صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: » درک نکردن متقابل ؟ یا تفاوت سطج اعتقادی؟ لطفا نظر دهید (اشنایی قبل ازدواج)

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

» درک نکردن متقابل ؟ یا تفاوت سطج اعتقادی؟ لطفا نظر دهید (اشنایی قبل ازدواج)

با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان کانون گفتمان قرانی
    مدت زمان زیادی است که سعادت پیدا نکردم در کنار شما بزرگوران فعالیت داشته باشم...ان شالله همه عزیزان در صحت و سلامت کامل باشند

بسم الله
    با توجه به اینکه همیشه بحثهای فرهنگی و موضوعاتی از قبیل اشنایی قبل ازدواج مورد توجه کاربران عزیز قرار گرفته و استقبال خوبی شده لذا این سوال را مطرح میکنم و امیدوارم کارشناسان و کاربران عزیز بخصوص خواهران گرامی در این موضوع با ارسال نظراتشون ما رو راهنمایی بفرمایند

سوال بنده این است:
    اگر پسر و دختری با هم اشنا شده باشند البته در حال حاظر خانواده ها اطلاعی ندارند ولی هدف ازدواج است در اینده ای ایشالله نزدیک
    هر دو مسلمان ، شیعه .به نماز اعتقاد دارند.دختر خانم به حجاب اعتقاد داره و البته قبل از ورود اقا پسر به زندگیش ....به نوعی حجاب کامل نداشته (نه اینکه کلا بی حجاب باشه) بلکه شاید مثل بعضی از خانمها که در بیرون می بینیم هیچوقت روسری جلو نامحرم بر نمیدارن...ولی شاید مقداری از موها هم بیرون باشه ..ولی با اومون پسر و به نوعی شاید یاداوری پس به دختر برای داشتن حجاب کامل و .....دختر خانم به نسبت قبل حجابشون رو کامل کردن و دیگه موهایی که قبل بیرون گذاشته میشد الان اینچنین نیست ....
    حال یک مساله بوجود امده این است که دختر خانم به مراسم نامزدی دعوت شدن....که گویا مراسم مختلط بوده (زن و مرد قاطی)....وقتی اقا پسر به دختر خانم گفتن مگه میری؟ جواب ایچنین بوده که شاید برم....وقتی پسر اعتراض میکنن که چرا ؟؟ گفتن مشکلی نیست ..میرم میشینیم تو مراسم با لباس پوشیده..هدیه ام رو میدم و پذیرایی میشم و میام
    خود شخص پسر مخالف رفتن به مراسمهای اینچنینی است.....یعنی خودش مراعات میکنه و نمیره
    حالا این پسر یا باید با اعمال زور و ابراز ناراحتی مانع رفتن این خانم بشه
    یا اینکه با صحبت کردن و مجاب کردن منطقی خانم ایشان را از رفتن منصرف کنه

حالا کارشناسان عزیز و بخصوص خواهرانی که به هر حال رفتارهای خانمها را بهتر می شناسن....راهنمایی کنن که ایا اصلا جایزه جلوی خانم گرفته بشه؟ و اگر اینچنین است بهترین راه کدام است؟
    ایا میشه گفته این به نوعی درک نکردن متقابله ؟ یا تفاوت سطح اعتقادیه؟

با تشکر از دوستان

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

2.  

نوشته
    3,635
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    813 پست
    حضور
    119 روز 3 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استادنشاط

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت همه ی بزرگواران, جسارت بنده را ببخشید که قبل از پاسخ کارشناس محترم نظرم را میگذارم.
    با تعریفات جناب عالی معلوم است که پسر اعتقاد مذهبی بالاتری نسبت به دختر داشته و بعد آشنایی تا حدودی بر ایشان تاثیر گذاشته (با توجه بهاین که فرمودید حجاب دخترخانم کاملتر شده) منتها اینجا یک اشکال یا نگرانی هست. آیا خود دخترخانم از عمق وجود راضی به این کارش هست؟ آیا انتخاب خودش بوده؟ یا صرفا بدلیل عشق کورکورانه نسبت به آقاپسر یا تحت فشار و زور وی به این امر روی آورده؟ اگه پاسخ اول مد نظر باشد که خیلی خوب است و در این مورد مهمانی پسر میتواند کاملا آرام و با در نظر گرفتن روحیات دختر (که صددرصد خود ایشان بهتر از حتی خانم های سایت اینجا میتواند تشخیص بدهد کدام روش را انتخاب کند چرا که با ایشان در ارتباط است) وی را متقاعد کند. به نحوی که خود دختر هم به نتیجه ی مشابه افکار پسر دست یابد. ولیکن اگر پاسخ دوم باشد, که بسیار خطرناک است و این ارتباط دیر یا زود از بین خواهد رفت مگر اینکه خود دخترخانم عمیقا هم اعتقاد با آقا پسر باشد.
    یا اینکه نهایت میشود هدیه را بعدا ببرد یا همان شب به کسی سپرده ولی خودداخل مجلس نرود.

و اینکه سعی کنند هرچه سریعتر در شرایط مناسب به خانواده های خود اطلاع دهند و از مشورت و حمایت ایشان بهره ببرند. اینگونه از اضطراب و استرس خود هم کاسته و راه رسیدن به زندگی مشترک برایشان تسهیل خواهد شد ان شالله
    امیدوارم توانسته باشم پاسخ مناسبی ارایه کرده باشم
    عشق، دردناک نیست... ولی خدا نکند هوس کند کمی درد بیاورد... چیزی از آدم باقی نمی‌ماند...

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طه نمایش پست
    دختر خانم به حجاب اعتقاد داره و البته قبل از ورود اقا پسر به زندگیش ....به نوعی حجاب کامل نداشته (نه اینکه کلا بی حجاب باشه) بلکه شاید مثل بعضی از خانمها که در بیرون می بینیم هیچوقت روسری جلو نامحرم بر نمیدارن...ولی شاید مقداری از موها هم بیرون باشه ..ولی با اومون پسر و به نوعی شاید یاداوری پس به دختر برای داشتن حجاب کامل و .....دختر خانم به نسبت قبل حجابشون رو کامل کردن و دیگه موهایی که قبل بیرون گذاشته میشد الان اینچنین نیست ....
    سلام
    محمدجان من اگر بودم باز کمی احتیاط می کردم!

حال یک مساله بوجود امده این است که دختر خانم به مراسم نامزدی دعوت شدن....که گویا مراسم مختلط بوده (زن و مرد قاطی)....وقتی اقا پسر به دختر خانم گفتن مگه میری؟ جواب ایچنین بوده که شاید برم....وقتی پسر اعتراض میکنن که چرا ؟؟ گفتن مشکلی نیست ..میرم میشینیم تو مراسم با لباس پوشیده..هدیه ام رو میدم و پذیرایی میشم و میام
    این یک نوع تفکر خاص هست که اگر شما با ایشان هم ازدواج کنید ایشان تغییری نخواهند کرد.یعنی نظر شما در زندگی ایشان هیچ جایگاهی ندارد.نقش شما در زندگی ایشان همسری نیست بلکه شخصی هستید که در کنارش خواهید بود و اسم شوهر را یدک می کشید.من خیلی با اینگونه افراد روبرو شده ام.

حالا کارشناسان عزیز و بخصوص خواهرانی که به هر حال رفتارهای خانمها را بهتر می شناسن....راهنمایی کنن که ایا اصلا جایزه جلوی خانم گرفته بشه؟ و اگر اینچنین است بهترین راه کدام است؟
    بله باید حتما گرفته بشود چون اگر گرفته نشود پا را فراتر گذاشته و نافرمانی می کند و خودش می رود و یا زمانی که شما سر کار هستید مخفیانه می رود و باعث دروغگوئی می شود!دروغ هم نابود کننده زندگی است!
    کمترین کار این است که بگوئید آیا شما دوست دارید من تک و تنها در مجلسی شرکت کنم که دختران مختلفی در آن هستند؟منم برم پارتی دخترها شما توی خانه تک و تنها بنشینی!

ایا میشه گفته این به نوعی درک نکردن متقابله ؟ یا تفاوت سطح اعتقادیه؟
    من فکر می کنم ایشان درک درستی از شرایط ندارند.ایشان الان در حساس ترین زمان زندگی خودشون هستند و باید خیلی مراقب اعمالشان باشند.
    بله این تفاوت اعتقادی شدیدی است.من فکر می کنم که اصلا اعتقاد مناسبی در مورد احکام ندارند.صرفا سر کردن روسری یا چادر با داشتن افکار غرب گرا جور در نمی آید.
    من بودم دقت می کردم.درست است دلت خیلی براش می ره ولی دقت کن.یک مدتی دور باش ازش و خوب فکر کن!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    2,639
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    322 پست
    حضور
    214 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    بله باید حتما گرفته بشود چون اگر گرفته نشود پا را فراتر گذاشته و نافرمانی می کند و خودش می رود و یا زمانی که شما سر کار هستید مخفیانه می رود و باعث دروغگوئی می شود!دروغ هم نابود کننده زندگی است!
    کمترین کار این است که بگوئید آیا شما دوست دارید من تک و تنها در مجلسی شرکت کنم که دختران مختلفی در آن هستند؟منم برم پارتی دخترها شما توی خانه تک و تنها بنشینی!
    نه دیگه این طورام نیست
    به هر حال این مساله ایه که توی زندگی خواهید داشت، و اگه اعتقادی حلش نکنید سر هر مهمانی بحث دارید و نهایتا یکی برای صلح و حفظ زندگی کوتاه میاد. حالا چه با رضایت چه با اخم و ناراحتی
    ولی دلیلی نداره دروغ بگه
    خب میگه شما هم بیا با هم بریم

به نظر من جواب سرکار نیلوفر جواب کاملی بود. با نظر به همه جوانب. به خصوص بند آخر پاسخشون رو جدی بگیرید

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط kobra نمایش پست
    نه دیگه این طورام نیست
    به هر حال این مساله ایه که توی زندگی خواهید داشت، و اگه اعتقادی حلش نکنید سر هر مهمانی بحث دارید و نهایتا یکی برای صلح و حفظ زندگی کوتاه میاد. حالا چه با رضایت چه با اخم و ناراحتی
    ولی دلیلی نداره دروغ بگه
    سلام
    نظرتان را خواندم
    فکر می کنم شما دختر بسیار پاک و مومنی هستید و دوست بد نداشته اید.
    هستند دخترانی که اینگونه هستند.شما سر و کارتان با اینگونه افراد نیفتاده.چند سال پیش دقیقا چنین مشکلی را یکی از همسایه های ما داشت.آقا درب منزل را قفل می کرد و می رفت سر کار و می آمد منزل!
    خانم هم شیشه کوچه را می شکست و از لای نرده می آمد بیرون!قبل از آمدن همسرش رفته بود شیشه بری .شیشه بر آورد منزل شیشه را طوری انداخت که هر بار بخواهد شیشه را به راحتی بر دارد و از آن خارج شود و برود بیرون!

خب میگه شما هم بیا با هم بریم
    خوب فرد مقابلش هم می گوید من اعتقادم قبول نمی کند بروم چنین جائی!
    من باشم هرگز پایم را چنین جائی نمی گذارم!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    2,639
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    322 پست
    حضور
    214 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

آقا درب منزل را قفل می کرد و می رفت سر کار و می آمد منزل!
    خانم هم شیشه کوچه را می شکست و از لای نرده می آمد بیرون!قبل از آمدن همسرش رفته بود شیشه بری .شیشه بر آورد منزل شیشه را طوری انداخت که هر بار بخواهد شیشه را به راحتی بر دارد و از آن خارج شود و برود بیرون!
    خب بله. وقتی در این حد نمی توانند با صحبت به توافق برسند که یکی درب را روی دیگری قفل می کند، نتیجه اش همین می شود. کدام زندانی است که با علاقه در زندانش بماند؟
    اون زندگی مشترک، چه خانم فرار کند و چه در خانه بماند سامانی نخواهد داشت.

خوب فرد مقابلش هم می گوید من اعتقادم قبول نمی کند بروم چنین جائی!
    من باشم هرگز پایم را چنین جائی نمی گذارم!
    به همین خاطر میگم باید اعتقادی حلش کنند.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

به همین خاطر میگم باید اعتقادی حلش کنند.
    سلام
    خوب شما راه حل بدهید.
    آقا معتقد است نرود
    خانم می گوید می خواهم بروم!
    آیا اعتقاد این دو با هم یکی است!
    طرف مقابل اعتقادی به این ندارد که مثلا سر یک موضوع به این سادگی که الان دیگر خیلی عادی شده محدود شود.این است که خیلی از خانم های غیر مذهبی و کسانی که قدم به مکان هائی این چنینی می گذارند در گوش دختران زمزمه می کنند اگر ازدواج کنی محدود می شوی!
    دختران هم کمی به دلیل ساده و پاک بودن تینتشان و نبودن این قلم کار در حیطه زندگیشان به فکر فرو می روند که یعنی چی محدودم می کند و می روند سر اینکه حجابم را می خواهد بگیرد؟نه!
    مرا از پدر و مادرم دور می کند: نه!
    مرا حبس می کند:نه!
    من به او جواب رد می دهم.
    ولی اگر مطالعه ما بالا برود و کسب تجربه کنیم و از مطالبی که از قبل شنیده ایم درس عبرت بگیریم هیچگاه چنین افکاری سراغ ما نمی آید!
    خوب شما بفرمائید چطور و چگونه از نظر اعتقادی حلش کنند؟

نوشته
    2,639
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    322 پست
    حضور
    214 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

سلام
    خوب شما راه حل بدهید.
    آقا معتقد است نرود
    خانم می گوید می خواهم بروم!
    آیا اعتقاد این دو با هم یکی است!
    طرف مقابل اعتقادی به این ندارد که مثلا سر یک موضوع به این سادگی که الان دیگر خیلی عادی شده محدود شود.این است که خیلی از خانم های غیر مذهبی و کسانی که قدم به مکان هائی این چنینی می گذارند در گوش دختران زمزمه می کنند اگر ازدواج کنی محدود می شوی!
    دختران هم کمی به دلیل ساده و پاک بودن تینتشان و نبودن این قلم کار در حیطه زندگیشان به فکر فرو می روند که یعنی چی محدودم می کند و می روند سر اینکه حجابم را می خواهد بگیرد؟نه!
    مرا از پدر و مادرم دور می کند: نه!
    مرا حبس می کند:نه!
    من به او جواب رد می دهم.
    ولی اگر مطالعه ما بالا برود و کسب تجربه کنیم و از مطالبی که از قبل شنیده ایم درس عبرت بگیریم هیچگاه چنین افکاری سراغ ما نمی آید!
    خوب شما بفرمائید چطور و چگونه از نظر اعتقادی حلش کنند؟
    سلام علیکم
    منظورتون اینه که برای دو نفر که میخوان با هم ازدواج کنن راهکار بدم یا برای دو نفر که زندگی مشترکشون شکل گرفته؟

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام علیکم
    منظورتون اینه که برای دو نفر که میخوان با هم ازدواج کنن راهکار بدم یا برای دو نفر که زندگی مشترکشون شکل گرفته؟
    سلام
    راهکار بدهید مشکل این دونفر حل شود!
    چگونه طرف را مجاب کند چنین جائی نرود!
    ویرایش توسط سلمان فارسی : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ در ساعت ۰۹:۵۵

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)