صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تمایل ازدواج با بیماران و معلولین و جانبازان

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تمایل ازدواج با بیماران و معلولین و جانبازان

به نام خداوند بخشنده ی مهربان
    سلام خدمت دوستان

از آنجائی كه ازدواج یك امر مسلم و حیاتی برای انسانها می باشد، بنابراین، بدون استثنا معلولین و بیماران نیز حق ازدواج كردن را دارا می باشند. معلولیت و وجود بیماری از جمله عوامل و نقایص مختل كننده است كه می تواند در تمامی ابعاد زندگی انسان اثر گذاشته و در صورت هدایت نشدن، انسان را به پائین ترین مراحل انسانی اش نازل گرداند.

بنابر تعریف سازمان بهداشت جهانی، معلول فردی است كه در اثر ضایعات ارثی، بیماری و یا حوادث(جانبازان جنگ و تصادفات) و یا كهولت قسمتی از امكانات بدنی یا روانی خود را بطور دائم یا موقت از دست داده است و از استقلال فردی او در آموختن و یا كاركردن كاسته شده است.(اسلامی نسب، 1372).

معلولین و بیماران با توجه به محدودیت های زندگی خصوصی، شخصی و خانوادگی از ویژگی های خاص برخوردار بوده و برای موارد مختلف زندگی اعم از آموزش، اشتغال، همسر گزینی به شیوه های خاص متوسل می شوند. نگرش عمیق به پدیدة معلولیت و بیماری روشن می گردد كه این پدیده موجب محرومیت های گوناكونی می گردد و فشارهای مختلفی برای افراد بیمار به وجود می آورد و از آنجائیكه بیماری به عنوان یك پدیدة اجتماعی اجتناب ناپذیر است مسئولیت هایی را برای عموم و بویژه مسئولین به همراه دارد.

این پست می تواند به منظور روشن كردن دیدگاههای افراد سالم در زمینه ازدواج با بیماران باشد و میزان تمایلات و یا عدم تمایل و بی رغبتی در رابطه با ازدواج با افراد بیمار را در میان کسانی که سلامت جسم و روح دارند، منعكس سازد.

1- آیا افراد سالم تمایلی نسبت به ازدواج با افراد بیمار دارند؟

2 –چه عواملی موجب عدم تمابل در زمینه ازدواج افراد سالم با افراد بیمار می باشد؟

3 –آیا بین نگرش زنان و مردان سالم در رابطه با ازدواج با افراد بیمار تفاوتی وجود دارد؟

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    797 پست
    حضور
    118 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    209
    مورد تشکر
    15 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    دوستان گلم در این بحث شرکت کنند.

نوشته
    209
    مورد تشکر
    15 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nafase fatemeh نمایش پست
    1- آیا افراد سالم تمایلی نسبت به ازدواج با افراد بیمار دارند؟
    انگیزه انسانها متفاوت است، هر کس با توجه به نگرش خود تصمیم به ازدواج می گیرد، و نمیشه قانون کلی گفت، ولی احتمال اینکه چنین ازدواجی باشد، وجود دارد، و اگر کسی واقعا از سر اخلاص تصمیم بگیرد و به این زحمت متحمل شود، اجر بیشتری دارد( ولی افراد کم صبر و کم حوصله نباید چنین مسئولیتی را بپذیرند)

2 –چه عواملی موجب عدم تمابل در زمینه ازدواج افراد سالم با افراد بیمار می باشد؟ انسان موجود کمال جویی است، و از طرف دیگر زیبایی و سلامتی برای او خیلی مهم و حیاتی است و از طرف دیگر تحمل بر مشکلات چنینی را غیر قابل تحمل می داند( و انصافا هم مشکلاتش زیاده)

3 –آیا بین نگرش زنان و مردان سالم در رابطه با ازدواج با افراد بیمار تفاوتی وجود دارد؟
    شاید تمایل خانم ها برای پذیرش چنین ازدواجی، درصد بیشتری از آقایون داشته باشد ، باز شاید دیدگاه دیگری هم باشد. در عین حال شرایط و موقعیت افراد هم متفاوت است و نمشه قاعده کلی را بیان کرد.

نوشته
    969
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    132 پست
    حضور
    84 روز 20 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست
    شاید تمایل خانم ها برای پذیرش چنین ازدواجی، درصد بیشتری از آقایون داشته باشد ، باز شاید دیدگاه دیگری هم باشد. در عین حال شرایط و موقعیت افراد هم متفاوت است و نمشه قاعده کلی را بیان کرد.
    شاید چون خانوم ها احساسی به زندگی نگاه میکنن بیشتر از آقایون تمایل به چنین ازدواج های دارن .

یک چیز دیگه هم اضافه کنم به نظر خودم مسئله نبود عضو مثل دست یا پا به مشکل بزرگی نیست ، اما قبلش اگه خانومی میخواست با چنین فردی ازدواج کنه من پیشنهاد میکنم حتماً قبلش یک بره از نزدیک زندگی چنین زوج های رو ببینه ، تا بدونه قراره وارد چه زندگی بشه ، با همسرشون صحبت کنه .
    چیزی که کمی سختی بیشتر داره ! زندگی با یک جانباز عصاب روانه ! از اونی که دست پا نداره زندگی کردن باهاش سختره ، نیاز به حوصله اعصاب زیاد داره ، کار هر کس نیست !

یا قائم آل محمد

نوشته
    1,209
    صلوات
    14920
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    43 پست
    حضور
    36 روز 10 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    این که خانم ها راحت تر با این مساله کنار مییان و این شرایط رو میپذیرن خیلی واضحه و بروز و ظهورش توی اجتماع به مراتب بیشتر
    به نظرم بر میگرده به نوع نگرش خانم ها و همچنین صبوری بیشترشون
    خیلی هم که نخوام به ذهنم فشار بیارم همین الآن 4 تا خانم رو در اطرافم به یاد مییارم که حاضر شدن ازدواج کنن با این شرایط ولی هیچ آقایی رو به خاطر ندارم.
    تعداد خانم ها خیلی زیاده اینقد که چندان به چشم نمییاد ولی اگه یه مرد حاضر باشه با چنین شرایطی زندگی کنه همه میگن:آه!چقدر فداکار!مثل همین برنامه ماه عسل چند سال پیش که چقدر گل کرد و همه تحسین کردن،تازه این در شرایطی بود که اون دو نفر از قبل همدیگه رو میشناختن و بعد از عقد خانم دچار سانحه شده بودن
    ولی خیلی از خانم ها هستن که در همین شرایط با همسراشون آشنا شدن
    به نظرم اونیکه این تصمیم رو گرفته و حاضر باشه به این ازدواج، قبل از جسم به روح و فکرشخص مقابلش فکر کرده،
    همیشه هم که شرایط اینقدر حاد نیست،خیلی وقتا یه نقص جزیی در یه خانم یا یه بیماری که با قرص و درمان قابل پیشگیری هست از طرف مردها یا خانوادهاشون بزرگ جلوه داده میشه که حتی به ذهنشون خطور نمیکنه که امکان زندگی با همچین افرادی هم هست ولی جالبه که همین شرایط برا خانما چندان بزرگ دیده نمیشن،این رو صرفا نه از روی دیدگاه زنانه میگم بلکه با توجه به مشاهدات عینی خودم گفتم
    و البته که سخته در مواقعی که واقعا بعضی از شرایط جسمی خاص، بعضی از حرکات و اعمال رو از یک طرف سلب کرده و بار بیشتری بر روی دوش طرف مقابله گذاشته ولی اگه از دل و جان این مساله پذیرفته شده باشه با تمام سختیش، قطعا شیرینه که حاضرن زندگیشون رو ادامه بدن
    به نظرم هر شخص در هر شرایطی حق زندگی داره،حق داره از لذت های حلال زندگی بهره ببره،خدا کنه طرز تفکرها تغییر کنه،تفکراتی که بیشتر ظاهر و جسم توجه میکنه تا به روح و فکر.
    امیدوارم شرایط در کشورمون به گونه ای رقم بخوره که خدای نکرده اگه یک طرف دچار نقص عضو یا معلولیتی شد که در نگهداری ازشون مشکلاتی به وجود اومد ،اولین راه ترک اون شخص ناشی از فشار و خستگی نباشه و سازمان هایی وجود داشته باشه چه رسمی و چه عموم مردم تا کمک کنن به اون خانواده در جهت بهبود کیفیت زندگیشون،نمیشه به همه فرهنگ غربیا بد گفت!مثل همین خدماتی که اینجور مواقع به چنین خانواده هایی چه دولت و چه مردم به صورت خود جوش ارائه میدن
    کاش این فرهنگ توی کشور ما هم نهادینه بشه.
    ویرایش توسط یا عزیز زهرا : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ در ساعت ۰۱:۲۸
    یا غِيَاثَ الْمُسْتَغِيثِينَ‏
    أَنَا عَبْدُكَ الضَّعِيفُ الذَّلِيلُ الْحَقِيرُ الْمِسْكِينُ الْمُسْتَكِينُ‏
    الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو
    به فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    ممنون از اینکه در این بحث شرکت کردین
    سوال دیگه : به نظرتون این تمایل در نزد مذهبیون و دیندارها با تمایل سایر افراد متفاوته؟

نوشته
    209
    مورد تشکر
    15 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nafase fatemeh نمایش پست
    سلام
    ممنون از اینکه در این بحث شرکت کردین
    سوال دیگه : به نظرتون این تمایل در نزد مذهبیون و دیندارها با تمایل سایر افراد متفاوته؟
    با سلام
    به نظر می رسد شخص دیندار واقعی، قدرت تحمل و انگیزه قوی برای این وصلت داشته باشد.

نوشته
    969
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    132 پست
    حضور
    84 روز 20 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست
    با سلام
    به نظر می رسد شخص دیندار واقعی، قدرت تحمل و انگیزه قوی برای این وصلت داشته باشد.
    البته اینم اضافه کنم به نظر من اگه شخصی صلاح نبینه با چنین افرادی ازدواج کنه ، دلیل نمیشه که دینداریش واقعی نیست و ضعیفه و تحمل نداره ، هر کس باید باتوجه به هدف و هدفهاش تو زندگی فرد مناسب خودش رو انتحاب می کنه .

اما خب کسی که به سطح بالاتری از دینش رسیده باشه مطمعنن تحمل بیشتری نصبت به بقیه داره ، یعنی کمتر از بقیه احساس سختی میکنه ، و اگه ازدواج با چنین افرادی مانع هدف ها و خواسته هاشون از زندگی نشه چرا که نه میتونن خوشبخت بشن .

ویرایش توسط رضـا : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۶:۱۹
    یا قائم آل محمد

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

بسم الله.
    سلام به همه.
    با تبریک ماه رمضان.
    نماز روزه های همه مورد قبول درگاه حق.
    .
    در مورد تمایل ازدواج با افراد معلول.
    .
    خب اول بگم که همانطور که درباره من نوشتم من معلول قطع نخاعی هستم و هر کس دو ماه عضو سایت بوده میدونه .
    .
    این که یک فرد سالم تمایل داشته باشه با یک معلول ازدواج کنه درست ولی این هم هست که یک معلول تمایل داره یا نه چون اون با سختی های معلولیت زندگی کرده و تمام مشکلات را حس کرده و بیشتر میدونه که این کار خوبه یا نه.
    رک بگم کمتر پیدا میشه کسی بتونه با این قضیه کنار بیاد.
    معلولیت هم درصدی هست خب یکی یه پا یا دست نداره بقول دوستمون زندگی باهاش راحتره تا یک اعصاب و روان.
    یکی هست که زندگی باهاش اینه که مثلا باید قید بچه را بزنه.
    یا قیدمسافرت های دور و زیاد را بزنه.
    این همه سختی های هست که یک معلول شاید نخواد یکی رو تو سختی بندازه و بدونه ک در توان هر کسی نیست.
    هر کسی نمیتونه این قضیه را درک کنه و شاید اوایل بگه میتونم ولی در طول زندگی وقتی سختی هارو لمس کرد بیشتر متوجه میشه و ممکنه جا بزنه.
    خب این تهش چیه اون معلول را نا امیدتر کرد .
    من ب عنوان یک جوان 26ساله شاید زیاد نتونم نظری بدم ولی تا جایی ک بلد هستم و به عنوان معلول مجرد سختی هارو حس کردم پیشنهاد میدم اگر کسی خواست این کارو بکنه با تحقیق زیاد با افراد این چنینی با زوجین معلول مشاوره های فراوان اقدام کنه.
    .
    و یک نکته دگه هم هست که ادم با یک نفر طرف نیست با تمام خوانواده طرف سالم طرفه ک کمترشون پیشنهادشون بله هست و هر جور شده میخوان بگن نه نمیشه و طرفو نا امید میکنند.
    .
    در اخر کلامم یجور از خود گذشتگی کامل نیازه .
    که در وجود هر کسی نیست.
    ممنون از تاپیک .
    التماس دعا
    یا علی ع

رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری