جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمک در مورد طلاق یا ادامه زندگی

نوشته
    49
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0

کمک در مورد طلاق یا ادامه زندگی

با سلام خدمت دوستان

یکی از دوستانم که نمیخاست اسمش روبگم از من خاست تا یه مشاوره ای با شما داشته باشم تا بهتر بتونه تصمیم بگیره

این دوست من حدود 8 ماهی میشه که ازدواج کرده ولی مشکلاتی داره که میگم
    این دوست من مهندس برق هستش و از لحاظ فرهنگی در سطح خوبی هستش ولی متاسفانه مادرش براش یه دختر روستایی گرفته که از لحاظ فرهنگی نمیخونن
    چون فرهنگ خانواده دختر خیلی پایینه و باهم همخوانی ندارن
    همچنین پسره از لحاظ قیافه دوستش نداره و میگه که به دلم نمیشینه و میخاد که طلاقش بده
    با توجه به این که دختر روستایی هست پسره میگه که میترسم طلاقش بدم و تا اخر عمر تو خونه بمونه و همیشه منو نفرین کنه و میگه میترسم عذاب وجدان بگیرم
    از طرفی هم میگه اگه بخام باهاش زندگی کنم میترسم بعد از شروع زندگی مشترک دوباره کار به طلاق بکشه و یه بچه هم بیچاره بشه منظورم بچه طلاق هست

لطفا راهنمایی کنید که این دوستم چیکار کنه
    با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
    میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

http://www.mahak-charity.org/main/iw...pmahakrightnow

2.  

نوشته
    3,642
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    826 پست
    حضور
    119 روز 9 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

4. تشکر

نوشته
    209
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    7 روز 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    برای موضوعات این چنینی باید خوب موضوع را بررسی کنیم،بنده سوالاتی را در قالب سوال خصوصی پرسیده ام اما جواب به دستم نرسیده تا پاسخ کاملی را بدهیم،سوال خیلی کلی است.
    اولا چنین وصلتی با این شکلی که توضیح داده شده است از اول صحیح نبوده.اما به هر حال باز باید فرهنگ و موقعیت افراد را خوب بسنجیم و بررسی کنیم.
    آنچه در زندگی اصل است و باید توجه کنیم مدارا،تغییر و اصلاح رفتار و جبران و رفع مشکل است ،نه فرار از مشکل.
    در مورد چنین موقعیتی باید ببنیم این خانم محترم با اینکه در فرهنگ روستا بزرگ شده،چه ویژگی های اخلاقی و ذاتی را دارد،چه بسا استعداد خوبی دارد،اخلاقش هم خوب است و شاید یک سری از هنرهای خاصی را هم بلد باشد،ما نمی توانیم صرف اینکه کسی تحصیلات دانشگاهی ندارد او را دمده و یک فرد بدبخت و بی فرهنگ و بی کلاس بدانیم.(افرادی هستند که شاید تحصیلات دانشگاهی هم داشته باشند ولی معیارهای لازم را برای یک زندگی مشترک را ندارند،پس دانشگاه رفتن ایده اصلی و قانون کلی برای قضاوت و سنجش افراد نیست)
    اما سفارش ما:با مهر و محبت و احترام می تواند کمک کند که این دختر خانم پیشرفت علمی و فرهنگی داشته باشد(نه اینکه تحقیر کند و برچسب بی فرهنگی بزند،این حرفها نتنها مشکل را حل نمی کند بلکه بدتر و بدتر می کند)
    برخی از مسائل را که صحیح نیست کمک کند تا اصلاح شود.
    در حقیقت حرکت برای تغییر و اصلاح باید دو طرفه باشد.
    ضمنا مراجعه به یک مشاوره حضوری برای چنین افرادی ضروری است تا تصمیم خوبی گرفته شود.
    مساله طلاق و جدایی ملاکهای مختلفی را می طلبد که باید در مشاوره حضوری و با صحبت و گفتگو طرفین معین شود تا بتوان تصمیم عاقلانه ای گرفت و الا با این طرح سوال به صورت کلی نمی توان سفارش به طلاق داد.
    توجه داشته باشیم که طلاق آخرین راه حل هست.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۸/۰۸ در ساعت ۰۸:۳۵

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری