جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دوره های ترجمه و فهم زبان قرآن

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوره های ترجمه و فهم زبان قرآن

آیا می دانید:

• یادگیری فهم قرآن کمتر از 2 سال امکانپذیر است؟
    • با یادگیری هزار لغت پرکاربرد قرآن قادر خواهید بود 80 درصد آیات را فهمیده و ترجمه نمایید؟
    • مهمترین حجاب ما فارسی زبانان عدم آشنایی با عربی قرآن است؟
    • و با یادگیری زبان قرآن سد راه فهم و ارتباط با ادعیه و احادیث نیز شکسته خواهد شد؟

متاسفانه سیستم آموزشی ما در مدارس و دانشگاه ها نه تنها این مشکل را رفع نکرده اند بلکه ترس از زبان عربی و فهم قرآن را بیشتر نموده اند.

اما واقعیت آن است که زبان قرآن به هیچ وجه به پیچیدگی زبان عربی نیست. اساساً تعداد واژگان قرآن بسیار بسیار محدودتر از زبان عربی است.

جالب است بدانید با یادگیری کمتر از هزار لغت قرآن، قادر خواهید بود بیش از 80 درصد جملات و عبارات قرآن را بفهمید و با متن آن ارتباط برقرار کنید.

درباره قواعد صرف و نحو نیز همینطور است. قواعدی که ما برای فهم قران به آنها نیاز داریم بسیار محدودتر از آن چیزی است که تصور می کنیم.

دوره های فهم و ترجمه قرآن به ما کمک می کند در کوتاه ترین زمان ممکن، بیشترین فهم را از زبان قرآن داشته باشیم.

این دوره محصول پایان نامه کارشناسی ارشد استاد رسول محمدزاده است که با نمره عالی دفاع شد و پس از آن در نمایشگاه قرآن همان سال، پایان نامه برگزیده نیز گردید. در این پایان نامه همه طرح هایی که پیش از آن در سطح کشور تألیف و اجرا شده بود، بررسی گردید و محاسن و معایب آنها بازشناسی و ارزیابی شد و با ایده هایی که خود پژوهشگر به آن افزود.

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ در ساعت ۱۵:۵۷

2.  

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    یک چیزی که من هیچوقت نفهمیدم این بود که چرا ما توی مدرسه عربی رو جدا و قرآن رو جدا خواندیم؟؟؟؟؟؟؟؟

یه چیزی که من هیچوقت نفهمیدم این بود چرا گرامر عربی را جدا و بعدش یک مشت داستان مسخره به عربی در کتاب عربی خوندیم! خب که چی؟

همیشه میگفتم چرا نیومدن قرآن رو تقسیم کنن به چند قسمت و هرسال یک قسمتی رو به عنوان کتاب قرآن و قواعد، درس بدن به بچه ها ... حتی تا دانشگاه ادامه داشته باشه!

اینطوری مثل بهترین کتاب های زبان، که بصورت داستان و مکالمه آموزش میدن، ما قرآن رو از روی داستان های ریباش یاد میگرفتیو م لغات و قواعد مورد نیاز رو هم یاد میگرفتیم!

واقعا قاعده ی زبان عربی که در قرآن کاربرد نداشته باشه به چه درد من میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟

لغت عربی که در قرآن نباشه رو میخوام چکار؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوالی بود که من هیچموقع نفهمیدم!!!

و آرزو و خواهشیه که از کیانی که نو زمینه قرآن کار میکنن دارم که بیاید یک کتاب یا یکسری کتاب تهیه کنید با همین روش، ببرید آموزش پرورش، اگر قبول کردن که جایگزین کنن که فبها، اگر نه خودتون نشر بدید ... اگر کتاب خوبی باشه یقینا خیلی از مردم میخرند و استفاده میکنند .... میتونیم روی برنامه های اندرویدی و کامپیوتری و اینترنتیش هم کار کنیم

میتونیم کمپین درست کنیم، اما نه واسه پول جمع کردن، بلکه برای خریدن و هدیه دادن و تبلیغ کردن این کتاب ها

یا آدم دل پاک میخواد بیفته دنبال کار و بسم الله رو بگه تا بقیه هم کمک کنن

البته اصلا و ابدا با کارهای یک شبه و سطحی موافق نیستم

باید خیییییییییییییییییییییییی ییلی روی محتوا کار بشه! باید کسایی که قرآن رو میفهمن آستین بالا بزنن ... باید کسایی که داستان نویسی و کلا نویسندگی رو خوب بلدن آستین بالا بزنن، باید همه همکاری کنن تا یک مجموعه عالی ساخته یشه و بعدشم همه کمک کنند که منتشر و همگیر بشه

من خودم رشته ام کامپیوتره و همیشه گوشه ذهنم بوده و هست که یک روزی اسباب بازی ای قرآنی میسازم که کاملا هوشمند باشه و به بچه ها قرآن یاد بده ... اما تا اون روز فاصله زیاد است(البته از نظر خودم) و هنوز توان پیاده سازی چیزی رو که میخوام ندارم + اینکه محتواش رو هم ندارم

واقعا باید فکر بشه رو اینها

اونطرف یه انیمیشن 90 دقیقه ای واسه کودم میخوان بسازن، یه اتاق فکر میشینن چند سال روی فیلمنامه کار میکنن! بعدش اساتید دانشگاه از رشته های مختلف نقد و بررسی جدی میکنن و نظرات کارشناسی میدن (حتی یکبار دیدم در مورد برخی فیلمهای هالیوود چندین جلد کتاب نوشته شده ... و یا در مورد کارگردان های شاخصشون! پسوند همه کتابها هم philosophy of هستش! یعنی فلسفه ی فلان فیلم یا کارگردان!! یعنی اینقدر دیدگاه فیلمسازانشون واسشون بالا و مهمه چون داره افکار عمومی کشورشون و بلکه کل جهان رو شکل میده و مدیریت میکنه!) .... الان واقعا فرهنگ آمریکایی، تفکر آمریکایی، سیاست و اقتصاد آمریکایی، حتی علم آمریکایی، همه رو بر جهان دیکته و غالب کرده اند و با رسانه و تبلیغاتشون افکار عمومی دنیارو هرطرف که دلشون بخواد هدایت میکنن!

ماها خیلی عقبیم ... ماها فاجعه ایم ... واقعا میترسم از روزی که قرآن بر علیه ما شکایت کنه روز قیامت .........

ببخشید طولانی شد ولی این حتی یه ذره از مشکل هم نبود!!
    امکان پاک کردن کلیه ی پست هام رو ندارم
    همه ی پست هام خصوصا در زمینه خداشناسی رو رد میکنم و بهشون اعتقادی ندارم
    به نظرم دلیل کافی برای اثبات یا رد وجود خدا وجود ندارد

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط haafezoon نمایش پست
    آیا می دانید:

• یادگیری فهم قرآن کمتر از 2 سال امکانپذیر است؟
    • با یادگیری هزار لغت پرکاربرد قرآن قادر خواهید بود 80 درصد آیات را فهمیده و ترجمه نمایید؟
    • مهمترین حجاب ما فارسی زبانان عدم آشنایی با عربی قرآن است؟
    • و با یادگیری زبان قرآن سد راه فهم و ارتباط با ادعیه و احادیث نیز شکسته خواهد شد؟

متاسفانه سیستم آموزشی ما در مدارس و دانشگاه ها نه تنها این مشکل را رفع نکرده اند بلکه ترس از زبان عربی و فهم قرآن را بیشتر نموده اند.

اما واقعیت آن است که زبان قرآن به هیچ وجه به پیچیدگی زبان عربی نیست. اساساً تعداد واژگان قرآن بسیار بسیار محدودتر از زبان عربی است.

جالب است بدانید با یادگیری کمتر از هزار لغت قرآن، قادر خواهید بود بیش از 80 درصد جملات و عبارات قرآن را بفهمید و با متن آن ارتباط برقرار کنید.

درباره قواعد صرف و نحو نیز همینطور است. قواعدی که ما برای فهم قران به آنها نیاز داریم بسیار محدودتر از آن چیزی است که تصور می کنیم.

دوره های فهم و ترجمه قرآن به ما کمک می کند در کوتاه ترین زمان ممکن، بیشترین فهم را از زبان قرآن داشته باشیم.

این دوره محصول پایان نامه کارشناسی ارشد استاد رسول محمدزاده است که با نمره عالی دفاع شد و پس از آن در نمایشگاه قرآن همان سال، پایان نامه برگزیده نیز گردید. در این پایان نامه همه طرح هایی که پیش از آن در سطح کشور تألیف و اجرا شده بود، بررسی گردید و محاسن و معایب آنها بازشناسی و ارزیابی شد و با ایده هایی که خود پژوهشگر به آن افزود.

دوست گرامی این دوره ای ک گفتید کمتر از دو سال است و با یادگیری هزار لغت پرکاربرد قرآن قادر خواهید بود 80 درصد آیات را فهمیده و ترجمه نمایید
    کجا هست؟ چطور باید برا شروعش اقدام کنیم؟ اسم خاصی داره این دوره؟

5. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری