صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با یه فرد غیرایرانی که تازه مسلمان شده ریسک نیست؟

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما ازدواج با یه فرد غیرایرانی که تازه مسلمان شده ریسک نیست؟

سلام به همه دوستان
    من واقعا جواب این سوال برام اهمیت داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ونظر و عقیدتونو درارتباط با این مساله بگید بلاخره هرسری یه فکری داره
    به نظر شما ازدواج با یه فرد غیرایرانی که تازه مسلمان شده ریسک نیست؟
    به شکل انسان به دنیا می آییم امیدست که انسان نیز از دنیا برویم

2.  

نوشته
    3,640
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    821 پست
    حضور
    119 روز 8 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

ازدواج با یه فرد غیرایرانی که تازه مسلمان شده ریسک نیست؟

کارشناس بحث: استاد نشاط

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

ازدواج با یه فرد غیرایرانی که تازه مسلمان شده ریسک نیست؟

نوشته
    209
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    دوستان گلم
    اگر نظری خوب و مفید دارید، می تونیم استفاده کنیم.

نوشته
    832
    صلوات
    2600
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

بستگی داره از چه منظری بهش نگاه بشه اگر فردی که همیشه مسلمان بوده
    فقط از طریق شناسنامه و اجداش مسلمان نباشه و بتونه تو صحبت هاشون پاسخگو هم باشه اتفاقا میتونه تاثیر گذار باشه و مودت و دوستی هم ایجاد کنه
    اما اگر فردی باشه که خودش اصول رو رعایت نمیکنه به نظرم سخت میشه
    برای هردوشون سخت میشه
    باید دید مسلمانی برای هردوشون چه تعریفی داره
    غیر ایرانی بودن هم شرایط خاص خودش رو داره باید دید فرهنگ ها چطور هستن گرچه وقتی فردی مسلمان میشه اگر با اعقاد به اسلام روی آورده باشه
    که قران هم مسلک هم فرهنگ و هم طریقت
    دیگه ایرانی و غیر ایرانی نخواهد داشت
    چرا که مسلمانی اداب و رسومی داره و خوب فردی که مسلمکان شده بهش باید پایبند باشه
    اگر فردی خودش به اسلام اعتقاد داشته باشه و چنین ازدواجی براش پیش بیاد به نظر من یه
    فرصت تلقی میشه
    یه فرصت تا ببینه دونسته هاش و عملکردش در چه سطحیه و بتونه اونها رو ارتقا بده

از مرگ نترسید از این بترسید که وقتی زنده اید چیزی درون شما بمیرد به نام انسانیت...

نوشته
    603
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    25 روز 5 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله

سلام بر همه

افرادهای غیر ایرانی ای داریم که از نظر رفتاری و اداب زندگی چه بسا اسلامی تر از بعضی از ایرانیان مسلمان هستند

پیرو اسلام بودن صرف بودن در ایران نیست ...

بنظرم اول باید دید مسیر این فرد غیر ایرانی قبل از مسمان شدن چی بوده...
    ممکنه این فرد مثلا ادم راستگوئی بوده
    ممکنه ادم صاف صادقی بوده و هیچ وقت غیبت نمیکرده
    و به طور کلی از نظر اداب اخلاقی بسیار ادم منطقی و با اصولی بوده.
    خب در اسلام همه اینها توصیه شده...و اگر این فرد تمام این کارها رو انجام بده فقط میمونه یک سری از احکام دین مثل نماز و روزه و این سری مسائل.

اما یک موقع میبینید نه،اون فرد غیر ایرانی به هیچ چیز اعتقادی نداشته و از طریق اسلام و شناخت اسلام به تمام این اصول اخلاقی و احکام دین دست پیدا کرده.

بنظر اگر بفهمیم این دو مورد رو خیلی خوبه

و مورد بعدی اینکه بفهمیم هدف این فرد غیر ایرانی برای انتخاب دین اسلام چی بوده؟و چی در اسلام میدرخشیده که اون فرد اسلام رو دین خودش برگزیده

شاید با بررسی این موردها بفهمیم که این انتخاب از سوی فرد غیر ایرانی مستحکم هست و واقعا در این راه پایدار و مقاوم هست ،یا اینکه این انتخاب شکننده هست و امکان بازکشت این فرد به دین قبلیش وجود داره.

شاید اگر بفهمیم که انتخاب اسلام از طرف اون فرد واقعا از اعماق وجود و قلبش بوده؛ با همراهی اون زوج ایرانی حالا چه مرد چه زن بسیار خوب هست.چون اون فرد ایرانی با رفتار اسلامی و اداب و اصول زندگی اهل بیت میتونه که ریشه های اسلام رو به طور مستحکمتری در اون فرد غیر ایرانی به وجود بیاره و چه بسا این راه بتونه مسیری باشه برای پیشرفت و افزایش دانش اسلامی این دو زوج و پیشبرد اهداف زندگیشون طبق اسلام.

اگر حرف اشتباهی زدم دوستان و استادان بزرگوار اصلاح کنند

در پناه حق
    یا علی
    ویرایش توسط یا ابا صالح* : ۱۳۹۴/۱۲/۰۸ در ساعت ۱۰:۵۱

نوشته
    973
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    143 پست
    حضور
    85 روز 1 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام به همه دوستان

به نظر من :

ظرفیت آدما متفاوته و با اطمینان رای نمیشه داد و گفت اشتباهه ، ولی مطمعنن هر کس بخواد با یک غیر ایرانی مسلمان ازدواج کنه ، مسیر سخت تری رو مطمعنن روبروش داره .

و اینکه تازه مسلمان شده و چند وقته مسلمان شده هم جایی سوال داره ، اگه به خاطر ازدواج و عشق به فرد مورد نظر مسلمان شده که اعتباری نداره ... ، اما اگه منظور از تازه مسلمان شدن سه چهار سالی است اشکالی نداره .

معتاد که معتاده ، میگن تا وقتی که یک سال از ترکش نگذره بهش نمیگن ترک کرده .

و مسائل فرهنگی و زبان ، آداب و رسوم و... هم اگه در نظر بگیریم به نظرم ازدواج خیلی خیلی خیلی خیلی و بازم خیلی سخت و پر تحملی میشه .....

حتی اگه بخوایم با مثبت اندیشی ممطلق بهش نگاه کنیم کلی وقت باید تلف بشه تا این دو فرد با هم مچ بشن ...

همینجوریشم دو نفر که از استان های متفاوت ازدواج میکنن چند سالی طول میکشه تا خوب همدیگه رو درک کنن و سازش ...

من که به کسی توصیه نمیکنم ، و تا حدودی مخالف هم هستم ، چون نقاط منفی زیادی در ازدواج با یک خارجی هست .

حتی بیشتر از صد درصد هم ریسک داره....
    ویرایش توسط رضـا : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ در ساعت ۱۷:۴۱
    یا قائم آل محمد

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوستای خوبم ممنون از راهنماییتون
    قرآن سوره نسا گفته شده یا ایها الذین آمنوا آمنو من فکر میکنم شاید این آیه واسه همینهکه بعضی ها شناسنامه ای مسلموننو زبونی اسلام آورده اند که خدا اونا رو دعوت به ایمان میکنه یه سری آ ام هستن که قلبا اسلام ٱوردن ولی به زبون اقرار نکردن که خب من حس میکنم اونا ام اینطوری دعوت شدن البته قرآن تفاسیر و معانی خودشو داره و یکی از جنبه های اعجاز قرآن اینه که هرکسی به اندازه فهم خودش از قرآن استفاده میکنه منم فکر میکنم منظور همینه ولی ازونجایی که ما نمیتونیم دل آدمارو بفهمیم و بخونیم حس میکنم ریسک قضیه زیاده ولی خب از طرفی بعضی تفاوت ها ام جالبه مثلا اینکمه دروغ نمیگن ن یا قبل از اینکه جنسیت طرف و ببینن به این توجه دارن که طرف یه آدمه من از این فرهنگاشون خوشم میاد و میپسندم ولی واقعا یه ترس درونی وجود داره برای اطمینان قلبی چیکار باید کرد آیا تضمینی میتونه وجود داشته باشه که مثلا کسی که بخاطر درس و دین کشورشو ول کرده اومده مسلمون شده و داره درس میخونه حتی از یه مسلمون چندساله بهتر از قرآن میگه ممکنه اینا پایدار باشه یا ...

9. تشکر

نوشته
    973
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    143 پست
    حضور
    85 روز 1 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه_555 نمایش پست
    سلام دوستای خوبم ممنون از راهنماییتون
    قرآن سوره نسا گفته شده یا ایها الذین آمنوا آمنو من فکر میکنم شاید این آیه واسه همینهکه بعضی ها شناسنامه ای مسلموننو زبونی اسلام آورده اند که خدا اونا رو دعوت به ایمان میکنه یه سری آ ام هستن که قلبا اسلام ٱوردن ولی به زبون اقرار نکردن که خب من حس میکنم اونا ام اینطوری دعوت شدن البته قرآن تفاسیر و معانی خودشو داره و یکی از جنبه های اعجاز قرآن اینه که هرکسی به اندازه فهم خودش از قرآن استفاده میکنه منم فکر میکنم منظور همینه ولی ازونجایی که ما نمیتونیم دل آدمارو بفهمیم و بخونیم حس میکنم ریسک قضیه زیاده ولی خب از طرفی بعضی تفاوت ها ام جالبه مثلا اینکمه دروغ نمیگن ن یا قبل از اینکه جنسیت طرف و ببینن به این توجه دارن که طرف یه آدمه من از این فرهنگاشون خوشم میاد و میپسندم ولی واقعا یه ترس درونی وجود داره برای اطمینان قلبی چیکار باید کرد آیا تضمینی میتونه وجود داشته باشه که مثلا کسی که بخاطر درس و دین کشورشو ول کرده اومده مسلمون شده و داره درس میخونه حتی از یه مسلمون چندساله بهتر از قرآن میگه ممکنه اینا پایدار باشه یا ...
    بستگی داره ازدواج پایدار رو چی تعریف کنیم ؟
    اگه صرفاً فقط طلاق نگرفتن میشه ازدواج پایدار ! بله هر کسی میتونه با کلی تفاوت ازدواج کنه و یک ازدواج پایدار داشته باشه .
    اما اگه منظور یک زندگی سر شار از عشقه که زوجین طی زندگی در کنار هم در تمام لحظه ها و از بودن در کنار هم لذت ببرن ، مطمعنن ازدواج با همسان و هم کفو ترین شخص ازدواج موفق تری خواهد بود.

هر چقدر هم مسیر و هدف ها یکی والا باشه ، درک متقابل برای تعامل و لذت توی زندگی لازمه ...
    تفاوت های این چنینی باعث میشن که تو زندگی مشترک وقتی یکی از یک چیز لذت میبره اون یکی شاید نتونه درک کنه و حس اون فرد رو داشته باشه ، شاید مسئله ای که برای ما شادی آور باشه برای یک خارجی بی اهمیت باشه
    و یا بلعکس ، چیزی که باعث خوشحالی یک خارجی میشه برای ما لذتی نداشته باشه ، ویا یک مسئله و یک رفتار برای یک مهم برای دیگری بی اهمیت .

فقط معیار اخلاق و اعتقادات برای زندگی مشترکی کافی نیستن ، تازه اونم اگه یکی باشن ، شاید درک ها متفاوت باشه .

برای همینه خدا تو قرآن گفته که همسری از جنس شما برای شما آفریده ام
    هُوَ الَّذِی خَلَقَکُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَهٍ وَجَعَلَ مِنْهَا زَوْجَهَا لِیَسْکُنَ إِلَیْهَا
    ؛ اوست خدایی که همه شما را از یک تن بیافرید و از ا و نیز جفتش را مقرر داشت تا با او انس و الفت گیرد.
    این آیه با تکیه بر یکی بودن اصل و گوهر زن و مرد، عامل اصلی گرایش را آرام بودن زن و مرد در کنار یکدیگر معرفی می‌کند. خداوند در جای دیگر می‌فرماید:
    وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّهً وَرَحْمَهً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ
    ؛ و یکی از نشانه‌های لطف الهی این است که برای شما از جنس خودتان، جفتی (و همسری) بیافرید که در بر او آرامش یابید و با هم انس گیرید و میان شما، مهربانی و قرار ساخت. به یقین، در این [نعمت] برای مردمی که می‌اندیشند، نشانه‌هایی است.
    بعضی تفاوت ها ام جالبه مثلا اینکمه دروغ نمیگن ن یا قبل از اینکه جنسیت طرف و ببینن به این توجه دارن که طرف یه آدمه من از این فرهنگاشون خوشم میاد و میپسندم
    اشتباه نکنید
    خارجی ها هم آدم های هستن مثل خود ما
    دروغ میگن ، غیبت میکنن ، دزدی میکنن ، هوس دارن ، چشم چرانی و...
    شاید تفاوت های کلی تو فرهنگ هامون باشه ، اما اونا هم مثل ما آدم هستن
    معمولاً صفت های خوب از دور دیده میشن و پرنگتر هستن ، همانطور که میگن آواز سازو دقل از دور خوش است .
    رفتار های خوب عده محدود اونا هم بیشتر به چشم ما میاد و در دل میمونه ، و همه رو به یک چشم میبینیم .
    پس فکر نکنید همه خارجی ها اون صفاتی که در ذهن شما هستن رو دارا میباشن

شاید ایراد ما اینه که خودمون رو بیشتر از هر فرهنگی سرکوب میکنیم ، بجای تشویق و بالا بردن .
    با جرات تمام میگم ما باوقار ترین و بهترین مردم رو تو دنیا داریم....

قرآن سوره نسا گفته شده یا ایها الذین آمنوا آمنو من فکر میکنم شاید این آیه واسه همینهکه بعضی ها شناسنامه ای مسلموننو زبونی اسلام آورده اند که خدا اونا رو دعوت به ایمان میکنه یه سری آ ام هستن که قلبا اسلام ٱوردن ولی به زبون اقرار نکردن
    آره مسلمونی ما ( خودم رو مثال بزنم کسی ناراحت نیشه ) همیچن مسملمونی نیست
    ایمانمون همیشه به کامل شدن نیاز داره

اگه فکر کننیم همین که تو یک کشور اسلامی هستیم یعنی مسلمون ، خیلی از داستان پرت هستیم

داشتن پدر مادر مسلمان ، خانواده مومن و مسلمان ، و حتی شهر و کشور اسلامی دلیل نمیشه که ما مسلمان باشیم
    تا وقتی که از دل یعنی قلبی ایمان نیاریم و خدا رو باور نکنیم و به دستوراتش عمل ، مسلمون نیستیم
    انجام دستورات خدا از روی عادت اسمش مسلمانی نیست ، واقعاً که بعد ایمان آوردن بازم باید ایمان بیاریم...
    و این آیه کلی حرف بمون میزنه ...

اما نباید این مسائل رو برای تصمیم در ازدواج قاطی کرد .
    ویرایش توسط رضـا : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ در ساعت ۱۸:۳۲
    یا قائم آل محمد

11. تشکر

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

اینکه شمامیفرمایید با وقارترین مردم رو توی دنیا داریم شکی درش نیست البته در گذشته این وقار بیشتر بود نمیدونم لقمه ها ایراد پیدا کرده یا زمونه عوض شده معمولا این روال وجود داشته که از افرادی که ادعا دارن همیشه انتظار بیشتری میره خب طبیعتا من از یه پسر شیعه ایرانی که میاد خاستگاریم انتظار ندارم که دروغ بشنوم ولی یک سیاهپوست تازهمسلمان شده وقتی با صداقت بیاد جلو انقدر آدم انتظار نداره شمایک پسر هستی و کمتر در جامعه دخترا و خانوما رد درک میکنی چونآسیب هایی که براشون بوده رو تجربه نکردی مثلا کلی هزینه میکنی برای چند جلسه خاستگاری خانوادت به زحمت میافتن بعدش کاشی عمل میاد آقا پسر شیعه مسلمون ایرانی بیماری اعصاب و روان داشته که پنهان کردن یا کارشو دروغ گفته حتی من یهخاستگار داشتم پشت تلفن نگفته بود مطلقه استبعد ازاینکه کلی به ما زحمت دادن ۱۰سال ام از من بزرگتر بود لو رفت مطلقه است درحالیکهپشت گوشی سنشو پنج سالکوچکتر گفته بود مامانش آخه مگه میشه مادر آدم سن پسرشو ندونه یا مثلا خاستگار میاد ۱۴سال بزرگتریا حتی خاستگار میاد سنش مناسب قیافش خووب میگه حواست باشه ها عابربانکتو باید بدی به من سعی ام بکن توی کارت موفق بشی که حقوقت بره بالا ترفیع بگیری یعنی...خب این یعنی چی یعنی یه پسر شیعه حتی انقدر از قرآن آگاهی نداره که بدونه کار کردن اصلا وظیفه یه خانم نیست هزینه های یه زندگی رو مرد باید بده من ایسان فیسان ندارم یا دروغ ندارم بگم که مثلا دویستا خاستگار داشتم ولی با وجود اینکه موقعیت های خوبی داشتم هم من هم خواهرم روی هم رفته بیست سی تا خاستگار داشتیم که کلا نا امید شدیم دیگه راه ندادیم البته اون ازدواج کرد هرچند که زیاد ام راضی نیست اما من اشتباه نمیکنم چون ازدواج با یک غیر ایرانی که حتی اگه دروغ ام بگه یه روزی انقدر سوختن نداره خب با این تفاسیر آدم ناامید میشه از جوون مردای کشور خودمون که کاری جز مسخره کردن دخترای هم وطنشون توی محیط های مجازی ندارن ازدواج شونم که همه پر توقع هستن البتهشاید درست نیست من از مسایل شخصیم گفتم ولی میگم که الکی دفاع نکنید وقتی من یه طلبه سیاه پوست و میبینم کهصادقانه قدم میذاره جلو و از دین برای من بهتراز یه ملا حرف میزنه و عملا همه زندگیشو با صداقت تعریف میکنه با وجود این همه توهین که بهم شده بایدم حس کنم اون از هم وطن خودم بهتره درحالیکه از لحاظ زیبایی و ظاهر خیلی اختلاف وجود داره البته شما حق داری دفاعکنی چون خودت یه جوون ایرانی هستی ولی بهتره یه ذره بیشتر به ٱسیب های جامعه نگاه کنی یه مرد ایرانی هیچ وقت نباید دختر کشور خودشو مسخره کنهدرحالیکه توی مسنجرها همیشه جوک آی مسخره برا دخترای سن بالا میسازن من که یه دخترم که شرایط اون جک و ندارم بهم برمیخوره پس ببین اون دختر خانما مجرد سن بالا چقدر دلش میشکنه حالا بگو ببینم میشه اسم یه همچین پسر به ظاهر مسلمونی رو بذاریم با وقار ؟این درد اکثر دختر خانومای کشور هست فرقی ام نداره سن پایین یا بالا

13. تشکر

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

همکارم تعریف میکرد میگف شوهرم به دوستش گفته چرا زن نمیگیری گفته آخه دختر پاک پیدا نمیشه اونم گفته من میشناسم خواهر زن خودم خیلی دختر خوبیه اونم برگشته گفته آخه دختر پاکی که بابا پولدار داشته باشه خودشم شاغل باشه کمه خب این واقعا مسخرست اولا به دخترای جامعه خودش مبگه ناپاک درثانی طبق اندیشه نابوده خودش مثلا اگه پاک ام گیرش بیاد آقا قصد دارن چتر بشن تقاضا پولدار بودن دختر رو ام دارن اصلا با خودتون فکر کردید چرا انقدر ازدواج کم شده چرا انقدر بدحجابی و فساد زیاد شده و بعضی دخترا از ترس تو خونه موندن و تجرد دارن به جامعه آسیب میزنن برا دوتا نگاه بیشتر بخاطر اینکه پسرا به همین تو خیابون بودن رضایت دادن و ازدواج و بوسیدن گذاشتن کنار یا تقاضا دارن با دختر رییس جمهور یا کدخدا ازدواج کننمن نمیگم همه پسرا ولی اکثرا اینجوری شدن واسه همینه که وقتی یه آدم بی شیله پیله میبینیم حتی با وجود اختلاف فرهنگ حاضریم همسفرش بشیم من خودم دختر محجبه ای هستم و حقی از جامعه به گردنم نیست که عذاب وجدان بگیرم اما به جرات میگم که حتی بدحجابی دخترا ام مقصرش پسرا هستن که به نحوی اونا رو تشویق میکنن هم در محیط های مجازی هم واقعی دیگه زمانه پدرآی ما گذشت که برا ناموسشون برا خاکشون جون میدادن الان ناموس و تشویق میکنن به رینوپلاستی و قرتی بازی
    شما ام بهتره یکم بیشتر در جامعه حضور پیدا کنی برادر من اونجور که تصور میکنی نیست حداقلش بیشتر به کمتره

15. تشکر

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری