جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حک نقش شرف شمس در عقیق انگشتر

نوشته
    54
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 روز 9 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش حک نقش شرف شمس در عقیق انگشتر

با سلام و خسته نباشید
    در این تاپیک جناب استاد مطالب مفیدی را در باب نقش شرف شمس فرمودند که همچنان سئوالی برای من مطرح است، لذا این تاپیک اختصاصاً جهت این نقش ایجاد نمودم تا از رهنمودهای بیشتر ایشان فیض ببریم.
    http://www.askquran.ir/showthread.ph...l=1#post797402

جناب استاد همانطور که در تاپیک فوق هم فرمودید نقش شرف شمس باید در 19 فروردین حک شود که با توجه به محدودیت وقت حکاکین و اینکه در بازار به صورت فراوان و با قیمت ارزان یافت میشود شبه در اصل بودن آن دارد. لذا با فروشنده ای صحبت کردم که اگر عقیق اصل و بدون نقش را شخصاً خریداری کنم و خودم در 19 فروردین آن را حک کنم اشکالی دارد یا خیر، پاسخ داد: بله اشکال دارد چون هنگام حک کردن باید ادعیه و اذکاری خوانده شود که شما از آن بی اطلاعید و همچنین باید شخص صاحب نفسی آن را حک کند تا اثر داشته باشد. و بعد رقم زیادی را فقط برای حک اعلام کرد و گفت نقش شرف شمس را به همراه اسم خودتان و مادرتان به طور اختصاصی حک میکنم.

لذا میخواستم بدانم این مطالب آیا صحت دارند؟ آیا هنگام حک ادعیه و اذکار خاصی دارد؟ اگر خودمان حک کنیم ممکن است بی اثر باشد؟
    شما خودتان بهتر میدانید که زیاد اعتمادی به هر فردی در بازار نیست و پیدا کردن حکاک مومن و با خدا هم کار سختی است.
    اگر وقت بگذاریم و آداب آن را فرا بگیریم و خودمان حک کنیم چه اشکالی دارد؟

با تشکر فراوان از شما استاد گرامی

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    3,638
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    818 پست
    حضور
    119 روز 6 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

حک نقش شرف شمس در عقیق انگشتر

کارشناس بحث: استاد

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

حک نقش شرف شمس در عقیق انگشتر

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان نمایش پست
    با سلام و خسته نباشید
    در این تاپیک جناب استاد مطالب مفیدی را در باب نقش شرف شمس فرمودند که همچنان سئوالی برای من مطرح است، لذا این تاپیک اختصاصاً جهت این نقش ایجاد نمودم تا از رهنمودهای بیشتر ایشان فیض ببریم.
    http://www.askquran.ir/showthread.ph...l=1#post797402

جناب استاد همانطور که در تاپیک فوق هم فرمودید نقش شرف شمس باید در 19 فروردین حک شود که با توجه به محدودیت وقت حکاکین و اینکه در بازار به صورت فراوان و با قیمت ارزان یافت میشود شبه در اصل بودن آن دارد. لذا با فروشنده ای صحبت کردم که اگر عقیق اصل و بدون نقش را شخصاً خریداری کنم و خودم در 19 فروردین آن را حک کنم اشکالی دارد یا خیر، پاسخ داد: بله اشکال دارد چون هنگام حک کردن باید ادعیه و اذکاری خوانده شود که شما از آن بی اطلاعید و همچنین باید شخص صاحب نفسی آن را حک کند تا اثر داشته باشد. و بعد رقم زیادی را فقط برای حک اعلام کرد و گفت نقش شرف شمس را به همراه اسم خودتان و مادرتان به طور اختصاصی حک میکنم.

لذا میخواستم بدانم این مطالب آیا صحت دارند؟ آیا هنگام حک ادعیه و اذکار خاصی دارد؟ اگر خودمان حک کنیم ممکن است بی اثر باشد؟
    شما خودتان بهتر میدانید که زیاد اعتمادی به هر فردی در بازار نیست و پیدا کردن حکاک مومن و با خدا هم کار سختی است.
    اگر وقت بگذاریم و آداب آن را فرا بگیریم و خودمان حک کنیم چه اشکالی دارد؟

با تشکر فراوان از شما استاد گرامی
    سلام علیکم
    بنده اطلاع کافی در زمینه سوال شما نداشتم لذا از یکی از اساتید عزیزم که آشنایی داشتند سوال کردم،ایشان فرمودند:
    ادعای ان فروشنده صحیح نیست، شرط نوشتنش گفتن بسم الله الرحمن الرحیم در ابتدا، طهارت و وضو داشتن و ساعت خاص است.
    ظاهرا فقط نزدیک دو ساعت و نیم وقت برای نوشتن هست.
    اگه وقتش رو پیدا کردید با شرایطی که گفته شد روی کاغذ زرد با چوب کبریت و جوهری که در ایران توسط مسلمانان درست شده بنویسید همان خاصیت را دارد.
    می توانید هر سال بنویسید و همراه خودتان نگه دارید.
    موفق باشید.

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

نوشته
    54
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 روز 9 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی
    تشکر میکنم از شما که پیگیری فرمودید
    همان زمان 2ساعت و نیم بسیار مهم است که در وقتش انجام شود، اگر سایر دوستان اطلاعی دارند لطفا راهنمایی بفرمایند
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری