صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهکارهایی برای سبک زندگی قرآنی و اسلامی

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

راهکارهایی برای سبک زندگی قرآنی و اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام و عرض ادب خدمت تمامی کاربران گرامی
    اللّهُ وَلِيُّ الَّذِينَ آمَنُواْ يُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ أَوْلِيَآؤُهُمُ الطَّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَاتِ أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ(بقره/257)

خداوند سرور كسانى است كه ايمان آورده‏ اند آنان را از تاريكيها به سوى روشنايى به در مى‏برد و[لى] كسانى كه كفر ورزيده‏ اند سرورانشان [همان عصيانگران=] طاغوتند كه آنان را از روشنايى به سوى تاريكيها به در مى‏برند آنان اهل آتشند كه خود در آن جاودانند

این تاپیک را به قصد آشنایی با راهکارهای مختلف سبک زندگی قرآنی و اسلامی ایجاد کردم با این هدف که با بکارگیری عملی و صحیح دستورات قرآن کریم و دین مبین اسلام به یاری خداوند و با اتخاذ عملی ولایت الهی از ظلمات خارج شده و به نور الهی رهنمون شویم و بدانیم و مطلع شویم که در شرایط متفاوت ، برای عمل به دستورات و آموزه های اسلامی چه راهکارهایی وجود دارد و از این رهگذر بتوانیم در شرایط مختلف ، راهکارهای متفاوت و متنوعی را برای عمل به احکام دین مبین اسلام بکار گیریم .

این تاپیک تفاوت ماهوی با تاپیک صندلی داغ دارد و اساسا در راستای پرسش و پاسخهایی صرفا در خصوص سبک زندگی اسلامی و نحوه ی عملکرد در شرایط مختلف است به گونه ای که پا از دایره دین و ارزشها و تکالیف بیرون گذاشته نشود . بسیاری از ما در شرایط مختلف ممکن است تصور کنیم که نمی توانیم به دستور و حکم الهی در مورد خاصی عمل کنیم در حالی که ممکن است دیگران راهکارهای خوبی برای عمل به همان دستور در همان شرایط بکار گیرند که می تواند تجربه مفیدی را در اختیار ما قرار دهد و ما را در عمل به دستورات دین در شرایط مختلف و احیانا سخت تر ، یاری نماید .

لذا از کاربران و همکاران بزرگوار تقاضا میکنم ضمن مشارکت در این تاپیک ، صرفا سوالاتی در راستای سبک زندگی قرآنی و اسلامی مطرح کنند .
    مهمان گرامی تاپیک هم می توانند از میان سوالات مطروحه فقط به سوالاتی که مایلند پاسخ بفرمایند .
    اولین مهمان تاپیک برادر بزرگوار جناب گلستان قرآن هستند که جهت قبول زحمت از ایشان تشکر می کنیم .

واما سوالات :

1- مستحضرید که در روایات و از طریق معصومین علیهم السلام به خواندن 50 آیه از قرآن کریم در طول روز سفارش شده ایم . بنظر شما با توجه به سبک فعلی زندگی ما ، انواع اشتغالات و ... فرصتی برای تلاوت 50 آیه در روز باقی می ماند ؟بنظر شما فرصت برای تلاوت 50 آیه در روز را چگونه باید فراهم کرد ؟
    2- شما در اتومبیل به همراه خانواده یا اقوام ،در حال حرکتید که ( خدای ناکرده و متاسفانه) یکنفر آغاز به غیبت میکند ، شما برای برون رفت از شنیدن غیبت یا توقف این گناه ، چه راهکاری در پیش میگیرید ؟(با توجه به اینکه محل را نمی توانید ترک کنید و موظف هم هستید که در سبک زندگی قرانی و اسلامی گناه انجام ندهید چه به شکل شنیدن غیبت چه به شکل رفتار تند یا توهین آمیز برای توقف غیبت)متاسفانه این وضعیت ،مبتلا به زیاد دارد و بسیار اتفاق می افتد که در اتومبیل ،غیبتی آغاز می شود ،لذا مایلیم راهکار شما را برای خروج از گناه به هر شکلش در این موقعیت بدانیم.
    3- به هر دلیلی آمادگی پذیرش میهمان را ندارید ،یکی از ارحام برای صله رحم تماس میگیرد که به منزل شما بیاید ، چه راهکاری اتخاذ می کنید؟ (تا دروغ هم نگویید )
    4- شما به یک میهمانی –مشخصا به یک عروسی- دعوت شده اید که مجلس گناه است و از طرفی عدم حضور شما در آن میهمانی و عروسی ، موجب قطع صله رحم خواهد شد – میزبان از عدم حضور شما ناراحت شده و رابطه اش را با شما قطع خواهد کرد – هر دو طرف منجر به فعل حرام و گناه می شود ، راهکار شما برای خروج از این بن بست چیست؟

فعلا به این سوالات پاسخ بفرمایید تا سوالات بعدی هم برسند .
    متشکرم

ویرایش توسط هدی : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ در ساعت ۱۴:۱۳
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

2.  

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
    قبل از هرچیز تشکر میکنم از شما که بنده را بعنوان مهمان این تاپیک انتخاب کردید، امیدوارم بتوانم پاسخ سوالات مطروحه را به بهترین شکل ممکن بدهم.

نقل قول نوشته اصلی توسط هدی نمایش پست
    1- مستحضرید که در روایات و از طریق معصومین علیهم السلام به خواندن 50 آیه از قرآن کریم در طول روز سفارش شده ایم . بنظر شما با توجه به سبک فعلی زندگی ما ، انواع اشتغالات و ... فرصتی برای تلاوت 50 آیه در روز باقی می ماند ؟بنظر شما فرصت برای تلاوت 50 آیه در روز را چگونه باید فراهم کرد ؟
    در پاسخ به بخش اول سوال باید عرض کنم که قطعا فرصت برای تلاوت بیش از 50 آیه نیز وجود دارد، اما اینکه چگونه فرصت را فراهم بکنیم راه کارهای زیادی دارد.
    یک راه ساده آنست که سوره هایی را بخوانیم که آیات کوتاه دارند، مثلا سوره نبأ در ابتدای جز سی ام قرآن 40 آیه دارد و این چهل آیه یک و نیم صفحه بیشتر نیست و در مدت زمان کوتاهی میتوان آن را تلاوت کرد و بعد از آن نیز سوره حمد و اخلاص را خواند که مجموع آیات از 50 نیز بیشتر خواهد شد و بدین ترتیب به سفارش امام جامه عمل پوشانده ایم و ان شاء الله از فیض این عمل بهره مند خواهیم بود.
    سوره های کوچک قرآن که در انتهای جزء سی هستند را حفظ کنیم و در طول روز در رفت و آمد و ... آنها را زمزمه کنیم و یا اینکه از نرم افزار های قرآنی که متن کامل قرآن را دارند در گوشی همراه استفاده نموده و در تاکسی، مترو و... به خواندن قرآن بپردازیم و حتی میشود در کنار آن نگاهی به معنای آیات نیز بیندازیم.

من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

2- شما در اتومبیل به همراه خانواده یا اقوام ،در حال حرکتید که ( خدای ناکرده و متاسفانه) یکنفر آغاز به غیبت میکند ، شما برای برون رفت از شنیدن غیبت یا توقف این گناه ، چه راهکاری در پیش میگیرید ؟(با توجه به اینکه محل را نمی توانید ترک کنید و موظف هم هستید که در سبک زندگی قرانی و اسلامی گناه انجام ندهید چه به شکل شنیدن غیبت چه به شکل رفتار تند یا توهین آمیز برای توقف غیبت)متاسفانه این وضعیت ،مبتلا به زیاد دارد و بسیار اتفاق می افتد که در اتومبیل ،غیبتی آغاز می شود ،لذا مایلیم راهکار شما را برای خروج از گناه به هر شکلش در این موقعیت بدانیم.
    عموما شروع به غیبت تبدیل به یک سرگرمی شده است... یعنی بدلیل سر رفتن حوصله شروع میکنند به غیبت درباره افراد
    بنده اگر با دوستان باشم و متوجه بشم که غیبت شروع شده با تذکری معمولی همراه با خواهش که چه دلیلی دارد ما به فرض چند صفحه قرآنی که چند ساعت پیش با هم خوانده ایم و حال خوبی به ما داده است را با کاری که هیچ سودی برای ما ندارد که هیچ ضررهای فراوانی هم دارد تباه کنیم
    یک مطلب دیگری که هست غیبت عموما درباره افرادی صورت میگیرد که شخص غیبت کننده از او خوشش نمی آید. باید این تذکر را داد که بنده خدا تو در دنیا از این شخص خوشت نمی آید چطور می توانی تحمل کنی که در آخرت از اعمال نیک تو گرفته و به او بدهند اگر آن شخص عاقل و منصف باشد غیبت را کنار خواهد گذاشت.
    اگر هم با خانواده باشم سعی میکنم با گفتم جمله ای درباره خودم که در آن طنز و شوخی هم باشد نظر همه را به سمت خودم جلب کنم تا حرفهایی که میزدند را فراموش کنند.

نمونه این که چند وقته حس میکنم خیلی خوش تیپ شدم!!!!! و معلوم نیس شما چه کار خیری انجام دادید که همچین پسر خوشتیپی نصیبتون شده بعد از این هرکس نظری درباره من میدهد و علی القاعده شخص مورد غیبت فراموش می شود

یک مورد شخصی هم دارم که گاهی درخواست میکنم بخشی از قرآن را برایشان از حفظ بخوانم، مجبور به سکوت میشوند و در پایان به دلیلی اثر یاد خدا و خواندن قرآن غیبت را فراموش می کنند

ویرایش توسط گلستان قرآن : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ در ساعت ۱۵:۱۴
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    973
    صلوات
    118
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    143 پست
    حضور
    85 روز 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    خدا قوت
    سپاس از پست مفیدی که ایجاد کردین

منم شرکت میکنم
    به نظر من: پیامبر سفارش نکرده که واجبات زندگی رو ول کنیم و به مستحبات بپردازیم ، همانطور که دوست عزیز گلستان قرآن گفتن میتونیم آیه ها و سوره های کوچیک رو از حفظ در حال کار و زندگی بخونیم ، و حتی میتونیم یک سوره رو چندین بار تکراری بخونیم ! ( نگفتن که تکراری نباشن )
    به نظر من هدف پیامبر از این سفارش و خوندن قرآن در زندگی روزمره میخواد بگه که باید تمام کار ها و اعمالمون رو در زندگی خدایی کنیم ، اونم با تکرار خوندن دستور های خداوند .

از اونجای که بنده شخص رک ای هستم مستقیم میگم که غیبت نکنیم ! ، البته به همه توصیه نمیکنم چون منو میشناسن ناراحت نمیشن
    انشالله که خودمم هیچ وقت فراموش نکنم و انجام ندم .
    پیشنهاد میکنم بجای غیبت در مورد مسائل دیگه بحث کنیم ، یا حتی در مورد خودمون و مسئله های که داریم ، تا نتیجه ای مثبت دریافت کنیم و بحث مفیدی شده باشه .

3- به هر دلیلی آمادگی پذیرش میهمان را ندارید ،یکی از ارحام برای صله رحم تماس میگیرد که به منزل شما بیاید ، چه راهکاری اتخاذ می کنید؟ (تا دروغ هم نگویید )
    خب اگه واقعاً دلیلی باشه که نتونیم مهمون بپذیریم صادقانه همون دلیل رو میگیم ، مثلاً داریم میریم بیرون ، یا در همون تماس توضیح میدیم که مشغول چه کاری هستیم و خودشون درک کنن که نیان ...
    تعارف الکی هم که بنده اصلاً نمیکنم و باهاش مخالف هستم .

4- شما به یک میهمانی –مشخصا به یک عروسی- دعوت شده اید که مجلس گناه است و از طرفی عدم حضور شما در آن میهمانی و عروسی ، موجب قطع صله رحم خواهد شد – میزبان از عدم حضور شما ناراحت شده و رابطه اش را با شما قطع خواهد کرد – هر دو طرف منجر به فعل حرام و گناه می شود ، راهکار شما برای خروج از این بن بست چیست؟
    معمولاً مراسم های ما که در این حد نیستن
    اما من خودم داشتم دوستی که در شهر دیگه بوده و بهش گفتم اگه عروسیتون مختلط باشه نمیام عروسیت ، در کل این رک بودن بنده این چیزا رو حل کرده
    اما اگه فامیل باشه و تو مراسم گناه باشه مطمعنن این مراسم یک ساعتی که مشغول صرف ناهار یا شام هستن خبری نیست و همه چی آرومه همون موقع میشه رفت .
    به نظر خودم بهترین کار اینه که قبل مراسم توضیح بدین ، بزارین فامیل عقاید شما رو بدونه ، بگین که با خود شما مشکلی نداریم و عزیز هستین ، اینجوری هیچ وقت از شما ناراحت نمیشن !

ویرایش توسط رضـا : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ در ساعت ۱۷:۰۱ دلیل: ویرایش نگارشی
    یا قائم آل محمد

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

ضمن تشکر از پاسخ های کاربردی و دقیق شما .ادامه سوالات :

1. در زمینه شکستن سنتهای غلط تا چه حد شهامت ، جایگزین مناسب و راهکار صحیح تغییرشرایط را دارید ؟با یک مثال توضیح میدهم : الان تقریبا مرسوم شده که هر از چندگاهی مدل هر یک از وسائل منزل عوض می شود و مدل جدیدتر با امکانات بهتری جایگزین می شود ،مثلا تلویزیون های ال سی دیِ چند سال قبل جایشان را به ال ای دی های اسمارت و تری جی داده اند ،اقوام ، دوستان و اطرافیان شما تقریبا همه تلویزیونهایشان را بروز کرده اند اما تلویزیون ال سی دی قدیمی شما همچنان کارآیی دارد و قابل استفاده است شما در این موارد تا چه حد با این سنت غلط مصرف گرایی و مد گرایی مبارزه میکنید ؟
    2. اگر به درستی مساله ای معتقد باشید اما در شرایط معذوریت و رودروایستی قرار بگیرید چه میکنید ؟آیا به معتقداتتان پشت میکنید –فقط یکبار است – یا بر مواضعتان پا برجا می مانید (توجه داشته باشید رودروایستی و معذوریت برخی مواقع واقعا انسان را در بن بست قرار میدهد لطفا این وضعیت را کاملا مجسم کنید ) .مثال:ساعت 12-1 شب شما از یک میهمانی به نزل برمیگردید پس از میهمانی شخصی که اتومبیل محل کارش(بیت المال) را استفاده میکند و از قضا شما با او بسیار رودروایستی دارید به شما اصرار میکند که شما را برساند ،دست بردار هم نیست سایر افرادی که همراه شما هستند – خانواده یا دوستان- سوار اتومبیل شده اند ،راهکار شما برای عدم استفاده از بیت المال در این شرایط چیست .غرض از این سوال یا مثال دستیابی به پاسخ مطلب قرمز رنگ است .
    3. (متاهل باشید یا مجرد می توانید به این سوال پاسخ دهید ) بنظر شما در شرایط فعلیِ فرهنگی حاکم بر خانواده ها ، برگزاری یک مراسم ازدواج کم هزینه که دو طرف – دختر و پسر- به برگزاری آن راغب و مایل باشند اما خانواده ها نه، تا چه حد امکان عملی دارد ؟
    4. بنظر شما فردی در شرایط و موقعیت شخصی شما چگونه می تواند به ظهور هر چه زودتر امام عصر علیه السلام کمک کند و چه کاری باید انجام دهد ؟ ادامه سوالات ان شاء الله بزودی

ویرایش توسط هدی : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ در ساعت ۲۳:۰۵
    اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

به هر دلیلی آمادگی پذیرش میهمان را ندارید ،یکی از ارحام برای صله رحم تماس میگیرد که به منزل شما بیاید ، چه راهکاری اتخاذ می کنید؟ (تا دروغ هم نگویید )
    شرایط سختیه، در هرصورت باید کاری کرد که باعث رنجش خاطر نشود، به نظر من در اون لحظه باید عذر خواهی کرد اما در موقعیتی مناسب ایشان را دعوت کنیم و با پذیرائی مناسب و گرم باعث فراموشی خاطره قبل بشویم
    مهمانی دادن در دین ما بسیار مورد توجه است...حضرت ابراهیم سلام الله علیه به فرموده قرآن برای عده بسیار کمی(چهار یا دوازده نفر) که انها را هم نمیشناخت یه گوساله قربانی کرد و این اهمیت پذیرائی خوب از مهمان را نشان میدهد، امید به اینکه در ماه مهمانی خدا از سفره پر برکت الهی بهره های فراوان ببریم

شما به یک میهمانی –مشخصا به یک عروسی- دعوت شده اید که مجلس گناه است و از طرفی عدم حضور شما در آن میهمانی و عروسی ، موجب قطع صله رحم خواهد شد – میزبان از عدم حضور شما ناراحت شده و رابطه اش را با شما قطع خواهد کرد – هر دو طرف منجر به فعل حرام و گناه می شود ، راهکار شما برای خروج از این بن بست چیست؟
    اگر خیلی حرام باشد که نباید برویم حتی اگر قطع رحم هم بشود ولی اگر در حد متعادل باشد خب عموما در عروسی ها عده ای مشغول کار خود هستند و عده ای دیگر مشغول میوه و شیرینی و صحبت با یکدیگر، ما هم در گروه دوم خود را جای میدهیم و گویی اینکه ان عده اول را نمیبینیم!!!!

من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

در زمینه شکستن سنتهای غلط تا چه حد شهامت ، جایگزین مناسب و راهکار صحیح تغییرشرایط را دارید ؟با یک مثال توضیح میدهم : الان تقریبا مرسوم شده که هر از چندگاهی مدل هر یک از وسائل منزل عوض می شود و مدل جدیدتر با امکانات بهتری جایگزین می شود ،مثلا تلویزیون های ال سی دیِ چند سال قبل جایشان را به ال ای دی های اسمارت و تری جی داده اند ،اقوام ، دوستان و اطرافیان شما تقریبا همه تلویزیونهایشان را بروز کرده اند اما تلویزیون ال سی دی قدیمی شما همچنان کارآیی دارد و قابل استفاده است شما در این موارد تا چه حد با این سنت غلط مصرف گرایی و مد گرایی مبارزه میکنید ؟
    بنده به شخصه تا جایی که نیاز نداشته باشم چیزی را نمیخرم، اگر احساس کنم نیاز به کالایی دارم یک مورد خوب و کاربردی از آن را تهیه میکنم و اصلا هم بدنبال مد و این مسائل نبوده و نیستم، آنچه عرف جامعه بپسندد و با معیار های اعتقادی و دینی من مغایرت نداشته باشد را انتخاب میکنم و حرف دیگران را خیلی مورد توجه قرار نمیدهم

اگر به درستی مساله ای معتقد باشید اما در شرایط معذوریت و رودروایستی قرار بگیرید چه میکنید ؟آیا به معتقداتتان پشت میکنید –فقط یکبار است – یا بر مواضعتان پا برجا می مانید (توجه داشته باشید رودروایستی و معذوریت برخی مواقع واقعا انسان را در بن بست قرار میدهد لطفا این وضعیت را کاملا مجسم کنید ) .مثال:ساعت 12-1 شب شما از یک میهمانی به نزل برمیگردید پس از میهمانی شخصی که اتومبیل محل کارش(بیت المال) را استفاده میکند و از قضا شما با او بسیار رودروایستی دارید به شما اصرار میکند که شما را برساند ،دست بردار هم نیست سایر افرادی که همراه شما هستند – خانواده یا دوستان- سوار اتومبیل شده اند ،راهکار شما برای عدم استفاده از بیت المال در این شرایط چیست .غرض از این سوال یا مثال دستیابی به پاسخ مطلب قرمز رنگ است .

اتفاقا در سفر اخیر من این اتفاق زیاد رخ داد، ما از طرف جایی به مشهد رفته بودیم هتلی را گرفته بودند که از نظر اسم پر آوازه بود، موقع غذا ما یک منو داشتیم در بخش دیگر رستوران هتل یک سلف سرویس هم بود که ما حق استفاده از آن را نداشتیم، اما بعضی همکاران میرفتند و از آنجا هم غذا بر میداشتند و مسئولین رستوران هم گاهی تذکر می دادند ولی جریمه نمی کردند، خیلی به من اصرار میکردند که تو هم از آنجا غذا بردار(انصافا هم کیفیت غذای منو ما افتضاح بود و کیفیت سلف سرویس عالی) ولی به دوستان گفتم که این کار شما حرام است و متاسفانه دارید زیارت خود را بخاطر چند لقمه خراب میکنید(سن من از همه کمتر بود و دست کم جای پسر همکاران بودم و برای من و آنها سخت بود که این حرفها گفته شود)
    در این مسائل صراحت بیان دارم حتی اگر شخص مقابل برنجد برایم پاسخ گویی در روز قیامت سخت تر است

من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

(متاهل باشید یا مجرد می توانید به این سوال پاسخ دهید ) بنظر شما در شرایط فعلیِ فرهنگی حاکم بر خانواده ها ، برگزاری یک مراسم ازدواج کم هزینه که دو طرف – دختر و پسر- به برگزاری آن راغب و مایل باشند اما خانواده ها نه، تا چه حد امکان عملی دارد ؟
    متاسفانه یک درصد هم بگویم زیاد گفته ام، نظر من این است که مشکل اصلی ازدواج خانواده ها هستند ، با سنگ اندازی هایشان سن ازدواج را بالا برده اند و در سن بالا توقعات دختر و پسر زیاد میشود و مشکلات قبل از آن هم مزید بر علت می گردد و این گونه میشود که از هر سه ازدواج دو تای آن منجر به طلاق میشود.

من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

بنظر شما فردی در شرایط و موقعیت شخصی شما چگونه می تواند به ظهور هر چه زودتر امام عصر علیه السلام کمک کند و چه کاری باید انجام دهد ؟
    کاری که از دست شخصی مثل من بر می آید دعا کردن است، کم گناه کنم و در مواقع گرفتاری بیشتر دعای فرج بخوانم، ان شاءالله خدا مشکلات ما را با ظهور هر چه زودتر حضرت مهدی سلام الله علیه برطرف سازد.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 8 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

1- سحر ماه رمضان است "بیشتر بخوریم زیرا قرار است یک روز گرسنه بمانیم " افطار ماه رمضان است"بیشتر بخوریم زیرا یک روز گرسنه بودیم " نظر شما در مورد این دو توجیه چیست ؟
    2- ماه مبارک است و ساعت 7صبح باید از منزل خارج شوید کدام گزینه را انتخاب میکنید :الف- تماشای سریال شبانه ماه مبارک که ساعت 11 شب پخش می شود و سپس خواب و برای خوردن سحری هم یک ربع به اذان مانده بیدار می شوید .ب- بدون تماشای سریال می خوابید اما سحر برای ادای نافله ی شب کمی زودتر بیدار می شوید ج- سریال را می بینید ،چیزی بعنوان سحری میخورید ، میخوابید و برای ادای فریضه صبح بیدار می شوید .
    3- اگر یک دختر 9 ساله داشته باشید که روزه به او واجب شده باشد چه تدابیری اتخاذ میکنید تا بتواند روزه هایش را بگیرد؟ بنظر شما یک بچه 9 ساله بهتر نیست به بدنش فشار نیاورد و روزه نگیرد آنهم در موقعیتی که بزرگترها هم بعضا در این گرما روزه نمی گیرند؟
    4- راهکارهای بسیار کاربردی و خوبی برای قرائت 50 آیه در روز ارائه دادید . حال بنظر شما چه راهکاری وجود دارد تا بتوانیم در ماه مبارک به قرائت دعای سحر یا افتتاح توفیق یابیم ؟

ادامه سوالات بزودی ان شاء الله
    اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :

صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)