صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رفت وآمد دوران عقد

نوشته
    45
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

رفت وآمد دوران عقد

به نام خداي مهربون. به نظر شما در يك عقد طولاني رفت و آمدچند روي يكبار بايد باشه كه نسبت بهم عادي و تكراري نشيم؟
    برسان من را

خدا

به هر انچه می رساند تو را به من!

2.  

نوشته
    3,640
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    818 پست
    حضور
    119 روز 7 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

رفت وآمد دوران عقد

کارشناس بحث: استادامین

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

رفت وآمد دوران عقد

نوشته
    89
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

سوال بسیاری خوبی مطرح کردید. در پاسخ باید عرض کنم که رفت و آمد در دوران عقد محدودیتی ندارد و صرفا تابع آداب و رسوم شماست؛ مگر اینکه آداب و رسوم شما به نحوی باشد که محدودیت بیش از حد قائل باشد که در این صورت باید مورد، بررسی شده و تعدیل شود؛ وگرنه مشکل ساز خواهد شد.

بنابراین در این دوران اصلا بحث عادی شدن مطرح نیست؛ چون در حالت عادی زن و شوهر هیچ وقت برای هم تکراری نمی شوند؛ وگرنه اگر اینگونه بود باید بعد از ازدواج هم این اتفاق می افتاد و محدودیتی برای رابطه قائل می شدیم؛ در حالی که نه عقل و نه شرع چنین چیزی را نمی گوید. حتی باید گفت آنچه باعث ایجاد مشکل در دوران عقد به خصوص در عقد های طولانی می شود، محدودیت رابطه است. مثلا در دوران عقد به دلیل اینکه طرفین از هم دور هستند، معمولا سوء ظن ها بیشتر است؛ در حدی که اگر مثلا یکی از طرفین کمی دیرتر جواب پیام طرف را بدهد یا فراموش کند تماس بگیرد یا ... منجر به ناراحتی طرف مقابل می شود. این در حالی است که بعد از ازدواج بسیاری از این سوء تفاهمات به دلیل اینکه طرفین به هم نزدیک هستند برطرف خواهد شد. حتی در مسئله جنسی هم این محدودیت ها می تواند مشکل ساز شود که حتما باید ان را مدیریت کنید و نگذارید این محدودیت ها بنیان زندگی آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد و سست کند.

اینکه عرض کردم در حالت عادی مشکلی پیش نمی آید به خاطر این است که ممکن است در مواردی به خاطر وجود یک شرایط خاص مشکلی که شما مطرح کردید پیش بیاید که این خیلی محدود است؛ یعنی یک استثناست که آن هم به دوران عقد یا غیر عقد مربوط نمی شود؛ بلکه مثلا ممکن است خود فرد با چنین مشکلی مواجه باشد که از همه چیز خیلی زود سیر می شود که این موارد باید توسط یک مشاور یا روانپزشک مورد بررسی قرار بگیرد و حل شود.

بنابراین تمام تلاش خود را بکنید که از این دوران طلایی بهترین استفاده را ببرید؛ چون ابتدای زندگی مشترک فصل کاشت عشق و علاقه است. هر چه شما بتوانید بهتر در قلب همسر خود نفوذ کنید، نتیجه آن را در آینده خواهید دید که این امر برای شما با شناخت هر چه بیشتر جنس مرد و خصوصیات ویژه همسرتان و هماهنگ کردن کردار و رفتار بر طبق آن میسر خواهد شد.

پیروز و سربلند

نوشته
    47
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 7 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام استاد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست
    رفت و آمد در دوران عقد محدودیتی ندارد
    میزان ارتباط و نحوه ارتباط بین دو طرف چطور؟آیا در هر باری که زوجین همدیگر رو می بینن، محدودیتی در میزان و نوع ارتباط شون باهم وجود داره؟
    حتی در مسئله جنسی هم این محدودیت ها می تواند مشکل ساز شود که حتما باید ان را مدیریت کنید و نگذارید این محدودیت ها بنیان زندگی آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد و سست کند.
    من متوجه منظورتون از این عبارت نشدم، میشه در حد توان این تاپیک بیشتر توضیح بدید در این خصوص؟
    چون ابتدای زندگی مشترک فصل کاشت عشق و علاقه است. هر چه شما بتوانید بهتر در قلب همسر خود نفوذ کنید، نتیجه آن را در آینده خواهید دید که این امر برای شما با شناخت هر چه بیشتر جنس مرد و خصوصیات ویژه همسرتان و هماهنگ کردن کردار و رفتار بر طبق آن میسر خواهد شد.
    این رو فقط به خانمها توصیه می کنید؟ یا برای آقایان هم توصیه مشابهی وجود داره؟

6. تشکرها 2

نوشته
    89
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست
    میزان ارتباط و نحوه ارتباط بین دو طرف چطور؟آیا در هر باری که زوجین همدیگر رو می بینن، محدودیتی در میزان و نوع ارتباط شون باهم وجود داره؟
    سلام
    از لحاظ شرعی محدودیتی وجود نداره و برای همین عرض کردم که بیشتر تابع آداب و رسوم هر خانواده است؛ مگر اینکه آداب و رسوم آنها خیلی خاص باشد و طرفین احساس کنند دارن با مشکل مواجه می شوند که در این صورت نیاز به مشاوره دارد. با این حال در شرایط عادی و به طور کلی توصیه ابتدایی این است که تا حد امکان در دوران عقد ارتباط کامل صورت نگیرد. البته همانطور که عرض کردم این برای شرایط عادی و عمومی است و ممکن است در شرایط خاصی ارتباط کامل لازم و ضروری باشد که نیاز به مشورت دارد.

من متوجه منظورتون از این عبارت نشدم، میشه در حد توان این تاپیک بیشتر توضیح بدید در این خصوص؟
    به عنوان مثال در بعضی خانواده ها رسم بر این است که به پسر و دختر به هیچ وجه اجازه داده نمی شود با همسر خود در دوران عقد خلوت کند یا حتی یکی از طرفین به خصوص از جانب خانم ها در دوران عقد به مسئله جنسی اهمیت نمی دهند و فکر می کنند در این دوران به هیچ وجه نباید سراغ چنین مسائلی رفت. اینها افراط و تفریط هایی است که به مرور مشکل ساز می شود؛ به خصوص از جانب پسر که برطرف نشدن نیاز هایش در این دوران منجر به سردی او در نتیجه بروز مشکلات دیگر می شود و ...

این رو فقط به خانمها توصیه می کنید؟ یا برای آقایان هم توصیه مشابهی وجود داره؟
    نه این برای هر دوست منتها شکل و حیطه فعالیت هر کدام متفاوت است. مثلا راه نفوذ خانم ها به قلب مردان مسئله جنسی است؛ در حالی که توجه و ابراز احساسات و اهمیت به مسائل عاطفی، کلید ورود مرد به قلب همسرش است.

نوشته
    45
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام ممنون از كارشناس مشاوره.خيلي كمك شد بهم آخه من فكر ميكردم اگه دير به دير همو ببينيم و دلمون بيشتر تنگ بشه علاقه مون بيشتر ميشه.الان فهميدم اشتباه ميكردم.
    برسان من را

خدا

نوشته
    89
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بنده خدای مهربان نمایش پست
    سلام ممنون از كارشناس مشاوره.خيلي كمك شد بهم آخه من فكر ميكردم اگه دير به دير همو ببينيم و دلمون بيشتر تنگ بشه علاقه مون بيشتر ميشه.الان فهميدم اشتباه ميكردم.

سلام

خواهش می کنم

البته اینکه اگر شما دیر به دیر همدیگر را ببینید به هم تمایل بیشتری خواهید داشت از جهاتی درست است؛ یعنی طبیعت انسان اینگونه است که از هر چیزی منع شود، شور و شوق بیشتری برای به دست آوردن آن خواهد داشت. طبیعی است که با چنین طبیعی هر چه دسترسی دختر و پسر به هم کمتر و محدودتر باشد، عطش آنها برای رسیدن به هم به مراتب شدید تر خواهد بود؛ چنانچه در رابطه دوستی این مسئله خودش را کاملا نشان می دهد. در غالب موارد دختر و پسری که با هم دوست هستند، ادعا می کنند که کشته مرده طرفشان هستند و آن لحظه هم واقعا هستند؛ منتها مسئله ای که وجود دارد این است که باید دید آیا این نوع کشش و تمایل به درد یک زندگی مشترک موفق می خورد یا نه؟

در واقع علت اینکه بنده عرض کردم نباید محدودیت در ارتباط باشد این نیست که در این شرایط کشش و تمایل طرفین به هم بیشتر می شود؛ بلکه به خاطر این است که با وجود محدودیت ها، کشش و میل و عشقی حبابی ایجاد می شود نه واقعی؛ در حالی که زندگی مشترک نیاز به عشق و علاقه واقعی دارد تا بتواند در طول زندگی دوام پیدا کند. مشکل اصلی علاقه هایی چون علاقه دختر و پسر در دوران دوستی همین است؛ یعنی چون علت آن در دسترس نبودن طرف است، وقتی طرف در دسترس قرار می گیرد دیگر معلول که همان علاقه است هم از بین می رود. اما اگر عشق و علاقه پشتوانه عقلی داشته باشد و در اثر وجود تناسب های طرفینی در زن و شوهر ایجاد شده باشد، این عشق و علاقه نه تنها از بین نمی رود بلکه روز به روز شدید تر هم خواهد شد.

لذا شما با حذف محدودیت ها به نحوی خود را وارد زندگی مشترک می کنید و از همین الان پایه های زندگی را بر اساس واقعیات می گذارید؛ نه خیال. ممکن است در این میان اختلافات خودش را نسبت به زمانی که رابطه محدود است بیشتر نشان دهد؛ اما نباید نگران باشید و یا از آن فرار کنید؛ بلکه باید آن را درست مدیریت کنید تا دوره ابتدایی زندگی که زمان اصتکاک تفاوت های شخصیتی و رفتاری زوجین است سپری شود و به مرحله سازش نزدیک تر شود.
    البته در این میان ممکن است گاهی طرفین نتوانند مقاومت کنند و در مقابل این تفاوت ها کم بیاورند. در این شرایط راهکارهایی وجود دارد که فرد را یاری می دهد که یکی از آنها دوری موقت طرفین است. این مسئله مربوط به دوران عقد نیست؛ بلکه برای بعد از ازدواج هم کارساز است. احتمالا شما هم زیاد این را شنیده اید که روانشناسان به بعضی از زن و شوهر ها در شرایطی توصیه می کنند که برای مدت محدودی از هم دور باشید. این فاصله با یک انرژی کاذب برای مدت محدودی انرژی سازش را تقویت شود. اگر بخواهم تشبیه کنم مثل ماشینی می ماند که از بس استارت خورده دیگر باطری خالی کرده و روشن نمی شود. این فاصله مثل هل دادن ماشین است که باعث روشن شدن ماشین و شارژ دوباره باطری می شود؛ یعنی هر چند موقت است اما کارساز است. منتها چیزی هم نیست که بشود همیشه از آن استفاده کرد؛ یعنی نمی شود همیشه ماشین را با هول دادن به حرکت در آورد!

امیدوارم منظورم را درست منتقل کرده باشم. هر جا ابهام دارد بفرمایید تا بیشتر توضیح بدهم.

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۱۲/۱۳ در ساعت ۲۱:۲۷

10. تشکر

نوشته
    45
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام خدمت شما وتشكر دوباره. ببخشيد يك سوال ديگه داشتم لطف ميكنيد جواب بديد.
    ميزان زنگ زدن وتماس گرفتن چه جوري بايد باشه و بيشتر از طرف چه كسي . مثلا بيشتر مواقع من زنگ ميزنم و ژيام ميدم آيا بد هست؟؟

برسان من را

خدا

12. تشکر

نوشته
    89
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بنده خدای مهربان نمایش پست
    سلام خدمت شما وتشكر دوباره. ببخشيد يك سوال ديگه داشتم لطف ميكنيد جواب بديد.
    ميزان زنگ زدن وتماس گرفتن چه جوري بايد باشه و بيشتر از طرف چه كسي . مثلا بيشتر مواقع من زنگ ميزنم و ژيام ميدم آيا بد هست؟؟
    سلام
    شرایط مطلوب بین زن و شوهر اینه که مرد طالب باشه و زن مطلوب. لذا هر کاری که شما می کنین باید در این راستا قرار بگیره تا مفید واقع بشه. اگه بخوام عامیانه عرض کنم اینطوره که بهترین حالت برای رفتار و کردار زن اینه که همیشه یک چراغ سبز نشون بده و کاری کنه که طرف بره دنبالش؛ نه اینکه خودش دنبال طرف بدوه. در مورد زنگ و تماس هم همینه. اگه شما زیاده روی کنین؛ طوری که همشه شما زن بزنین یا پیام بدین، این کار نتیجه خوبی نداره؛ چون شما رو از مطلوب بودن به سمت طالب بودن می بره. حتی این رفتار شما به طور ناخواسته در همسرتون هم اثر می ذاره؛ یعنی نه تنها ممکنه این کار شما اونو خوشحال و عاشق نکنه؛ بلکه به خاطر طالب بودن شما ازتون دور بشه.
    البته برای تغییر این تکنیک نباید یکدفعه کل تماس و پیام رو قطع کنین و به طرف بگین از این به بعد تو باید زنگ بزنی و ...؛ چون اینجوری طرف فکر می کنه مشکلی پیش اومده؛ بلکه شما کم کم طوری که به چشم نیاد این زنگ و تماس رو کم کنید طوری که اگه مثلا یک بار شما زنگ می زنین، فاصله تماس به اندازه ای بشه که ایشون خودش تماس بگیره. البته ممکنه در ابتدای کار ایشون به امید اینکه شما زنگ میزنی تماس نگیره که جای نگرانی نیست. شما باید با استفاده از لطافات زنانه خودتون کاری کنین که تمایل و کشش ایشون نه تنها برای ملاقات بلکه برای تماس گرفتن هم زیاد بشه.
    نقطه ضعف مرد در مسائل جنسیه که به هیچ وجه نباید از اون غافل بشین و قلب همسرتون رو با استفاده از این ابزار تسخیر کنین

14. تشکر

نوشته
    45
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام و تشكر خدمت شما ببخشيد شايد بگيد چقد گيجم اما باور كنيد من حتي همين چراغ سبز نشون دادن هم بلد نيستم احساس ميكتم اصلا نميدونم با اقام چه جوري بايد رفتار كنم كه به طرفم جذب بشه
    برسان من را

خدا

16. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری