جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بررسی اعتقاداتی که طی 9 ماه تحقیق در مورد اثبات وجود خدا به آن رسیدم

نوشته
    20
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بررسی اعتقاداتی که طی 9 ماه تحقیق در مورد اثبات وجود خدا به آن رسیدم

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان و کارشناسان محترم ...
    من مدتی بود که جهت اصلاح و تقویت اصول دینم بر آمده بودم و به نتایجی هم دست پیدا کردم. با توجه به اینکه تقلید در اصول دین جایز نیست و باید خود انسان به یقین برسد حال تصمیم گرفتم این یقین را با کارشناسان و دوستان محترم به اشتراک بگذارم تا اگر ایرادی هست قبل از بار سفر بستن به دنیای دیگر از طریق عقل آن را باز سازی کنم . امیدوارم که دوستان عزیزم من را در به دست آوردن این مهم یاری کنن..

1- مستندات دینی و مذهبی در اثبات وجود خداوند:
    1- قرآن پر از پند و اندرز از سرگذشت پیشینیان از جمله عاد،ثمود و لوط... است.
    2- صحبت از پیامبران پیشین در قرآن به خصوص حضرت ابراهیم ،حضرت موسی، حضرت داوود، حضرت عیسی و حضرت محمد(ص) و دعوت همگی آنها به یکتا پرستی در کتاب های تورات،انجیل،زبور و قرآن
    3- بودن اشتراکات زیادی در مورد خداوند یکتا ،خلقت انسان و آسمانها در چهار کتاب زبور، تورات، انجیل و قرآن.
    4- جنگ های حضرت محمد با بت پرستان و اعراب جاهلی با به خطر انداختن جان خود
    5- بودن خانه کعبه قبل از پیامبر که توسط حضرت ابراهیم و پسرش ساخته شده و قبل از پیامبر، خانه خدا و مکان یکتا پرستی بود

2- مستنداتی که قرآن در 1400 سال قبل گفته و در این قرن کشف شده است:
    اشاراتی که خداوند در قرآن و در 1400 سال پیش به خلقت آسمانها و زمین کرده مثل خلقت آسمانها و زمین از دخان(گاز و دود) و سوگند خوردن خداوند به فواصل ستارگان-پیوسته بودن آسمانها و زمین- در حال گسترش بودن آسمانها و زمین-حرکت خورشید و ماه درمداری معین و خلقت آسمانها و زمین در 6 دوره و پیوسته بودن آسمانها و زمین و... که همه این گفته ها را دانشمندان و ستاره شناسان طی این 100 سال کشف کرده اند.
    3- مستندات فلسفی در مورد خلقت جهان:
    هیچ علت و معلولی در مورد ماده نمی تواند تا ابد ادامه داشته باشد. بالاخره به یک ماده اولیه ختم میشود. از هیچ و عدم هم چیزی به وجود نمیاد. این ماده اولیه هم نمی تواند از هیچ به وجود آمده باشد. پس چیزی که خود، ماده نیست آن را به وجود آورده است که این همان خداست.

4- مستندات بر اساس برهان نظم در فضا و کره زمین و انسان و حیوانات:
    یک موبایل از مجموعه قطعاتی مشخص ساخته شده و هر کدام از این قطعات در جای مخصوص خود قرار داده شده و با هم رابطه دارند تا موبایل ساخته شود. برای تشکیل حیات هم نور خورشید به زمین تابیده و زمین هم به دور خودش چرخیده تا شب و روز به وجود بیاد .زمین همزمان به دور خورشید هم می چرخد تا فصل ها به وجود بیاد. نور خورشید در فصل تابستان آب اقیانوس و دریا رو بخار میکند. بخار بالا میرود و تشکیل ابری از قطرات آب میدهد. باد ابرها را به خشکی ها می برد و به صورت برف و باران در خشکی میریزند و زمین سرسبز می شود و گیاهان و درختان به وجود می آیند که به انسان اکسیژن و میوه میدهند تا انسان زنده بماند.
    جالب اینکه تمام میوه های درختان مختلف شیرین و برای بدن انسان مفیده و هیچ میوه تلخ و بی فایده ای برای انسان وجود نداره و جالبتر اینکه همه موجودات اعم از انسان و حیوانات و گیاهان نر و ماده هستند تا بقا پیدا کنند .
    در کنار این مجموعه منظم در فضا و تصادف نکردن ستاره ها و سیارات در حال حرکت با هم و همچنین نظم موجود در منظومه شمسی و همچنین نظم موجود در خود کره زمین وقتی نظم موجود در بدن انسان را که نه به نظم بین سیارات و ستاره ها ربط داره و نه به نظمی که باعث به وجود آمدن حیات برروی کره زمین شده قرار می دهیم پی می بریم که این چهار مجموعه منظم کار خالقی دانا، قدرتمند و تواناست.

5- مستندات بر اساس نظر دانشمندان درباره تشکیل منظومه شمسی:
    دانشمندان معتقدند منظومه شمسی تقریبا بین 5 تا 6 میلیارد سال قبل از دود و گاز به وجود آمده . خداوند متعال هم در قرآن 1400 سال پیش گفته که زمین در 6 هنگام و از دود و گاز به وجود آمده است. طبق رابطه علت و معلول باید دید این دود و گاز از چه به وجود آمده اند . اگر ایجاد تسلسل کنیم به ماده اولیه می رسیم که آن نیز نمی تواند از هیچ به وجود آمده باشد مگر که چیزی آن را خلق کرده باشد که همان خداوند متعال است.
    6- مستنداتی بر باطل بودن نظریه ماتریالیست ها و یا مادی گرایان و فیزیک دانان:
    ماتریالیست ها و یا مادی گرایان و فیزیک دانان فکر میکنن اگر قانونی یا علمی را در طبیعت و یا فضا کشف کردن پس دیگه خدا وجود نداره .
    به نظر من خداوند با وجود اینکه در قرآن هم گفته که وقتی امر به وجود آمدن کند بلافاصله موجود میشود ولی این جهان مادی را بر اساس ماده و تکامل پیدا کردن آن و قوانین مختلف بر روی آن به وجود آورده است تا انسان این قوانین را کشف کند و علاوه بر به کمال رساندن انسان از نظر معنوی و انسانی از نظر علمی هم به کمال برسد و این دو عامل با هم رابطه دارند و از هم جدا نیستند. خداوند متعال خواسته انسان با کشف قوانین به رفا برسد و بتواند زنده بماند. متاسفانه فیزیک دانان تصور میکنن خداوند باید با توجه به قدرتش چیزهایی مصنوعی و از غیب برای آنها خلق میکرد تا نتوانن آنها را کشف کنند و به این طریق به خداوند ایمان بیاورند. آن چیزی که فیزیک دانان تصور میکنن فقط در بهشت برین خداوند وجود دارد. آنجا دیگر نیازی به علم و کشف کردن چیزی نیست و همه چیز برای بندگان فراهم است.

7- مستندات بر اساس نظم بین سیارات و ستاره ها و قانون جاذبه:
    تمامی سیارات و ستاره ها در حال حرکت هستند با این حال هیچگاه با هم تصادف نمیکنن دلیلش وجود قانون جاذبه و دافعه هست. این قانون در همه جای فضا وجود دارد جایی که قانون هست حتما قانون گذاری هم وجود دارد. چرخیدن زمین به دور خود و چرخیدن ماه به دور زمین و همزمان چرخیدن کره زمین و ماه به دور خورشید به همراه چرخش سیارات دیگه به دور خورشید همه نشانه ای از نظم و ناظم آن دارند..

8-مستندات بر اساس نظریه داروین:
    داروین 200 سال پیش معتقد بود و کشف کرده بود که انسان و موجودات دیگر از خاک و یک نوع موجود تک سلولی به وجود آمده اند. قرآن هم 1400 سال پیش گفته بود که انسان از گل و خاک آفریده شده است. داروین معتقد بود موجودات و گیاهان طی میلیارد ها سال تکامل پیدا کرده اند. قرآن هم 1400 سال پیش گفته که زمین طی 4 دوره تکامل پیدا کرده و دارای حیات شده و گیاهان و نباتات و رزق و روزی برای موجودات فراهم شده. تنها اختلاف این نظریه با اسلام اینه که قرآن گفته انسان از خاک و در بهشت خلق شده و ما نسل آدم و حوا هستیم ولی داروین گفته از موجود تک سلولی خلق شده و سرانجام از میمون در حالی که هنوز تک سلولی ها و میمون ها هستند و زندگی میکنند.

9- مستندات باطنی و فطری:
    من معتقدم نعوذبالله اگر خدا و بهشت و جهنم نبود.زندگی پوچ و بی معنی و بی هدف میشد
    انسانها بیخودی به دنیا بیایند و بیخودی از دنیا بروند که چی بشه؟ همه خوی و صفت حیوانی پیدا میکردند و خیلی ها دست به کشتن یکدیگر میزدند و شرایط زندگی مثل زمان لوط و اعراب جاهلی میشد که دختران خود را زنده به گور میکردن و.....

10- مستنداتی که باعث رسیدن انسان به کمال میشود:
    خداوند هدفش از خلقت انسان رسوندن خود انسان به کمال بوده و تمام راههای رسیدن به کمال را به انسان نشان داده است. تمامی خواسته های خداوند از ما انسانها انجام دادن کارهای شایسته از جمله کمک به فقرا، انفاق کردن،زکات دادن، غیبت نکردن، مال کسی رو نخوردن و هر کار خوبی که میشود انجام داد است و کاری که در آن به ما ظلم و ستم کند از ما نخواسته که منکرش بشیم. زیبایی کارهای که خداوند از ما خواسته زمانی معلوم میشود که ما مثلا فقیر باشیم و انسانی به ما کمک کند و آن وقت می فهمیم که خداوند هست و بهتر درکش می کنیم.

11- مستندات بر اساس اشرف مخلوقات بودن انسان:
    خداوند متعال در قرآن و در 1400 سال پیش گفته که انسان اشرف مخلوقات بر روی زمین و خلیفه خداست....
    وقتی به طبیعت انسان و حیوانات نگاه میکنم می بینم که در این 1400 سال فقط انسان بوده که به طور سرسام آوری پیشرفت کرده حیوانات همان حیوان مانده اند و هیچ حیوانی حتی نزدیک به هوش انسان هم نشده . با وجود اینکه انسان ماشین ساخته کامپیوتر ساهته هواپیما ساخته به فضا رفته ولی اسب همان اسبه که هنوز سوارش میشیم و حیوانات تغییری نکردن.کنیم بنابراین می بینم که خداوند و قرآن حق هستند.

12 مستندات بر اساس دانا و حکیم بودن مطلق خداوند
    وقتی انسان خود دارای صفاتی همچون مهربانی- دانایی- علم- بخشش و... هست طبیعی است خداوندی که انسان رو خلق کرده همه این صفات را به طور مطلق داشته باشد و کسی نمی تواند این صفات خداوند را انکار کند در این صورت خود را انکار کرده است.

از همه عزیزان و کارشناسان میخوام که اگر ایرادی در اعتقادات من هست بازگو کنن و به این سوال من هم جواب بدن
    با وجود اینکه به علت و معلول معتقدم ولی یک عده هستن که میگن ماده از اول بوده و ازلی و ابدی هست و کسی اون رو خلق نکرده این سوال رو لطف کنید جواب بدین .. اینکه فلاسفه میگن ماده نیازمنده و ناقصه و نمیتونه ابدی باشه آیا منظورشون اجزا تشکیل دهنده ماده اتم و الکترون و ... هست یا منظورشون اینه که ماده نیازمند ماده قبل از خود و همان جریان علت و معلوله..
    با تشکر

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    800 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    805
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    16 روز 20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    36
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت شما دوست گرامی

مطالب متنوع و خوبی گردآوری کردید. مجموع مطالب خوب هستند و طبیعتا برخی متقن تر از برخی دیگر می باشند که بررسی تفصیلی آنها نیازمند بحث به صورت یک به یک می باشد.

با این حال در مورد سوال پایانی تان بایستی عرض کنم ماده از آنجایی که متغیر است، بایستی معلول باشد و این مطلب را دست کم از دو زاویه می توان در نظر گرفت:

- وقتی موجودی متغیر است به معنای آن است که موجودی دیگر در آن تاثیر گذار بوده است، بنابراین موجود متغیر، مستقل و بی نقص نیست بلکه متاثر از امر بیرونی است و امری که منفعل و متاثر باشد، نمی تواند واجب الوجود باشد. (بر اساس برهان امکان و وجوب، ما نیازمند یک واجب الوجود در جهان هستیم. از نگاه ما واجب الوجود خداست ولی اگر فردی مدعی است که خود ماده، واجب الوجود است بایستی توضیح دهد که چگونه ممکن است که ماده هم واجب الوجود باشد و هم اینکه منفعل و متاثر از امر بیرونی؟ )

- از سوی دیگر، تغیر برای رسیدن به امری است. به طور مثال اگر دانه تغییر می کند و به گیاه بدل می شود، این تغییر به این دلیل است که کمالات موجود در گیاه، در دانه نیست و دانه برای رسیدن به آن کمالات، به گیاه تبدیل می شود. در این حالت، حرکت و تغییر برای رسیدن به چیزی است که شی در مرحله نخست، فاقد آن است. از این رو وقتی ماده درحال تغییر است به این معناست که کمالاتی یا ویژگی هایی را ندارد و برای رسیدن به آنها تغییر می کند. این مسئله هم مجددا با واجب الوجود بودن سازگار نیست. موجود واجب الوجود، هیچ ضعف و کمبودی ندارد و تمام کمالات را در حد مطلق داراست بنابراین اگر ماده تغییر می کند، معنایش این است که نمی تواند واجب الوجود باشد و امری که واجب الوجود نباشد، ممکن الوجود خواهد بود و در وجودش نیازمند به یک واجب الوجود است.
    بنابراین باز هم در جهان نیازمند به یک واجب الوجود (خدا) هستیم که ماده نیز به آن وابسته است.

موفق باشید

نوشته
    22,910
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    835 پست
    حضور
    98 روز 2 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام خب الان شما یه ترازو با وزنه دستتون هست؟

ان الله یغفر الذنوب جمیعا برای خوندن ارسالی شما بهتر هست که!!

کسی که همه چیز رو کامل می دونه ببخشید دیوونه است!!

البته از نظر روان شناسان 99/5درصدمردم نرمال و طبیعی نیستند!!

شما اگر می خواهید حرفتان شنیده شود یک کلمه ننویسید که درصد تعیین کنید لطفا حرف بزنیدآیه و حدیث و مدرک بیاورید و متهم نکنید!!

دوست باشید

همراه و همدل باشید شاید حرفهای شما درست باشد شاید حرفهای ما درست باشدممنون

نوشته
    20
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت دوستان سپاسگذارم از کارشناس محترم سایت و دوستان دیگر
    متوجه شدم که مشکلی نیست ان شالله که خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند
    التماس دعا

نوشته
    20
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bandekhoda نمایش پست
    با سلام
    درصد شرکتون بالاست
    دوست عزیز افتخار میکنم که برای رسیدن به نیت های شهوانی خودم دنبال بهانه در قرآن و شبیه سازی و .... نیستم.
    کسی که منطق داشته باشه میتونه بفهمه که قرآن حقه. اصلا نعوذبالله قرآن ناحق برو کتاب انجیل و تورات رو هم بخون ببین چقدر اشتراکات پیدا میکنی متاسفانه بت پرستان قدیم شدن ماتریالیست های امروزی.

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    ای وای من به دنبال بهانه برای شبیه سازی هستم ؟! ماتریالیست و بت پرست قدیم هم شدم !
    دوست عزیز اشتباه متوجه شدید من در این تایپیک دارم میگویم شبیه سازی حرام است متاسفانه علما باحکمهایی مثل خالی از اشکال نیست !! در ظاهر اشکالی ندارد!! مفاسد زیادی دارد و اینکه در قران چیزی وجود ندارد! امدند وبا این حکمها بهترین مجوز را دادند به انسانهای از خدا بی خبر در حالیکه به قول شما تورات خونها و انجیل خونها هم ندادند.
    ببخشید شوخی کردم قصد بدی نداشتم اتفاقا تنها از تایپیک شما خوشم اومد اینکه گفتم درصد شرکتون بالا ست منظورم این بود که همه رو خوندم و اینکه گفتم درصد منظورم این بود که با دقت هم خوندم شماره 8 داروین رو خیلی خوب دسته بندی کردید وساده شباهت و تفاوت رو گفتید در همه موارد با شما موافقم اما راستش از شماره 11 خوشم نیومد حالا شاید تو بیان اینطوری نوشتید و اینطوری که من فکر میکنم نباشم چون من فکر میکنم این که ما اشرف مخلوقاتیم تازه بدبختیم شروع میشه و اتفاقا خیلی از این حرف باید بترسیم و روز قیامت باید پاسخگوی همه مخلوقات باشیم و اتفاقا شاید چیزهای منفی که خدا گفته مثل اینکه انسان عجول است و حریص هر چند که منفیه ولی شاید کمک به اون اشرف مخلوق بودن باشد تا از مسیر حق منحرف نشود و نقایص بزرگی که خدا گفته رو هم در نظر داشته باشه ببخشید نظرم بود البته گفتم شاید در بیان اینطور گفتید و شاید منظورتون رسیدن به مقام خوب بوده است و من اشتباه برداشت کردم
    ویرایش توسط bandekhoda : ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ در ساعت ۰۷:۱۲

9. تشکر

نوشته
    20
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bandekhoda نمایش پست
    با سلام
    ای وای من به دنبال بهانه برای شبیه سازی هستم ؟! ماتریالیست و بت پرست قدیم هم شدم !
    دوست عزیز اشتباه متوجه شدید من در این تایپیک دارم میگویم شبیه سازی حرام است متاسفانه علما باحکمهایی مثل خالی از اشکال نیست !! در ظاهر اشکالی ندارد!! مفاسد زیادی دارد و اینکه در قران چیزی وجود ندارد! امدند وبا این حکمها بهترین مجوز را دادند به انسانهای از خدا بی خبر در حالیکه به قول شما تورات خونها و انجیل خونها هم ندادند.
    ببخشید شوخی کردم قصد بدی نداشتم اتفاقا تنها از تایپیک شما خوشم اومد اینکه گفتم درصد شرکتون بالا ست منظورم این بود که همه رو خوندم و اینکه گفتم درصد منظورم این بود که با دقت هم خوندم شماره 8 داروین رو خیلی خوب دسته بندی کردید وساده شباهت و تفاوت رو گفتید در همه موارد با شما موافقم اما راستش از شماره 11 خوشم نیومد حالا شاید تو بیان اینطوری نوشتید و اینطوری که من فکر میکنم نباشم چون من فکر میکنم این که ما اشرف مخلوقاتیم تازه بدبختیم شروع میشه و اتفاقا خیلی از این حرف باید بترسیم و روز قیامت باید پاسخگوی همه مخلوقات باشیم و اتفاقا شاید چیزهای منفی که خدا گفته مثل اینکه انسان عجول است و حریص هر چند که منفیه ولی شاید کمک به اون اشرف مخلوق بودن باشد تا از مسیر حق منحرف نشود و نقایص بزرگی که خدا گفته رو هم در نظر داشته باشه ببخشید نظرم بود البته گفتم شاید در بیان اینطور گفتید و شاید منظورتون رسیدن به مقام خوب بوده است و من اشتباه برداشت کردم

شرمنده دوست عزیز من جور دیگه ای برداشت کردم از نیت شما بله کاملا حرفای شما هم درسته البته چیرهای دیگه هم بود که ننوشتم گفتم اگه بنویسم زیاد میشه
    با تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری