جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگرنماز شب بخونم دیگران اذیت میشن؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    806 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

اگرنماز شب بخونم دیگران اذیت میشن؟

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام

نماز شب بخونم یا به دیگران آزار نرسونم ؟
    من تو شرایطی قرار دارم که اگه بخوام شبها واسه نماز شب بیدار بشم باید تو تاریکی نمازمو بخونم و متاسفانه ترس از تاریکی دارم و همین اذیتم میکنه من قبلا نماز شب می خوندم اما بخاطر ترس از تاریکی رهاش کردم ولی امسال ماه رمضون بازم شروع کردم به خوندن و خدا رو شکر هم می خونم اما تو شرایط خیلی سختی توی یه راهرو کوچیک با نور کم که محل رفت و آمده و من خیلی اذیت میشم اما بخاطر روشنایش مجبورم اونجا بخونم حتی توی اون نور وقتی قرآن می خونم چشام اذیت میشه و متاسفانه نمی تونم چراغی رو هم روشن کنم چون اطرافیانم اعتراض می کنن و میگن تو ما رو آزار میدی و نور باعث میشه ما نتونیم بخوابیم حتی نمی تونم ساعت کوک کنم واسه نمازچون باز میگن صداش آزارمون میده این چند وقته از ماه رمضون رو هم نماز خوندم فقط کمک خدا بوده من می خوام این نماز خوندنه بعد از ماه رمضون هم ادامه پیدا کنه حالا می خوام بدونم نماز شب خوندن اولویت داره یا آزار نرسوندن به دیگری؟
    و من چطور می تونم با این شرایط نماز شبمو بخونم ؟
    اگه پیشنهادتون اینه که برم ترسمو درمان کنم باید بگم اقدام کردم اما تو مراحل اولیه هستم و همونطور که میدونین حل اینجور مسائل زمان زیادی می بره چون باید مشکل ریشه ای حل بشه پس بهتره با همون فرض ترس از تاریکی راهنماییم کنین ممنونم

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

2.  

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    806 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

پرسش:
    با توجه به شرائط منزل ما خواندن نماز شب من باعث آزار افراد می شود و از طرفی هم از تاریکی می ترسم حال آیا نماز شب بخوانم یا به دیگران آزار نرسانم ؟

پاسخ:
    با شرایطی که ترسیم کردید به هیچ وجه نباید به دیگران آزار برسانید. البته ایکاش آن افرادی که می گویید شما را در این مسیر یاری می کردند نه اینکه مانع باشند اما به هر حال اگر آزار می بینند نباید شما اقدامی بکنید.
    البته چند پیشنهاد برای شما دارم:
    اگر ممکن است از چراغ قوه ای کوچک استفاده کنید ، یا مثلا آب وضوی خود را کنارتان قرار دهید و برای وضو گرفتن از محل استراحت خود خارج نشوید. (با یک ظرف کوچک می شود وضو گرفت)
    اگر هیچ راهی نداشتید که دیگران اذیت نشوند ، نماز شبتان را در طول روز قضا کنید و مطمئن باشید که ثوابتان را خواهید برد.

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۵/۰۶/۲۵ در ساعت ۰۹:۵۴ دلیل: همکار ویراستار تدوین
    يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری