جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از امام زمان چه می دانید ؟

نوشته
    4,314
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,221 پست
    حضور
    122 روز 5 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از امام زمان چه می دانید ؟

پیامبر اکرم (ص) فرمودند :مهدی از فرزندان من است. نامش نام من (محمد) و کنیه اش .کنیه من

( ابوالقاسم) می باشد. در صورت و سیرت از همه کس به من شبیه تر است. برای او غیبتی

است که در ان مردم دچار حیرت می گردند. و بسیاری از دسته ها و گروه های مردم گمراه می شوند.

انگاه مانند ستاره تابانی از پرده غیبت بدر اید. و زمین را پر از عدل و داد کند. ان چنانکه پر از ضلم و ستم شده باشد.

" نام پدر و مادر امام زمان : نام پدر این بزرگوار حسن عسکری و نام مادرش نرجس خاتون (س)

می باشد. که ایشان بنا به روایت یک شاهزاده رومی بودند. و در خواب با امام حسن عسکری علیه السلام اشنا شده و مسلمان می شوند.

امام زمان تنها فرزند امام حسن عسکری علیه السلام میباشد.

ایشان معصوم چهاردهم و امام دوازدهم شیعیان هستند.

تاریخ ولادت : یک سال و یک ماه پس از ازدواج امام حسن عسکری و نرجس خاتون .مهدی علیه السلام

بدنیا می ایند. شب میلاد امام مهدی علیه السلام را شب برات و شب مبارک و شب رحمت خوانند.

نرجس خاتون روزی مشاهده می کند که نوری وارد بدن او می شود.و به امام حسن عسکری موضوع را گزارش می کند. و امام او را نوید به بارداری امام زمان میدهد.

و می فرماید : پسری می اوری که نامش محمد است.و پس از من جانشین من خواهد بود.

پس میلادش روز جمعه نیمه شعبان 255 هجری است.

چون پدرش وفات یافت او 5 ساله بود.

دوران زندگی : 1- از تولد تا غیبت : حضرت مهدی علیه السلام پس از تولد تا سن پنج سالگی تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری علیه السلام به صورت نیمه مخفی زندگی کردند.

یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در این دوره انجام دادند.

معرفی امام مهدی (عج) به بزرگان شیعه بود. تا در اینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.

2- غیبت صغری : پس از شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در سال 260 قمری

اغاز شد. و تا سال 329 قمری ادامه پیدا کرد. در این دوره حضرت مهدی از طریق چهار نایب

به ادامه امور مردم می پرداختند.

3- غیبت کبری: این دوران از سال 329 هجری قمری شروع شد. وتا زمانی که خداوند مصلحت بداندادامه خواهد داشت.

4- دوره حکومت: پس از ظهور امام زمان (عج) بر اساس احکام اسلام حکومت واحد جهانی

تشکیل خواهند داد. که در سایه ان سرتا سر عالم پر از عدل و داد خواهد شد.

حدیثی از امام محمد باقر علیه السلام در مورد امام زمان :

"قیام کننده از ما منصور به رعب و موید به نصر است. زمین برای او در نوردیده شود.

گنج های پنهان را برای او اشکار کند. سلطنت و حکومت او شرق و غرب را فرا خواهد گرفت.

و خداوند منان به دست او دین خود را بر همه دین ها غالب گرداند. اگر چه مشرکان را خوش نیاید.

در روی زمین هیچ خرابی باقی نماند. مگر اینکه ابادش کند. و روح الله .عیسی بن مریم از اسمان نازل شده.

و بر او اقتدا کند. و پشت سرش نماز بخواند. " یا حق.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

2. تشکر

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری