جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همسرم مسائل مالی را از من پنهان میکند

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

همسرم مسائل مالی را از من پنهان میکند

سلام<br>
    من یه راهنمایی میخواستم <br>
    همسرم سرمایه گذاری مالیش رو از من پنهان میکنه و به پدرش میگه خوب چرا باید پنهان کنه <br>
    من کلا از پنهان کاری متنفرم<br>
    چکار کنم<br>
    همشم سر این موضوع باهم بحث میکنیم <br>
    خواهش بگید چکار کنم تا بهم بگه من بخدا چشم داشتی به مالش ندارم فقط دوست دارم زندگیم صادقانه پیش بره <br>

2.  

نوشته
    3,614
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    794 پست
    حضور
    118 روز 6 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    209
    مورد تشکر
    15 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    خواهر گرامی،توجه داشته باشید،آنچه مسلم است صداقت در زندگی است،منتها برخی از افراد نه به خاطر هراس از فاش شدن‌ مسائل مالی را (پیش همسر)مطرح نمی کنند، بلکه شاید دلایل خاصی داشته باشند،شاید یک زرنگی و یا یک سیاست برای مدیریت زندگی خودشان می دانند،فلذا جای نگرانی نیست.
    شما اگر حساسیت خاص نشان ندهید،و اعتماد او را جلب کنید در ادامه زندگی خودشان موضوعات مختلف را با شما در میان خواهد گذاشت.
    البته بهترین سیاست در این است که افراد مسائل اقتصادی خانواده خود را در پیش کسان دیگری مطرح نکنند(و لو که فرد شخصی از فامیل های نزدیک هم باشد).
    شما پس یکبار دیگر به رفتارهای خودتان یک تاملی بکنید،شاید موضوعی بوده که حالت سری داشته و شما پیش نزدیکان گفته اید و شوهرتان به خاطر این خصلت شما مسائل مالی را مطرح نمی کنند.
    البته خیلی نگران این موضوع هم نباشید،آنچه مهم است مدیریت زندگی است،اگر فرد موفقی است و خوب مدیریت می کند شما نگران نباشید و خیلی این مساله را برای خودتان بزرگ نکنید.
    البته اگر در ادامه زندگی از خودتان اعتباری نشان بدهید،مثلا یک مشورت خوب ،یک طرح خوب و یا پیشنهاد حساب شده،و فاش نکردن مسائل زندگی پیش دیگران ،به مرور زمان اعتمادبیشتر از سوی همسرتان را جلب خواهید کرد.
    در این صورت مطرح کردن برخی از مسائل را خودشان مشتاق خواهند شد که با شما در میان بگذارند.
    در کل جای نگرانی هم نیست،اگر با پدرش هم مشورت می کند،اتفاقا خوب است باز اهل مشورت هست و این روند برای موفقیت و تصمیم درست و خوب ،روشی منطقی است.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ در ساعت ۱۸:۱۳

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بابت راهنمایتون سپاس گذارم

6. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام
    من هم سرمایه گذاری هائی دارم که هیچ کدام از اعضاء خانواده از آن مطلع نیستند!
    مردها دوست دارند زندگی را چنان اداره کنند که زن هیچگاه احساس کمبود نکند.گاهی ممکن است در زندگی اتفاقاتی بیفتد که باعث نگرانی خانم شود ولی چون مرد آینده نگر تر از زن هست آن روز را می بیند و برای آن برنامه ریزی و فکری دارد اگر آنی که من گفته باشم باشد همسر شما نیز اینگونه است.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

8. تشکرها 2

نوشته
    209
    مورد تشکر
    15 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی بحث

سوال:
    همسرم مسائل مالی را از من پنهان می کند،دلیل این رفتار چیست؟

پاسخ:
    با سلام
    خواهر گرامی،توجه داشته باشید،آنچه مسلم است صداقت در زندگی است،منتها برخی از افراد (نه به خاطر هراس از فاش شدن‌) اخلاقشان طوری است که مسائل مالی را پیش همسر خ.دشان مطرح نمی کنند،شاید یک زرنگی و یا یک سیاست برای مدیریت زندگی خودشان می دانند،فلذا جای نگرانی نیست.
    شما اگر حساسیت خاص نشان ندهید،و اعتماد او را جلب کنید در ادامه زندگی خودشان موضوعات مختلف را با شما در میان خواهد گذاشت.البته بهترین سیاست در این است که افراد مسائل اقتصادی خانواده خود را در پیش کسان دیگری مطرح نکنند (و لو که فرد شخصی از فامیل های نزدیک هم باشد).
    شما پس یکبار دیگر به رفتارهای خودتان یک تاملی بکنید،شاید موضوعی بوده که حالت سری داشته و شما پیش نزدیکان گفته اید و شوهرتان به خاطر این خصلت شما، مسائل مالی را مطرح نمی کنند.
    البته خیلی نگران این موضوع هم نباشید،آنچه مهم است مدیریت زندگی است،اگر فرد موفقی است و خوب مدیریت می کند شما نگران نباشید و خیلی این مساله را برای خودتان بزرگ نکنید.
    البته اگر در ادامه زندگی از خودتان اعتباری نشان بدهید،مثلا یک مشورت خوب ،یک طرح خوب و یا پیشنهاد حساب شده،و فاش نکردن مسائل زندگی پیش دیگران ،به مرور زمان اعتماد بیشتر از سوی همسرتان را جلب خواهید کرد.در این صورت مطرح کردن برخی از مسائل به شما،خودشان مشتاق خواهند شد،لذا جای نگرانی نیست.

واژگان کلیدی: همسر,مسائل,مالی,پنهان
    نتیجه گیری:
    پنهان کاری مسائل مالی از سوی مردان،گاها به خاطر عدم اعتماد نسبت به اطرافیان و یا به خاطر فاش شدن مسائل اقتصادی و یا به خاطر شیوه مهارتی در مدیریت اقتصادی پنهان کاری یا مطرح نمی کنند.البته در برخی از شرایط خاص هم امکان دارد که شخص دچار ورشکستی یا به یک مشکل خاص اقتصادی شده باشد،و به خاطر حیا و آبروداری از گفتن حقایق دوری کند.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵ در ساعت ۲۰:۰۹ دلیل: ویرایش

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری