جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روش های تشویق دختر بچه ها به استفاده از حجاب

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

روش های تشویق دختر بچه ها به استفاده از حجاب

یکی از روش های تشویق، دادن پاداش است به طوری که روانشناسان بر این باورند که تقویت های بیرونی مانند جایزه موجب ایجاد تقویت های درونی مانند میل به داشتن حجاب خواهد شد.

2.  

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

۱- وجوب حجاب بر اساس نظر مراجع اتمام نه سال قمری است اما این سن برای شروعرعایت حجاب، بسیار دیر است. دختری که تا قبل از این سن آزادانه هر لباسی را می پوشید با رسیدن به این سن قطعا نخواهد توانست حجاب را در معنای مطلوبش رعایت کند پس آشنایی تدریجی با این امرضروری است مثلا در شش سالگی آستین حلقه ای یا دامن کوتاه نپوشد در هفت سالگی با پوششی مانند کلاه یا روسری های کوتاه و فانتزی موهایش پوشانده شود. حجابی که دست و پای او را نگیرد اما او را به پوشش نزدیک کند. مثلا خانواده ها باید به یاد داشته باشند که یکی از اشکالاتی که دختران در هنگام پوشیدن روسری دارند، احساس خفگی زیر گلو است که باید به آرامی وی را عادت داد.

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

2- در این سنین کودکان در برابر حوادث و رفتار دیگران تاثیر پذیرترند، حجاب شرعی مادر، خاله، عمه و خانم های نزدیک به کودک و دوستانی که با آن ها روابط نزدیک داریم می تواند زمینه را برای محجبه بودن دختران فراهم کند.

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

یکی دیگر ازعوامل مخرب در این جا استفاده خانواده از شبکه های ماهواره ای است که به صورت مستقیم بر روح معنوی کودک اثرگذار است و یقینا بر روند مطلوب دینی خانواده موثر خواهد بود.

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    به نظرم اگر به دختر بچه از همون ابتدا لباس های پوشیده و زیبا بپوشونید و جلوش با حیا رفتار کنید و اونم شمارو دوست داشته باشه یقینا در آینده هم به شما گرایش پیدا خواهد کرد.
    من دیدم بعضی ها یه دامن کوتاه تن بچه میکنن و زیرشم هیچ شلواری در کار نیست. بچه هم که چه میفهمه همش موقع نشستن دامنش بالاست! این بچه که میگم حتی من فکر کنم بچه 5-6 ساله هم اینطوری دیده ام! حتی جای عمومی ای مثل اتوبوس و پارک و ... و بنظرم از زشت ترین صحنه های عمرم بوده که دیده ام
    واقعا چرا بعضی ها آینده ی بچشون رو اینقدر راحت نابود میکنن!

نکته بعدی دوست داشتن والدین و خصوصا مادر هست ... چطور دختری که همش عتاب و خطاب میشنوه و تنبیه میشه، مادرشو دوست داشته باشه؟ و به حرفش گوش بده؟؟ مادر چادری بد اخلاق از بزرگترین مصائب عالمه بنظرم! برای کل جامعه اسلام مضره این آدم!!

من یه بار یه جا نشسته بودم یه مادر و دختر هم نشسته بودن اونطرف تر. دختر 4-5 ساله. نمیدونم چی میخواست و بیچاره همینطور آروم هم میگفت و جیغ و داد نمیکرد! یهو مادرش نه گذشت و نه برداشت یکی محکم خوابوند زیر گوش بچه!!! برق از سر من پرید! وای به حال اون بچه!!! اتفاقا چادری هم بود مادرش!
    حالا فردا فکر کن این مادر بیاد بگه دخترم چادر سر کن؟ من جای این دحتره بودم حتی از لج مادرم چادر سر نمیکردم و میرفتم بعدا توی راه سر میکردم اما نمیذاشتم بفهمه!!!! و از قصد حرصشم میدادم

و یا درباره حیا من چی بگم! فقط یه نمونه میگم کف کنید! یه بار چندین سال پیش سوار اتوبوس بودم و داشت ولیعصر رو میومد بالا. شاید 100 متر مونده بود به میدان منیریه یهو یه چیز دیدم شاخ درآوردم!! دیدم 2-3 تا زن و بچه توی میدون نشستن و احتمالا از شهرستان اومده بودن. بعد یکی از زنها که بچه بغلش بود خیلی ریلکس سینه رو خارج کرد و شروع کرد به شیر دادن بچه ... کل اتوبوس شوکه شدن اصلا
    خب این فردا میخواد به دخترش بگه حجاب داشته باش؟ بعد بگه فلسفه اش توی حیاست؟ حیا کیلویی چنده اصلا؟
    امکان پاک کردن کلیه ی پست هام رو ندارم
    همه ی پست هام خصوصا در زمینه خداشناسی رو رد میکنم و بهشون اعتقادی ندارم
    به نظرم دلیل کافی برای اثبات یا رد وجود خدا وجود ندارد

نوشته
    969
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    132 پست
    حضور
    84 روز 20 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

یا قائم آل محمد

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

3- بیان محاسن و فواید حجاب و مستور بودن زیبایی ها، رضایت خدا، سلامت فرد و اثرات زیان بار بدحجابی می تواند ما را در حصول نتیجه یاری کند.

4- استفاده از آیات معرفی زنان صالح و برتر اسلام و بیان زندگانی ایشان به عنوان الگو

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

5- همزمان با تکلیف دختران، بلوغ جسمانی هم اتفاق می افتد. این امر او را درگیر ظاهرش خواهد کرد. براین اساس او بیشتر از گذشته به فکر نمایاندن زیبایی ها و پوشاندن بدشکلی های موقتی اش خواهد افتاد. والدین آگاه باید با تهیه لباس های زیبا و شاد و متفاوت با رنگ های متنوع و استفاده ازخلاقیت، میل به آراسته بودن او را درک کنند به طوری که موجبات محدودیت او را فراهم نکنند و آزادی و شور و شوق کودکی او را مد نظر قرار دهند. مثلا از انواع چادرهای رنگی آذین شده با تور و روبان یا مانتو های زیبا با دکمه های رنگارنگ استفاده کنند تا دختر بداند، حجاب زیبایی های او را کم نکرده است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری