جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: (✿(✿(✿ قـــــــــــدس ، قــــلــب طپــنــده اســـــــلام اســـــت ✿)✿)✿)

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  1,916
  مورد تشکر
  10,035 پست
  حضور
  28 روز 12 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  9

  (✿(✿(✿ قـــــــــــدس ، قــــلــب طپــنــده اســـــــلام اســـــت ✿)✿)✿)
  (✿(✿(✿ قـــــــــــدس ، قــــلــب طپــنــده اســـــــلام اســـــت ✿)✿)✿)

  (✿(✿(✿ قـــــــــــدس ، قــــلــب طپــنــده اســـــــلام اســـــت ✿)✿)✿)

  ای ستمدیدگان جهان،

  ای فریادهای برنیامده،

  ای زخم های بی مرهم،

  ای دست های در بند کشیده،

  ای قلب های به استثمار درآمده،

  بندها را بگسلید، فریاد برآورید،

  برخیزید و هوشیاری از سر گیرید که

  امام عزیزمان مژده پیروزی داده است:

  «اگر در روز قدس تمام کشورهای اسلامی،

  و ملت ها، همه برخیزید وفریاد بزنند،

  آن هم نه برای روز قدس تنها، که برای همه ممالک

  اسلامی، به یقین پیروز خواهند شد»
 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  1,916
  مورد تشکر
  10,035 پست
  حضور
  28 روز 12 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  9  (✿(✿(✿ قـــــــــــدس ، قــــلــب طپــنــده اســـــــلام اســـــت ✿)✿)✿)

  ای قدس؛
  ای مأمن رفیع پیامبران صلح و آزادی؛
  میعادگاه مبارک عشق و حماسه و ایمان!
  نام تو با تمام دلم پیوند خورده است.
  در سینه‏ام که یاد تو می‏آید،
  عطر هزار بوته زیتون،
  شوق هزار پنجره پرواز،
  را به دست‏های خسته‏ات هدیه می‏کنم.
  عطش و مبارزه، میراث مردان مقدس است و ایثار و ایستادگی، جهیزیه دختران سپیدبخت بیت‏المقدس.
  وقتی مقاومت می‏کنی،
  نام تو،
  مثل زیباترین نوا،
  از نای بزرگان جهان آواز می‏شود.
  نام تو،
  هم‏ردیف خوبی‏هاست...
  و من، ایران سرفرازم؛
  برادر مبارز تو؛
  برادر بزرگی که پیش از تو،
  بر جنازه استکبار،
  آوای پیروزی سر داده است.
  دست‏هایت را به دست من بده تا گرمی دل و اندیشه‏ام،
  برادری دین و اعتقاد ما را به تصویر بکشد.
 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  3,490
  مورد تشکر
  13,576 پست
  حضور
  48 روز 11 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  صاحب اصلی فلسطین ؟

  صاحبان اصلی سر زمین فلسطین مردم بومی فلسطین هستندف نه یهودیان اشغالگر و متجاوز . در این باره با توضیح و شرح وقایع تاریخی بیان می داریم:
  دو هزار و پانصد سال پیش از میلاد حضرت مسیح چند قبیلة عرب از جزیره العرب به سوی سواحل جنوبی دریای مدیترانه کوچ کردند. برخی از این ها در فلسطین سکنا گزیدند و از راه کشاورزی معیشت می­کردند. به این عده کنعانیان اطلاق می­شود و به همین جهت سرزمین فلسطین را ارض کنعال نامیده­اند.
  برخی در لبنان ساکن شدند و از راه دریانوردی زندگی می­کردند. این ها را فینیقیان می­نامیدند. یک طایفة مهم از کنعانیان به نام «یبوسیون» در بیت المقدس سکنا گزیدند، بدین جهت در قدیم منطقة بیت المقدس را «یبوس» می نامیدند.
  بعد از گذشت صدها سال حضرت ابراهیم خلیل از «اورکلدان» عراق به ارض کنعان هجرت نمود، و بعد از تولد اسحاق و یعقوب و سپس فرزندان و عشیرة یعقوب و بنی اسرائیل شکل گرفتند و پدید آمدند. بنابراین قبل از شکل گیری بنی اسرائیل و یهود، کنعانیان و یبوسیان در آن منطقه زندگی می کردند و حضرت ابراهیم و فرزندانش از جای دیگر به آن دیار رو آورده بودند.
  بعد حوادث و درگیری های فراوانی در این منطقه اتفاق افتاد، تا این که حضرت عیسی(ع) در شهر ناصرة فلسطین به رسالت مبعوث شد، زین پس بنی اسرائیل به دو گروه یهودی و مسیحی تقسیم شدند، برخی به حضرت عیسی(ع) ایمان آوردند و مسیحی شدند و برخی از آن امتناع ورزیدند و با آنان درگیر شدند. بنابراین همه بنی اسرائیل ، یهودی باقی نماندند.
  پس از تجزیه امپراتوری روم در سال 395 میلادی، فلسطین یکی از ایالات مسیحی نشین روم شرقی، بیزانس گردید.
  بعد از گذشت چند قرن پیامبر اسلام(ص) به رسالت مبعوث شد و در سال 638 میلادی برابر با 17 هـ . ق. در زمان عمر، خلیفة دوّم سپاهیان اسلام وارد بیت المقدس شدند. مسلمانان با مردم فلسطین پیمان صلح امضا کردند، آنان را در پذیرش دین آزاد گذاشتند و چون حقانیت دین اسلام را مشاهده کردند، اکثریت آنان مسلمان شدند.(1) یعنی مردمی که در آن جا زندگی می کردند، مسلمان شدند، نه این که همه مسلمانان از سرزمین های دیگر به آن جا رفته بودند و در آن دیار زندگی کردند.
  بنابراین از قرن هفتم میلادی به بعد فلسطینیان پیروان سه دین بزرگ را تشکیل می دادند، و اولین جمعیت مذهبی را مسلمانان، دوّمی مسیحیان و سومی یهودیان در اختیار داشتند و مسلمانان حائز اکثریت جمعیت بودند. این امر حدود پانصد سال دوام یافت تا این که در سال 1099 میلادی (برابر با سال 493 هـ . ق) اروپائیان در قالب جنگ های صلیبی فلسطین را تصرف کردند. این ها وقتی که بر مردمی که اکثریتشان را مسلمانان تشکیل می دادند، پیروز شدند، بسیاری از آنان را از دم شمشیر گذراندند، بنا به نقل مورخان اروپایی و مسیحی، آنان در شهر بیت المقدس حدود شصت هزار تن را کشتند و در آن جا حمام خون به راه انداختند.(2)
  فلسطین هشتاد و هشت سال در اختیاز صلیبی ها بود و آنان با مسلمانان در این دوره با بی رحمی تمام برخورد کردند تا این که در سال 1187میلادی(برابر با 583 هـ . ق) صلاح الدین ایوبی آنان را شکست داد و بار دیگر فلسطین و بیت المقدس به آغوش مسلمانان بازگشت. حال جالب است بدانید که مورخان غربی و مسیحی بی رحمی های صلیبان را نوشته و اعتراف نموده اند که صلاح الدین ایوبی بعد از پیروزی با پیروان ادیان دیگر (یهودیان و مسیحیان) به خوبی رفتار نمود و آنان را در گزینش دین آزاد گذاشت و از هر گونه قتل و غارتی در مورد آنان جلوگیری کرد.(3)
  حال این ملت فلسطین از هر نژادی که هستند (سامی و ...) بسیاری از آنان با آزادی و اختیار اسلام را پذیرفته اند، عده ای به دین مسیح و عدة کمتری به دین یهود گرویدندو باقی ماندند. این تناسب جمعیت تا پایان قرن نوزدهم ادامه داشت.
  در سال 1880 از جمعیت پانصد هزار نفری ملت فلسطین تنها بیست و چهار هزار تن یهودی بودند؛ یعنی کم تر از 5% در سال 1896 یک روزنامه نگار یهودی اتریشی به نام «تئودور هرتسل» کتابی نوشت و جنبش صهیونیستی به راه انداخت که یهودیان در پی تشکیل دولت یهود در یک سرزمین برآیند. از این رو هند، آرژانتین، قبرس و چند نقطة دیگر از جمله فلسطین در نظر گرفته شد، و سرانجام با توجه به نقشه های استعمار در آن زمان و قرار دادن یک دولت صهیونیسم و یهودی در قلب جهان اسلام، و ضربه زدن به اسلام که بزرگ­ترین مانع استثمارگری خود می دانستند در سال 1897؛ یعنی یک سال بعد، کنگرة صهیونیسم در شهر بازل سوئیس برگزار شد. طبق نقشة از پیش تعیین شده، تناسب جمعیت فلسطین را با مهاجرت یهودیان از کشورهای دیگر به نفع یهود دگرگون نمایند. یهودیان که در سرشماری 1880 م که کمتر از 5% بودند، با این نقشه مهاجرت در سال 1914 به حدود 11% افزایش پیدا کرد؛ یعنی از جمعیت هفتصد و پنجاه هزار تن، هشتاد و پنج هزار تن یهودی بودند.
  در اثنای جنگ جهانی اوّل در سال 1917«بالفور» وزیر خارجه انگستان اعلامیه­ای منتشر کرد که در آن از سیاست انگلستان مبنی بر حمایت از یهودیان و تشکیل دولت یهود در آینده در فلسطین خبر داد.
  یک سال بعد؛ یعنی سال 1918 م. فلسطین به اشغال انگلستان در آمد و با سیاست یهودی­گرایی دولت انگلستان، در سال بعد سیل مهاجرت یهودیان از مناطق مختلف به فلسطین افزایش یافت و به مدت سه سال (از 1919 تا 1923) حدود سی و پنج هزار یهودی وارد فلسطین شدند و طی سال های 1932 - 1935 حدود یکصد و چهل پنج هزار یهودی با اجازة دولت انگلستان و ده ها هزار تن دیگر به صورت غیر رسمی وارد فلسطین شدند.
  در سرشماری سال 1938 از جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفری فلسطین چهار صدو پنجاه هزار نفر یهودی بودند؛ یعنی با سیاست مهاجرت جمعیت 5% یهود به 30% افزایش یافت.
  در سال 1945 انگلستان با هماهنگی ایالات متحدة آمریکا یکصد هزار تن از یهودیان اروپا و آمریکا را به فلسطین فرستادند که در سال 1947 جمعیت فلسطین به یک میلیون و هشتصد و شصت و هفت هزار تن رسید که از این تعداد ششصد و پانزده هزار یهودی (9/32%) و یک میلیون و نود و یک هزار نفر مسلمان (4/58%) و حدود یکصد و پنجاه هزار نفر مسیحی (8/7%) بودند.
  در سال 1948 یهودیان به مسلمانان یورش بردند، اموال و املاک و زمین های آنان را تصاحب کردند و صدها هزار تن از آنان را آواره نمودند. این ها همه در زمان نفوذ، سلطه و قیمومیت دولت انگلستان بر فلسطین بود و بعد در سال 1948 که انگلستان زمینه سازی خوبی برای تشکیل دولت یهود به عمل آورده بوده از آن جا خارج شد و یهودیان مهاجر غاصبانه بر فلسطین مسلط شدند و بسیاری از فلسطینیان آواره شدند و دیوید بن گوریون در تل­آویو دولت یهود را اعلان کرد. از این تاریخ به بعد چندین بار در این نقطه جنگ و درگیری اتفاق افتاد. در سال 1954، 1967، 1982 و ... .(4)
  حال با بیان این تاریخچه که یهودیان با توطئه، با مهاجرت و غصب از یک سو، و با آواره کردن ملت فلسطین از سوی دیگر، و با نقشه های مکارانه و استعماری انگلستان و آمریکا، بر مسلمانان فلسطین ستم روا داشته شده است، عقل سلیم و وجدان بیدار چه حکمی می کند آیا جای تردیدی باقی می ماند که اسراییل غاصب است،‌خرد سالم به حقانیت کدام طرف درگیر حکم می کند؟
  شکی نیست که سرزمین فلسطین متعلق به مردم فلسطین است، حال از هر نژاد و پیرو هر دینی باشند، آنانی که از اروپا، آمریکا، روسیه، افریقا و جاهای دیگر به آن جا رفتند و اموال و سرزمین های مردم را غصب کرده اند، مشروعیت ندارند.
  بنابراین، دولت صهیونیستی یک دولت غاصب، اشغالگر و حاصل توطئة غربی ها، به ویژه انگلستان و ایالات متحدة آمریکا است که از آغاز با تهدید و ترور پایه ریزی شده است و ملت مظلوم فلسطین از همه نا امید شده اند. هیچ امکاناتی نیز در اختیار ندارند، دولت غاصب هر روز جوانان فلسطین را به شهادت می رساند، خانه هایشان را بر سرشان خراب می کند، با هواپیمای جنگی به مردم حمله می کند، و این ها ناچار شده اند با حرکت های شهادت طلبانه و با فدا کردن جان خویش، فریاد مظلومان فلسطین را به گوش جهانیان برسانند.
  امّا مسلمانان به حکم سخن پیامبر که فرمود: هر که شب را به صبح آورد و همتی در امور مسلمانان نداشته باشد، او مسلمان نیست.(5) وظیفه دارند، به قدر توان از مبارزات فلسطین حمایت کنند. حتی اگر مسلمان هم نبودند،‌از لحاظ انسانی و به جهت عدالت خواهی که در وجود هر انسان آزاد مرد و مسلمان است، باید از آن ها حمایت کند.

  پی نوشت ها :
  1 - گوستاولبون، تاریخ تمدن اسلام و عرب، ص 155.
  2- همان، ص 401.
  3 - همان، ص 405.
  4 - گیتا شناسی کشورها، شماره انتشاراتی 154، ص 221 - 227.
  5 - مجلسی، بحارالانوار، ج 74، ص 164.


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  1,916
  مورد تشکر
  10,035 پست
  حضور
  28 روز 12 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  9  (✿(✿(✿ قـــــــــــدس ، قــــلــب طپــنــده اســـــــلام اســـــت ✿)✿)✿)

  صدای مسلسل و گلوله می‏آید و بوی خون و آتش.
  عطر دل‏انگیز زیتون،

  در فضا منتشر است؛
  ولی صدای سفیر مرگ که می‏آید،
  در مشام انسان فقط بوی نفرت می‏پیچد و...
  دیگر هیچ. در گوشه گوشه این سرزمین،
  نهال مقاومت روییده، با ریشه‏هایی مقاوم.
  فریاد کودکان حیفا را بشنو!
  خشم و عصیان را در نگاه شیرخوارگان ببین!
  اینک، دستانشان آشنای دیرین سنگ است.

  من اگر چه دستم خالی‏ست،
  سینه‏ای دارم به فراخی دشت‏های سینا؛
  پر از امید و آرزو؛
  لبریز از فریاد و استقامت.
  دست‏هایم را از دور،

  برای یاری‏ات گشوده‏ام.
  ما مسلمانیم و متحد؛

  بین ما فاصله‏ای نیست.


 5. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود