صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا چادری بودن معیار مناسبیه برا انتخاب همسر ؟

نوشته
    973
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    143 پست
    حضور
    84 روز 23 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا چادری بودن معیار مناسبیه برا انتخاب همسر ؟

سلام خدمت دوستان
    خیلی وقته با این انجمن آشنا شدم اما تازه عضو شدم
    میخواستم از دوستان مشورتی بگیرم برای ازدواج در آینده ....
    سوالی که بنده دارم اینه که آیا برای انتخاب همسر چادری بودن معیار مناسبیه ؟
    آخه ظاهر رو نمیشه ملاک شناخت آدما قرار داد ، و آدم های هم هستن که با پوشش غیر چادری بهتر از چادری ها هستن . ( حتی داخل اقوام خودمون )
    از طرفی هم که خودم چادر رو حجاب برتر میدونم ( نمیخوام توضیح بدم چون طولانی میشه )
    از طرفی هم نمیخوام شرطی باشه برای بعد ازدواج ، چون اعتقاد دارم فرد خودش باید چادر رو انتخاب کنه ، نه به اجبار و برای درخواست و خوشحالی همسر و ... انتخاب بشه . اگه میپوشه باید برای خودش و خداش باشه .

2.  

نوشته
    3,634
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    812 پست
    حضور
    118 روز 22 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استادنشاط

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

به نظر من که در هر قشری خوب و بد وجود داره همونطور که یه روحانی رو نمیشه از لباس مقدسش شناخت یک فرد چادری رو هم نمیشه از لباس مقدسش شناخت ... اتفاقا تحقیق در خلق و خوی فردی که ظاهر کامل تری داره باید بیشتر باشه چرا که به نظر من معنی منافق دقیقا همین کسی هست که ظاهرش قشنگ و باطنش زشته ...

امیدوارم خدا همسری خوب و شایسته نصیب و قسمت شما و همه ی بچه های کانون بکنند

التماس دعا
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    47
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 7 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دلاور نمایش پست
    سلام خدمت دوستان
    خیلی وقته با این انجمن آشنا شدم اما تازه عضو شدم
    میخواستم از دوستان مشورتی بگیرم برای ازدواج در آینده ....
    سوالی که بنده دارم اینه که آیا برای انتخاب همسر چادری بودن معیار مناسبیه ؟
    آخه ظاهر رو نمیشه ملاک شناخت آدما قرار داد ، و آدم های هم هستن که با پوشش غیر چادری بهتر از چادری ها هستن . ( حتی داخل اقوام خودمون )
    از طرفی هم که خودم چادر رو حجاب برتر میدونم ( نمیخوام توضیح بدم چون طولانی میشه )
    از طرفی هم نمیخوام شرطی باشه برای بعد ازدواج ، چون اعتقاد دارم فرد خودش باید چادر رو انتخاب کنه ، نه به اجبار و برای درخواست و خوشحالی همسر و ... انتخاب بشه . اگه میپوشه باید برای خودش و خداش باشه .
    سلام.
    معیار لازم هست ولی کافی نیست...
    یعنی بنظر من حتما لازمه چادری باشه ولی معیارهای دیگه هم باید داشته باشه...اعتقادات و غیره

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

نقل قول نوشته اصلی توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ نمایش پست
    سلام

به نظر من که در هر قشری خوب و بد وجود داره همونطور که یه روحانی رو نمیشه از لباس مقدسش شناخت یک فرد چادری رو هم نمیشه از لباس مقدسش شناخت ... اتفاقا تحقیق در خلق و خوی فردی که ظاهر کامل تری داره باید بیشتر باشه چرا که به نظر من معنی منافق دقیقا همین کسی هست که ظاهرش قشنگ و باطنش زشته ...

امیدوارم خدا همسری خوب و شایسته نصیب و قسمت شما و همه ی بچه های کانون بکنند

التماس دعا

سرکار خانم خادم الزهرا نکته بسیار مهمی رو اشاره کردند
    بنده خودم به شخصه چادریهای زیادی رو دیدم که واقعا از نظر حجاب قبولشون دارم..ولی همین چادری بشدت کینه ای هست و غیبت میکنه.....خب الان چی کار باید کرد؟ از طرفی مانتویی حجاب متوسط میشناسم که دل صاف تری داره و شاید اصلا هم کینه ای نباشه.....
    به نظر من حجاب باید اول عفت و حیا باشه....و الا الان چادریهایی رو می بینیم که چادرشون شنل پشته.....انگار نه انگار که..........
    من خودم به شخصه دوست دارم همسر ایندم (چه حرفا یکی نیست بگه بچه دهنت بو شیر پاکتی میده) چادری باشه...ولی چادری که متین باشه....حیا داشته باشه...عفت داشته باشه....با ادب باشه....مهربان باشه.....البته میدونم تمام این صفات در انسانهای عادی به همین راحتی جمع نمیشه...ولی به تنهایی نمیشه گفت معیار کافی است ولی می توان گفت معیار مناسبی است به شرط و شروطه ها

خیلی در انتخاب همسر مراقب باشید.....اگر دیدید با معیارهای اصلیتون که فرهنگ و اعتقاد است خیلی تفاوت دارید زیاد سرش نجنگید .....البته شاید شما یک فردی بشید برای اینکه حتی باعث بشید یک نفر بدحجاب یا بی حجاب به خدا نزدیکتر بشه و باعث بالارفتن مقام انسانیش بشید....ولی اگر دیدید به خاطر شما حجاب میکنه این ارزش نداره..چون روزی به خاطر دعوای با شما حجابش کمتر میشه و..........ولی حجاب باید بخاطر خدا باشه..اعتقاد به خدا باشه....و الا حجابو که ما مردا اختراع نکردیم که حالا یک خانوم بیاد به خاطر ما حجاب کنه یا بخاطر ما نکنه........
    خیلی مواظب باشید....قبل اینکه درگیری عاطفی پیدا کنید ..حتما از اول شروع اشنایی با در نظر گرفتن عفت و حیا ....با مشاوره خداترس و کارشناس خبره مشورت کنید دو نفره برید..همسانسازی کنید....و.............

ان شالله که بهترین همسر و شوهر نصیب همه پسر و دخترهای مجرد بشه الهی آمین

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

نوشته
    973
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    143 پست
    حضور
    84 روز 23 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست
    سلام.
    معیار لازم هست ولی کافی نیست...
    یعنی بنظر من حتما لازمه چادری باشه ولی معیارهای دیگه هم باید داشته باشه...اعتقادات و غیره
    بله درست
    ایمان ، اعتقادات واخلاق که معیار اوله و بعد کفویت ها ....
    اما خب امکان داره شخصی همه معیار هام رو داشته باشه ولی چادری نباشه !
    بعد اگه چادری بودن رو جزو معیار های واجب بدونم این فیلتر تنگ تر میشه و امکان پیدا کردن همسر سخت تر
    ویرایش توسط رضـا : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ در ساعت ۲۳:۱۷
    یا قائم آل محمد

نوشته
    184
    صلوات
    29836000
    تعداد دلنوشته
    347
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دلاور نمایش پست
    باسلام خدمت برادر گرامی!
    هر گز نپندار که افراد غیر چادری بهتر از چادری هایند، هرگز!
    گول ظاهر را نخور!
    ایمانت به داشتن چادر باشه!
    خیلی ها دزدند و با مظلوم نمایی و رفتاری که شاید به قلب شما اثرگذار باشه شما را تسخیر میکنند.
    همیشه بدان اخم یک چادری از لبخند یک غیرچادری نزد خدا و ائمه بالاتره.
    بی عیب خداست قبول اگهخ دنبال عیب چادری گشتی که او را بر غیر چادری برتری بدی در روایات آمده که اون شخص (چادری) عالمه و تو بدلیل اینکه بیحیایی زن را میخواهی دنبال عیبش هستی و خدا و ائمه پشتیبان او.
    بیحیایی زن برای شوهرش تنها هست
    دین زیباست و دیندار هم زیباست

چرا که چادری امر به معروف میکنه و غیرچادری امر به منکر
    اگه زندگی سالم میخوای با هم کفو خودت ازدواج کن
    بشناس خودت را که کی هستی و چه جایگاهی در دین داری!
    سعن نکن که دین را تغییر دهی بلکه خودت را با دین وفق بده که دین حامی توئه و علم تو به دین کمکی نمیکنه.
    موفق باشی
    جامعه سالم آرزوی ماست و مائیم که جامعه را میسازیم
    افکارهایمان را برای برگرداندن عقیده مان دست جاهلان ندهیم
    لک الحمد

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام.

اگر از افرادی که باطن متفاوتی از ظاهرشون دارند صرف نظر کنیم، چادر حجاب برتر است. چادر فقط یک تکه پارچه سیاه نیست. بلکه خانم هایی که چادر سر میکنند در این این چادربراشون یک نماینده و یک بروز بیرونی از یک سری عقاید هست. عقاید پشت چادر از خود چادر اهمیتشون بیشتره. چادر در حقیقت بوی خوبی هست که از یک سری عقاید خوب میاد! باید دید اون عقاید چی هستن!! اون عقاید هستند که خیلی ارزشمند هستند. چادر هم در حقیقت نماینده ی اونهاست. البته گفتم هستند چادری هایی که به زور سرکردند و قلبا چادر رو دوست ندارند. اون ها بحثشون جداست...

بنابر این اگر خانمی از سر عقیده و باور قلبی چادر سر کرده این معیار مناسب ازدواج رو داره. نه اینکه صرف چادر ملاک باشه. باورهای صاحب چادر ملاکه.
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    120
    صلوات
    7822
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    14 روز 6 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

حجاب از دو کلمه (حج+آب) درست شده است

حج مایه حیات توحیدی مؤمن است و آب مایه حیات مادی مؤمن است

کسی که از حجاب فاصله میگیرد یعنی مرده متحرک است

چون از دو مایه حیات استفاده نمیکند.

جایی این مطلبو خوندم بنظرم جالب بود.واقعا معنی اصلی حجاب از نظر من چادره ....

چادر شرط لازمه اما کافی نیست.
    از نظر من .شما از بین چادریا اونهایی که بقیه ملاکهاتون رو هم دارند انتخاب کنید.

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم ،
    بنظرم، چادر مسئولیت میاره. کسیکه از عهده ی این مسئولیت بخوبی بر بیاد مورد خوبی هم برای ازدواج میتونه باشه.
    چادری که صداشو برای نامحرم نازک میکنه، آرایش میکنه، با ناز راه میره، رفتار طنازانه ای داره، هزار مدل بوی عطرشو همه حس میکنن، یا از اون طرف، همیشه چادرش کثیف و گلیه، (خیلی ببخشید) بوی ناخوشی میده، نظافتش رو رعایت نمیکنه .... چه چادری ای هست؟!
    همینها باعث میشن نسبت به دین، بدگمانی پیش بیاد.
    (تعریف از خود میشه ولی بزارید واسه ریا بگمd چند وقت پیش یکی از همکلاسی های دانشگاه به من گفت: چقدر روسریتو قشنگ بستی. (مدل لبنانی بسته بودم). چقدر قشنگ رنگ قهوه ای مانتو و روسریت سته. انقدر خوشم میاد از مذهبی هایی که به تیپشون اهمیت میدن. و همینطور داشت تعریف میکرد...
    حالا این دختر خانم خودش تیپ کاملا غیر مذهبی داره ولی من باعث شده بودم نگرش مثبتی نسبت به حجاب پیدا کنه. طوریکه هروقت منو میبینه بهم میگه: من که عاشقتم نیلوفر!!
    درحالیکه دخترخانم چادری رو دیدم که واقعا از یک متریش هم به زور میشه رد شد (ببخشید انقد رک میگم چون احساس میکنم با این چیزهای کوچیک دینمون رو داریم خراب میکنیم)!!!
    آقایون محترم، دنبال دختری باشید که مغزش پر باشد. عقایدش قوی باشد. درسته که چادر حجاب برتره، ولی ما، مانتویی خوب هم داریم. صرف چادری بودن دلیل خوب یا بد بودن کسی نمیشه.
    با تشکر
    ویرایش توسط نیلوفر : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ در ساعت ۱۵:۱۳ دلیل: مغز رو نوشته بودم مغذ، جل الخالق!!
    عشق، دردناک نیست... ولی خدا نکند هوس کند کمی درد بیاورد... چیزی از آدم باقی نمی‌ماند...

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری