جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همه امت ها پیامبری دارند

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    2 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

همه امت ها پیامبری دارند

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام و تبریک این عید فرخوانده به تمام شما عزیزان که وقت مگذارید و مطلب این حقیر را مطلعه می نماید و خواهش دارم اگر اشکالی در نوشت های من وجود داشت اول من را ببخشید و خواهش دارم به من متذکر شوید که ان ویرایش بنمایم
    غرض از ایجاد این بحث سعی در جواب ان دوستانی بود که سئوال کرده بوند و من ان را وظیفه خود میداسنتم هرچند ناقص که امیدوارم من را ببخشید اگر کم کاستی دارد.و خواهش دارم نظرات خود را اگر با این بنده مخالف یا هم سوء هستید بیان کنید حال سئوال دوستان عزیزمان با این مضمون بود که
    چرا خدواند تعالی
    برای دیگر بیامبری نگذاشته به مثال چين - ژاپن آفريقا و آمريكا هند و استراليا و... پيامبري براي آنها مبعوث نشده تا رستگار شوند ؟
    چرا فقط از عربستان تا مصر و فلسطين پيامبر امده . آيا انسانهاي ديگر نياز نداشتند
    و جواب این بنده حقیر به شرح زیر است

باسمه تعالی

.همینطور که در قران کریم امده است. تعداد پیغمبرین (ص) به هزاران تن میرسد

باید عرض کنم که حتی در کشور هایی که مطرح کردید میتوان اثاری از دانستن و اعتقاد به خلقت و مخلوق و زندگی بس از مرگ وجود داشته حال نه با کیفیت و شفافیت اهل کتاب که این هم به چند دلیل میتوان مربوط است
    .1 نبودن نسخه های کتبی و یا نابودی ان به دست حکام یا اربابان ان بلاد
    2.گاه در ان زمان به دلیل نبود خط نوشتاری پیفمبران به صورت شفاهی و گفتاری تعالیم حق تعالی را به مردم ابلاغ میکردن و تعالیم ایشان نسل به نسل سینه به سینه به گوش نسل های بعدی میرسیده است اما بدلیل نبودن یا از بین رفتن نسخه کتبی مردم ان زمان ناخواسته انحرافاتی و یا خرافه هایی به تعالیم ان بزرگواران اضافه میکردن. داستان گوساله سامری به گواه توضیح میدهد که چطور بعضی افراد ادیان اللهی را منحرف میسازند.(امروز وقتی این مطلب رو بیدا کردم واقعا ایمان اوردم به قران کریم ایمان راسخ اوردم که چطور اشکار و نهان تمام جواب سئوالات ما در ان نهفته است لا اله الا الله)
    حال در بیشتر ادیان دنیا همانند اهل کتاب همگی حداقل به یک یا 4 اصل (خلقت و خالق و مخلوق)(انجام عمال نیک و راست گویی و اجتناب از اسیب رساندن و کار های ناپسند در حق دیگران )(بهشت و جهنم و روز حساب)(و زندگی پس از مرگ) معتقد اند پس شاید این گواهی باشد که خداوند تعالی فرقی بین بندگان
    خود قائل نیست

به روایت از امام صادق (ع) "هیچ امتی نیست، مگر این‎که از طرف خداوند منذری برای آنها مبعوث شده است"
    عدم ذکر برخی اسامی و ادیان در قرآن بدان معنا نیست که پیامبران و ادیان دیگر وجود ندارد
    در قرآن آمده است: «و لقد أرسلنا رسلا من قبلک منهم من لم نقصص» (مؤمن آیه 78) پیش از تو، رسولانی فرستادیم. سرگذشت گروهی از آنان را برای تو بازگو کردیم و گروهی را برای تو بازگو نکرده ایم". از این آیه استفاده میشود که نام گروهی از انبیا و رسولان الهی در قرآن مجید نیامده، و عدد آنها بیش از آن است که در قرآن ذکر شده است"

sarseda

حال چرا بیامبران در بین‌النهرین به دستور و خواست حق تعالی ظهور کردن میتواند چند دلیل داشته باشد
    1.یکی از اولین تمدن ها به دلیل داشتن شرایط زیست محیطی مناسب در بین‌النهرین شکل گرفت و شاید بتوان گفت اکثر جعمیت ان زمان در انجا سکنا یا به انجا مهاجرت میکردند
    2.در این تمدن ها خط و یا الفبا اختراع شده بود و به همین دلیل تعالیم بیامبران (ص) به فراموشی یا به انحراف نا خواسته از جهت فراموشی گفتار ایشان نمی ورزید و اهل ایمان متوانستند به کتب این بزرگاوران مراجعه و تجدید خاطره و کسب دانش بنمایند
    3.شاید به دلیل این باشد که هرچه ظلم و جهل و غرور بیش از حد در بلادی بیشتر باشد خداوند منان پیامبران بیشتری را برای ان دسته از مردم میفرستند و الله علم.

اینشالا که خدا حافظ و نگهدار شما باشد

ویرایش توسط سامان.ی : ۱۳۹۴/۰۷/۰۲ در ساعت ۱۷:۳۷

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری