جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمبود محتوای انگلیسی، گلایه شدید! وظیفه ی انجام نشده!! حق مردم جهان!!!

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کمبود محتوای انگلیسی، گلایه شدید! وظیفه ی انجام نشده!! حق مردم جهان!!!

سلام و عرض ادب
    ببخشید بابت این عنوان عجیب و غریب که واسه مطلب گذاشتم، ولی بدونید اگر کسی بخواد به انگلیسی درباره شیعه تحقیق کنه همینقدر با عنوانین ناقص و عجیب و غریب رو به رو میشه و ضعف و نقصان در این حوزه بسیار فراوان هستش.

امروز با یک تازه مسلمان چت میکردم، که سنی بود. منم خواستم بگم حالا یه نگاهی هم به شیعه بنداز و ببین، چون بنظر من کاملتر هست. خلاصه من هرچی گشتم که 2 تا رفرنس درست و حسابی به انگلیسی پیدا کنم که بصورت خلاصه و مفید یک کلیت از شیعه داده باشه و طوری باشه که طرف جذب بشه تا بیشتر بخونه و بفهمه شیعه چیه، دریغ از یک منبع درست و حسابی! درسته 1-2 تا سایت توی این زمینه کار میکنن ولی .............. مطالبشون در این حده که انگار یکی از کاربرهای ساده ی اینجا بخواد سایت بزنه، یا مطلب بنویسه و بحث کنه و .......

کلا یه مطلب جامع و قشنگ پیدا نمیشه که شیعه رو درست معرفی کنه، و یک آدمی که تازه مسلمان شده و اطلاعاتی نداره، و یا از آن بدتر شاید اطلاعات غلطی بهش دادن و گفتن اصلا سمت شیعه نرو ، بیاد بخونه و قضاوت کنه و قانع بشه که شیعه حق هست و اسلام حقیقی همینه!

به قدری ضعف محتوای انگلیسی وجود داره که من حتی احادیث یا زندگینامه همه ی ائمه به انگلیسی رو نتونستم پیدا کنم! حتی درباره ی عاشورا با این عظمت یک مطلب درست و حسابی وجود نداره! سرچ هم که میکنی همه تصاویر وحشی بازی و خون و .... میادش!

واقعا اصلا کار نکردیم توی حوزه برون مرزی! وهابی های (....) ببینید چطور کار کردن که از اروپا و آمریکا دختر و پسر جذب میکنن واسع داعش، اونوقت ما یه معرفی نامه از مذهب خودمون نداریم به انگلیسی!

شاید اگر بگم صفر هستیم تو عرصه خارجی، بد نگفته باشم و مبالغه نباشه!

این رو اینجا نوشتم، بلکه دیده بشه، و بلکه یکمی به خودمون بیاییم و مسئولین توجه جدی کنن به حوزه های خارجی. حداقل یه سایتی باشه آدم وقتی با کسی بحث کرد بتونه بهش رفرنس بده، و یا از مطالبش برداره و استفاده کنه. نه اینکه مجبور باشه تیکه تیکه از سایتهای مختلف برداره و بعضا خودش بشینه ترجمه کنه و یا توضیح بنویسه و ......

قبلا هم صد بار به مسولین پاسخگویی آنلاین گفتم حداقل یک پاسخگوی مهدویت هم بذارید، هیچکس توجهی نکرد، الانم میگم یه پاسخگوی انگلیسی بذارید، و یا یک سایت پر محتوای انگلیسی درست کنید. ولی بعید میدونم کسی توجه کنه ......

به هرحال من و امثال من هرچقدر از دستمون بربیاد، انجام میدیم و تبلیغ میکنیم، ولی واقعا کسایی که بودجه دارند و امکانات دارند و هیچ کاری نکرده و نمیکنند، شدیدا بترسن از عذاب الهی .... بترسند از اینکه میلیون ها نفر اون دنیا یقه شون رو میگیره و میگه تو که شیعه بودی چرا هیچ محتوایی به انگلیسی (بیخیال بقیه زبانها) نذاشتی تا من بخونم و یاد بگیرم؟ و یا من که دوست داشتم تحقیق کنم، مطالب کافی پیدا کنم و به مذهب شیعه مشرف بشم؟

اصلا پیامبر و ائمه ی ما اولین معترضین به ما خواهند بود!

الان یک میلیارد و نیم جمعیت چین هست.... یک سایت شیعه چینی داریم؟
    نزدیک 1.5 میلیارد نفر هندی هستند، سایت شیعه هندی درست و حسابی کوش؟
    همین مقدار فکر میکنم مردمی هستند که به اسپانیولی حرف میزنن، کو سایت هیسپانیک شیعی؟

اصلا هیچکدوم رو نخواستیم، تورو خدا یه سایت درست و حسابی انگلیسی تاسیس کنید
    امکان پاک کردن کلیه ی پست هام رو ندارم
    همه ی پست هام خصوصا در زمینه خداشناسی رو رد میکنم و بهشون اعتقادی ندارم
    به نظرم دلیل کافی برای اثبات یا رد وجود خدا وجود ندارد

2. تشکر

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)