جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دوران عقد

نوشته
    45
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

غمگین دوران عقد

به نام خداي مهربون.سلام به همه دوستان .خواهش ميكنم راهنماييم كنيد من حدود 50 روز هست عقد بستم قبلش حدود 2سال نامزد بودم البته كاملا رعايت ميكرديم و فقط رفت و امد خانوادگي داشتيم و ازدواجمون كاملا سنتي بود. دوستان الان همش احساس مي كنم كه آقام به اندازه من احساس و محبت نداره و چيزاي مربوط به احساسات رو بچه گانه ميدونه واقعا موندم چكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا كساني كه تجربه دارين راهنماييم كنيد واقعا به كمك احتياج دارم.
    با اينكه خودم روان شناسي خوندم اما الان موند

برسان من را

خدا

به هر انچه می رساند تو را به من!

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    799 پست
    حضور
    118 روز 11 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

دوران عقد

کارشناس بحث: استادنشاط

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

دوران عقد

4. تشکرها 3

نوشته
    209
    مورد تشکر
    15 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسلام
    اینکه که همسر شما نسبت به برخی از مسائل خیلی حساس نیست،و یا برخی از کارها ورفتارها و انگیزه شما را نسبت به برخی از مسائل نادیده می گیرد، این دلیل بر کاهش محبت و علاقه او نمی تواند باشد، از آنجایی که روحیات مردان با زنان از لحاظ رواشناختی متفاوت است، لذا انتظار خاص( مثل تفکرات خودتان) از ایشان خیلی معقول نیست.
    آنچه برای ایشان الان دغدغده هست، تلاش و کوشش در تامین معاش زندگی است، بیشتر فکر او مسائل اقتصادی و مالی است که بتواند بر مشکلات زندگی غالب شود تا شما احساس پشیمانی نکنید و احساس سختی نکنید.
    مسائلی مثل هدیه روز تولد، برنامه های تفریحی، رفتن به رستوران و ...اگر فراموش کرد و یا خیلی تمایل نشان نداد، بیانگر این نیست که چنین کاری را دوست ندارد و یا نسبت به شما بی رغبت است، چه بسا دلایل دیگری هم داشته باشد و نتواند به راحتی به شما بیان کند. وبه این طریق شاید تصورش این است که این موضوع را کم اهمیت تلقی کند تا پیش شما کم نیاورد.
    ضمنا برخی از مسائل عاطفی و احساساتی در مورد مردان با خانم ها در نحوه بیان و ابراز و شیوه اجرای آن فرق می کند. سعی نکنیم مشکل را از زوایه خودمان ببینیم و با نگاه خود تفسیر کنیم.
    ولی در عین حال می توان در یک فضای صمیمی سر صحبت خود را با مهر و محبت باز کنید و از او بخواهید که در این مسائل در صورت امکان بها بدهد. شما باید انتظارت خود و انتظارات شوهرتان را در نظر بگیرید و به یک تعادل رفتاری برسید. همان طور که شما از او انتظار دارید، او هم از شما انتظار دارد و این مباحث باید بین شما گفتگو و بیان شود.
    موقع صحبت و گفتگو سعی کنید با آرامش و حفظ ادب و دقت لازم وبا حفظ عفت کلام گفتگو را رعایت کنید، و به هیچ وجه از سر انتقاد و انتقام و با حالت خشم بحث و گفتگو نکنید والا فایده ای نخواهد داشت.
    در کنار این مباحث به نظر می رسد، شما باید به مسائل مهم دیگر و نقاط مثبت همسرتان تمرکز کنید، و از ایجاد هر گونه سردی و منفی بافی و نگرانی دوری کنید تا از زندگی لذت ببرید.
    آنچه مد نظرتون هست و انتظار آن را دارید که شوهرتان همانگونه باشد، شما هم انتظارات همسرتان را برآورده کنید، در این صورت او هم جبران خواهد کرد، پس سعی کنیم در تغییرات رفتاری از خود شروع کنیم و شرایط و زمینه تامین نیازها و انتظارات او را بجا بیاوریم تا انتظارت شما هم تامین شود.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷ در ساعت ۰۸:۰۴

نوشته
    209
    مورد تشکر
    15 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی بحث

مسائل همسران
    سوال:
    من با همسرم دو سال در عقد بودیم, تازه عروسی کردیم و الان احساس می کنم که ایشان مثل من ابراز احساسات ندارد و برخی کارها را رفتارهای سبک می داند, ( مثل هدیه روز تولد رفتن به رستوران, برنامه های تفریحی و...) لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
    اینکه که همسرتان مثل شما ابراز احساسات خاصی ندارد، این دلیل بر کاهش محبت و علاقه او نمی تواند باشد، از آنجایی که روحیات مردان با زنان از لحاظ رواشناختی متفاوت است، لذا انتظار خاص (مثل تفکرات خودتان) از ایشان خیلی معقول نیست.
    آنچه برای ایشان الان دغدغده هست، تلاش و کوشش در تامین معاش زندگی است، بیشتر فکر او مسائل اقتصادی و مالی است که بتواند بر مشکلات زندگی غالب شود تا شما احساس خوبی داشته باشید.
    مسائلی مثل هدیه روز تولد، برنامه های تفریحی، رفتن به رستوران و ...اگر فراموش کرد و یا خیلی تمایل نشان نداد، بیانگر این نیست که چنین کاری را دوست ندارد و یا نسبت به شما بی رغبت است، چه بسا دلایل دیگری هم داشته باشد و نتواند به راحتی به شما بیان کند.
    ضمنا برخی از مسائل عاطفی و احساساتی در مورد مردان با خانم ها در نحوه بیان و ابراز و شیوه اجرای آن فرق می کند. سعی نکنیم مشکل را از زوایه خودمان ببینیم و با نگاه خود تفسیر کنیم.
    شما می توانید در یک فضای صمیمی سر صحبت خود را با مهر و محبت باز کنید و از او بخواهید که در این مسائل در صورت امکان بها بدهند. شما باید انتظارت خود و انتظارات شوهرتان را در نظر بگیرید و به یک تعادل رفتاری برسید. همان طور که شما از او انتظار دارید، او هم از شما انتظار دارد و این مباحث باید بین شما گفتگو و بیان شود.
    موقع صحبت و گفتگو سعی کنید با آرامش و حفظ ادب و دقت لازم و با حفظ عفت کلام گفتگو را رعایت کنید، و به هیچ وجه از سر انتقاد و انتقام و با حالت خشم بحث و گفتگو نکنید و الا فایده ای نخواهد داشت.
    در کنار این مباحث به نظر می رسد، شما باید به مسائل مهم دیگر و نقاط مثبت همسرتان تمرکز کنید، و از ایجاد هر گونه سردی و منفی بافی و نگرانی دوری کنید تا از زندگی لذت ببرید.
    آنچه مد نظرتون هست و انتظار آن را دارید که شوهرتان همانگونه باشد، شما هم انتظارات همسرتان را برآورده کنید، در این صورت او هم جبران خواهد کرد، پس سعی کنیم در تغییرات رفتاری از خود شروع کنیم و شرایط و زمینه تامین نیازها و انتظارات طرف مقابل را بجا بیاوریم خواسته ها هم تامین می شود.[1]
    پی نوشت:
    [1]. سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: نشاط‌ : تاريخ:94/12/19

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ در ساعت ۱۷:۰۱ دلیل: ویرایش

7. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری