جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: معنی این نوشته ها چیست!؟

نوشته
    103
    صلوات
    26480000
    تعداد دلنوشته
    296
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 12 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما معنی این نوشته ها چیست!؟

سلام شخصی در شهر ما این نوشته را پشت ماشین خود چاپ کرده و در شهر میگردد. روزی دیدمش و ازش سئوال کردم که این نوشته ها چیست؟ گفت که نگاه کردن به آن هم کفاره 70 سال گناهان توست و دین خدا خیلی آسانتر از آن هست که میپنداری. لطفا این نوشته ها چه معنایی دارد که اینقدر قدرت پرداخت کفاره دارد؟ معنی این نوشته ها چیست!؟

2.  

نوشته
    3,642
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    826 پست
    حضور
    119 روز 8 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

معنی این نوشته ها چیست!؟

کارشناس بحث: استاد

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

معنی این نوشته ها چیست!؟

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدجواد طاهری نمایش پست
    سلام شخصی در شهر ما این نوشته را پشت ماشین خود چاپ کرده و در شهر میگردد. روزی دیدمش و ازش سئوال کردم که این نوشته ها چیست؟ گفت که نگاه کردن به آن هم کفاره 70 سال گناهان توست و دین خدا خیلی آسانتر از آن هست که میپنداری. لطفا این نوشته ها چه معنایی دارد که اینقدر قدرت پرداخت کفاره دارد؟
    سلام علیکم
    احتمالا این نوشته ها را در کتابی با موضوع علوم غریبه دیده است. اما باید عرض کنم که چنین چیزی به عقل خودتان صحیح است؟
    اگر اینطور باشد که هر کس هر گناهی بخواهد می کند و بعد این نوشته ها را نگاه می کند!!!!!!
    دین را به مسخره گرفتن و آنرا غیر عقلانی نشان دادن فقط و فقط کار دشمنان اسلام است. احکام و حدود دین مشخص است و اختیار عمل کردن یا نکردنش با مکلفان است و تحمل عاقبتش نیز با ایشان.
    ان شاء الله در تبیین اسلام حقیقی همیشه کوشا و فعال باشید.
    موفق باشید.

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

نوشته
    103
    صلوات
    26480000
    تعداد دلنوشته
    296
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 12 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدمت استاد گرامی سلام شما که دانستید از علوم غریبه هست پرسیدم که این نوشته ها چه معنایی دارد ؟! بعد ما که خدا نیستیم، بله عقل من قبول میکند که خدا بوسیله علومی دین خود را آسان معرفی کرده و شناخت ما ممکن است صحیح نباشد.قطعا مثل خیلی از روایات که ما نه رد میکنیم و نه تائید تا صحتش مشخص بشه. استغفار بعد از گناه هم مورد قبول الهی بوده است. گناهی که فرد دیگه مرتکب نشه.شاید طرفی که من دیدم برای شهرش فکر کرده که این نوشته بتونه به سلامت جامعه کمکی کنه. شاید همین راه نجات باشه نیت ها متفاوته و این نیاته که انسان را شکل میده لطفا اگر اطلاعی درباره معنایش دارید بفرمائید
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹ در ساعت ۱۱:۵۸ دلیل: ادب در گفتار را فراموش نکنید

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم و رحمة الله
    نخیر بنده معنایش را نمیدانم. جنابعالی هم که عالم هستید پس برای چه سوال می فرمایید؟
    واقعا شما نمی دانید فرق استغفار و یا مثلا گریه بر امام حسین علیه السلام در بخشش گناهان با این اشکال چیست؟
    همه ی مستمسک هایی که در دین اسلام برای بخشش گناهان بیان شده است به شرط نگه داشتن آن حالت بعد از بخشش است. حتی در روایات کسی که مدام گناه می کند و بعد توبه می کند مذموم و مسخره کننده ی خداوند شمرده شده است.
    توبه باید واقعی و حقیقی باشد. چه بسا افرادی که استغفار میکنند، باز به گناه آلوده میشوند . هیچ گونه تصمیم جدّی بر ترک گناه نمیگیرند. کار این گونه افراد شبیه مسخره کردن خدا است!
    امام رضا علیه السلام می فرماید : المستغفر من ذنب و یفعله کالمستهزئ بربّه ؛(اصول کافی ،ج2 ،ص 504.) کسی که با وجود مداومت بر گناه استغفار کند، مثل کسی است که پروردگار خویش را مسخره می کند .

اینها حقایق دین هستند حال هر طور خودتان صلاح میدانید عمل کنید که در دین اجباری نیست........

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری