جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رؤسای صهیونیسم برای پشتوانه مذهبی جلوه دادن اقدامات خود و قانع کردن مردم خود چگونه عمل می کنند؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  916
  صلوات
  1900
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  4,302 پست
  حضور
  13 روز 12 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3

  رؤسای صهیونیسم برای پشتوانه مذهبی جلوه دادن اقدامات خود و قانع کردن مردم خود چگونه عمل می کنند؟
  | بسـم الله الـــــــرحمن الــــــرحیم |

  قبل از بررسی شیوه عملکرد سردمداران صهیونیسم در استفاده ابزاری از مذهب در جهت دستیابی به اهداف و مقاصد شوم خود ، ابتدا لازم است مروری بر ماهیت و نگرش مذهبی خود آنان داشته باشیم ؛ پدیده قابل توجه در این خصوص این است که بنیانگذاران فکری صهیونیسم نه از ارتدوکس یهودی بلکه از روشنفکرانی بودند که در دامان فرهنگ غرب پرورش یافته بودند . برخی از آنها اصلا مذهبی نبودند و برخی دیگر پایبندی اندکی به دین یهود داشتند . اما نخستین رهبران صهیونیسم گرچه هیچ گونه اعتقادی به مذهب و هیچ رابطه ای با آیین مذهبی نداشتند به خوبی واقف بودند که با قراردادن دین در خدمت اهداف صرفاً سیاسی خویش و با پوشش قراردادن آیین یهود نه تنها عامه یهودیان را به آسانی تحت تاثیر قرار خواهند داد بلکه بیش از آن اعمال و استراتژی اشغالگرانه خود را مقدس و مشروع جلوه خواهند داد و در مقابله با تکیه بر عامل مهم و تاثیرگذار دین ظاهری خود ، هر کس از شیوه ها و طرح های شیطنت آمیز و توطئه گرانه آنها کوچکترین انتقادی به عمل آورد فوراً به یهودستیزی محکوم خواهد شد .بدین ترتیب صهیونیسم نیز مانند سایر جنبش های ناسیونالیستی برای توجیه خود از مذهب بهره می گیرد. سران بی ایمان آن ادعا می کنند که سرزمین فلسطین از سوی خدایی به آنها داده شده است که هیچ ایمانی به او ندارند . به عنوان نمونه هرتزل بنیانگذار اصلی این جنبش بی ایمانی خود را کتمان نمی کند :« در تاریخ 26 نوامبر 1895 آشر مایرز ازگاهشمار یهود لندن ازمن پرسید: شماچه رابطه ای با تورات دارید؟ در پاسخ گفتم: من یک متفکر آزاد (لائیک) هستم ». در حقیقت ظهور و پیدایی صهیونیسم با هدف ریشه کن کردن اعتقاد به پیامبران و خدا بود. اگر چه اولین آماج این حملات یهودیان بوده اند، اما هدف اصلی واقعی صهیونیسم این است که هیچ کس در روی زمین به خدا اعتقاد نداشته باشد. از همان ابتدا بدیهی بود که صهیونیسم یک جریان کاملا سیاسی _ اقتصادی است که یهودیت را به مثابه ابزاری جهت ایجاد یک خاطره ازلی مشترک به خدمت گرفته تا برای خود هویتی واحد ایجاد کند. با این حال تلاش برای بنیان نهادن چنین شالوده ای از بدو تولد صهیونیسم تا به اکنون استمرار داشته است و ابزارهای متنوعی اعم از تاریخ،مذهب و فرهنگ و...بکار گرفته شده و می شود ؛ در ادامه به برخی از این شگردهای مزورانه صهیونیسم می پردازیم :
  چـادُرت
  شـاعِر دیوان غزَل هـاست
  !
 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  916
  صلوات
  1900
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  4,302 پست
  حضور
  13 روز 12 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3

  الف . نامگذاری این جنبش : « صهیون » واژه ای است که یهودیان آن را از کوهی در فلسطین اقتباس کرده اند و آن را به عنوان سمبلی برای بازگشت به «ارض موعود»به کار می برند.این واژه متعاقبا در ژانویه 1892 با بار سیاسی در نشستی که در وین برگزار شد،به کار می رود.اگر چه صهیونیسم با بنیان نهادن کار خود بر نمادهای مذهبی و معرفی کردن اعضایش به عنوان«عشاق صهیونیسم»سعی می کند صبغه ای مذهبی به خود بگیرد . صهیونیسم سیاسی از مذهب در زمینه ایجاد یک هویت واحد در اسرائیل بهره بسیاری برده است و استدلال خود را عمدتا بر آیاتی چند از کتاب مقدس استوار می کند.استفاده از مذهب برای اغراض سیاسی موثر واقع می افتد و نهایتا دولت اسرائیل به مساعدت جمعی از همین یهودیان پا به عرصه وجود می گذارد. خواه ناخواه مذهب در درون جامعه یهودی نقش موثری ایفا کرده است و صهیونیسم با آگاهی از این امر مهم همیشه در پی هدایت مذهبی جامعه بوده است.

  ب . ایجاد و حفظ اسرائیل اولین و مهم‌ترین محور وحدت یهودیان است ؛ اندیشمندان و تئوریسین‌های یهودی برای این‌که تئوری‌های خود را جامه عمل بپوشانند نیاز به ساخت یک قبله واحد برای یهودیان داشتند تا نگاه همه یهودیان به آن جلب شود و به تعبیری، پایانی بر سه هزار سال آوارگی آن‌ها باشد که طرح ایجاد دولت یهود، این هدف اولیه را پوشش داد.
  دولت اسرائیل با احیا‌ زبان عبری به‌عنوان زبان رسمی در این کشور توانسته به بازسازی و احیا فرهنگ منسوخ سامی همت گمارد و وجوه اشتراک مهمی را همچون زبان عبری و برپایی مراسمات مذهبی در بین یهودیان پراکنده و ناهمگون دیگر کشورها پدید آورد.

  ادامه دارد ..
  چـادُرت
  شـاعِر دیوان غزَل هـاست
  !

 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  916
  صلوات
  1900
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  4,302 پست
  حضور
  13 روز 12 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3
  د . تغییر هویت یهودیان ؛ هدف صهیونیست ها تغییر هویت یهودیان، از طریق مذهب، به یک جنبش ناسیونالیستی و فاشیستی است. برای دستیابی به این هدف، صهیونیسم تصمیم گرفت که اقتصاد و رسانه های کل جهان را در اختیار گرفته و همچنین، یک کشور صهیونیستی ایجاد کند. راهکارهای اصلی جریان صهیونیسم در دستیابی به این هدف هبارتند از :

  1ـ اشغال سرزمین فلسطین و گردآوری جماعتی تحت عنوان و ادعای یهود در آن سامان.
  2ـ تلاش و کوشش برای برپائی حکومت جهانی مختص به این مرام (صهیونیستی).
  3ـ ادعای موهوم برتری نژادی و اعتقاد به اِعمال این تز سیاسی در جهان علی‌الخصوص مناطق تحت نفوذ و سلطه صهیونیسم.
  4ـ و مهمتر از همه زدایش و محو ایمان و اعتقادات الهی و در واقع نابودی ادیان توحیدی علی‌الخصوص اسلام به هر طریق ولو با رنگ و ماسک کاذب مذهبی.


  ذ . نابودی کانون های سنتی و ایجاد فرقه های انحرافی ؛ نابودی ادیان و زدایش اعتقادات الهی و انحراف جوامع بشری از این مسیر از برنامه‌های عمده و مختص صهیونیسم بوده که یکی از سران صهیونیسم جهانی در این زمینه می‌نویسند: «ما برای اجرای نقشه خود تمام معتقدات مذهبی دیگران را از بین می‌بریم تا نسل فاسد شود و پیوسته سعی می‌کنیم که... آن دسته از رهبران مذهبی را که مزاحم نقشه‌های ما هستند نابود کنیم و لازم است که ما مذهب را ریشه‌کن کنیم. »( ژرژلامبلن، اسرار مخفی سازمان یهودی، ترجمه: ر.ش.) آنان تمامی اصول و تئوری ها را بهم می ریزند ، نظام ها و حاکمیت ها را لرزان می سازند ، خانواده ها را ویران و نقش مدیریتی پدرها و مادرها را لگدمال می کنند .جوانان را در دنیایی از خیالات و اوهام شاعرانه گرفتار می سازند و به وقت استیصال و سر خوردگی لحظه ای که جوان به هر چیزی چنگ می زند تا خود را از مهلکه نجات دهد ، مذهب جعلی ای که سران یهودی از پیش طراحی کرده اند در اختیار او می گزارندیکی از این قبیل مذاهب شیطان پرستی است مذهبی ساختگی که توسط سران صهیونیسم که مدیریت افکار و اندیشه ها را در انحصار خود می پندارند بوجود آمده است . که با صرف مبالغ هنگفت و با خدمت گرفتن هنرپیشگان ، خوانندگان ، نوازندگان ، انتشار سی دی های آموزشی ، مجلات ، روزنامه ها و کاباره ها ... در صدد پر کردن خلاء روحی و معنوی جوانان غرب و به تبع جوانان شرق و تحقق منویات خویش را دارند . همچنین صهیونیسم مسیحی از این قبیل جریانات انحرافی می باشد که عبارت است از یک تراژدی و فاجعه در استفاده از کتاب مقدس، سوء استفاده از احساسات دینی در راستای تلاش برای تقدس بخشیدن به جریان تاسیس یک دولت و گسترش سیاست های یک حکومت خاص. در این زمینه سفارت بین المللی مسیحیت در قدس یک نمونه آشکار از جانبداری جریان اصولگرای مسیحی آمریکا از دولت اسرائیل و استفاده مغرضانه از دین برای تحقق اهداف سیاسی است.

  ادامه دارد ..


  چـادُرت
  شـاعِر دیوان غزَل هـاست
  !

 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  916
  صلوات
  1900
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  4,302 پست
  حضور
  13 روز 12 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3
  ر . نقش خاخام های صهیونیست ؛ صهیونیستها با استفاده ابزاری از مذهب یهود و استناد به ادعاهای واهی و غیرمرتبط کوشیده اند سیاستهای اشغالگرانه خود را به طریقی با متون کتاب های مذهبی یهود مطابقت بدهند و از این طریق یهودیان ناآگاه را جهت اجرای سیاستهای خود مورد استفاده قرار داده اند. در نتیجه این سیاست شیطنت آمیز , اکنون بر ذهن بسیاری از یهودیان ساکن در فلسطین اشغالی این توهم حاکم است که اقدامات و جنایات آنها در فلسطین اشغالی , اجرای بخشی از احکام مذهبی یهود است . در این میان نقش خاخام های صهیونیست درجهت دهی افکار عمومی اسرائیلی ها با اهمیت است و به همین جهت است که این خاخامها در صحنه سیاسی اسرائیل از نفوذ بالایی برخوردار هستند.
  با این حال , واقعیت این است که علیرغم تمامی این تلاش ها , ترفندها و توطئه های گوناگون , هنوز بعد از 6 دهه , صهیونیستها نتوانسته اند اهداف شوم خویش در جهان ، و اشغالگری خود را در فلسطین تثبیت کنند. دراین راستا , روح مبارزه جویی و تسلیم ناپذیری ملت فلسطین ، و جریان اصیل بیداری اسلامی در جهان و حتی کشورهای حامی صهیونیسم باعث شده صهیونیستها اکنون مایوس تر از همیشه به آینده خود بیندیشند.
  چـادُرت
  شـاعِر دیوان غزَل هـاست
  !
 6. تشکر


 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  916
  صلوات
  1900
  تعداد دلنوشته
  9
  مورد تشکر
  4,302 پست
  حضور
  13 روز 12 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3  منابع :

  1 . محمدتقی تقی‌پور، توطئه جهانی ،مرکز چاپ و نشر سازمان تبلیغات اسلامی، 1367 .
  2 . موسسه مطالعات فلسطین، سیاست و حکومت رژیم صهیونیستی ، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، 1377 .
  3 . حسن واعظی، نبرد نابرابر، روند ظهور و سقوط رژیم صهیونیستی ، تهران: سروش 1379 .
  4 . جامعه شناسی سیاسی اسراییل ، خبرگزاری قدس .
  5 . فؤاد بن سید عبدالرحمن الرفاعی، نفوذ صهیونیسم بر رسانه‌های خبری و سازمان‌های بین المللی، ترجمه حسین سرو قامت (کیهان 1377).
  6 . رابطه بین صهیونیسم و اسرائیل ، یهود نت .
  7 . صهیونیسم (پیدایش، گسترش، ساختار) ، فاطمه راک‌خواه ، پایگاه سازمان تبلیغات اسلامی.
  8 . مذهب و سیاست در امریکا ، علیرضا محمدی ، پگاه حوزه.
  9 . نگرش ابزاری به مذهب در سیاست خارجی آمریکا ، مجید عباسی اشقلی ، فصلنامه عملیات روانی .
  10 . پسایهودیسم و یهودیان تلاش گرا ، مرتضی شیرودی، پگاه حوزه ش 148 .
  11 . مذهب سازی؛ صهیونیسم و جوانان ، خبرگزاری قدس .
  12 . گفتگوی اختصاصی کیهان با خاخام اعظم موشیه آیره فریدمن رهبر جنبش جهانی یهودیان ، روزنامه کیهان ، سه شنبه 8 آبان 1386 .

  برگرفته از پرسمان
  چـادُرت
  شـاعِر دیوان غزَل هـاست
  !
 8. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود