جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شرط ازدواج موفق!

شروع کننده موضوع

نوشته
    209
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شرط ازدواج موفق!

هر کار مهمی نیاز دارد که با یک پشتوانه فکری و عقلی محکم انجام بگیرد.

حرف دل جوانان در شرف ازدواج:

1. از آینده انتخابم می ترسم!
    2. آیا می تونم زندگی موفقی داشته باشم؟
    3. برای خوشبختی باید چه کاری را انجام داد؟
    4. می ترسم همسرم خیانت کند؟
    5. شاید با همدیگر نساختیم!
    6. در انتخاب دچار تردید شده ام!
    7. ...

به نظر می رسد قبل از ازدواج ما باید یک ساختار مشخصی داشته باشم، تا زندگی خوبی را شروع کنیم:

2.  

شروع کننده موضوع

نوشته
    209
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

1. تقویت شناخت قبل از ازدواج
    اگر پایه های شناخت بدرستی شکل گرفت، شخص در زندگی تنش نخواهد داشت، این بحث ابعاد مختلفی دارد و در ادامه مباحث بیشتر توضیح خواهیم داد.
    من کی هستم!
    نیازهای من چیست؟
    بهترین همسر چه کسی می تواند باشد؟
    مشخصه های همسر شایسته؟!
    مهارت های لازم!
    چه اخلاق اشتباهی دارم!
    وظایف من در زندگی چیه؟!
    در مقابل همسر و خانواده ایشان من باید چگونه باشم؟!
    خیلی نکات مهم دیگر...

شروع کننده موضوع

نوشته
    209
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

2. تامین هزینه زندگی
    فراهم سازی هزینه زندگی اعضای خانواده در چارچوب شرع و عرف و انصاف، بر عهده مرد است.
    پس:
    1
    . باید از همان ابتدا اهداف را مشخص کنید.
    2. دنبال کار یا تحصیلی که بتوانید با آن امرار معاش کنید باید مشخص شود.
    3. شاید برای عدده ای یاد گرفتن یک مهارت شغلی لازم باشد.
    4. اگر به صورت پاره وقت کار می کنید باید برنامه پس انداز داشته باشید.
    5. فکر استقلال مادی خیلی مهم است.
    6. آمادگی برای کار و تلاش خیلی مهم است( وقتی جوانی عادت دارد که مشغول بازی با گوشی و گیم و انواع کارهای بچه گونه باشد، معلوم است که فردا با تامین هزینه ها و مخارج زندگی با مشکل مواجه خواهد شد.)

پس خلاصه کلام:
    1. تامین هزینه بر عهده مرد است.
    2. بی توجهی به تامین هزینه ها موجب ایجاد مشکلات اخلاقی و رفتاری خواهد داشت.
    3. یاد گرفتن مهارت و یا بدست آوردن یک شغل از الزامات قبل از ورود به زندگی است.
    4. نحوه پس انداز و خرج کردن نیاز به تجربه دارد و باید از قبل این مهارت بدست بیایید.
    5. تامین نیازها موجب عزت و غرور مردانگی در پیش همه و سایر بستگان را خواهد داشت.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام
    از قرار معلوم ما در کانون گفتمان فقط شاهده بیان مطالب هستیم و از مباحثه در زمینه های مختلف خبری نیست.
    خانم ها فقط و فقط نظاره گر هستند می ترسند مطلبی بگویند و خواسته های درونیشان افشاء شود.خواهر بزرگوار وقتی شما نمی توانی در اینجا سخن بگوئی و بتوانی معیارهایت را طبق شرع و دین مطابقت دهید و یکی کنید در مراسمات لنگ می زنی!می روی و در صحبت ها مطالبی می گوئید که پسر تعجب می کند.بعضی از خانم ها اگر خواستگار مناسب ندارند یکی به خاطر این است که در اجتماعی نیست در جمع خانواده ها حضور ندارد همیشه دوست دارد مخفی باشد و دلیل دیگر اینکه در صحبت ها و رفتار ها به گونه ای عمل می کند که برای پسرها اصلا خوشایند نیست.
    حرف خیلی زیاده!خیلی خیلی زیاده
    من جرأت زیادی دارم.در مقابل طرف مقابلم سرم همیشه بالاست چون حرف منطقی می زنم.در حد و توان خودم
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من در مرحله اول برای انتخاب باید شرایط کلی رو در نظر گرفت مثل خانواده ،شرایط مالی، شرایط جسمی و کلیات اخلاقی ، چون همانطور که مثال میزنند ازدواج هندونه در بسته است و تا زیر یک سقف نری هیچ کدوم از طرفین خود واقعی رو نشون نمیدن و تو شرایط زندگی این اتفاق شهود پیدا میکنه

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط nadi88 نمایش پست
    به نظر من در مرحله اول برای انتخاب باید شرایط کلی رو در نظر گرفت مثل خانواده ،شرایط مالی، شرایط جسمی و کلیات اخلاقی ، چون همانطور که مثال میزنند ازدواج هندونه در بسته است و تا زیر یک سقف نری هیچ کدوم از طرفین خود واقعی رو نشون نمیدن و تو شرایط زندگی این اتفاق شهود پیدا میکنه
    سلام
    کلام اول شما را ما خیلی وقت پیش بررسی کرده ایم.
    بخش دوم کلام شما درست است.ما می گوئیم چه کنیم که قبل از رفتن زیر یک سقف به قدری کافیس و در حد استاندارد شناخت پیدا کنیم که وقتی رفتیم زیر یک سقف مشکل پیدا نکنیم و طرف اون روی خودش را نشان ندهد!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

شروع کننده موضوع

نوشته
    209
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    7 روز 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

3. تقویت و اصلاح اخلاق ناپسند

یکی از ویژگی های مهم و نقش آفرین در زندگی اخلاق است، اگر کسی اخلاقش مناسب نیست، باید قبل از ورود به زندگی این مساله را به طور کامل حل کند تا بعدا برای او مشکل ساز نشود، پس باید با دقت رفتار و اخلاق خود را بسنجیم، ارزیابی کنیم، نظر دوستان و خانواده را مشاهده کنیم، بعد از اینکه معلوم شد می توانیم حدس بزنیم که اشکال کار در کجاست؟ بعد بتدریج روی آن کار کنیم.
    اخلاق و رفتار انسان:
    در گفتار، نحوه برخورد، عمل خود را بروز می دهد، و باید به دقت نکات ضعف را کشف کنیم و بعد برای حل آن اقدامات لازم را انجام دهیم.
    همانطوری که یک ورزش کار ژیمناستیک در بار اول نمی تواند پاهای خود را180 درجه باز کند و
    بعد از تمرین می تواند چنین موفقیتی را کسب کند، در اینجا هم با تمرین همه کارها را می توان انجام داد.
    زندگی اخلاق مدار زندگی را پر از لذت و نشاط می کند و بر عکس اخلاق اگر مناسب نباشد هر روز هزار بلا را باید انتظار داشت.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری