ج‏18، ص: 424

4- حال پس از بیان این مطالب روشن می شود که همان طوری که بستن پیمان و عهد الهی به زبان های مختلف بوده است به یاد آوردن این پیمان ها

نیز از راه های متعدد است . گاهی باید در کتاب آسمانی و از زبان انبیا و اولیا وعالمان راستین و آگاه دین شنید و به یاد آورد و گاهی باید با مراجعه به

عقل روشنگر و هدایتگربه یاد پیمان فراموش شده افتاد و زمانی باید با کنار زدن حجاب فطرت و گرد و غبار گناهان و غفلت ها به یاد عهد الهی افتاد .

(لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، كد: 4/100114505)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری