جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمبود محتوای انگلیسی، گلایه شدید! وظیفه ی انجام نشده!! حق مردم جهان!!!

نوشته
    579
    مورد تشکر
    2,369 پست
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کمبود محتوای انگلیسی، گلایه شدید! وظیفه ی انجام نشده!! حق مردم جهان!!!

سلام و عرض ادب
    ببخشید بابت این عنوان عجیب و غریب که واسه مطلب گذاشتم، ولی بدونید اگر کسی بخواد به انگلیسی درباره شیعه تحقیق کنه همینقدر با عنوانین ناقص و عجیب و غریب رو به رو میشه و ضعف و نقصان در این حوزه بسیار فراوان هستش.

امروز با یک تازه مسلمان چت میکردم، که سنی بود. منم خواستم بگم حالا یه نگاهی هم به شیعه بنداز و ببین، چون بنظر من کاملتر هست. خلاصه من هرچی گشتم که 2 تا رفرنس درست و حسابی به انگلیسی پیدا کنم که بصورت خلاصه و مفید یک کلیت از شیعه داده باشه و طوری باشه که طرف جذب بشه تا بیشتر بخونه و بفهمه شیعه چیه، دریغ از یک منبع درست و حسابی! درسته 1-2 تا سایت توی این زمینه کار میکنن ولی .............. مطالبشون در این حده که انگار یکی از کاربرهای ساده ی اینجا بخواد سایت بزنه، یا مطلب بنویسه و بحث کنه و .......

کلا یه مطلب جامع و قشنگ پیدا نمیشه که شیعه رو درست معرفی کنه، و یک آدمی که تازه مسلمان شده و اطلاعاتی نداره، و یا از آن بدتر شاید اطلاعات غلطی بهش دادن و گفتن اصلا سمت شیعه نرو ، بیاد بخونه و قضاوت کنه و قانع بشه که شیعه حق هست و اسلام حقیقی همینه!

به قدری ضعف محتوای انگلیسی وجود داره که من حتی احادیث یا زندگینامه همه ی ائمه به انگلیسی رو نتونستم پیدا کنم! حتی درباره ی عاشورا با این عظمت یک مطلب درست و حسابی وجود نداره! سرچ هم که میکنی همه تصاویر وحشی بازی و خون و .... میادش!

واقعا اصلا کار نکردیم توی حوزه برون مرزی! وهابی های (....) ببینید چطور کار کردن که از اروپا و آمریکا دختر و پسر جذب میکنن واسع داعش، اونوقت ما یه معرفی نامه از مذهب خودمون نداریم به انگلیسی!

شاید اگر بگم صفر هستیم تو عرصه خارجی، بد نگفته باشم و مبالغه نباشه!

این رو اینجا نوشتم، بلکه دیده بشه، و بلکه یکمی به خودمون بیاییم و مسئولین توجه جدی کنن به حوزه های خارجی. حداقل یه سایتی باشه آدم وقتی با کسی بحث کرد بتونه بهش رفرنس بده، و یا از مطالبش برداره و استفاده کنه. نه اینکه مجبور باشه تیکه تیکه از سایتهای مختلف برداره و بعضا خودش بشینه ترجمه کنه و یا توضیح بنویسه و ......

قبلا هم صد بار به مسولین پاسخگویی آنلاین گفتم حداقل یک پاسخگوی مهدویت هم بذارید، هیچکس توجهی نکرد، الانم میگم یه پاسخگوی انگلیسی بذارید، و یا یک سایت پر محتوای انگلیسی درست کنید. ولی بعید میدونم کسی توجه کنه ......

به هرحال من و امثال من هرچقدر از دستمون بربیاد، انجام میدیم و تبلیغ میکنیم، ولی واقعا کسایی که بودجه دارند و امکانات دارند و هیچ کاری نکرده و نمیکنند، شدیدا بترسن از عذاب الهی .... بترسند از اینکه میلیون ها نفر اون دنیا یقه شون رو میگیره و میگه تو که شیعه بودی چرا هیچ محتوایی به انگلیسی (بیخیال بقیه زبانها) نذاشتی تا من بخونم و یاد بگیرم؟ و یا من که دوست داشتم تحقیق کنم، مطالب کافی پیدا کنم و به مذهب شیعه مشرف بشم؟

اصلا پیامبر و ائمه ی ما اولین معترضین به ما خواهند بود!

الان یک میلیارد و نیم جمعیت چین هست.... یک سایت شیعه چینی داریم؟
    نزدیک 1.5 میلیارد نفر هندی هستند، سایت شیعه هندی درست و حسابی کوش؟
    همین مقدار فکر میکنم مردمی هستند که به اسپانیولی حرف میزنن، کو سایت هیسپانیک شیعی؟

اصلا هیچکدوم رو نخواستیم، تورو خدا یه سایت درست و حسابی انگلیسی تاسیس کنید
    امکان پاک کردن کلیه ی پست هام رو ندارم
    همه ی پست هام خصوصا در زمینه خداشناسی رو رد میکنم و بهشون اعتقادی ندارم
    به نظرم دلیل کافی برای اثبات یا رد وجود خدا وجود ندارد

2. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)