صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سن مناسب ازدواج از نظر دختر و پسرهای مذهبی!

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست داشتی چند سالگی مزدوح میشدی؟!

سلام
    بدون مقدمه و توضیح اضافه، خانوم یا آقای مذهبی، بنظرت سن مناسب ازدواج چند ساله؟ (خودتو ملاک قرار بده و نظر بده) ... دوست داشتی دلیلش رو هم بگو!

من یه پسر هستم و بنظرم 22 سالگی سن مناسبی بود برای ازدواج من ... چون عاقلتر بودم و بیشتر و بهتر خودم و اهدافم رو میشناختم و انتخاب بهتری برای ازدواج میتونستم داشته باشم ... ئلی به دلیل مشکل کار و سربازی و ادامه تحصیل و عدم اعتماد و حمایت والدین تا الان که چند سال هم گذشته همچنان مجرد مانده ام (البته الان اون مشکلات رو ندارم و مشکل جدیدم پیدا کردن مورد مناسب هست!! ... از حق نگذریم توقعم هم به نسبت رفته بالاتر و سختگیر تر شده ام)

نظر شما چیه؟ (نمیخوام کلی نظری بدید، خودتون رو ملاک بگیرید و راجع به خودتون نظر بدید)
    ویرایش توسط alamdar : ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ در ساعت ۰۷:۳۷
    امکان پاک کردن کلیه ی پست هام رو ندارم
    همه ی پست هام خصوصا در زمینه خداشناسی رو رد میکنم و بهشون اعتقادی ندارم
    به نظرم دلیل کافی برای اثبات یا رد وجود خدا وجود ندارد

2.  

نوشته
    754
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    39 روز 23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست
    سلام
    بدون مقدمه و توضیح اضافه، خانوم یا آقای مذهبی، بنظرت سن مناسب ازدواج چند ساله؟ (خودتو ملاک قرار بده و نظر بده) ... دوست داشتی دلیلش رو هم بگو!

من یه پسر هستم و بنظرم 22 سالگی سن مناسبی بود برای ازدواج من ... چون عاقلتر بودم و بیشتر و بهتر خودم و اهدافم رو میشناختم و انتخاب بهتری برای ازدواج میتونستم داشته باشم ... ئلی به دلیل مشکل کار و سربازی و ادامه تحصیل و عدم اعتماد و حمایت والدین تا الان که چند سال هم گذشته همچنان مجرد مانده ام (البته الان اون مشکلات رو ندارم و مشکل جدیدم پیدا کردن مورد مناسب هست!! ... از حق نگذریم توقعم هم به نسبت رفته بالاتر و سختگیر تر شده ام)

نظر شما چیه؟ (نمیخوام کلی نظری بدید، خودتون رو ملاک بگیرید و راجع به خودتون نظر بدید)

سلام و عرض ادب
    حجت الاسلام قرائتی بسیار نظری قابل تامل گفتند که جاداره در تاپیک قرار دهم و بعد نظر خودم
    به
    ازدواج است، البته در سن پایین یعنی ۱۸ سالگی ازدواج کند، آنها بچه نیستند، ما بچه ایم که می گوییم آنها بچه اند.
    یک بچه کوچک بود که با قرآن آشنا بود به او گفتم کی داماد می شوی؟ فردی گفت او بچه است، کودک برای او آیه سلیمان را خواند و گفت: من بچه ام، اما می فهمم.
    سن مناسب ازدواج از نظر دختر و پسرهای مذهبی!
    نظر,حجت,الاسلام,قرائتی,دربا ره,سن,ازدواج,نظر حجت الاسلام قرائتی درباره سن ازدواج,
    بچه های امروزی خوب می فهمند، آنچه فرزندان را از ازدواج دور می کند دوری از اسلام شناسی است، زیرا شبهه ای برای او به وجود می آورند و او را از دین دور می کنند، اگر می خواهید بچه ها بیمه شوند باید با مسجد دوست شوند، پیش نماز باید پرمطالعه باشد و مردم همیشه چیز نویی از او یاد گیرند، ارتباط با دین انسان را بیمه می کند، پدران ما کلاس ایدئولوژی و جهان بینی نداشتند، در روستاها زمانی ۹۰ درصد بی سواد بودند.اتصال به اولیای خدا انسان را حفظ می کند، ازدواج سریع انسان را حفظ می کند، نماز انسان را حفظ می کند، روزی دادستان مشهد به من گفت اکثر مجرمان انسان های بی نماز هستند.

نوشته
    754
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    39 روز 23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من سن رو نمیشه تعین کرد که فلانی بگیم توسن نه بیست یا سی یا ... بهترین سن ازدواجه

بنظرمن سن ازدواج رو خود فرد میتونه تشخیص بده وقتی که با خودش دوتا دوتا کرد وفهمید که از عهده ی یه زندگی مشترک برمیاد وبا توکل و تلاش میتونه

زندگیشو شروع کنه میتونه بگه به سن ازدواج رسیده و بنظرم هرچی مرد کاملتر و پخته تر باشه بهتره

ولی هرچه سن بالابره ادم وسواسیتش توی انتخاب بیشتر میشه و حتی توقعاتش هم بیشترمیشه

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خاتون عشق نمایش پست
    به نظر من سن رو نمیشه تعین کرد که فلانی بگیم توسن نه بیست یا سی یا ... بهترین سن ازدواجه

بنظرمن سن ازدواج رو خود فرد میتونه تشخیص بده وقتی که با خودش دوتا دوتا کرد وفهمید که از عهده ی یه زندگی مشترک برمیاد وبا توکل و تلاش میتونه

زندگیشو شروع کنه میتونه بگه به سن ازدواج رسیده و بنظرم هرچی مرد کاملتر و پخته تر باشه بهتره

ولی هرچه سن بالابره ادم وسواسیتش توی انتخاب بیشتر میشه و حتی توقعاتش هم بیشترمیشه

سلام و ممنون از پست قبلی و این پستتون
    ولی لطفا نظر شخصی خودتون درباره خودتون رو بگید ... چون همیشه بحث میشه ولی هیچوقت یک آمار نداریم که بچه های مذهبی طرز فکر حقیقیشون چیه

من صادقانه درمورد خودم گفتم و دوست دارم بقیه دوستان هم بگن ... فکر میکنید چه سنی ازدواج میکردید بهترین ازدواج رو کرده بودید؟
    اگر نکردید چرا؟

سن الانتون رو هم اگر بگید بد نیست! من خودم الان 26 سالمه

دوستان اینجا بیشتر جنبه آمارسنجنی داره و میخوام ببینم بچه های مذهبی طرز فکر حقیقی شون چیه(فارق ار بحث هایی که میکنن) ... لطفا صادقانه بیاید و بگید

نوشته
    2,634
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    214 روز 4 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

سلام
    هر موقع که تکلیفش با خودش روشن شده باشه و بدونه تو زندگی دنبال چیه و میخواد چیکار کنه

نوشته
    1,209
    صلوات
    14920
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    43 پست
    حضور
    36 روز 10 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    به نظر من باشه ،میگم برا دختر خانم ها از 20تا 23 و برا آقا پسرها ،25 سال سن مناسبیه ،چون به حداقل ثباتی رسیدن،اگر چه واقعا نمیشه صد در صد گفت این بهترین سن و بهترین پیشنهاده چون با توجه به شرایط افراد میتونه متفاوت باشه،ولی همونجور که گفته شد هرچی سن بالا بره ،حساسیت ها و وسواس ها هم بیشتر میشه،ممکنه بعضی موقعیت ها دیگه تکرار نشن و......
    اینو مخصوصا به دختر خانم های توی این رده سنی توصیه میکنم،چون منی دارم این حرف رو میزنم که سنم بیشتر از این رده ست و وقتی فکرش رو میکنم میبینم که اگه توی این سن و سال ازدواج کرده بودم چقدر زندگی متفاوتی داشتم نسبت به الآن.

زمان دانشجویی ،اونوقتایی که ما دانشجو های 19/18 ساله بودیم، استاد اخلاقی داشتیم که همیشه توصیه میکردن که زود ازدواج کنید،به تاخیر نندازید،بعد پشیمون میشید،میگفتن بهترین سن رو دارین برا ازدواج،از خودشون مثال میزدن که19 سالگی ازدواج کردن و چقدر از زندگیشون بعد از15/14سال راضین،با خنده میگفتن اگه میدونستم ازدواج اینقدر خوبه و خانمم اینقدر شایسته،حتما زودتر ازدواج میکردم!
    یا غِيَاثَ الْمُسْتَغِيثِينَ‏
    أَنَا عَبْدُكَ الضَّعِيفُ الذَّلِيلُ الْحَقِيرُ الْمِسْكِينُ الْمُسْتَكِينُ‏
    الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو
    به فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    797 پست
    حضور
    118 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kobra نمایش پست
    سلام
    هر موقع که تکلیفش با خودش روشن شده باشه و بدونه تو زندگی دنبال چیه و میخواد چیکار کنه
    سلام
    شما توی چه سنی به این جایگاه رسیده بودید؟ اصلا بنظرتون رسیدید تا امروز یا خیر؟

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

برخی دوستان پیام دادن که سوالت گنگ هست و منظورت چیه و ....

من نمیدونم چرا سوال گنگ هست؟ اتفاقا بنظرم خیلی واضح و روشنه!

ببینید ما شاید هزارتا تاپیک داریم که سن مناسب ازدواج چقدره؟ و همه هم یک پاسخ دارن : بستگی به دختر و پسر داره ولی مثلا دختر 20-23 و پسر 24-27 سن خوبیه!

من اصلا کاری به چنین تاپیک هایی ندارم! و اصلا دنبال این نیستم که دوستان بیان مسئله رو تحلیل کنن و بگن فرد با فرد متفاوته و توضیح بدن!

من دارم یک سوال فردی و شخصی از شما میپرسم! میگم آقا یا خانوم، اولا اگر دوست داری بگو چندسالته(دوس نداری هم نگو!!!)، بعدش بگو آیا بنظرت به سن مناسب ازدواج رسیده ای؟ اگر آری، بگو اون سن چند ساله! و اگر این سن رو گذراندی بگو چرا؟ مثلا مورد مناسب پیدا نکردم! خانواده نذاشتن! توقعم زیاد بود و الان پشیمونم و ........
    بیاید با هم صادق باشیم ... اینجا که کسی اسم و فامیل ننوشته! اگرم نوشته بود مگر کسی میشناختش؟ اصلا بشناسه، مگه چه ایرادی داره؟

مثلا من خودم گفتم 26 سالمه، بنظرم 22 سالگی به سن ازدواج رسیده بودم، ولی خانواده نمیذاشتن ازدواج کنم ، یعنی مادرم باهام نمیومد خواستگاری و میگفت تا درس و سربازی تموم نشه و سر کار نری و خونه نداشته باشی و .... از ازدواج مزدواج خبر یوخدی!

الانم که 26 سالم شده و شرایطو پیدا کردم، حالا یه مشکل جدید دارم اونم اینه که معیارها و ملاک هام یکمی سخت تر شده، و به راحتی نمیتونم دختری رو بپذیرم!

حالا نمیدونم کجای این سوال گنگه و مبهمه و نیاز به توضیح داره؟

هیچ دلیلی هم ندارم از ایجاد این تاپیک غیر از اینکه بفهمم کسانی که ادعای مذهبی بودن دارن، واقعا طرز فکرشون چیه؟ یعنی واقعا اگر خودشون بودن، چه سنی رو مناسب میدونستن!

آخه ممکنه یکی شعار بده بگه خوبه دختر 16 سالگی ازدواج کنه، اما وقتی به خودش یا دخترش یا خواهرش میرسه بگه نه بابا 16 که خیلی بچه است، مثلا 26 خوبه!!

نوشته
    209
    مورد تشکر
    15 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

مساله ازدواج که یکی از مهم ترین قسمت زندگی است و باید بر اساس منطق صحیح شکل بگیرد،باید در یک سن مناسب اتفاق بیافتد.
    دقیقا سن مشخص را نمیشه به طور قطعی اعلام کرد،اما آنچه مسلم است شخصی که به رشد بلوغ عقلی و فکری و جنسی رسیده باشد،و بتواند توانایی کار و فعالیت و مدیریت زندگی را داشته باشد،می تواند یک ازدواج موفقی را داشته باشد،هر چند برخی گفته اند برای دختران18-23 سالگی دوره خوبی است،وبرای پسر سن 19-25 سالگی را اعلام کرده اند.
    مخلص کلام این است که شخص باید آمادگی و توانایی شروع زندگی از لحاظ بلوغ فکری،جنسی و مدیریتی را داشته باشد.
    در حقیقت شخصی که به چنین بلوغی رسیده و توانایی تامین مخارج زندگی را دارد و با یک اگاهی درست و صحیح و ملاک های معقول وارد زندگی شود،و از مهارت های زندگی خوب بهره مند باشد،یقیننا زندگی موفقیت آمیزی را خواهد داشت.
    افراد چه بسا با سن مناسب وارد زندگی می شوند اما به علت عدم آگاهی و مهارت لازم در ادامه دچار تنش ها و مشاجراتی بین همسر خودشان می شوند.آنچه در کنار سن مناسب ضرورت دارد کسب آگاهی بیشتر و مهارت های زندگی است
    .
    ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ در ساعت ۱۷:۱۳

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری