صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عضو تلگرام باشیم یا نه؟؟ موافقان و مخالفان بفرمایید

نوشته
    394
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 روز 11 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عضو تلگرام باشیم یا نه؟؟ موافقان و مخالفان بفرمایید

با سلام
    عرض ادب و احترام
    فضای مجازی باز خبرساز است و دردسرساز

شبکه ارتباطی تلگرام این روزها کوی سبقت از دیکر رقبا ربوده است و امارها نشان از حضور ایرانیان در این شبکه ارتباطی دارد
    این مساله همه را به چالش کشیده است خانواده، دانشگاه، درس، مدرسه، جوان ، خانم خانه دار، شاغل،مدرسه،کنکور، کار و.......

حضور در این شبکه موافقانی دارد و مخالفانی و هر گروه با دلایلی حرفهای خود را بیان می کنند
    این تایپک هم محل محاجه موافقان و مخالفان حضور در شبکه تلگرام است

منتظر نظرات دوستان هستیم

2.  

نوشته
    10,257
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    709 پست
    حضور
    155 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

نقل قول نوشته اصلی توسط محراب نمایش پست
    با سلام
    عرض ادب و احترام
    فضای مجازی باز خبرساز است و دردسرساز

شبکه ارتباطی تلگرام این روزها کوی سبقت از دیکر رقبا ربوده است و امارها نشان از حضور ایرانیان در این شبکه ارتباطی دارد
    این مساله همه را به چالش کشیده است خانواده، دانشگاه، درس، مدرسه، جوان ، خانم خانه دار، شاغل،مدرسه،کنکور، کار و.......

حضور در این شبکه موافقانی دارد و مخالفانی و هر گروه با دلایلی حرفهای خود را بیان می کنند
    این تایپک هم محل محاجه موافقان و مخالفان حضور در شبکه تلگرام است

منتظر نظرات دوستان هستیم
    سلام
    بنظرم بنده عضو نباشیم بهتره!

کاری به این ندارم که محیطش اخلاقی هست یا نه !!
    کاری هم ب این ندارم این چت هایی که اونجا بین زنان و مردان صورت میگیره گناه داره یا نه!!
    کاری هم به این ندارم که چقدر خانواده بعلت حضور اقا یا خانوم در تلگرام از هم پاشیده!!!
    کاری هم به این ندارم که میگن طبق آمار بیش از نیمی از کاربران ایرانی عضو شبکه ی اجتماعی تلگرام عضو گروه ها و کانالهای مستجهن و پورن هستند!!
    چون همه ی اینا رو 90 درصد مردم میدونند!!!

مشکل عمده ایی که این نرم افزار و امثالهم برای مردم دارند(چه دیندار،چه بی دین)
    این نوع نرم افزارها بشدت اعتیاد اورند و ادم رو از زندگی و کار و مطالعه و تمرکز حواس ودست اخر از دین و..... میندازند
    در واقع خسر دنیا و اخرت میشیم!

عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    4,327
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,242 پست
    حضور
    122 روز 15 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

" با سلام به دوستان خوبم : من کاملا مخالف عضویت در تلگرام هستم . چند روز پیش خواهرم

می خواست تعدادی عکس برایم ارسال کند. از پسرم خواستم که تلگرام را برای تبلتم وصل کند.

ایشان هم این کار را کردند. البته تنها صفحه مخصوص بانوان و تلگرام شهر خودم امیدیه را وصل کردند.

دیدم که اولا : فیلمها و تصاویر زیاد مناسبی در ان نبوده. و همین طور هم تمام وقت انسان را میگیرد.

و به این نتیجه رسیدم که میتواند اعتیاد اور باشد. و انسان را از زندگی بیندازد. انچنان که اکنون معتاد

این سایت کانون قرانی هستم. قبلا خیلی مطالعه می کردم. اما متاسفانه مدت دو - سه سالی

است که در این کانون کار می کنم . اوقات مطالعه ام کمتر شده است. ای کاش ما یاد بگیریم

که همانگونه که دینمان می گوید همیشه اعتدال را رعایت کنیم تا زندگی سالمی داشته باشیم.

یا حق.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

نوشته
    2,639
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    322 پست
    حضور
    214 روز 11 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

سلام

شدت اعتیاد فضای مجازی قابل انکار نیست. خودم هم زخم خورده این راه هستم
    اما مساله ای که در کنار آن هست اینه که ما قبلا روزمون رو به شکلی پر می کردیم، حالا وقتی فعالیت جدیدی اضافه میشه قطعا فرصتمون برای رسیدن به فعالیت های دیگه کمتر میشه
    اگر این فعالیت در دنیای واقعی بود، خیلی راحت میتونستیم حساب کنیم که دو ساعت فرضا خود فعالیت وقت من رو می گیره، نیم ساعت راه رفت و نیم ساعت برگشت. اما در دنیای مجازی اغلب قبل از چنین محاسباتی غافلیم و قبل از اینکه متوجه بشیم چقدر وقت برای فعالیت جدیدمون لازم داریم از کارهای قبلی عقب میمونیم.
    حلال کنید...

نوشته
    22,913
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    853 پست
    حضور
    98 روز 6 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام تلگرام خوبه خیلی خوب چون لینک های سبک و سخیف کلیک نمی کنم!!(ازاین بابت به خودم افتخارمی کنم!!)

اینستاگرام هم حذف کردم چون واقعا غیر قابل تحمل بود نمازم که قضا شد بماند خیلی از خودم متنفرشدم( نظراتی که می دادن احساس می کردی دم درخونه ات وایستاده!!)

ما یه گروه تلگرام زدیم استاد دانشگاه و معلم و تک وتوکی دوستان قرآنی و دینی هستند

خیلی هم گروه آروم و قرآنی خوبی هست خصوصی خواستید خبربدین اد کنم!!(تبلیغ کن ببین چی سرت می آرن!!)

زیاده امری نیست و یادمون باشه کاه مال خودت نیست کاهدونی که مال خودته!!(تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!!)

ممنون

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

قدیما تو یه جلسه مهم میخواستی وارد بشی گوشیو دم در تحویل میدادی حالا دیگه طوری شده هر مهمونی یا جمعی وارد بشی بخاطر شبکه های اجتماعی این قروفرا باید اول گوشیتو به میزبان تحویل بدی ((یه ترفند ))طرف خودش هست ولی تو دنیای مجازی غرق شده اصلا متوجه اطرافش صحبتای دیگران نیست و چقد این رفتار رو اعصاب بعضیاست...
    پدر مادر هردو انقدر سرگرم این فضاها شدن که اصلا توجهی به کودک خردسالشون ندارن سراغ پدر میره سراغ مادر میره خیررررررررررررررر اخرسر باگریه زاری خوابش میبره در نهایت پدر تصمیم میگیره یه تبلتم دست کودک خردسالشون بده صداشو بند بیاره
    ای داد بیداد...
    دیگه از اون روابطای محبت امیز خبری نیست

نوشته
    394
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 روز 11 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    ممنون از مشارکت دوستان
    از پست ها بر می اید که اکثر دوستانی که نظر دادن با اصل مساله مخالف اند
    یعنی اصل حضور در این فضا مضر است

گوشه ای از این مشکلات را ایشان بیان کردند

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف نمایش پست
    کاری به این ندارم که محیطش اخلاقی هست یا نه !!
    کاری هم ب این ندارم این چت هایی که اونجا بین زنان و مردان صورت میگیره گناه داره یا نه!!
    کاری هم به این ندارم که چقدر خانواده بعلت حضور اقا یا خانوم در تلگرام از هم پاشیده!!!
    کاری هم به این ندارم که میگن طبق آمار بیش از نیمی از کاربران ایرانی عضو شبکه ی اجتماعی تلگرام عضو گروه ها و کانالهای مستجهن و پورن هستند!!
    چون همه ی اینا رو 90 درصد مردم میدونند!!!

که البته خیلی بیشتر از این مسایل است

اعتیاد
    بیماریهای وحشتناک جسمی و روحی
    اختلافات خانوادگی
    عضویت در کانال های مستهجن و...
    رد و بدل شدن مطالب سخیف
    برقراری دوستی های دل ازار و زندگی به هم زن
    ایجاد جک ها علیه قومیت های مختلف
    شایعه پراکنی
    ابروریزی
    و......
    ولی نکته جالب این است که مردم همه این مسایل را می دانند ولی باز عضو این شبکه ها هستند؟؟؟

نوشته
    394
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 روز 11 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باز سلام

مردم همه این مسایل را می دانند ولی باز عضو این شبکه ها هستند؟؟؟

هیچ کس با دانستن ضرر و بدی به طرف ان نمی رود الا این که قبلا توجیهی برای خود داشته باشد

مردم همه می دانند که این فضا مسموم است و مضر ولی توجیهی هایی که می اورند خطرناکتر از خود عمل است
    به چند نمونه از توجیه های کسانی که در این فضا هستند دقت نمایید

- من زمان خودم را مدیریت می کنم -----معمولا 10ساعت در این فضا هستند
    -من عضو کانال های بد نیستم -----برای افراد مذهبی این جملات به کار می رود ولی برای دوستان و خودی ها ادرس در و بدل می شود
    -برای تفریح عضو هستم ----10ساعت برای تفریح مضر
    -برای رفع نیازهایم است ----نیازهای کاذب یا واقعی معلوم نیست
    -ادم باید از تکنولوژی استفاده نماید-----نمی دانم چرا این دسته از افراد فکر می کنند از همه تکنولوژی هایی که در دنیا است باید یه نمونه اش در خدمت ایشان باشد
    -استفاده علمی می کنم ---بعید نیست ولی خب خیلی خیلی کم اند چنین افرادی خیلی چون فضا این اجازه را نمی دهد
    و.......
    توجیهی هایی که اورده می شود واقعا از خود مساله خطرناک تر است
    چون همه کسانی که از اسیب ها و مضرات این فضاها بهره مند شده اند ابتدا با این توجیه ها وارد این عرصه شده اند ولذاست که باید مواظب بود

نوشته
    22,913
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    853 پست
    حضور
    98 روز 6 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

چون همه کسانی که از اسیب ها و مضرات این فضاها بهره مند شده اند ابتدا با این توجیه ها وارد این عرصه شده اند ولذاست که باید مواظب بود
    سلام یک مساله جامانده...!

1ـ شرایط سنی استفاده کنندگان از تلگرام

2ـ شرایط تحصیلی و فهم مشارکتی استفاده کنندگان از تلگرام

3ـ شرایط بومی و محیط زیستی استفاده کنندگان از تلگرام

اگر کم سن و سال باشند هرموضوعی برایشان جذاب نیست و گاهی هم دچار بحران و ترس می شوند. فردی که درخصوصی با ایشان ارتباط برقرار می کند ممکن است حسابی برایشان جذاب و به همان اندازه ضرررسان باشد(گربه محض رضای خداموش نمی گیره!!)

اگر خبر وفات و درگذشت عزیزی خدای ناکرده باشد و درمورد حوادث و اتفاقات منطقه ی خودشان باشد جذابیت و ارزش فرهنگی تاریخی خاص خودش را دارد.

فردی که نزدیک شکوفه های هلو و گیلاس زندگی می کند حتما مطلب های بسیار زیبا و عکس های دل انگیز دارد!!

درکل تلگرام یک نوع خبر دست اول همراه با کلاغ های دور و برش است که یک هفته ای با آن پرواز می کنند تا سپیده صبح بدمد!!

والله اعلم

نوشته
    973
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    143 پست
    حضور
    84 روز 23 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت تمام دوستان

استفاده از شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بود و ایستا گرام اینجور چیزا رو بنده هم مخالف هستم ، چون هدف مثبتی درش دیده نمیشه ، و تنها وقت رو تلف میکنه اثر منفی هم رو آدم و زندگیش میازه .
    اما در مورد برنامه های مثل تلگرام ( خارج از این که سودش به جیب کی میره ) بنده با یک شیب ملایم موافق هستم .
    من که عضو تلگرام هستم و استفاده من از این برنامه فقط برای ارتباط با فامیل و دوستان دنیایی واقعیم است ، بجای sms ، mms و... به خاطر ضعیف بودن شبکه مخابراتی جزو بهترین روش هایه که میشه عکس فرستاد و راحت پیام صوتی و متنی فرستاد اونم با سرعت بالا و هزینه خیلی پایین ، که برای من صرفه جویه خوبیه ، چون برنامه مشابه خوبی مثل این نیست من فقط عضو تلگرام هستم .
    تلگرام یا هر برنامه مشابه اون اگه ازش درست استفاده نشه بهتره که کلاً استفاده نشه ، من خودم تو هیچ گروه تلگرامی چتی یا کنالی وارد نمیشم تا وقتم تلف نشه ، برای خودم محدودیت گذاشتم و استفاده میکنم تا الان هم هیچ مشکلی نداشته ، دوستامم برام هیچ چیز بدی نمیفرستن اگه بفرستن بهشون میگم که دیگه نفرستن یا بلاک میکنم ، رودربایستی که نداریم.

اومدن یکهو گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی و برنامه های از این قبیل که برای همه استفاده از اینترنت رو راحت کرده ، و نبودن ، آموزشی ، قوانین ، چهاچوب و... باعث بروز این همه مشکلات شده
    به هرحال ماشین هم وقتی وارد کشور شد کمربند داشت ، مخصوصاً از وقتی پراید اومد ، قوانین راهنمای رانندگی هم بود ، اما آمار تصادف هی بالا میرفت ...
    حتی اگه تمام اینترنت هم قطع بشه بازم مردم تو دنیاییه واقعی میتونن با هم ارتباط برقرار کنن ، ذهن خراب راه خودش رو پیدا میکنه ، ما اول باید خودمون رو کنترل و هدایت کنیم ،
    بهتره قبل از وارد شدن خودمون و فرزندامون در اینترنت و هر نوع فضایه مجازی محدودیت ها رو تعین تدوین و عمل کنیم ، همانطور که در دنیاییه واقعی انجام میدیم
    یا قائم آل محمد

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)