صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جوانان در طوفان غرايز

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316

  جوانان در طوفان غرايز
  جوانان در طوفان غرايز  پيشگفتار


  از مـباحث مهم اجتماعى كه به صورت معضلى در جوامع بشرى بروز كرده و صاحب نظران را به فـكر و انديشه و راه حل واداشته , مباحث مربوط به نسل جوان است .
  از آن جا كه اين طبقه , از نظر ويـژگـى ها و موقعيت سنى , در شرايط خاصى قرار گرفته است , اگر جامعه به آنها توجه نكند و آنـهـا را از بـعـضـى مسائل آگاه نگرداند, قطعا پيامدهاى ناگوارى هم براى خودشان و هم براى ديگران به بار مى آورند .

  امـروزه دشمنان بشر و قدرت هايى كه از غفلت و انحراف جوانان براى رسيدن به اهداف شوم خود استفاده مى كنند, اولين نشانه هر تير مسمومى كه به سوى انسان ها پرتاب مى نمايند, قلب و فكر و شـخـصـيت يك جوان معصوم و كم تجربه است , يعنى نسلى كه اميد آينده يك كشور است , مورد شـوم ترين توطئه هاى بيگانگان قرار مى گيرد .

  مشوقان فساد و فحشا هميشه در اين فكر بوده اند كـه بـه نـام تـجدد و پيشرفت , جوانان را به منجلاب تباهى بكشانند و در اين راه از تمام مقدسات بـشـرى , مـانـند آزادى , هنر, قلم , ورزش , حقوق وب استفاده كنند و در پناه اين مقدسات , تيرهاى كـشـنـده خويش را به سوى ارزش هاى مذهبى و انسانى رها نمايند .

  آنان به نام تجدد, برهنگى را تـرويـج مـى نـمايند و در پناه تنوع و مد, دختران را به بى عفتى و عريانى تشويق مى كنند .

  موضوع فـيـلـم هـاى سينمايى را سكس و شهوت قرار مى دهند و با تاليف كتاب هاى عشقى و چاپ و نشر مـجـلات مهيج , جوانان را به عياشى و زندگى حيوانى ترغيب مى كنند .
  اين جاست كه جوانان ما بـايـد بـا هـوشـيـارى و آگـاهـى كـامل , آن چنان راه و مسير خويش را طى كنند كه با عمل به سـوداگـران فـسـاد و فـحـشـا بـفـهمانند شخصيت آنان بالاتر از آن است كه مورد سوء استفاده انسان هاى پست و شيطان صفت قرار گيرد .

  آنـچـه در اين كتاب در پنج بخش بررسى مى شود, مطالبى است كه جوانان بايد آن را بدانند و در زنـدگـى خـود بـه كار گيرند تا از سختى ها و گرفتارى هايى كه امروزه گريبانگير نسل جوان جـامـعه غربى است دور بمانند .

  اميد است اين اثر مقبول مخاطبان اصلى اين كتاب (جوانان ) قرار گيرد .

  ان شاء اللّه .
  20 /10/1375 همت سهراب پور

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  بخش اول (جوانان و ويژگى هاى آنان )

  دوره جـوانـى كـه حدودا از شانزده سالگى شروع مى شود, طبق نظر بعضى دانشمندان , پنج سال اسـت , يعنى تا بيست سالگى ادامه دارد و طبق نظر عده اى ديگر, ده سال است يعنى تا 25 سالگى تـداوم دارد .

  بـا نظر به ارتباط جسم و جان و وابستگى ميزان رشدعقل و قوه مدركه با ميزان رشد بدن , همان گونه كه دوران كودكى و ميانسالى و كهنسالى از ويژگى هاى خاصى برخوردار است , دوره جوانى هم از اهميت و ويژگى هاى خاصى برخوردار است .

  شـنـاخـت ويـژگـى هـاى دوره جوانى براى جوانان ضرورى است , زيرا انسان تا خود را نشناسد و خـصوصيات خود را درك نكند, قادر به ساختن و پرورش خود نيست , لذا در اين بخش سعى شده ويژگى هاى مهم دوره جوانى به اختصار بيان شود كه عبارت است از: 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  1 . تغيير و تحول جسمى


  گـرچه جسم انسان هميشه در حال تغيير و تحول است , اما در دوره جوانى , اين تغيير و تحول از اهـميت ويژه اى برخوردار است .

  در دوره جوانى براثر ترشح هورمون هاى بلوغ , تغيير و تحول هايى در شـخـص بـروز مـى كـند و رشد جسم او بيشتر مى شود: صداى شخص زمخت مى شود, مو در صـورت و ديـگـر نـقـاط بدن مى رويد و احساس جنسى در او پيدا مى شود به گونه اى كه انسان احساس مى كند تولدى تازه يافته است .

  با اين تغيير و تحول جسمى , ساير امور روحى هم تغيير مى كند, احساس ها و تمايل هاى جديدى در نهاد جوان به وجود مى آيد, حالت هاى خاصى به او دست مى دهد, ديگر حالت هاى زمان كودكى و نـوجـوانى را كنار مى گذارد .

  آنچه جوانان بايد بدانند, اين است كه اين دوران , دورانى پر آشوب و اضطراب انگيز است و بايد مواظب باشند طبق مصلحت عمل كنند, نه طبق احساسات درونى . 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  2 . بروز احساسات مذهبى


  بـا تـحـولى كه براثر بلوغ در جوانان صورت مى گيرد, استعدادهاى فطرى و طبيعى , يكى پس از ديـگـرى جـامـه فـعليت به خود مى پوشند, علاوه بر خواهش هاى غريزى كه بين انسان و حيوان مشترك است , مجموعه اى از گرايش هاى فطرى چون احساسات مذهبى و كشش هاى روحانى در جوانان بروز مى كند .

  امروزه روان شناسان معتقدند: دوره بلوغ , دوره بروز احساسات مذهبى و تمايل هاى معنوى است .

  در ايـن دوره جوانان مايلند از مبدا هستى آگاه شوند, خالق خويش را بشناسند و با خداى خويش رابـطـه بـرقرار نمايند .

  اين حس مخصوصا در شانزده سالگى به اوج مى رسد كه اگر خوب هدايت شود, عامل مهمى براى رشد معنوى جوانان است .

  موريس دبس مى گويد: گـويـا هـمـه روان شناسان در اين نكته متفق القولند كه ما بين بحران تكليف و جهش ناگهانى احـسـاسـات مـذهبى ارتباطى وجود دارد .

  در اين اوقات , يك نوع نهضت مذهبى حتى در كسانى ديده مى شود كه سابق براين , نسبت به مسائل مربوط به مذهب و ايمان لاقيد بوده اند .

  نكته شايان توجه , اين است كه علاقه به مسائل مذهبى در دوره جوانى , برنامه اى است كه خداوند حكيم براى كنترل جوانان قرار داده است , زيرا در سن جوانى , غرايز طغيان مى كند و درياى روح جـوان طـوفـانـى مـى گـردد و اگر عواملى مانند مذهب و ارزش هاى مذهبى در جوانان وجود نداشته باشد, قطعا مسير جوانان , بر خلاف مسير الهى و انسانى خواهد بود . 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  3 . استقلال طلبى

  از جمله ويژگى هاى دوره جوانى , غريزه استقلال طلبى است .

  كودكان تا به دوره جوانى مى رسند, به استقلال و وابسته نبودن , علاقه بسيار پيدا مى كنند .

  آنها علاقه مند مى گردند كارهايشان را خود انجام دهند و در امورى مانند تحصيل , انتخاب شغل و حـرفـه , انتخاب دوست و همسر, پوشيدن لباس و رفت و آمدها, خود تصميم بگيرند .

  آنها احساس مـى كـنـنـد: كودك نيستند,بايد روى پاى خود بايستند و خود را از وابستگى به والدين يا ديگران برهانند .

  اين حس كه خداوند حكيم در وجود آنان قرار داده , زير بناى اعتماد به نفس , موفقيت در جامعه و مسووليت هاى اجتماعى است .

  نكته بسيار مهم و شايان توجه , اين است كه جوانان در اشباع اين حس نبايد تندروى كنند و از حد طـبـيـعـى آن پا فراتر گذارند, زيرا اين حس , اگر كنترل نشود, نتايج ناگوارى به دنبال خواهد داشـت .

  اين حس بايد به كمك والدين اشباع شود, زيرا جوانان از تجربه كم ترى برخوردار هستند و مـمـكـن اسـت از جاده مصلحت زود خارج شوند .

  بسان زمانى كه كودك مى خواهد در راه رفتن استقلال پيدا كند, به راهنمايى و كمك والدين احتياج دارد و بدون يارى آنها ممكن است حوادث ناگوارى , مانند پرت شدن , به زمين خوردن , اصابت به شى ء خطرناك برايش پيش آيد, جوانى هم كـه تـاكـنـون بـه والدين وابسته بوده و الان مى خواهد مستقل شود, قطعا احتياج به راهنمايى و كمك دارد .
  بـنـابـرايـن جوانان عزيز بايد مواظب باشند, ضمن اشباع حس استقلال طلبى خويش از تذكرها و راهـنـمـايـى هـاى والـدين خود كه در مسائل زندگى از تجربه بيشترى برخوردار هستند, كمال اسـتـفاده را ببرند و بدانند هيچ پدر و مادرى راضى نيست كه فرزندش را در مسير انحراف ببيند . 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  جوانان بايد بدانند آنها محصول عمر والدين هستند و پدر و مادر در تربيت آنها سختى هاى بسيارى را متحمل شده اند و محبتشان در وجود آنان ريشه دوانيده است , از اين رو به سبب علاقه اى كه به فرزندان خود دارند, نمى توانند در برابر سرنوشت آنان بى تفاوت باشند, همان گونه كه شما جوانان امروز و پدران فردا نمى توانيد در قبال سرنوشت فرزندان آينده تان بى تفاوت باشيد .

  البته بسيارى جوانان چون تازه پا در مرحله بلوغ گذاشته اند, با ترس و وحشت سعى مى كنند خود را از طـفـيـلى بودن برهانند و به استقلال برسانند .

  زيرا هنوز خود را به والدين و حمايت هاى آنان نـيـازمـنـد و وابـسـته مى دانند, بنابراين سعى مى كنند از افراط و تند روى بپرهيزند, اما جوانانى هـسـتـند كه در اين كار دچار تند روى مى شوند و به نام استقلال , مسيرى غير از مصلحت واقعى خويش مى پيمايند .

  لذا روان شناسان گفته اند: براى جوانان , زمان بلوغ , زمان پرواز از آشيانه هاست .

  زمـانى است كه مى توانند تنها و آزاد به سوى انجمن ها و مجامع جوانان بگريزند, در حالى كه هنوز از جدايى و تنهايى وحشت دارند .

  همين تفاوت بين خواسته ها و قدرت بر آوردن آنها سبب مى شود كه جوانان غالبا رفتارى زننده و ناموزون پيدا كنند .

  بـعـضـى از جـوانانى كه به دنبال آزادى و استقلال مى روند و آرزوى جدايى از پدر و مادر در دل مـى پـرورند, هر چه ناتوان تر مى شوند از اين تنهايى بيشتر مى ترسند و نسبت به والدين خشن تر و گـسـتـاخ ‌تـر مـى گردند, از اين رو بيش تر به حركات بچه گانه دست مى زنند .

  پسرى كه فحش مى دهد, خشونت مى كند, در را به هم مى كوبد, سر ميز غذا دير حاضر مى شود و به طور كلى غير قابل تحمل است , مسلما براثر بلاتكليفى شديد روحى است .
  او استقلال مى طلبد و در عين حال از آزادى مى ترسد و به علت عقده هاى روانى و عوارض ناشى از آن است كه ستيزه جويى مى كند. 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  4. تخيّل گرايى


  ييكى از ويژگى هاى دوره جوانى, تخيّل گرايى و روى آوردن به امور خيالى و افسانه اى است. جوانان گاهى آن چنان وارد دنياى خيال و اوهام مى شوند كه تصور مى كنند دنياى ديگرى غير از عالم خيال, تحقق ندارد و گاه آن چنان, اين حالت بر آنان مسلط مى گردد كه روحشان را سخت متأثر مى كند و در نتيجه آنان را از امور واقعى و درك حقايق زندگى باز مى دارد. و اين حس آن قدر قوى است كه مى توان گفت :جوانان در دوره جوانى با افكار خود زندگى مى كنند. دوره جوانى, دوره علاقه به امور موهوم و عشق به خيال هاى ناشدنى است. جوانان چون تجربه زندگى كردن را ندارند و تازه پا به جاده زندگى گذاشته اند, گاهى آن چنان به فرداى خود فكر مى كنند كه آرزوهاى شيرين خود را به صورت كاخ هاى مجلّل و افسانه اى در مى آورند و از مشاهده آن, غرق در شادى و مسرّت مى شوند و گاهى هم به ناكامى خود مى انديشند و از تصور آينده ناموفق, گرفتار يأس و نا اميدى و دلسردى مى شوند.اگرچه جوانان هنگام روبه رو شدن با واقعيت ها و مسائل زندگى از تخيّل ها و آنچه در عالم خيال است فاصله مى گيرند, امّا با اين حال تخيّل گرايى اگر در حد طبيعى باشد و جوانان را در آرزوها و خيال هاى ناشدنى غرق نكند, خالى از فايده نيست, بلكه اين حالت كه خداوند در وجود جوان نهاده است, مى تواند منشأ امورى مثبت هم بشود, از جمله اين كه حسّ ابداع و ابتكار را در وجود جوانان بيدار مى كند و آنان را براى پيشرفت و نيل به مدارج عالى تر آماده مى سازد و موجب تقويت نيروى ذهن و انديشه و عامل خلق امور هنرى, فكرى, علمى و ذوقى مى شود.(كرسى موريسن) مى گويد :گاهى يك تخيّل عميق, بر اثر تربيت و تجربه يا به واسطه تأثيرات محيط به صورت يك شاهكار هنرى يا تابلو نقاشى يا اختراع مكانيكى در مى آيد. افكار و عقايد, زاييده همين قوه تخيّل است و نبوغ نيز مولود همان مى باشد. عالى ترين تجليّات مغز بشرى در اختراعات و ترقيات مكانيكى و فهم رياضيات عاليه, نتيجه همين قوه تصور و تخيّل است.(1) (موريس دبس) چنين مى نگارد :بايد با دقت تمام, ما بين فعاليت طبيعى فكرى جوانان نورس با حالات غير عادى آنان كه نزد مبتلايان به امراض عصبى ديده مى شود تفاوت قائل شد. اين تخيّلات از لحاظ امكانات جديد و اختراعات و افكار بديع, بسيار غنى است و براى پيشرفت فكرى و فرهنگى جوانان مقدمه مناسبى مى باشد. جوان نو رسيده كه علاقه مفرطى به صور شاعرانه پيدا مى كند, در مقابل زيبايى, حساس تر از ديگران است. تجسّم و تخيّل, جوان را وادار مى سازد كه وجود خود را كشف كند و ديگران را درك نمايد.(1) 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  5 . ميل به آزادى


  ميل به آزادى و نداشتن محدوديت, از ديگر ويژگى هاى دوره جوانى است. جوانان خواستار آزادى در كارهايشان هستند, به اين علت براى آنان چندان جالب نيست كه بزرگان از نظم و قانون و مصلحت و منطق و عقل سخن بگويند. از نظر جوان, عقل و منطق و مصلحت و نظم و قانون نوعى محدوديت است, بايد با آنها مبارزه كرد تا به خواسته هاى مطلوب خود رسيد.(ويل دورانت) مى گويد :جوان كه پس از سال ها ناز پروردگى از خانواده به اجتماع قدم مى نهد, خود را آزاد مى يابد و جام لذت آزادى را تا جرعه آخر سر مى كشد و با توحش نعره مى زند و مى رود تا دنيا را بگيرد و از نو بسازد. آشوب و ماجرا را بيش از غذا دوست مى دارد, عاشق برترين چيزها و مبالغه ها و نامحدوديت هاست. جوانى انسان به نسبت و اندازه خطراتى است كه پيش مى گيرد. جوان با اكراه و بى ميلى به نظم و قانون تن مى دهد. آن جا كه نعره و فرياد وسيله حياتى اوست, از او سكوت و خاموشى مى خواهند. آن جا كه سخت مشتاق فعاليت است, از او آرامى و انفعال مى طلبند. جوانى سن بى قيدى و بى بند و بارى است و شعار آن, اين است كه هيچ چيز مانند زياده روى مايه كاميابى نيست. جوانى خستگى ناپذير است. زندگى او در زمان حال است و افسوس گذشته را نمى خورد و از آينده نمى ترسد و با خوشدلى و سبك روحى از تپه اى بالا مى رود كه قله, آن طرف ديگر را از چشم او پنهان داشته است.(1) نكته مهمى كه جوانان بايد بدانند و رعايت كنند, ميانه روى در ميل به آزادى است; زيرا جوانان با نظر به اين كه به سبب طغيان غرايز, جنبه عقلانى ضعيفى پيدا مى كنند و به شدت احساساتى مى شوند و طبعشان آنها را به سوى لذت گرايى سوق مى دهد, اگر از آزادى مطلق استفاده كنند, به انواع فسادها و فحشاها و انحراف ها دچار مى شوند, زيرا غرايز آدمى كور و بى شعور است. غرايز فقط ارضاى خود را مى طلبد, مى خواهد به هر قيمتى كه شده به هدف خود برسد و اين انسان است كه با نيروى عقل و فطرت و شريعت آنها را مهار مى كند و به اندازه لازم و طبيعى اشباع مى نمايد, مانند رودخانه اى كه در مسيرى جريان دارد و هرچه در مسير خويش مى بيند تخريب مى نمايد و اين ما هستيم كه بايد با ساختن سد و دريچه هاى مخصوص, آن را كنترل كنيم و به اندازه لازم, آب آن را به مكان هاى خاص هدايت نماييم. 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  برخوردارى از آزادى نامحدود, قطعاً فساد و بى نظمى به بار مى آورد و در نتيجه آرامش و آسايش را كه اساس خوش بختى انسان است نابود مى سازد, زيرا اگر قرار باشد هركس در هر كارى آزاد باشد و براى خواسته هاى خود حد و حدودى در نظر نگيرد, به طور مسلّم خواسته ها با هم تزاحم پيدا مى كند و هرج و مرج در جامعه حاكم مى شود, لذا پيشوايان دينى فرموده اند :

  (اِقمِعُوا هذِهِ النُّفُوسَ فَاِنَّها طلقَة إن تُطيعُوها تَنزَعُ بِكُم إلى شَرِّ غايَةٍ(1);
  اين نفس هاى سركش را مهار كنيد كه لجام گسيخته و خود سرند, اگر از آنها پيروى كنيد شما را به بدترين پرتگاه مى افكنند.)

  (ريموند بيچ) مى گويد :ييكى از خواص جوانان, اين است كه هر وقت هرچه دلشان مى خواهد مى كنند, بدون آن كه نگران نتايج كار خود باشند; امّا قوانين اخلاقى انعطاف ناپذيرند. قراردادهاى اجتماعى براساس تميز خوب از بد ايجاد شده اند, نه از روى هوس و دلخواه و به همين دليل, زمان هم قادر نيست آنها را تغيير دهد. رعايت اين قراردادها موفقيت و خوش بختى افراد را تضمين مى كند. كسانى كه به هوادارى از تمايلات آنى خود از اين راه منحرف مى شوند, بعدها هنگامى كه ديگر خيلى دير است, پى مى برند كه از منبع خوش بختى خود برداشت بيهوده اى كرده اند و هرگاه به سياهه اعمال خويش رسيدگى كامل كنند متوجه مى شوند كه زندگى آنها هرگز نيازمندى هاى عميق قلبشان را برنياورده است, در حالى كه دسته ديگر كه همواره پايه زندگى را محكم مى كنند, نه تنها از شادى هاى قلبى لذت سرشارى مى برند, بلكه از دوران جوانى كه مقدمه آغاز زندگى حقيقى است نشاط و حظ وافرى مى گيرند.(1) 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,885
  صلوات
  1250
  تعداد دلنوشته
  18
  مورد تشکر
  20,680 پست
  حضور
  104 روز 22 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  316  6 . الگوپذيرى


  ييكى از ويژگى هاى دوران جوانى, حس الگو پذيرى است. با نظر به فطرى بودن حس كمال طلبى, جوانان براى تكوين شخصيت روحى و فكرى و اجتماعى خويش, همواره سعى مى كنند افرادى را كه از نظر مادى يا معنوى به كمال رسيده اند, الگوى خويش قرار دهند, گرچه بعضى در تشخيص الگوهاى واقعى و به كمال رسيده اشتباه مى كنند و افرادى را كه لايق و شايسته نيستند الگوى خويش قرار مى دهند. دنياى غرب كه به اين خواسته و نياز جوانان پى برده است, در اشاعه الگوهاى كاذب و شخصيت هاى دروغين مى كوشد تا جوانان را از هويت انسانى خويش جدا نمايد; به همين دليل به معرفى هنرپيشه هاى فاسد سينما, ورزشكاران بى بندوبار, قهرمانان بى شخصيت و خوانندگان پست مى پردازد و آنان را الگو معرفى مى كند; البته آنها همه اين كارها را در پرتو امور مقدسى, مانند ورزش, هنر, دفاع و نشاط روحى به خورد جوانان مى دهند.ناگفته نماند اصل حس تقليد و الگوپذيرى در جوانان مضر نيست, بلكه از عوامل پيشرفت آنان در مسائل فردى و اجتماعى است, زيرا با اين حس است كه جوانان مى توانند از موفقيت هايى كه ديگران كسب كرده اند استفاده كنند. امّانكته مهم و در خور توجه اين است كه بايد از فردى كه در جامعه نمونه است شناختى كافى و كامل داشته باشند و با معيار الهى و انسانى به سراغ الگوها بروند و از الگوپذيرى جاهلانه برحذر باشند و به اميد رسيدن به مقامات فردى يا اجتماعى, نبايد اعمال و افكار نادرست شخصيت هاى معروف را سرمشق قرار دهند, بلكه بايد با معيارى درست, شخصيت هاى واقعى را از شخصيت هاى كاذب تميز دهند, همچنين توجه داشته باشند براى رسيدن به مقام هاى عالى نبايد از راه ناصواب رفت, بلكه بايد از مسير درست و با صبر و حوصله اسباب بزرگى را يك به يك فراهم نمود.صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود