صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حواست هست داری چکار می کنی؟! بله با شما هستم! با خودِ خودِ شما!!

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

حواست هست داری چکار می کنی؟! بله با شما هستم! با خودِ خودِ شما!!

بسم الله الرحمن الرحیم

سنگ جلوی پایت است میخوری زمین حواست کجاست مواظب باش!...
    ظرفش داغ است میسوزی حواست کجاست مواظب باش.!...
    میوه ها نشسته است حواست کجاست نخور مریض میشی!
    داره ماشین میاد، حواست کجاست الان تصادف میکنی!
    ...........
    ............
    ...........

شاید در طول روز بارها و بارها پیش آمده که حواسمان نبوده خواستیم کار اشتباهی انجام دهیم که به ما ضربه میخورده اما فردی که حواسش جمع بوده و از دور مارا میدیده مارا نسبت به آن خطر آگاه کرده و ما یک لحظه به خودمان آمدیم و از خطر خودمان را حفظ کردیم و شایداگر دیگران مارا نسبت به آن اتفاق متنبه نمیکردند آسیب های جبران ناپذیری را برای خودمان به بار می آوردیم!

در مسیر زندگی و مسیر الهی نیز لحظات زیادی وجود دارد که ما غافلیم و حواسمان نیست داریم چه میکنیم ! واگر کسی به ماتذکر ندهد آسیب های زیادی را برای خودمان رقم خواهیم زد ضررهایی بزرگی که با یک لحظه تامل و دوری از آن میشود جلوی آنهارا گرفت

شیطان یکی از بزرگترین حربه هایش غافل کردن انسان هاست! خوب میداند چگونه حواس انسانها را پرت کند تا متوجه نباشند دارند چه میکنند، خوب بلداست چگونه با جنگ مخملی و نرم آرام آرام انسان رااز مسیر عبودیت بیرون بکشد،اینجاست که یک نفر باید از دور ما را صدا بزند و بگوید حواست هست داری چه میکنی ؟! مراقب باش!!!

بنده حقیر تصمیم گرفتم در آستانه سال جدید این تاپیک را راه اندازی کنم تا با استعانت از خداوند متعال اینجا به همدیگر تذکر دهیم هر آنچه را که فراموش کرده ایم و لازم است که یادمان بیاورند....شاید به برکت همین تذکرها از یک خطر بزرگ در امان ماندیم و مسیر زندگیمان از سقوط پنهانی به سمت عروجی آسمانی هدایت شد....

****نکته:****
    ان شاءالله دوستان لطف بفرمایند مطالب ارزشمندشان را قرار دهند فقط تذکرهایی که اینجا گفته میشود جنبه عمومی دارد و یک یاد آوری برای خودمان است ،پس بزرگواران لطف بفرمایندبه هیچ وجه فرد یا شخص خاصی را خطاب قرار ندهند که در غیر اینصورت پست مذکور حذف میگردد

ان شاءالله خداوند به همه ما کمک کند تا بتوانیم در مسیر درست بندگی حرکت کنیم و مارا یاری کند تا بتوانیم وسوسه ها و حیله های پنهانی شیطان را بشناسیم و از آنها دوری کنیم ،خداوند به همه مارحم کند که اگر لحظه ای مارا به خودمان واگذارد و لحظه ای نظرش را از ما بردارد بیچاره میشویم

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
    یازهرا(سلام الله علیها)

باید هر زن باشد چوفاطمه،حاشا جز این شود
    زن میتواند باعفاف ،مرد آفرین شود
    به غیرت علی قسم،که فخر زن حجاب اوست
    به جای دیده های شوم،نظاره خدا به اوست

یازهراسلام الله علیها

2.  

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

مثل همیشه کلی کار و ارباب رجوع داشت،خصوصا امروز که تا اومده بود بچه را بگذارد مهدکودک دیرترهم به سر کارش رسیده بود
    همینجوری که داشت کارهایش را انجام میداد خواهرش زنگ زد و گفت :وای آبجی خواهر شوهرت کلی دیشب گله کرد،گفت دو روز است پسرش مریض است یه زنگی بهش نزدی! حتما یه احوالی ازش بپرس

تازه یادش آمده بود که پسر برادر شوهش تصادف کرده و اون هنوز نرسیده به بهش سر بزند،سریع تلفن اداره را برداشت و زنگ خواهرشوهرش زد ،خلاصه کلی باهاش حرف زد تا از دلش در آورد
    گوشی را که زمین گذاشت گفت: خدایا شکرت که از دلش در آوردم امروز یه صواب درست و حسابی کردم،خدا خیر خواهرم بدهد که یادم آورد و با خوشحالی شروع کرد به ادامه کارهایش!!

حواست هست داری چکار میکنی؟!! انگار اصلا متوجه نیستی که سر کار هستی! انگار متوجه نیستی تلفن برای بیت المال است نباید با آن کارهای شخصی انجام دهی!!، متوجه نیستی این یک ساعتی که با آن با خواهر شوهرت صحبت کردی جزو ساعات کاریت است و قرار است حقوقش را بگیری!،انگار حواست نیست کلی ارباب رجوع داری و داری حق الناس میکنی!! (درگوشی بهت بگم،میدونی تو همین یه کارت چقدر شیطان فعل حرام داره به خوردت میدهد؟!! پس بیشتر خواست را جمع کن...)

یازهرا(س)

یازهراسلام الله علیها

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

طبق معمول حرفهایشان حسابی گل کره بود، کلا وقتی که مهری خانم توی جمعشان بود حسابی بهشون خوش میگذشت،از بس خانم خوش تعریف و با تجربه ای بود،سمیه خانم همینجور که سبزی هارا دسته میکرد گفت،مهری جون میشه یه خورده از اون روشهای شوهر داریت برامون بگی؟ شنیدم حسابی با آقاتون مثل دو تا کفتر عاشق میمونید،چکار کردی شوهرت جذبت شده؟
    مهری خانم که حس صحبتش دوباره گل گرده بود گفت ،بله چشم ،حتما! چرا که نه ،من که از خودامه هرچی بلدم یاد شماها بدم که زندگیاتون روز به روز مثل عسل شیرین بشه، ببینید خانما،من صد بار گفتم بازم میگم ،بابا با شوهراتون خوب رفتار کنید ،باهاشون مهربون باشید،من وقتی همسرم می آید خونه سریع میدوم میروم جلو میگم خسته نباید آقا،شوهرم هم کلی قربون صرقه ام میرود و از این کارم خوشحال میشه،وای نمیدونید که چقدر دوستم داره، همش تو خونه صدام میزنه خورشید خانم،خدانکنه سرم درد بگیره،میگه شما دست به سیاه و سفید نمیزنی مگه من اینجا چکاره ام؟خب اینا همش به خاطر همون خوش رفتاری است که من با آقام دارم و....
    مهری خانم حسابی تعریفهاش داغ کرده بود .و تند و تند از خوش اخلاقی شوهرش و رابطه خوبشون تعریف میکرد، ریحانه خانم که فقط سکوت کرده بود و گوش میداد یه آهی کشید و گفت،خدا برای همدیگر نگه تان داره.و باز شروع کرد به سبزی پاک کردن...

حواست هست داری چکار میکنی؟ حواست هست شوهر ریحانه خانم معتاده و دست بزن داره و ریحانه خانم حسرت اینکه یه بار شوهرش یه سلام خشک و خالی بهش بکنه توی دلش مونده اما به خاطر بچه هاش داره این زندگی را تحمل میکنه!؟ حواست هست داری به جای یاد دادن روشهای همسرداری به خانمهای همسایه ، خوشی های زندگیت و رابطه های عاشقنه با همسرت را برای خانمها تعریف میکنی؟! میدونی اگر دل ریحانه خانم و امثال اون که توی این جمعند بسوزه و آه بکشه این زندگی قشنگی که داری ممکنه چه اتفاقی براش بیفتد؟! پس حواست را جمع کن ،مواظب باش چی داری میگی....

یازهرا(س)

یازهراسلام الله علیها

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

بسم رب الشهدا

این روزها که بازار دید و باز دیدها داغ است مراقب باشیم بلندگوی بیگانگان نشویم!!
    دشمنان میخواهند همه چیز مارا بگیرند،همه چیز مارا ...میخواهند بالهای ایمانمان را بزنند تا نتوانیم در مسیر کمال الهی پرواز کنیم، دشمن از زمان پیامبر اکرم(روحی و ارواحنافداه) تا کنون خوب میدانسته خوب میدانسته تا وقتی مسلمانان در مسیر امام و ولایتشان حرکت میکنند نمیتواند زمینشان بزند و به منافع شوم خود برسد،دشمن از نام اسلام میترسد و امروز از نام ایران و مولای ایران وحشتی بزرگ دارد

حواسمان هست تنها راه رسیدن به سعادت و کمال الهی حرکت در مسیر ولایت است ؟!!

حواسمان هست اگر میخواهیم گرفتار فتنه های آخر الزمان نشویم فقط و فقط باید گوشمان به دهان رهبر و مولا و مقتدایمان امام خامنه ای روحی فداه باشد و مطیع امر ایشان باشیم؟!!

پروردگارا،مارا باولایت زنده بدار،با ولایت بیمران ،و با ولایت محشور بگردان ....

لطفا این دو کلیپ زیر را هم تا آخر گوش دهید،حالتان را عوض میکند...
    http://as11.asset.aparat.com/aparat-...976__13088.mp4

http://dl.mobarezclip.com/Fateminia-Rahbari.mp3

اللهم عجل لولیک الفرج
    اللهم احفظ قائدنا الامام الخامنه اي

یازهرا(س)

یازهراسلام الله علیها

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

روبروی آینه ایستاد و خودش را برانداز کرد،آرایشش را پرنگ تر کرد و مقداری از موهایش را روی پیشانی اش فیکس کرد، با آن شال قرمزی که پوشیده بود حسابی دل ربا شده بود ،شوهرش باز صدایش زد : چقدر داری معطل میکنی،زود باش بابا دیرم شده ها!!
    سریع کیفش را برداشت و همین طور که به طرف در میدوید گفت ،بله دارم میام اه چقدر غر میزینی .....نه به اون دوستت دارم هات نه به این زود باش زود باش هات....
    دست همسر را گرفت و به طرف مترو به راه افتادن، شوهرش لبنخدی زد و گفت ؛جقدر عروسک شدی ....
    مهناز که از این حرف شوهرش از خوشحالی در پوست خودش نمیگنجید شروع کرد به عشوه آمدن و برای همسرش دلربایی کردن....

خانم با شما هستم!

حواست هست داری چکار میکنی؟!!
    حواست هست با آن وضع و آرایشی که آمده ای بیرون چشم چندین نامحرم را به حرام دنبال خودت میکشانی؟!! حواست هست داری با این دلبرایی های نا به جا آن هم وسط خیابان و با خودخواهی هرچه تمام تر برای زیبا تر شدن رابطه زندگی خودتان ،زندگی خیلی از زوج ها را نابود میکنی؟!! ( درگوشی بهت بگم خواست هست دنیا دار مکافات است ،از هر دست بدهی از همان دست پس میگیری (1) و شوهری که غمش نیست دارد به جامعه و سلامت روانی جامعه خیانت میشود و اینگونه تورا در معرض دید قرار میدهد دارد در ذهنش به چند تا زن نامحرم امثال تو نگاه میکند و فکر میکند و در حقت خیانت میکند و لبخند هایش را برای تو میزند؟!!) ، حواست هست داری حکم خدارا زیر پا میگذاری ،خدایی که محتاجش هستی حتی برای نفس کشیدن!! حواست هست داری آزادی معنوی را از دیگران سلب میکنی ،جواست هست شیطان تورا انداخته جلو برای رسیدن به اهداف شومش و خودش عقب نشسته و غش غش میخندد!!!

آقا ،با شما هستم!

حواست هست داری چکار میکنی؟!! از قدیم میگفتند مرد است و غیرتش!!! شما که خودت مردی چرا؟!!شما که همجنس هایت را میشناسی چرا خانمت را دراختیارشان گذاشته ای تا مفت و مجانی بهره برداری کنند!! تو که شیفته امام حسینت هستی ، تو که عاشق مولایت علی هستی و به عشقش سینه میزنی ،و یقیین دارم با نهایت اخلاص عاشق اهل بیتت هستی آیا مرام آنها در حفظ ناموس و محارمشان را هم میدانی؟!! میدانی روز مباهله وقتی قرار بود خانم فاطمه زهرا(سلام الله علیها ) بیایند ،محرمان باغیرتش دور خانم را احاطه کرده بودند تا چشم پلید نامحرمان به ایشان نخورد؟!! حواست هست شیطان دارد غیرتت را میگیرد تا مردانگیت را زمین بزند تا بتواند از خانمت برای رسیدن به مقاصد شومش استفاده کند؟!! ( تو هم حواست هست که دنیا دار مکافات است و....) و.....

..............

1- حکایت است که نابینایی بوده که گدایی میکرده است، و مدام میگفته بده در راه خدا، از هر دست بدهی از همان دست پس میگیری،زن پلیدی میرسد و با خود میگوید حال از دستی به تو نان میدهم که نتوانی دیگر پس بگیری ، بعد نانی زهری میکند و به نابینا میدهد، مرد نابینا میگوید خدا خیرت دهد خواهر،الهی از هر دست دادی از همان دست پس بگیریری،زن لبخندی شیطانی میزند و میگوید بخور نوش جانت و میرود ....
    مرد نا بینا کمی در بازار میچرخد که کودکی جلویش میدود و میگوید آقا میشود کمی نان به من بدهی،؟ مرد نابینا تمام نان را به پسر بچه میدهدو میگوید، بیا پسرم ، بخور که از هر دست بدهیم از همان دست پس میگیریم،خدا جای دیگری برایم روزی میکند
    هنوز مرد نابینا خیلی دور نشده بوده که صدای شیون بلند میشود، با شتاب به طرف صدا میدود ، میبیند صدا آشناست ، خوب که گوش میدهد میبیند همان زنی که نان داده بود بالای سر جنازه پسرش نشسته و شیون میکند که از هر دست بدهی از همان دست پس میگیری...( آن پسر بچه ،فرزند همان زنی بوده که نان زهری به نابینا داده بوده است)

یازهرا(س)

ویرایش توسط یارب . : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴ در ساعت ۰۱:۰۸

یازهراسلام الله علیها

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

حواسمان هست که......

نه حواسمان نیست....خیلی وقت است که حواسمان نیست....
    و چقدر گاهی غافل میشویم.....
    مرا ببخش مهربان خدای من که زیاد فراموش میکنم رسم بندگیت را......

یازهراسلام الله علیها

..................................................
    بنده حقیر تمام این نکات را اول به خودم یاد آور میشوم که بیش از همه در غفلت به سر میبرم و نیاز به تذکر دارم

وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِي إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلَّا مَا رَحِمَ رَبِّي إِنَّ رَبِّي غَفُورٌ رَحِيمٌ(يوسف،آیه 53)

ویرایش توسط یارب . : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ در ساعت ۱۱:۴۰

یازهراسلام الله علیها

نوشته
    4,317
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,222 پست
    حضور
    122 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

" ایا انهایی که به سادگی حق الناس را میخورند حواسشان هست. ایا کسانی که با خوردن اموال

زنان و کودکان بی سرپرست روز به روز فربه تر می شوند حواسشان است. ایا انان که مرتب در خارج از کشور سیر می کنند و کاری ندارند که از حقوق مردم این کشور استفاده می کنند حواسشان هست .
    ایا مردمی که در جنگ خانه و کاشانه انها ویران شد. و جوانان دسته گل خود را در راه حفظ اسلام و میهن دادند براستی حق و حقوق انها ادا شده است.؟

ایا بیکاری و فقر و فساد و گرسنگی همه در این کشور رفع شده است .و تنها مشکلات کوچکی باقی مانده است.

ایا بیماران براستی درمان میشوند و کسی بخاطر نداشتن پول از بیمارستان بیرون انداخته نمی شود.؟

ایا پزشکان بدون چشم داشتی بیماران را معالجه می کنند و هرگز بخاطر پول برای بیماران ازمایش

نمی نویسند و یا بیماران را برای پول بیشتر به یکدیگر پاس کاری نمی کنند.؟

ایا عده ای مرفعین بی درد با اتومبیلهای میلیاردی خود در خیابانها کورس نمی گذارند و گاهی باعث مرگ دستفروشان و مردم بی گناه نمی شوند.؟

ایا تمام مشکلات مردم حل شده است و تنها تلفن کردن خانم کارمندی از محل کارش مشکل ماست ؟

ایا همه ما واقعا قلب امام زمان را شاد کرده ایم و زمینه ظهور منجی را فراهم کرده ایم. ؟

عزیزان یک تلنگر باید به خودمان بزنیم که تمام واقعیات را ببینیم و چشم بر روی دیده های خود نبندیم.

یا حق.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

نوشته
    3,760
    صلوات
    522
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    1,370 پست
    حضور
    166 روز 12 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    6

گاهی اوقات حواسمان نیست چه راحت با حرفی که در هوا رها میکنیم

چگونه یک نفر را به هم میریزیم
    چند نفر را به جان هم می اندازیم و باعث ایجاد کدورت میشویم
    چه سرخوردگی یا دلخوریهایی به جای میگذاریم .
    چقدر زخم میزنیم !!
    حواسمان نیست که ما میگوییم و رد میشویم
    میگذاریم به پای رک بودنمان
    اما یکی ممکن است گیر کند !
    بین کلمه های ما
    بین قضاوتهای ما
    بین برداشتهای ما
    دلی که میشکنیم ارزان نیست
    پس بیایید با احتیاط حرف بزنیم
    با احتیاط برخورد کنیم
    بیایید تمرین خوب بودن بکنیم.

تمام خنده هایم را نذر کرده ام

تا تو همان باشی که صبح یکی از روزهای خدا

عطر دستهایت،

دلتنگی ام را به باد می سپارد...

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط فریده بنده مخلص خدا نمایش پست
    عزیزان یک تلنگر باید به خودمان بزنیم که تمام واقعیات را ببینیم و چشم بر روی دیده های خود نبندیم.
    سلام علیکم
    باعرض ادب و احترام به محضر شما خواهر خوب و بزرگوارم
    بله قطعا باید اولین تلنگر را به خومان بزنیم
    بنده حقیرنیز تمام این موار را اول به خودم یا آوری میکنم بعد به دیگران ، همه ما باید مراقب باشیم،از کوچکترین موارد تا بزرگترینش ،دعا بفرمایید خداوند توفیق عمل به همه ماخصوصا بنده سراپاتقصیر روسیاه عطا بفرماید که وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِي إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلَّا مَا رَحِمَ رَبِّي إِنَّ رَبِّي غَفُورٌ رَحِيمٌ(يوسف،آیه 53)

از نکات و تذکرات ارزشمندتان نیز بسیار سپاسگزارم
    بازهم منتظر یاد آوری های دلسوزانه شما هستیم

یازهرا(سلام الله علیها)

یازهراسلام الله علیها

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده حقیر تمام این نکات را اول به خودم یاد آور میشوم که بیش از همه در غفلت به سر میبرم و نیاز به تذکر دارم
    وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِي إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلَّا مَا رَحِمَ رَبِّي إِنَّ رَبِّي غَفُورٌ رَحِيمٌ(يوسف،آیه 53)

یازهرا(سلام اله علیها)

یازهراسلام الله علیها

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)