جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: طرح به استقبال ماه مبارک رمضان می رویم - شمارش معکوس برای میهمانی بزرگ شروع شد

نوشته
    1,142
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    497 پست
    حضور
    43 روز 1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    7
    گالری
    497

طرح به استقبال ماه مبارک رمضان می رویم - شمارش معکوس برای میهمانی بزرگ شروع شد

طرح به استقبال ماه مبارک رمضان می رویم
    این طرح از اخرین ساعات و لحظات دهه اخر ماه پر فضیلت شعبان به کمک شما کاربران فعال کانون گفتگوی قرانی کلید می خورد
    در این طرح با محتوای مناسبتی این ماه پر از عظمت و همیاری شما این تاپیک مزین می گردد
    با تشکر

2.  

نوشته
    1,142
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    497 پست
    حضور
    43 روز 1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    7
    گالری
    497

به استقبال ماه مبارک رمضان می رویم
    روزه
    پيامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم :
    • آسان‌ترين چيزى که خداوند بر روزه‌دار در روزه‌دارى‌اش واجب ساخته، نخوردن و نيآشاميدن است.

پيامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم :
    • آسان‌ترين چيزى که خداوند بر روزه‌دار در روزه‌دارى‌اش واجب ساخته، نخوردن و نيآشاميدن است. الإقبال/1/196
    • روزه، سپر است. هرگاه يکى از شما روزه بود، پس دشنام ندهد و نابخردى نکند و نيز اگر کسى با او به جنگ برخاست و يا دشنامش داد، بگويد: «من روزه‌ام، من روزه‌ام». کنزالعمّال/8/447/23589
    • اى جماعت جوان! بر شما باد ازدواج. اگر نمى‌توانيد، بر شما باد روزه گرفتن؛ چرا که روزه، مهارِ شهوت است. الکافي/4/180/2
    اميرالمؤمنين امام على علیه‌السلام:
    • روزه بدار؛ چرا که زکات بدن است و سپرى نگه‌دارنده براى روزه‌داران است. الأمالي للمفيد/222/1
    حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها:
    • روزه‌دار، اگر زبان و گوش و چشم و اعضايش را نگه ندارد، با روزه‌اش مى‌خواهد چه کند؟! دعائم‌الإسلام/1/268
    امام زين‌العابدين علیه‌السلام:
    • اما روزه آموزشى اين است که وقتى کودک، نزديک بلوغ رسيد، براى تربيت، و نه آن‌که واجب باشد، به روزه گرفتن، وا داشته مى‌شود. الکافي/4/86/1
    امام جعفر صادق علیه‌السلام:
    • هرگاه روزه گرفتى، گوش و چشم و شهوت و زبانت هم روزه باشند، و چشم‌ات را از آن‌چه نگاه به آن حلال نيست و گوش‌ات را از آن‌چه شنيدنش حلال نيست و زبان‌ات را از دروغ و دشنام، حفظ کن. بحارالأنوار/96/295/26
    امام موسي کاظم علیه‌السلام:
    • افطارى دادن تو به برادر روزه‌دارت، برتر از روزه‌دارىِ توست. الکافي/4/68/2
    امام رضا علیه‌السلام:
    • هرکس سه روزِ آخر شعبان را روزه بدارد و آن‌ها را به ماه رمضان متّصل کند، خداوند براى او پاداش روزه دو ماه پياپى را مى‏نويسد. عيون أخبارالرضا علیه‌السلام /1/255/6

نوشته
    20
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت برادرها و خواهران گلم
    راستش من طرح های زیادی اگر خداوند متعال بخواهد برای خودم ریختم .
    1- نماز شب و نماز صبح کل ماه مبارک رمضان را قصد دارم در پشت بام و زیر تابش نور ستارگان و ماه تابان بخوانم
    2- برای صحبت کردن و خلوت کردن با خداوند متعال بعد ازهر نماز شب 30 صفحه اشعاری آماده کردم که اونها رو هم تو پشت بام و خلوتم قصد دارم بخونم. یک نمونه هم اینجا قرار میدم.
    [IMG]طرح به استقبال ماه مبارک رمضان می رویم - شمارش معکوس برای میهمانی بزرگ شروع شد[/IMG]

نوشته
    973
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    141 پست
    حضور
    84 روز 23 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

یا قائم آل محمد

نوشته
    1,142
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    497 پست
    حضور
    43 روز 1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    7
    گالری
    497

"مفضل بن عمرو" نماينده امام صادق عليه السلام در شهر کوفه بود. مفضل با جوانان شهر ارتباط صميمانه ای برقرار کرده بود، ولی عده ‏اي نتواستند دوستی مفضل با جوانان را تحمل کنند و به شايعه سازی روي آوردند و مفضل و يارانش را به شرابخواري، ترک نماز و کبوتر بازي متهم کردند. وقتی اين شايعات به اوج رسيد، گروهي از مومنان و بزرگان کوفه به محضر امام صادق عليه السلام رسیدند و گفتند:
    "مفضل با افراد رذل و کبوتر باز همنشين است، شايسته است دستور دهيد اين افراد را از خود دور سازد ! "
    امام صادق عليه السلام بدون اين که با آنان در اين باره سخن بگويد، نامه‏اي براي مفضل نوشته، مهر کرد و به آنان سپرد تا به مفضل برسانند. حضرت تصريح کرد که نامه را خودشان شخصا به مفضل تحويل دهند.
    آنان دسته جمعي به خانه مفضل شتافتند و نامه امام صادق عليه السلام را تحویل دادند. وي نامه را گشود و متن آن را با صدای بلند قرائت کرد. امام عليه السلام بدون اینکه در نامه ، اشاره ای به شایعات کند به مفضل دستور داده بود که اجناسی بخرد و به محضر امام عليه السلام ارسال کند.
    مفضل پس از آنکه نامه را خواند از بزرگان کوفه پرسيد: "اکنون چه بايد کرد؟"
    آنها گفتند: "اين اشياء خيلي هزينه دارد. تهیه آن طول می کشد . بايد تبادل نظر کنيم و از همه شيعيان ياري جوييم."
    مفضل گفت: "براي صرف غذا در اينجا بمانيد."
    آنان به انتظار غذا نشستند. مفضل افرادي را به سراغ همان جواناني که به کارهاي ناروا متهم شده بودند فرستاد و آنان را احضار کرد. وقتي نزد مفضل آمدند، نامه حضرت صادق عليه السلام را براي آنان خواند. آنان، با شنيدن کلام امام صادق عليه السلام براي انجام فرمان حضرت از خانه خارج شدند و پس از مدت کوتاهي بازگشتند. و در مجموع 2 هزار دينار و ده هزار درهم در برابر مفضل نهادند.
    آن گاه مفضل به شکايت کنندگان که هنوز از صرف غذا فارغ نشده بودند نگريست و گفت:
    "شما مي‏گوئيد اين جوانان را از خودم برانم ؟! گمان مي‏ کنيد خدا به نماز و روزه شما نيازمند است؟!"

معجم رجال الحدیث ، جلد 19 ، صفحه 325
    منهج المقال استرآبادی ، صفحه 343

Telegram.me/saqaleyn

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری