صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آموزش برگزاری مراسم ازدواج به شیوه ای جذاب و امروزی و با رعایت قوانین الهی!

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آموزش برگزاری مراسم ازدواج به شیوه ای جذاب و امروزی و با رعایت قوانین الهی!

سلام
    راستش من توی این چندوقت اخیر ازدواج هایی رو دیدم که زنگ هشدار خیلی جدی و بلندی رو توی گوشم حس میکنم! و فکر میکنم اگر واقعا فکری نکنیم برای این مسئله(حداقل ماها که ادعاشو داریم)، دونه دونه خودمون هم بهش گرفتار میشیم و از ما بدتر بچه ها و نسل ما ......
    یکی از بزرگترین مشکلات در تبلیغ دین و روشهای دینی، منع بدون جایگزینی هستش! اونم یک جایگزین واقعی و اساسی، نه صرفا حرفایی که هیچوقت بهش عمل نشه یا اصلا نشه که عمل بشه!!
    آقا عروسی دامبول و دیمبول راه ننداز! نرقص! فلان نکن، بهمان نکن!
    اما دیگه نمیگن به جاش چکار کن که همونقدر و بلکه بیشتر هم به خودت و هم به بقیه خوش بگذره!!!!!!
    من تو این چند مدت خیلی مسائل رو دیدم! از دخترانی که تا چندوقت پیش جلو پسر عمو و پسردایی روسری سر میکردن و مقید بودن، الان تو عروسی های مختلط، بی حجاب و با لباس باز میرن وسط مردهای غریبه میرقصن!!!
    از دخترایی که مادرانشون چادری یا محجبه ی کامل بودن، و اهل نماز و دعا و زیارت! دختراشون الان ولنگ و واز دارن میگردن!!
    از پسرایی که میشستیم با هم در مورد موضوع همین تاپیک حرف میزدیم و همه با هم همنظر بودیم، اما بعد همه رفتن عروسی مثل عرف(دامبول- دیبمول) گرفتن!! و گفتن ولش کن بابا یه شبه بذار تموم شه بره!!
    از مادری که کاملا مقید و مدهبیه و وقتی بهش میگم فلانی 50 میلیون واسه عروسیش خرج کرده! واقعا حیف این پول که همش سر چشم و هم چشمی های الکی میره! میگه چه حیفی؟! بعد منم از حرصم بهش میگم باشه پس شما هم 50 تومن واسه عروسی من خرج میکنی دیگه، با کمال میل تایید میکنه و میگه بله پسرم! چرا که نه عزیزم!!!
    و خیلی موارد دیگه که حلاصه اش این میشه: اکثر مذهبی ها دارن به شدت دور میشن از رفتارها و باورهای دینی!
    چون بنظرم اولا رفتار جایگزین خوب و جذابی در طی اینهمه سال معرفی نشده، ولی در طرف مقابل هر روز یک چیز مد میشه و میلیونها تومن پول از جیب جوانها و مملکت ما خارج میشه و از طرفی هم باورهای دینیشون هر روز سست و سست تر و مذهب هر روز بیشتر رنگ میبازه!
    اصلا گور بابای پول! خیلی مذهبی ها هم هستن خدارو شکر وضعشون خوبه و میتونن خرج کنن! ولی آخه 50 میلیون برای یک شب؟ اصلا بگو 20 میلیون...بگو 10 میلیون ...آخه کجای دین چنین چیزی نوشته؟!
    کجای این رفتارها مذهبیه! تازه من اصلا در مورد پولش نمیخوام بحث کنم! بحث من سر ماهیت این مراسمه!
    یعنی چی 4 ساعت ملت باید بشینن دست دست، رقص رقص ... جدیدا هم که خداروشکر دارن به سمت مختلط میرن و اینو مد میکنن
    من واقعا نمیفهمم این مسخره بازی هارو ... و شده با عالم و آدم دعوا کنم زیر بار چنین احمقانه هایی نمیرم!
    دلم نمیخواد قشنگترین و بهترین شب عمرم به لهو و لعب و غفلت و بی خدایی و بلکه ضد خدایی بگذره
    ولی تا حالا جایگزینی براش ندیدم ... اما مصمم هستم که شروع کنم در موردش فکر کنم و از شما عزیزان هم همفکری بگیرم، تا بشینیم یک نوع عروسی اسلامی طراحی کنیم، که هم چذاب باشه برای همه(حتی اون لامذهب ها که فامیل ما هستن و بالاخره باید دعوت بشن) و هم برای مذهبی ها
    یکچیزی که نه مایه مسخره و استهزا بقیه بشه، و نه از خط و خطوط شرعی بیرون بزنه تا جذاب بشه
    یعنی واقعا یک چیز قشنگ و جذابی وجود نداره؟
    مثلا اگر حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف ظهور کنن، دستور به چه نوع مراسم عروسی میدن؟
    من بعضی جاها خوندم که بعضی ها مولودی میگیرن! من دقیقا نمیدونم منظورشون چیه؟ ولی چیزی که به ذهنم میرسه جشن هایی شبیه ولادت معصومین هست که مدرسه برامون برگزار میکرد و بنظرم این اصلا شبیه مراسم عروسی نیستش
    خصوصا با ذائقه هایی که امروز اینقدر تغییر کرده ... نمیشه یک فلوت آورد و یک تنبک و علی مولا علی مولا خوندش....حداقل به نظرم واسه عروسی سال 94 مناسب نباشه(ان شاء الله که قسمت همه بشه همین امسال عروسی کنن)
    حالا بیاید اصلا به همین نیت که امسال قسمتتون بشه، یه سبک عرو.سی جدید از خودمون اختراع کنیم که شبیه هیچ مراسم پیشین نباشه، و در عین تازگی و جذابیت بالا و غافلگیری همه ی مدعوین و برانگیخته شدن تحسینشون، کاملا شرعی و اسلامی هم باشه؟
    بنظرتون میشه؟؟؟؟؟؟؟
    من که مطمئنم میشه!!!!!!!!
    اسلام واسه هرچیزی یه جواب و راه حلی داره ... من مطمئنم که عروسی باحال اسلامی هم داریم که به همه خوش بگذره
    مثلا همین برنامه خنده وانه رو درنظر بگیرید ... شاید چند سال پیش کسی میگفت تلوزیون جمهوری اسلامی یه برنامه بسازه که در عین رعایت حدود(هرچند که حداقلی) ولی برای همه جور آدم با هر ذائقه ای جذاب باشه و چه آدمهای مذهبی ببینن و لذت ببرن و چه لامذهب ها!!
    هرچند شاید هر دو طرف از یه جاهاییش خوششون نیاد ولی در کل اکثریت دوستش دارن
    حالا یه عروسی هم ما باید بسازیم که نه مولودی باشه، نه لهو و لعب، یه چیز جدیدی که همه رو راضی کنه ... من جمله خدا رو
    اگر دوست دارید امسال ازدواج کنید بیاید همفکری کنیم و قبلش مشخص کنیم که جشن ازدواجمون چه شکلی باید باشه؟؟؟؟؟؟
    اصلا شاید خدا اینقدر مارو دوست داره که دلش نمیخواسته ما جشنی مشابه جشن گناه آلود عرف امروز بگیریم و برای همین نذاشته تا حالا ازدواج کنیم!!(حالا به خودمون امید بدیم مگه چی میشه!) و الان اگر به چنین کشفی دست پیدا کنیم اسباب ازدواجمون رو هم خودش فراهم کنه(ان شاء الله)
    پس یا علی
    بیاید فکرامونو بریزیم روی هم ببینیم به چه ترکیبی میرسیم؟؟؟؟؟

امکان پاک کردن کلیه ی پست هام رو ندارم
    همه ی پست هام خصوصا در زمینه خداشناسی رو رد میکنم و بهشون اعتقادی ندارم
    به نظرم دلیل کافی برای اثبات یا رد وجود خدا وجود ندارد

2.  

نوشته
    955
    صلوات
    3571
    تعداد دلنوشته
    24
    مورد تشکر
    491 پست
    حضور
    29 روز 15 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    528

کلیک کنید : http://www.askquran.ir/thread48065.html

پیشنهاد می کنم به کلمات کلیدی موضوعتون "جشن عروسی" و "جشن ازدواج" رو هم اضافه کنید

ویرایش توسط راهی : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲ در ساعت ۱۵:۵۶
    یا رب ! نظر تو برنگردد !
    ....................................
    همۀ عالم می گویند براساس استعدادت عمل کن! حضرت زهرا(س): می‌فرماید براساس نقشت عمل کن!
    گاهی نقش شما برخلاف استعدادهای شما هست!
    بگرد نقشت را پیدا کن!

.................................................. ..............
    خدایا! مرا با تدبیر خود از تدبیر خودم و با اختیار خود از اختیار خودم بی نیاز کن.

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط راهی نمایش پست
    کلیک کنید : http://www.askquran.ir/thread48065.html

پیشنهاد می کنم به کلمات کلیدی موضوعتون "جشن عروسی" و "جشن ازدواج" رو هم اضافه کنید

سلام
    ممنون از تاپیکی که آدرس دادید... عکس صفحه دوم جالب بود.
    در مورد برچسب ها من نتونستم تغییر بدم ... حالا بذارید خانوم برچسب گذاری شاید تونستن اضافه کنن

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بیاید از اول شروع کنیم

1- کارت عروسی
    بنظرتون کارت عروسی توش چیا میشه نوشت؟ اون زوج تبریزی ایده جالبی داشتن که به جای یک کارت از پیش آماده که باید جای خالی هاشو پر کنی، یه متن از خودشون نوشتن! البته اونها کلا عروسی رو پیچوندن :d ولی قصد ما این نیست!

مثلا:
    سلام، خوبی؟ چیه تعجب کردی؟ خب حقم داری! آخه این یه کارت عروسی معمولی نیست! این دعوت از شما تو یه اتفاقه! یه اتفاق خاص و تکرار نشدنی! یه چیزایی که تا حالا ندیدی، ولی مطمئنم که از دیدنش لذت میبری .............................

کارت هم حتما لازم نیست چاپ شده و گرون باشه! یه سری کاغذ رنگی میخریم و باهاش کار دستی درست میکنیم و بعدش این متنم روش چاپ میکنیم! خیلی ساده و ارزان و نو و جدید! یکم سلبقه میخواد فقط! ولی در عوض دستمون بازه هزار و یکجور متن که دوست داریم روش بنویسیم و مطمئنم نه تنها خاص و جدیده برای بقیه، بلکه باعث الگو برداری و مد شدن اینطور روشها هم میشه

شما هم نظر بدید لطفا .... هرچند که فکر میکنید مسخره و خنده دار باشه! دیگه نظراتون از مال من که بدتر نیست

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

2- جشن عروسی

بنظرم توی جشن باید یک کاری کرد که نه بقیه تماشاچی صرف باشن و فقط بشینن، و نه بیان وسط حرکات موزون کنن! یه کاری باید بدیم دستشون که مشغول بشن! مثلا یه مسابقه آشپزی راه بندازیم که سر خانومهارو گرم کنیم، اینطرف هم یه مسابقه ی ساده مثل طناب کشی راه بندازیم و مردهارو سرکار بذاریم یکچیزی تو مایه عروسی های روستایی میشه که توش اینطور مسابقات رسم بوده!

جالبه آدم وقتی میگرده میبینه کلی سنت های قشنگ داشتیم و همه رو به فراموشی سپردیم و یکسری باورهای غلط رو جایگزینش کردیم!

در مورد سالن، بنظرم اگر بشه مراسم یه جای عمومی مثل پارک، و یا مثلا روی کوه، شبیه همین کوه های حاشیه شهرها که مردم واسه ورزش میرند، برگزار بشه، یکمی پذیرایی سخته ولی در عوض از مسئله بی حجابی و بزن و برقص جلوگیری میشه! و البته حال و هوای فضای آزاد هم بنظرم بهتره و ملت هم که رد میشن و میبینن سوت و کف میزنن مجلس گرم میشه :d

اون خاطره گویی که تو عکس بودم جالبه! یه جایی شبیه سن(سکو) درست کنیم و دونه دونه مهمون های متاهل رو بیاریم بالا از خاطره عروسیشون بگن و هرکس از همه باحالتر بود یه کادو از طرف عروس و دوماد بهش بدیم! خخخخخ (داریم یه ورژن از کمدین برتر رو اجرا میکنیم!!)

شما هم هرچی تو سرتونه بنویسید! بالاخره از هر صد تا 2 تاش هم باحال باشه، و یا با هم ترکیب کنیم و باحال بشه بسه دیگه!!

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام مسئله ی خوبی رو طرح کردید ...

خیلی از خانواده ها هستن که بااینکه مذهبی هستن دچار این مشکل شدن و اقوام علاقه به مراسم پر گناه و بزن بکوب دارن ... یک مشکل بزرگی هم که هست اینه که اکثر مذهبی های اصیل خیلی ساکتن در مورد خواستگاری و ازدواج و مراسمشون نوع تربیت بچه هاشون نوع زندگی کردناشون سکوت میکنن و اطلاعات به دست عامه ی مردم که تصمیم دارن تغییر در رویه ی زندگیشون بدن نمیرسه ...

ای کاش اساتید سایت هم بیان و از برگذاری مراسم ازدواج خودشون بگن اینکه چطور برنامه ریزی کردن ، چطور برگذارش کردن ، کارت دعوت داشتن یا نه و ...

خیلی مشتاقم بشنوم ...
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ نمایش پست
    سلام مسئله ی خوبی رو طرح کردید ...

خیلی از خانواده ها هستن که بااینکه مذهبی هستن دچار این مشکل شدن و اقوام علاقه به مراسم پر گناه و بزن بکوب دارن ... یک مشکل بزرگی هم که هست اینه که اکثر مذهبی های اصیل خیلی ساکتن در مورد خواستگاری و ازدواج و مراسمشون نوع تربیت بچه هاشون نوع زندگی کردناشون سکوت میکنن و اطلاعات به دست عامه ی مردم که تصمیم دارن تغییر در رویه ی زندگیشون بدن نمیرسه ...

ای کاش اساتید سایت هم بیان و از برگذاری مراسم ازدواج خودشون بگن اینکه چطور برنامه ریزی کردن ، چطور برگذارش کردن ، کارت دعوت داشتن یا نه و ...

خیلی مشتاقم بشنوم ...

سلام و خوش آمد
    دوستان شما هم نظرتون رو بگید ... همینطوری الکی ایده بدید! شاید ایده غیرعملی شما جرقه ی یک ایده ی قابل پیاده سازی رو در ذهن یکنفر دیگه بزنه و بعدا همه استفاده کنیم

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست
    سلام و خوش آمد
    دوستان شما هم نظرتون رو بگید ... همینطوری الکی ایده بدید! شاید ایده غیرعملی شما جرقه ی یک ایده ی قابل پیاده سازی رو در ذهن یکنفر دیگه بزنه و بعدا همه استفاده کنیم
    ممنون

راستش من خیلی به این موضوع فکر میکنم و جزء دغدغه های اصلیم هست ولی با این اوصاف هنوز به نتیجه ی خوبی نرسیدم که بتونم به اشتراک بزارمش ... ولی لینک تاپیک رو برای همه ی اساتید سایت ارسال کردم و امیدوارم که حضور پیدا کنن و از خاطراتشون بگن و راهکار برامون بزارن ..

ازدواج شهدا و مقامهای خاص کشور که خیلی مومن بودن ، خیلی عرفانی و قشنگه ولی پیاده کردن در زندگی یک فرد عامه با اقوامی که تهاجم فرهنگی رو به طور کامل پذیرفتن و چیزی به نام جنگ نرم نمیشناسن یا اگرم بشناسن در حد شعار هست و در عمل طبق عرف غیر شرعی عمل میکنن ... واقعا یک همچین الگوهایی خیلی دور از ذهن هست ...

از وجود این تاپیک خیلی خوشحالم امیدوارم به نتیجه ی مطلوبی برسیم ....

التماس دعا

دانلود کنید تا زندگیتون
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

»»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    2,634
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    214 روز 4 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

سلام
    قراره اول فقط بارش فکری کنیم یا از همین اول راه حلا رو نقد هم بکنیم؟

دیدید نتونستم پایند بمونم؟ خیلی سخته انصافا

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط kobra نمایش پست
    سلام
    قراره اول فقط بارش فکری کنیم یا از همین اول راه حلا رو نقد هم بکنیم؟

دیدید نتونستم پایند بمونم؟ خیلی سخته انصافا
    به نظر من نقد هم بشه خوبه ... چون یه وقتی هست آدم میخواد یه کار خیر انجام بده ولی به راه شر کشیده میشه از شوق و اشتیاقی که برای انجام کار خیر داشته شر نصیبش میشه چون شوق مانع دیدن حقیقت شده و کم دقت عمل کرده ... پس با این اوصاف نقد هم بشه بهتره ...

دانلود کنید تا زندگیتون
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

»»» جوانها کلیک کنند ««

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری