جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امر به معروف و نهی از منکر داخلی

شروع کننده موضوع

نوشته
    154
    صلوات
    24721941
    تعداد دلنوشته
    298
    حضور
    2 روز 10 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما امر به معروف و نهی از منکر داخلی

سلام
    وقت امر به معروف و نهی از منکر چه اوقاتی هست؟!
    مگر نه اینکه ائمه فرمودند هر گاه که احتمال اثر دادید.از طرفی خداوند همیشه افراد قلیلی را روی زمین نگه میدارد تا امر به معروف و نهی از منکر کنند.
    ما کلی احادیث در آخر الزمان دیدیم که تمام بر عدم امر به معروف و نهی از منکر بود.
    خود من هم نیازمندم و جزئی از جامعه که حقی گردنم هست و تفاوتم با ولی العصر عج در همین حق گردن هاست.
    چرا تا مشکلات داخلی را عنوان میکنیم بحث حمایت پیش یاد و کلام پشتیبان ولایت فقیه باشید و بسیار کلام محترم دیگه.
    آیا پشتیبان بودن ولایت فقیه در سکوت و دم نزدن است؟!
    اگر مملکت شما مشکل نداشت که حرف من باطل اما اگر مشکل داشت چرا رفع مشکل نمیشه!
    چرا هر وقت کسی را بعنوان مسئول خاطی معرفی میکنند، بحث های اینکه ما دشمنان خارجی داریم و دشمنان منتظر یک تفرقه بین ما هستند را عنوان میکنند.
    دشمن ما جهل ماست
    جهالت ما تا جایی پیش رفته که قدرت پذیرش خطا را نداریم و یک دلیل پست بودن انسان اینه که میخواهد همه را مثل خودش کنه، میخواهد بگه من کاملم مثل من بشید!
    جامعه سرشار از افرادی هست که قابلیت های زیادی در کنار نواقص زیاد هستند و نیازمند رشد اسلامیند.
    چرا امر به معروف را ضعیف شمرده و مساوی با خیانت به مقام و کشور میدانیم؟!
    لحظات عمر ما در گذر است و دیگر برنمیگردد.چرا نباید از نعمت رضایت همراه با عدالت بهره ببریم.
    رسول گرامی اسلام ص همیشه نعمات الهی را شکر میفرمود و از او بهترش را درخواست میکردند.
    فراگیری ما از اسلام کمه
    من قادر نیستم که دولت تشکیل دهم اما میتوانم از دولت حمایت کنم، دولتی که همت و کارش حق باشد و منم جزئی از جامعه
    فراگیری علوم دینی من کم است ولی اسلام در ذهن و نظر من بالاتر از درجات فهمم عنوان شده
    دین اسلام را درست به جهانیان معرفی کنیم
    لک الحمد و لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
    ویرایش توسط بکیر : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ در ساعت ۱۹:۱۷

2.  

نوشته
    3,638
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    815 پست
    حضور
    119 روز 3 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

امر به معروف و نهی از منکر داخلی

کارشناس بحث: استاد کریم

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

امر به معروف و نهی از منکر داخلی

نوشته
    538
    مورد تشکر
    25 پست
    حضور
    13 روز 11 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بکیر نمایش پست
    سلام
    وقت امر به معروف و نهی از منکر چه اوقاتی هست؟!
    مگر نه اینکه ائمه فرمودند هر گاه که احتمال اثر دادید.از طرفی خداوند همیشه افراد قلیلی را روی زمین نگه میدارد تا امر به معروف و نهی از منکر کنند.
    ما کلی احادیث در آخر الزمان دیدیم که تمام بر عدم امر به معروف و نهی از منکر بود.
    خود من هم نیازمندم و جزئی از جامعه که حقی گردنم هست و تفاوتم با ولی العصر عج در همین حق گردن هاست.
    چرا تا مشکلات داخلی را عنوان میکنیم بحث حمایت پیش یاد و کلام پشتیبان ولایت فقیه باشید و بسیار کلام محترم دیگه.
    آیا پشتیبان بودن ولایت فقیه در سکوت و دم نزدن است؟!
    سلام وعرض ادب
    امر به معروف وقت خاصی ندارد. انسان از هر کسی منکر وکار خلاف شرعی دید. وظیفه دارد که او را امر به معروف کند. اگر امکان تذکر لسانی وجود دارد. باید تذکر لسانی دهد. واگر امکان آن نیست. باید در قلب خود از عمل او ناراضی بوده وناراحت باشد.
    بله یکی از شرایط امر به معروف تاثیر گذاری آن است. که احتمال تاثیر گذاری باشد. ولی در جایی که می دانیم. در شخص مقابل تاثیر نخواهد اشت. امر به معروف لسانی لازم نیست.
    نصیحت مسئولان .امر به معروف آنها از لازم ترین چیزهاست. وبا وجود شرایط اشتباهات مسئولان باید تذکر داده شود. وکسی هم حق ندارد. او را محکوم کند. که کاملا خلاف شرع وغیر انسانی است.
    البته انتقاد حضرتعالی را بنده هم قبول دارم. که وقتی از برخی مسئولان انتقاد می شود. با انواع تهمتها آنشخص را ازصحنه خارج می کنند. واین نشانگر ظرفیت پایین برخی از ماها از جمله مسئولان می باشد.
    البته وقتی همه به وظیفه خود عمل نکردند واز آمران به معروف حمایت نکردند. وهنگام تذکر او ساکت ایستادند. باعث می شود. طرف مقابل جری شود. وبجای تنبه جسورتر شود. لذا یک مشکل هم همراهی نکردن دیگران وتنها ماندن آمر معروف است. وعدم حمایت از او که اگر حمایت می کردند. مسئولان مد نظر هم جسور نمی شدند.

جهالت ما تا جایی پیش رفته که قدرت پذیرش خطا را نداریم و یک دلیل پست بودن انسان اینه که میخواهد همه را مثل خودش کنه، میخواهد بگه من کاملم مثل من بشید!
    البته همه اینطور نیستند. واین از نقص برخی از ماهاست.

من قادر نیستم که دولت تشکیل دهم اما میتوانم از دولت حمایت کنم، دولتی که همت و کارش حق باشد و منم جزئی از جامعه
    فراگیری علوم دینی من کم است ولی اسلام در ذهن و نظر من بالاتر از درجات فهمم عنوان شده
    ما باید خیرخواه هم باشیم. وانتقاد هم از این باب است. که دوست داریم. شخص اشتباهات خودر ا جبران کند. تا هم خود رشد کند وهم کشور رشد اشته باشد.
    آیت الله جوادی آملی(حفظه الله):
    مشکل ما تحریم نیست، بلکه مشکل ما در توحید است.

نوشته
    4,327
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,249 پست
    حضور
    122 روز 16 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

" امر به معروف و نهی از منکر را باید در تمام زمانها و در همه جا انجام بدهیم. و مهمتر از همه از خودمان

و خانه خودمان شروع کنیم. کشور ایران وطن و خانه ماست . اگر در این خانه ظلم و ستم و فقر و

گرسنگی بیداد می کند. اگر در این خانه فحشا و بی بندوباری زیاد است. و در مقابل ان

عده ای با اختلاص و دزدی حق عموم مردم را ضایع می کنند. اگر بیت المال مردم برای خرید

اتومبیلهای میلیاردی به مصرف می رسد. و کودکان و زنان و پیرانی گرسنه سر بر بالین می گذارند.

اگر عده ای برای مداوای بیماری خود و خانواده خود گرفتارند .و ان دیگری حتی با لباس روحانیت

مشغول تفریح در کشورهای اروپایی است. و یا یک روحانی ساده در تلویزیون می گوید که من مرتب به کشورهای اروپایی

برای کار دین مسافرت می کنم. چه باید گفت؟ امر به معروف و نهی از منکر را باید از خودمان

شروع کنیم. اگر من چیزی می نویسم که به مزاج مدیران کانون خوش نمی اید . ایا باید

انرا حذف کنند. ؟ یا نه باید با ایمان به مکتب اسلام و حقیقت دین امام حسین علیه السلام

که می فرمایند : اگر دین ندارید لااقل ازاده باشید. با ایجاد یک محیط ازاد و سالم بحث و

گفتگو کرد تا به یک نتیجه درست و مفیدی برسیم.

بزرگواران ! ما همگی باید با درس گرفتن از دین پیامبر و مولا علی علیه السلام . نیکی ها را

تبلیغ کنیم و از پلشتی ها دوری کنیم . تا در برابر خدای خود همیشه سر بلند باشیم.

یا حق.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

6. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری