جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا خداوندی که خوبی ما رو میخواد بعضی انسانها رو به بیماری ها مبتلا می کنه؟

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا خداوندی که خوبی ما رو میخواد بعضی انسانها رو به بیماری ها مبتلا می کنه؟

سلام من در مورد این موضوع که چرا بعضی ها با بیماری های سخت گرفتار میشن خیلی فکر کردم و از بعضیا پرسیدم
    سوال من این بود که چرا خداوند وقتی همه ی ما میدونیم که خوبی و سعادت ما رو میخواد بعضی انسانها دچار بلا و بیماری های بد میشن بعضیا بهم گفتن دلیلش اینه که اون آدمها خودشون کارهای بدی انجام دادن و این بیماری تاوان کارهای بد و گناهان خودشونه..
    من سوالم اینه که آیا یعنی همه اونهایی ک بیماری بدی دارن آدم های گناهکار و بدی بودن ؟؟

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    799 پست
    حضور
    118 روز 11 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

4. تشکرها 2

نوشته
    538
    مورد تشکر
    21 پست
    حضور
    13 روز 11 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط marzie.ahmadi نمایش پست
    سلام من در مورد این موضوع که چرا بعضی ها با بیماری های سخت گرفتار میشن خیلی فکر کردم و از بعضیا پرسیدم
    سوال من این بود که چرا خداوند وقتی همه ی ما میدونیم که خوبی و سعادت ما رو میخواد بعضی انسانها دچار بلا و بیماری های بد میشن بعضیا بهم گفتن دلیلش اینه که اون آدمها خودشون کارهای بدی انجام دادن و این بیماری تاوان کارهای بد و گناهان خودشونه..
    من سوالم اینه که آیا یعنی همه اونهایی ک بیماری بدی دارن آدم های گناهکار و بدی بودن ؟؟
    سلام وعرض ادب
    خیر، بیماریها دو نوع است. یکی تغذیه وسبک زندگی غلط خود افراد موجب این بیماریها می شود. که دخلی به خدا ندارد. مثلا اکثر بیماریهایی که امروز مردم دچار هستند از انواع سرطان گرفته تا آرتروز وغیره بخاطر تغذیه غلط وشهر نشینی وغیره است. والا قدیم الایام خبری از این بیماریها به این گستردگی نبود. ایدز که خود بلای عصر ماست، دست ساز خود انسانهاست.
    امروز در کشورهای پیشرفته دنیا مثل آمریکا ویروسهایی تولید می کنند که به عمد یا غیر عمد به مروز تولید گر بیماریهای جدید می شود.
    استفاده از ابزار تکنولوژی که کامپیوتر وموبایل رایج ترین آنهاست خود از عوامل بیماری زا هستند. گوشی موبایل امواجی تولید می کند که سلولهای مغز وبدن را آسیب جدی می زنند.
    ظروف یکبار مصرفی که خود سرطان زا هستند.
    لذا اکثر این بیماریها مخصوصا در عصر ما بخاطر عدم رعایت سبک زندگی اسلامی وکنار رفتن طب اسلامی می باشد.
    اما بله خداوند هم برخی اوقات بندگان خود را دچا ربیماری می کند. واین بیماریها برای بخشش گناهان آنهاست. که احادیث ما دال بر این مساله می باشند. واگر ابتدای کتاب دانشنامه پزشکی آقای ریشهری را مطالعه کنید. احادیث مربوط به این موضوع را خوب دسته بندی کرده وتوضیح داده اند.

آیت الله جوادی آملی(حفظه الله):
    مشکل ما تحریم نیست، بلکه مشکل ما در توحید است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری