جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجاب‎هراسی در میان دختران

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  1,771
  صلوات
  270
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  6,749 پست
  حضور
  21 روز 20 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  15

  خونسرد حجاب‎هراسی در میان دختران
  هدف از این مقاله صرفا تبیینی پیرامون مسأله «حجاب‎هراسی» در میان برخی از دختران است که سعی شده در آن به ریشه‎‎های فرهنگی و روان‎شناختی مسأله توجه شود. نکته قابل‎توجه این مسأله است که این مقاله به هیچ‎وجه درصدد بررسیِ عللِ شکل‎گیری پدیده‎ای تحت عنوان بی‎حجابی نیست.  حجاب‎هراسی در میان دختران
  برخی دختران جوان و بیشتر نوجوان این روزها از حجاب گریزانند و علی رغم داشتن خانواده ای مذهبی ، به گونه ای با حجاب برخورد می کنند که گویی از آن هراسانند .به این مشکل می توان از چند دیدگاه پرداخت:
  الف) سیاست‎‎های تربیتی  غالبا سیاست‎‎های خانواده هایی که گرفتار این مشکل می شوند بر پایه ی سیستم های تنبیهی و محدود کننده بوده است.به‎عنوان مثال یکی از راه‎کار‎های رایج در سیاست‎‎های تربیتی، محدود کردن کودکان در انجام کار‎های مورد علاقه‎شان بوده است. مثلا اگر کودک کار ناشایستی انجام می‎داده، از رفتن به مهمانی تولد دوستش، یا کلاس مورد علاقه‎اش و یا دیدن برنامه تلویزیون و... محروم می‎شده است.

  در واقع ما این‎جا با نوع خاصی از محدودیت که با محرومیت همراه است، مواجه هستیم. یعنی در نگاه شخص این محدودیت‎ها تماما منجر به نوعی محرومیت می‎شوند که او را از علایق و خواسته‎هایش جدا می‎کنند و برایش حیث تنبیهی دارند.


  ب) تأکیدی غیرواقعی  یکی از نکاتی که دائما در فضای دینی پیرامون مسأله حجاب تأکید می‎شده و احیانا روی تابلو‎های شهری و اماکن مذهبی هم دیده می‎شود، این جمله است که: «حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است»؛ اما واقعیت مطلب این است که وقتی شخص به حقیقت حجاب دقت می‎کند متوجه می‎شود که حجاب عین محدودیت است و از آن‎جایی که محدودیت برای او به‎صورت ناخودآگاه، به‎معنای محرومیت شکل گرفته است حقیقت حجاب برای او به‎صورت محرومیت تجلی پیدا کرده و موجب ترس از آن می‎شود. در واقع شخص به‎صورت ناخودآگاه براساس تجارب شخصی دوران کودکی‎اش از حقیقت حجاب می‎هراسد. چراکه نه تنها در می‎یابد که حجاب محدودیت است، بلکه آن را از سنخ محرومیت درک می‎کند.


  حال به‎نظر می‎رسد که حجاب از نوع محدودیت فعال است و نه از نوع محدودیت منفعل. محدودیت فعال، دارای توابعی است که می‎توان از مهمترین آن‎ها «ارزش‎افزایی شئ» را نام برد. یعنی شی وقتی به‎صورت خودخواسته، از هرجایی شدن‎اش جلوگیری می‎کند، طبیعی است که به ارزشش افزوده می‎شود.

  ج) توجه به معانی  حقیقت مطلب آن است که «محدودیت» دارای دو معنای کاملا متباین است. و آن‎چه که در این میان موجب ترس از حجاب می‎شود، مغالطه اشتراک لفظی‎ای است که در این میان رخ می‎دهد.  اگر ما به این واژه - محدودیت - دقت کنیم متوجه می‎شویم که محدودیت دارای دو حیث معنایی و دو کاربرد کاملا متباین است:  اول: حیث منفی و سلبی که همراه با مصداق محرومیت است و می‎توان آن را «محدودیت از» نامید. خصوصیت این نوع محدودیت آن است که از جانب خارج به شخص تحمیل شده و برای او تعیین تکلیف می‎کند که با توجه به این معنا می‎توان آن را «محدودیت انفعالی» نیز نامید.  دوم: حیث ایجابی محدودیت است که می‎توان این معنا را «محدودیت به» نامید. در واقع این محدودیت به‎معنای منحصر کردن، اختصاص دادن، متمرکز شدن و معانی‎ای از این قبیل است. به‎عنوان مثال شخص می‎گوید‎: من حیطه مطالعاتی خودم را به فلسفه محدود کرده‎ام. این حرف به‎معنای این است که من مطالعات خودم را مختص به فلسفه کرده و برروی فلسفه متمرکز شده‎ام. با توجه به این‎که این نوع محدودیت از جانب خود شخص تعیین شده و به‎صورت خودخواسته است می‎توان آن را «محدودیت فعال» نیز نامید.


  حال به‎نظر می‎رسد که حجاب از نوع محدودیت فعال است و نه از نوع محدودیت منفعل. محدودیت فعال، دارای توابعی است که می‎توان از مهمترین آن‎ها «ارزش‎افزایی شئ» را نام برد. یعنی شی وقتی به‎صورت خودخواسته، از هرجایی شدن‎اش جلوگیری می‎کند، طبیعی است که به ارزشش افزوده می‎شود. دقیقا مانند انسانی که در یک حیطه خاص مطالعه می‎کند و انسانی که از هر دری کتابی می‎خواند. طبیعی است که انسان اول، عمیق‎تر و گفتارش از ارزش بیشتری برخورداراست.

  دین می‎خواهد از وقوع رفتار‎های هرزه‎مآبانه در عرصه جنسیتی جلوگیری کند و این را تنها زمانی مقدور می‎داند که هر زنی برای خودش ارزشی خاص قائل باشد و از تبدیل شدن خویش به یک کالای عمومی جلوگیری کند.


  دین با این نگرش سعی دارد که هر زنی را مختص به خانواده خودش کند و زیبایی‎‎های وجودی وی را در نظر خانواده‎اش بزرگتر و عمیق‎تر کند. در واقع این نوع نگرش به حجاب، که در واقع نوعی اختصاصی‎سازی است، می‎تواند ریشه در این مطلب داشته باشد که دین می‎خواهد از وقوع رفتار‎های هرزه‎مآبانه در عرصه جنسیتی جلوگیری کند و این را تنها زمانی مقدور می‎داند که هر زنی برای خودش ارزشی خاص قائل باشد و از تبدیل شدن خویش به یک کالای عمومی جلوگیری کند. یعنی تا زن نخواهد که از ارزش برخوردار شود، هیچ عامل خارجی ـ ولو دین ـ نمی‎تواند ارزشمندی وی را تضمین کند. این مسأله با این واقعیت که بین عرضه و تقاضا نیز نسبت معکوس وجود دارد، همراهی می‎کند. به‎عبارت دیگر دین سعی می‎کند با اختصاصی‎سازی در عرصه‎‎های روابط زن و مرد، از عرضه بیش از اندازه آن جلوگیری کرده و در نتیجه از کاسته شدن ارزش زن جلوگیری کند.


  اگر این مفهوم برای دختران خوب تبیین شود و سیستم های تربیتی چه در خانواده و چه در مدارس به این نکته توجه کنند و محرومیتی بخاطر حجاب در دختران ایجاد نکنند بلکه برخی محدودیت هایی که ایجاد آنها با اصل حجاب مخالف است تنها چیزی باشد که یک دختر محجبه با آن مواجه است و البته این در کنار مزایای بیشمار داشتن حجاب اسلامی است.در آن صورت خواهیم دید که دختران نوجوان ما نه تنها از حجاب گریزان نخواهند بود بلکه با علم و علاقه آنرا خواهند پذیرفت.


  خدایا هر چه سریعتر تابستان را به دانش آموزان عنایت بفرما(آمین)


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  1,771
  صلوات
  270
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  6,749 پست
  حضور
  21 روز 20 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  15  چرا دخترها وزن ها بی حجاب می شوند؟؟


  با مطرح شدن بحث حجاب در جامعه به ویژه در فصل گرما، ابعاد گوناگونی از این موضوع قابل طرح و بحث می باشد که لزوم صورت گرفتن فعالیت های فرهنگی در عرصه های گوناگون فردی و اجتماعی را گوش زد می کند، مواردی که حاکی از ریشه ای بودن امر حجاب در جامعه است.
  این روزها در مانتو فروشی ها، مانتوهای گشاد با طرح ایرانی اما بدون دکمه و مانتوهای کوتاه که آستین های کوتاهی هم دارند به چشم می خورند، مانتوهای مشکی بلند که تمیز هم دوخته نشده اند. در این میان، متأسفانه مانتو فروشی که مشتریان بیشتری هم دارند، مدل های متنوعی از مانتوهای کوتاهی دارند که این مانتوها آستین های کوتاهی هم دارند.
  به گفته یکی از فروشندگان، یک تولید کننده مانتو، پارچه های برش داده شده مانتوهای گشاد( بدون دکمه )را برای دوخت در میان زنان خانه دار شهرستان گنبد(که برایشان چرخ خیاطی تهیه کرده است) توزیع می کند و بعد وارد بازار تهران می کند. اینکه چرا این مانتوها بدون دکمه هستند یا برای سود بیشتر تولید کننده از نظر دستمزد کارگر و خرید دکمه و غیره بوده یا اینکه ایده ای برای تولید می تواند باشد. به هر حال با گشتی در بازار تهران می توانید مانتوهایی از 25 تا 150 هزار تومان را خرید. اما طبق گفته فروشندگان مانتو؛ برای خیلی ها قیمت مانتو مهم نیست بلکه مدل آن مدنظرشان است. همچنین بازرسی از هیچ مدل عرضه شده صورت نمی پذیرد.
  آن طور که به نظر می رسد، تولید مانتوهای تنگ، کوتاه با آستین های کوتاه در حالی صورت می گیرد که هیچگونه نظارتی از سوی مراجع ذیصلاح صورت نمی گیرد و بنابراین در بازاری که فروشندگان به دنبال سود بهتری هستند و بدون تردید سراغ تولید کننده ای می رود که مدل مانتوهایی را تولید می کند که از استقبال عمومی بیشتری برخوردار است.  چادر مشکی، از طریق امارات، کره‌جنوبی، چین و هند وارد کشور می شود  چادر مشکی در بازار پارچه فروش های مولوی بین 60 هزار تومان تا 300 هزار تومان است و بستگی دارد که پارچه چادری برای ژاپن باشد یا کره یا کشورهای متفرقه دیگر و پارچه چادری ژاپن، گران تر است.این پارچه ها ، عمدتا از طریق امارات، کره‌جنوبی، چین و هند وارد کشور می شود.
  سود واردات پارچه چادر مشکی، مانع از تولید آن در کشور شده و در حال حاضر 95درصد نیاز بازار از طریق واردات تأمین می‌شود، کارخانه حجاب شهرکرد هم مقدار محدودی تولید پارچه چادر مشکی دارد که فقط حدود 5 درصد از نیاز بازار را جوابگو است .

  با ورود مدل های مختلف چادر در کشور چون چادر ملی، چادر دانشجویی، چادر جلابیب، چادر لبنانی، چادر قجری و... این مدل چادرها هم با توجه به پارچه های وارداتی آنها از 60 هزار تومان شروع می شود تا حول و حوش 150 هزار تومان. البته بعضی از مدل های آنها که با سنگ ها و دوخت هایی تزئین شده اند و شکل مجلسی به خود گرفته اند رقم هایی بسیار بالاتر دارند.
  با این اوصافی که از بازار پوشاک عفاف و حجاب جامعه صورت گرفت، آنچه که پوشش را برای بسیاری از بانوان تعیین می کند مد روز است نه صرفا قیمت کالای مورد نیاز افراد. بنابراین چرایی نوع پوشش عده ای از بانوان جامعه را باید از منظر دیگری مورد بررسی قرار دهیم .
  رسانه ای به نام پوشش
  سبک زندگی ما در پوشش، مدل مو، رفتار و غیره برای خود پیامی دارند و به تعبیری خودشان رسانه هستند و بر رفتار دیگران تاثیر می گذارند. حجاب کامل و درست به عنوان نماد مثبت در ترویج دین کارکرد و اثر دارد و نقص و خلا آن نیز بالطبع اثرات منفی بسیاری را بروز می دهد. اگر فرد در یک جامعه ای زندگی کرد که احساس کرد، خانم ها عمدتاً حجاب دارند، ناخوداگاه حجابش تغییر می کند و اگر بالعکس فرد در محیطی زندگی کرد که دید بی حجاب اند و روابط شان آزاد است، ناخودآگاه احساس می کند در اقلیت قرار گرفته و فکر می کند که باید مثل آنها شود.
  پوشش بر روی مسائل اقتصادی هم اثرگذار است به این معنا که زمانی زنان مسلمان، محجبه باشند، حجاب آنها باعث می شود تا از لوازم آرایش، انواع و اقسام لباس های رنگارنگ و آرایش های مختلف دور شوند و این یک فاکتور اقتصادی تعیین کننده است.  چند بار صدا و سیما با یک خانم متخصص پولدار چادری گفتگو کرده است؟در صدا و سیما نگاه مهربانانه ای با حجاب نداشته و آن گونه که شایسته این دستور الهی است برای تبیین و بیان درست و قابل قبول آن تلاشی صورت نگرفته است و بیشتر اوقات در ذهن مخاطبان تلویزیون زنان محجبه، زنانی بدبخت و فلک زده و بیچاره به تصویر کشیده شده است و متاسفانه این گونه تصاویر هم ماندگاری زیادی دارند و در مقابل رسانه ملی خانم محبوب، موفق و مورد توجه جامعه را با پوشش مانتو و به مد روز نشان داده است. تصویر بانوان مجرم نیز همیشه با پوشش چادر در رسانه نمایش داده شده است.
  در کیوسک مطبوعات چند تا مجله را می توانید نام ببرید که در صفحه اول آنها تماما تصویر یک بازیگر یا بازیکن یا خواننده را به تصویر نکشیده باشد و با یک بانوی محجبه که در عرصه های مختلف علمی، ورزشی و یا خانوادگی موفق بوده است مصاحبه کرده باشد؟همه این اتفاقات از این بابت رخ داده است که بسیاری از متولیان فرهنگی کشورمان اعم از اساتید حوزه و دانشگاه و ... همیشه به خود و خانواده شان نگاه کرده اند و هرگز خود را در معرض تحولات پر سرعتی که در سطح جامعه در حال رخ دادن است قرار نداده اند.در سال های اخیر تعدادی از دانشجویان در راستای تبلیغ درست دین و زیبایی های حجاب اقدام به تاسیس مؤسسات دانشجویی نموده اند که خوشبختانه توانسته اند با وجود ایده های کاربردی و خود در مدارس و دانشگاه های سطح تهران به نتایج خوبی دست یابند و نگاه درست به حجاب را در میان دانش آموزان و دانشجویان آموزش دهند. اما این نوع مؤسسات نیازمند توجه و حمایت جدی افرادی هستند که می خواهند ثروت خود را در راه دین و فرهنگ نسل جوان جامعه هزینه کنند.همت نویسندگان متعهد در راستای تالیف کتاب های تاثیرگذار در قالب داستان و رمان های جذاب با موضوع اند. قالب نسل جوان به دنبال مطالعه رمان های جذاب هستند که بسیاری از آنچه را می خوانند می خواهند در سبک زندگی خود پیاده کنند. بنابراین این کار فرهنگی می تواند فضایی مناسب را برای نسل جوان طراحی کند به طوری که با به تصویر کشیدن دختران و بانوان محجبه که بسیار تاثیرگذار و موفق وارد سبک زندگی جوانان شود.اهتمام فیلمنامه نویسان و کارگردانان در راستای تولید فیلم و سریال های با موضوع حجاب و عفاف در قالب خانواده های موفق از دیگر فعالیت های هنری است که سال ها است از پرداختن بدان غفلت شده است. همیشه داستان های سینمایی که در آن جریان زندگی یک خانواده به تصویر کشیده می شود، از استقبال خوبی برخوردار بوده است. بنابراین پرداختن به خانواده های موفق که از همه لحاظ کامل هستند اعم از دینی، علمی می تواند در قالب یک نمایش بی نظیر در ذهن ها بماند و در سبک زندگی افراد جامعه تاثیرگذار باشد.تهیه و توزیع مجلات و رسانه های مکتوب در زمینه معرفی سبک زندگی دختران و بانوان محجبه متخصص که توانسته اند در راستای علایق خود و مطابق اصول دین اسلام به موفقیت های قابل توجهی دست یابند.
  همیشه جلسات پرسش و پاسخ مورد توجه عموم جامعه بوده است بنابراین حضور اساتید حوزه و دانشگاه در مدارس و دانشگاه ها و برپایی جلسات منظم پرسش و پاسخ در میان دانش آموزان و دانشجویان با موضوع چرایی حجاب و عفاف می تواند به بسیاری از سؤال هایی که تا به امروز جوانان پاسخ قانع کننده ای را برای آنها دریافت نکرده اند جواب داده شود.خانواده از مهمترین و اساسی ترین افراد تاثیرگذار در نوع پوشش فرزندان شان می باشد، بنابراین بصیرت افزایی پدران و مادران با برگزاری کارگاه های با کیفیت و با حضور اساتید نام آشنا و متبحر در زمینه حجاب می تواند به آگاهی مادران و پدران بیافزاید و آنان را در مقابل سؤالات فرزندانشان توانمند کند.در کنار تمام این فعالیت های فرهنگی اهتمام جدی تک تک افراد جامعه به امر به معروف و نهی از منکر و بازرسی و نظارت جدی و مستمر نهادهای موظف به این امر مهم و حضور و بکارگیری افراد متعهد و وظیفه شناس در امر نظارت و بازرسی می تواند از دیگر راهکارهایی باشد که امروز جامعه اسلامی مان بدان نیازمند است.گرچه برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن حجاب در میان کودکان و نوجوانان و جوانان و خانواده های آنان دیر شده است اما "هرموقع ماهی را از آب بگیریم تازه است".


  خدایا هر چه سریعتر تابستان را به دانش آموزان عنایت بفرما(آمین)


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  1,771
  صلوات
  270
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  6,749 پست
  حضور
  21 روز 20 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  15  سلام ... سلام وخسته نباشید...خدمت همه دوستان وهمکاران وکاربران گرامی
  به نظر من علت اصلی این که دختران جوان جامعه امروزی ما از حجاب بدشان می آید و فکر می کنند با حجاب محدود میشوند دوستان ناباب هستند...
  بعضی وقت ها دوستان میتونن تاثیر بسیارخوبی روی یک فرد بگذارند ولی بعضی اوقات هم برخی دوستان میتوانند چنان تاثیری رو یک فرد بگذارند که زندگی یک نفر که روی قله ایستاده را به دره ای عمیق بکشاند که هیچ طوری نشود از آن دره بالا آمد...
  متاسفانه دختران بیشتراز پسرها از دوستان تاثیر میگیرند وقطعا دختران ما دوست ندارند مورد تمسخر بعضی دوستانی که همچو گرگ در کمین نشته اند قرار بگیرند!!

  وبعد از گذشت زمانی آن دوستان بقیه را هم مثل خودشان میکنند...
  علت بعدی این که دختران از حجاب بدشان می آید...
  خودد ماهواره ها هستند...
  ماهواره ها برنامه هایی پخش میکنند که به طور واضح به بیننده منتقل میکند که با حجاب محدودی با حجاب زشت هستی واگر بی حجاب باشی همه تو را دوست داندویا...
  وکارشناسان اسراییلی طوری فیلم ویا برنامه میسازند که نا خودآگاه روی بیننده تاثیر های مخربی بر جای میگذارد...

  وهزاران دلیل دیگر که همه ی این ها به خاطر یک چیز لعنتی به نام
  ماهواره به وجود آمد...
  خدایا هر چه سریعتر تابستان را به دانش آموزان عنایت بفرما(آمین)


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۴
  نوشته
  999
  صلوات
  118
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  4,649 پست
  حضور
  89 روز 12 ساعت 31 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  0  حجاب‎هراسی در میان دختران

  یا قائم آل محمد


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  1,771
  صلوات
  270
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  6,749 پست
  حضور
  21 روز 20 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  15  چرا دختران امروزی مدگرا هستند ؟

  با سلام

  امسال زرد میپوشم چون رنگ سال است . فلان مدل مانتو را خریداری میکنم چون امسال مد است.


  مد در واقع حقیقتی است غیر قابل انکار و بودنی، که شاهرگ حیاتش در گرو تابعیت و تقلید انسان است. حالا هر قدر این انسان از وابستگی های فرهنگی و اعتقادیش دور شود و یا دورش کنند، طبیعتا به دنبال پر کردن خلا شخصیتی، به سوی تقلید و تبعیت و مدگرایی کشیده می شود یکی از شاخصه های بحران هویت را می توان مدگرایی دانست. «برنارد» معتقد است که مدها مانند هوس های اجتماعی بی ثبات و غیر منطقی اند. فردی که قادر به یافتن ارزش های مثبت پایدار در فرهنگ، مذهب و ایدئولوژی خود نیست، ایده آل هایش به هم می ریزد. چنین فردی که از در هم ریختگی هویت رنج می برد، و نمی تواند ارزش های گذشته و حال خود را ارزیابی نماید و برای آینده برنامه ریزی نماید، در چنین موقعیتی برای پر کردن خلاء شخصیتی به سوی ناهنجاری ها و رفتارهای خاص کشانده می شود.
  همانندی و پیروی از مد، را می توان تلاش فرد برای یکسان شدن با شخصی دانست که به هر دلیل مورد توجه اوست. این همانندسازی می تواند از ابعاد مختلف اعم از کلامی، پوششی، نگارشی و مانند آن پدید آید. زمانی شخص به دنبال مدگرایی می رود که کارکردی برایش داشته باشد، با مد شخصیت سازی می کند و یا هویت یابی؛ فرقی نمی کند حتی برای همگونی با گروه همسن هم به مدگرایی کشیده می شود.
  در جامعه ای که اختلاف طبقاتی شدت دارد، این اختلاف طبعا در نوع خانه، مدل اتومبیل،سبک زندگی
  ، نوع شغل و مخصوصا در نوع لباس و آرایش ظاهر، من عکس می شود.
  گرایش به مدپرستی و مدگرایی علت های اجتماعی و روانی متعددی دارد. فاصله تبدیل شدن یک رفتار به هنجار و ناهنجار، به عوامل زیادی بستگی دارد.
  ـ بی گمان یکی از خصوصیات انسانی میل به متفاوت بودن و تمایز از دیگران بخصوص در دوران نوجوانی و جوانی، است و این در جلوه های انسانی به صورت خودنمایی، تنوع طلبی و نوگرایی بروز و ظهور می کند.
  ـ ضعف اراده و اختیار بر تصمیم و پایداری و کنترل هیجانات، عواطف و بیان اندیشه ها، افراد را به سوی نوعی از خودبیگانگی و بی هویتی سوق می دهد و گرایش به همرنگی، مدگرایی را در افراد تقویت می کند.
  تغییر و تبدیل از ویژگی های طبیعی انسان و جهان است و در مسیر آن نوگرایی و به روز بودن خودنمایی می کند
  .
  از آغاز زندگی و تقریبا سال هایی که آدمی خود را می شناسد، ناخودآگاه به تقلید از رفتار و عملکرد دیگران می پردازد. و متعاقب آن، بخش هایی از شخصیت دیگران را که مورد توجه او قرار می گیرد، به عنوان الگو و سرمشق می پذیرد.

  خدایا هر چه سریعتر تابستان را به دانش آموزان عنایت بفرما(آمین)


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  124
  مورد تشکر
  958 پست
  حضور
  41 روز 10 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  4  نقل قول نوشته اصلی توسط منتظرمهدی زهرا نمایش پست

  چند بار صدا و سیما با یک خانم متخصص پولدار چادری گفتگو کرده است؟در صدا و سیما نگاه مهربانانه ای با حجاب نداشته و آن گونه که شایسته این دستور الهی است برای تبیین و بیان درست و قابل قبول آن تلاشی صورت نگرفته است و بیشتر اوقات در ذهن مخاطبان تلویزیون زنان محجبه، زنانی بدبخت و فلک زده و بیچاره به تصویر کشیده شده است و متاسفانه این گونه تصاویر هم ماندگاری زیادی دارند و در مقابل رسانه ملی خانم محبوب، موفق و مورد توجه جامعه را با پوشش مانتو و به مد روز نشان داده است. تصویر بانوان مجرم نیز همیشه با پوشش چادر در رسانه نمایش داده شده است.
  قابل تامل.

  به نظرم وظیفه دخترهای محجبه و مومن هست که اینجور دخترهارو توی جمع های دخترانه خودشون راه بدن و بزنن توی سر و کله هم دیگه و از شادی ها و لذت های حلال بهره مند بشن

  تا این ترس های پوچ در وجودشون از بین بره و فکر نکنند که اسلام دین غم و اندوه هست.

  این شفق است یا فلق؟ مغرب و مشرقم بگو ***** من به کجا رسیده‌ام ؟ جان دقایقم بگو
  آینه در جواب من باز سکوت می‌کند ***** باز مرا چه می‌شود؟ ای تو حقایقم بگو
  جان همه شوق گشته‌ام طعنه‌ی ناشنیده ر ا ***** در همه حال خوب من، با تو موافقم، بگو 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  1,771
  صلوات
  270
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  6,749 پست
  حضور
  21 روز 20 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  15  نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست
  اسلام دین غم و اندوه هست.

  من واقعا با این نظر شما موافقم
  البته به شرطی که شادی هاشون واقعا حلال باشه
  خدایا هر چه سریعتر تابستان را به دانش آموزان عنایت بفرما(آمین)

 8. تشکرها 2


 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  1,771
  صلوات
  270
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  6,749 پست
  حضور
  21 روز 20 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  15  بعضی حرف ها را نمی شود قیمت گذاشت.
  بعضی حرف ها حرف اضافه است.
  بعضی حرف ها با سکوت ادا می شود.
  بعضی حرف ها را باید از نامحرم پوشاند.
  بعضی حرف ها به گوینده اش آبرو می دهد.
  بعضی حرف ها را باید یک بار گفت.
  بعضی حرف ها را باید تکرار کرد.
  بعضی حرف ها را باید بایگانی کرد.
  بعضی حرف ها مسمومند.

  حرفی برای گفتن داریم بشنوید!؟
  ایرانی ها بی حجاب میشن....خارجی ها با حجاب ........چرا؟واقعا چرا ?
  در حالی که دنیا به طرف حجاب و اسلام میرود زنان و دختران ما به طرف بی حجابی ووو............میروند.............چرا

  حجاب‎هراسی در میان دختران

  این خواننده روسی.........اینم هنرمند ایرانی؟؟!!

  چرا به سمتی پیش رفته ایم که باید نیروی انتظامی یا ارگان های کشوری جلوی بی حجابی را بگیرد؟
  مگر دختر یا زن ایرانی با دین اسلام و حجاب آشنا نیست؟ حجاب‎هراسی در میان دختران
  فکر میکنید مخالفان حجاب چه کسانی هستند؟
  آیا می دانید آنان که با حجاب مخالفند، در حقیقت با چندین آیه ی قرآن که در دو سوره ی نور و احزاب در زمینه ی لزوم حجاب و پوشش کامل زنان نازل شده است مخالفند؟!؟
  آیا می دانید مخالفت با حجاب اسلامی بیشتر از مردان هوس ران است.

  حجاب‎هراسی در میان دختران
  مگر بانوی ایرانی نمیدانید که چگونه باید شیطان درون خود را مهار کند و رواج فساد و بی بندباری را بگیرد؟
  آیا هر کدام از ما نمیدانیم که چه باید بکنیم؟

  پوشش بانوان سینمای ایران؛ اسلامی یا غیر اسلامی؟آیا پوشش بازیگران زن ایرانی در انظار عمومی، اسلامی این است؟
  امروز چی بپوشیم؟ سؤال کردن هیچ اشکالی نداره، چرا که گاهی باعث کشف پدیده های جدید می شه؛ اما این « ... چی بپوشم؟ » منجر به کشفی شد که نسل بشر رو بدجوری به خودش مشغول کرده؛ کشف مد!

  آرایش دختران نوجوان و جوان ، سن آنها را بسیار بیشتر از آنچه که هست نشان می دهد !

  امروز به این فکر می کردم که در جامعه امروز ما اکثر خانم ها در گناه هستند و کسی هم اینها رو امر به معروف نمی کند
  حجاب‎هراسی در میان دختران
  بابا!دین نگفته اگر چهار تا دونه مو رو نشون بدی اشکالی نداره!

  حتی یک تار مو دختر هم نباید به نا محرم نشان داده شود!
  مگر اسلام حد و مرز گذاشته برای پوشش موی سر؟

  همه موی سر باید پوشیده بشه.حتی یک تار مو بلکه کمتر هم نباید نشون داده بشه!

  همه دستها به جز مچ و انگشتان دست باید پوشیده شود!

  حجاب‎هراسی در میان دختران
  ما کجا اسلام کجا؟

  حضرت زهرا(س) انقدر نماز می خواند که ساق پایشان ورم می کرد.حالا ما شیعه ها دخترانمون ساق پاهایشان رو به نامحرمان نشان می دهند

  تا حالا در مورد این موضوع فکر کردید؟

  پدران!خواهش می کنم در تربیت فرزندانتان کوشا باشید

  پدران خوب!به دختراتون درس حجاب بدید

  به دختراتون درس عفت بدید
  شمای پدر در تربیت دخترت هیچ نقشی نداشتی.می دونی یعنی چی؟

  حجاب‎هراسی در میان دختران
  حضرت موسی بن جعفر علیه السلام از پدران گرامیش از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل فرمود که: روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیهاسلام برخاست و چادر به سر کرد. رسول خدا فرمود:« چرا از او رو می‌گیری، او که تو را نمی‌بیند؟» فاطمه عرض کرد:« او مرا نمی‌بیند، اما من که او را می بینم. و او اگر چه مرا نمی‌بیند ولی بوی مرا که حس می‌کند

  امیرالمومنین علی (علیه السلام) فرمودند :
  روزی من و فاطمه نزد رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) رفتیم . پیامبر سخت می‏گریستند . من گفتم : « پدر و مادرم فدای شما باد؛ چرا گریه می‏کنید؟!»
  رسول خدا فرمودند : «در شب معراج زن‏هایی از امت خود را دیدم که در عذاب شدیدی بودند . از دیدن وضع آنها بسیار اندوهگین شده‏ام .»
  فاطمه (علیهاالسلام) عرض کردند : «پدر جان ! عمل آن زنان چه بود که به عذاب مبتلا شده بودند ؟»
  رسول خدا فرمودند : « زنی را به موهایش آویخته بود و مغز سرش در آتش می‏جوشید . او در دنیا موی خود را از مردان نمی پوشانده .
  زنی را به زبانش آویخته بودند و آب جوش در حلقش می‏ ریختند . او در دنیا شوهرش را اذیت می‏کرده . زنی را با پا در تنوری از آتش آویخته بودند چرا که بدون اجازه شوهر از خانه‏ اش بیرون می‏رفته . زنی گوشت خودش را می خورد و در زیر پایش آتش برافروخته بودند . او در دنیا خود را برای مردان زینت می داده است .
  دست‏ های زنی را به پاهایش بسته بودند و مارها و عقرب‏ها بر او مسلط بودند . او در دنیا طهارت را مراعات نمی‏کرده و نماز را خوار می شمرده است .
  زنی کور و کر و لال در تابوتی از آتش بود و مغز سرش از بینی اش خارج می شد و بدنش از جذام و برص ، پاره پاره شده بود. او از زنا بچه دار شده و بچه را به شوهرش نسبت می‏داده است .
  زنی گوشت تن خود را با قیچی پاره پاره می کرد . او در دنیا خود را در اختیار مردان قرار می داده است .
  زنی صورت و بدنش در آتش بود و روده های خود را می خورد . او در دنیا برای زنا وساطت می کرده .
  زنی سرش چون خوک و بدنش چون خر بود و هزاران هزار از انواع عذاب بر او می‏ بارید . او زنی بوده سخن چین و دروغ پرداز .
  زنی به صورت سگ بود و آتش از دهانش خارج می‏شد و ملائکه با گرزهای آتشین بر سرش می‏کوفتند . او در دنیا زنی بوده آوازه خوان و حسود .»
  آنگاه رسول خدا فرمودند : « وای بر آن زنی که شوهرش از او خشمگین باشد و خوشا به حال آن زنی که شوهرش از او راضی باشد .»

  منبع:بحار الانوار، ج 103، ص 245، ح


  خدایا هر چه سریعتر تابستان را به دانش آموزان عنایت بفرما(آمین)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود