جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمک به دوستم در مقابل آسیب های نت وتلگرام

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    806 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

کمک به دوستم در مقابل آسیب های نت وتلگرام

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

دختر خانوم مجرد25 ساله ای هستن که به هر دلیلی فعلا شرایط ازدواج ندارن و نصف بیشتر وقتشونو بیکار هستن قبلا هم از فضای مجازی استفاده کردن و اتفاقا از سایتهای خوب و مفیدی استفاده میکردن و عضو بودن مثل سایت اسک دین و... اما مدتیه بخاطر استفاده از تلگرام به کلی بیخیال فضاهای دینی شده و دیگه هیچ نوع فعالیتی در سایتهای مذهبی نداره و متاسفانه تحت تاثیر فضای تلگرام یه جورایی دیگه به حجاب و روابطش دقت نمیکنه و صحبت و شوخی با نامحرم و...شده جز تفریحاتش البته خدا رو شکر هنوز دچار مشکل خاصی نشده و من به عنوان کسی که از این ماجرا خبر دارم و یه جورایی باهاش در رابطه هستم خواستم کمکشون کنم که راه رو اشتباهی نرن .
    از هر نوع روشی که بلد بودم سعی کردم کمکشون کنم اما متاسفانه تا وقتی باهاشون حرف میزنم خوبه وقتی هم که نیستم ایشون بر میگردن به حالت قبل من هم شرایطشو ندارم که همیشه با ایشون صحبت کنم در ضمن میخوام مسالشون اساسی حل بشه جوری که مدام نیاز نباشه که یکی مواظبشون باشه
    من از فضای مجازی و آسیب هاش براشون گفتم و یه جورایی هم بهشون هشدار دادم که این نوع شوخی ها و برخوردها آینده خوبی نداره .......
    حتی بهشون اصرار کردم برگردن اسک دین و وقتشونو اونجا صرف کنن
    که هم خودشون مشغول بشن هم اینکه درگیر مسائل دنیای مجازی نشن

الان برای من خیلی سخته ببینم یه شخص پاک و سالم داره جلو چشمهای من به بیراهه کشیده میشه و من عملا نمیتونم هیچ کاری انجام بدم .

حالا به نظرتون من چجوری میتونم کمکشون کنم ؟؟؟

شما چه راههایی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید کمک به دوستم در مقابل آسیب های نت وتلگرام

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

2.  

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    806 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط معین نمایش پست
    دختر خانوم مجرد25 ساله ای هستن که به هر دلیلی فعلا شرایط ازدواج ندارن و نصف بیشتر وقتشونو بیکار هستن قبلا هم از فضای مجازی استفاده کردن و اتفاقا از سایتهای خوب و مفیدی استفاده میکردن و عضو بودن مثل سایت اسک دین و... اما مدتیه بخاطر استفاده از تلگرام به کلی بیخیال فضاهای دینی شده و دیگه هیچ نوع فعالیتی در سایتهای مذهبی نداره و متاسفانه تحت تاثیر فضای تلگرام یه جورایی دیگه به حجاب و روابطش دقت نمیکنه و صحبت و شوخی با نامحرم و...شده جز تفریحاتش البته خدا رو شکر هنوز دچار مشکل خاصی نشده و من به عنوان کسی که از این ماجرا خبر دارم و یه جورایی باهاش در رابطه هستم خواستم کمکشون کنم که راه رو اشتباهی نرن .
    از هر نوع روشی که بلد بودم سعی کردم کمکشون کنم اما متاسفانه تا وقتی باهاشون حرف میزنم خوبه وقتی هم که نیستم ایشون بر میگردن به حالت قبل من هم شرایطشو ندارم که همیشه با ایشون صحبت کنم در ضمن میخوام مسالشون اساسی حل بشه جوری که مدام نیاز نباشه که یکی مواظبشون باشه
    من از فضای مجازی و آسیب هاش براشون گفتم و یه جورایی هم بهشون هشدار دادم که این نوع شوخی ها و برخوردها آینده خوبی نداره .......
    حتی بهشون اصرار کردم برگردن اسک دین و وقتشونو اونجا صرف کنن
    که هم خودشون مشغول بشن هم اینکه درگیر مسائل دنیای مجازی نشن

الان برای من خیلی سخته ببینم یه شخص پاک و سالم داره جلو چشمهای من به بیراهه کشیده میشه و من عملا نمیتونم هیچ کاری انجام بدم .

حالا به نظرتون من چجوری میتونم کمکشون کنم ؟؟؟

شما چه راههایی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما و تمامی کانونی های عزیز
    بخاطر اینکه به فکر کمک به دوستتون و هم نوع خود هستید و درصدد اصلاح ایشان می باشید باید تشکر نمایم و به شما احسنت بگویم

سوال خوبی را پرسیدید سوالی که دغدغه بسیار از جوانان و والدین امروز ما می باشد
    شما راهکارهای خوبی را پیاده نموده اید و نیت بسیار خوبی را داشته اید که بنده و سایر دوستان با راهکارهایی که به ذهنمان میرسه و مینویسیم شما را یاری می دهیم

۱ . ارایه اطلاعات درست و متقن که هم تاثیر گذار روی عقل باشد و هم تحریک کننده احساس (چرا که بسیاری از ما انسانها فکر و تعقل میکنیم ولی براساس احساس عمل می کنیم)
    ۲ . پرهیز از انتقاد و نصیحت
    ۳ . استفاده از واسطه هایی که مورد قبول ایشان می باشند
    ۴ . حفظ دوستی و صمیمیت و آرامش (تا جاییکه به خودمان ضربه وارد نشود)
    ۵ . ارایه و پیشنهاد تفریحات و یا کارهای مناسب و مفید و لذتبخش جایگزین
    ۶ . معرفی کانالها و... خوب و مناسب و البته جذاب
    ۷ . استفاده از راههای مختلف جهت افزایش ایمان و تقوا همانند رفت و آمد با افراد مذهبی و با دانش و یا به مکانهای مذهبی
    ۸ . معرفی مطالب و یا سایتها مناسب نظیر:
    http://www.askdin.com/showthread.php?t=50132

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴ در ساعت ۰۷:۴۳
    گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    10,257
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    706 پست
    حضور
    155 روز 12 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست
    ۱ . ارایه اطلاعات درست و متقن که هم تاثیر گذار روی عقل باشد و هم تحریک کننده احساس (چرا که بسیاری از ما انسانها فکر و تعقل میکنیم ولی براساس احساس عمل می کنیم)
    ۲ . پرهیز از انتقاد و نصیحت
    ۳ . استفاده از واسطه هایی که مورد قبول ایشان می باشند
    ۴ . حفظ دوستی و صمیمیت و آرامش (تا جاییکه به خودمان ضربه وارد نشود)
    ۵ . ارایه و پیشنهاد تفریحات و یا کارهای مناسب و مفید و لذتبخش جایگزین
    ۶ . معرفی کانالها و... خوب و مناسب و البته جذاب
    ۷ . استفاده از راههای مختلف جهت افزایش ایمان و تقوا همانند رفت و آمد با افراد مذهبی
    سلام
    با تشکر از استاد گرامی موارد که شما فرمودید مفید هست وووووولی خیلی کلی است و با عرض معذرت از شما این نوع مطالب کلی در اکثر مواقع مفید نبوده و برای هدایت افراد بدرد نمیخورد!
    احتمالا ایشون همه مواردی که فرمودین را میدونند هدفشون از سوال این است که شما اطلاعاتی و مطالبی را اینجا مطرح کنید تا ایشون با استفاده ازان دوستشونو هدایت کنند!

البته بنده کارشناس نیستم و چیزی که به ذهنم میرسه و اینجا قابل بیان است مطرح میکنم امیدوارم مفید باشد
    اما پاسخ شمادوست گرامی:
    با توجه به اینکه ایشون 25 ساله و مجردند و شرایط ازدواج هم ندارند در اکثر این نوع موارد که بنده دیدم بعلت اینکه فرد تنهاست و بعضا مقید به اصول اخلاقی و اسلامی هست(یعنی شاید در تلگرام و ...چت کنند ولی دوست پسر و ..... ندارند )لذا نوعی افسردگی و احساس تنهایی دارند برای همین رو به استفاده از فضای مجازی میاورد و عموما صبح تا شب در حال چت کردن و گردش در گروها و ....هستند!تا وقتی تلگرام و....در دسترس ایشون است ایشون هدایت نمیشه خیالتون راحت چون نرم افزارهای مسنجر اعتیاد اوردند
    مخصوصا که با کمترین حجم و سرعت اینترنتی در دسترس هستند و از شیرن مرغ تا جون آدمیزاد اونجا موجود است
    پس در نتیجه ریشه این اسیب:
    1.تنها بودن و بیکار بودن
    2.نداشتن شرایط ازدواج و احساس کمبود محبت و تنهایی که نهایتا ب افسردگی می انجامد و فرد پناه می اورد به این نوع فضاها.
    3.مغفول بودن مقوله تقوا و حیا در جامعه که سبب میشود فرد براحتی در این نوع فضاها ارتباط برقرار کنند و چت کندو....!
    در قدم اول
    پس سعی کنید ترغیبشون کنید کمتر از این نوع نرم افزارها استفاده کنند
    وبا توجه به شناختی که نسبت ب ایشون دارید ترغیبش کنید به ورزش،مطالعه دیدن فیلم و سریال و... تا ضمن پر شدن اوقات فراغتش شرایط ترک و دوری از فضای مجازی براشون مهیا بشه!
    دعا کنید خدا ایشون و همه ما رو هدایت کنه

ویرایش توسط یوسف : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴ در ساعت ۲۰:۰۰
    عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    124
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    41 روز 9 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف نمایش پست

سلام
    با تشکر از استاد گرامی موارد که شما فرمودید مفید هست وووووولی خیلی کلی است و با عرض معذرت از شما این نوع مطالب کلی در اکثر مواقع مفید نبوده و برای هدایت افراد بدرد نمیخورد!
    احتمالا ایشون همه مواردی که فرمودین را میدونند هدفشون از سوال این است که شما اطلاعاتی و مطالبی را اینجا مطرح کنید تا ایشون با استفاده ازان دوستشونو هدایت کنند!

البته بنده کارشناس نیستم و چیزی که به ذهنم میرسه و اینجا قابل بیان است مطرح میکنم امیدوارم مفید باشد
    اما پاسخ شمادوست گرامی:
    با توجه به اینکه ایشون 25 ساله و مجردند و شرایط ازدواج هم ندارند در اکثر این نوع موارد که بنده دیدم بعلت اینکه فرد تنهاست و بعضا مقید به اصول اخلاقی و اسلامی هست(یعنی شاید در تلگرام و ...چت کنند ولی دوست پسر و ..... ندارند )لذا نوعی افسردگی و احساس تنهایی دارند برای همین رو به استفاده از فضای مجازی میاورد و عموما صبح تا شب در حال چت کردن و گردش در گروها و ....هستند!تا وقتی تلگرام و....در دسترس ایشون است ایشون هدایت نمیشه خیالتون راحت چون نرم افزارهای مسنجر اعتیاد اوردند
    مخصوصا که با کمترین حجم و سرعت اینترنتی در دسترس هستند و از شیرن مرغ تا جون آدمیزاد اونجا موجود است
    پس در نتیجه ریشه این اسیب:
    1.تنها بودن و بیکار بودن
    2.نداشتن شرایط ازدواج و احساس کمبود محبت و تنهایی که نهایتا ب افسردگی می انجامد و فرد پناه می اورد به این نوع فضاها.
    3.مغفول بودن مقوله تقوا و حیا در جامعه که سبب میشود فرد براحتی در این نوع فضاها ارتباط برقرار کنند و چت کندو....!
    در قدم اول
    پس سعی کنید ترغیبشون کنید کمتر از این نوع نرم افزارها استفاده کنند
    وبا توجه به شناختی که نسبت ب ایشون دارید ترغیبش کنید به ورزش،مطالعه دیدن فیلم و سریال و... تا ضمن پر شدن اوقات فراغتش شرایط ترک و دوری از فضای مجازی براشون مهیا بشه!
    دعا کنید خدا ایشون و همه ما رو هدایت کنه
    دم پرسشگر گرم که به فکر دوستشه و مرام داره.

ضمن تایید تمام صحبت های آقا یوسف عزیز

باید بگم که...

جوانانتون رو از دین فراری ندید و کاری نکنید که به دشمن پناه بیارن.

سعی کنید بهشون انگیزه و روحیه و انرژی بدید تا از توانمندی هاشون در خدمت دین استفاده کنند.کمک به دوستم در مقابل آسیب های نت وتلگرام

ویرایش توسط Im_Masoud.Freeman : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴ در ساعت ۲۱:۴۳
    این شفق است یا فلق؟ مغرب و مشرقم بگو ***** من به کجا رسیده‌ام ؟ جان دقایقم بگو
    آینه در جواب من باز سکوت می‌کند ***** باز مرا چه می‌شود؟ ای تو حقایقم بگو
    جان همه شوق گشته‌ام طعنه‌ی ناشنیده ر ا ***** در همه حال خوب من، با تو موافقم، بگو

نوشته
    3,047
    صلوات
    61340
    تعداد دلنوشته
    36
    مورد تشکر
    76 پست
    حضور
    125 روز 24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت عزیزان
    منم مثل دوست خوبم آقا مسعود تمام صحبتهای برادر خوبم یوسف جان رو تأیید می کنم...
    یوسف عزیز واقعا به نکات بسیار ارزشمند و خوبی اشاره کردند که اگه در سطح جامعه عملی بشه میتونه این مشکل بزرگ - که البته مختص این خواهر گرامی نیست بلکه دغدغه بسیاری از نوجوانان و جوانان اعم از دختر و پسر هست - رو حل کنه
    من خودم چند سال پیش قبل از اینکه در کانون عضو بشم دچار همین مشکل شده بودم و چون احساس تنهایی زیادی می کردم به دام فضای مجازی و چت افتاده بودم که باعث ضررهای زیادی در زندگیم شد
    با اینکه من تو فضای مجازی بیشتر قصدم خیر بود و میخواستم جوونا رو نصیحت کنم تا دنبال پیدا کردن دوست پسر و دوست دختر تو فضای مجازی نرن که ضررش اول متوجه خودشون بعد خانواده شون میشه
    این در حالی بود که چند سال پیش هنوز تلگرام به گوشی ها راه پیدا نکرده بود...الان دیگه نور علی النور شده و حریمها هر چه بیشتر داره شکسته میشه
    شاید منو بدبین تصور کنید ولی به نظر من دیگه کار از کار گذشته و جلوی آسیبهای فضای مجازی رو نمیشه گرفت
    چون عموما نوجوانان و جوانان بخصوص نوجوانان از نصیحت متنفرن و اینو من از روی تجربه ای که دارم میگم
    در درجه اول من خانواده ها رو مقصر میدونم چون اکثریت والدین فرزندانشون رو کنترل نمی کنن بعضیاشون هم نه تنها به عملکرد بچه هاشون بی تفاوتن و کنترلشون نمی کنن بلکه خودشونم به چت کردن علاقه مندن اونم با نامحرم!
    به عنوان مثال شنیدم پسر ۱۹ ساله ای می گفت بابام که بیش از ۴۰ سال داره همش چت می کنه ! در حالیکه من اصلا چت نمی کنم
    دیگه چه انتظاری دارید؟؟
    تا این خواهر گرامی مثل خیلی از جوونای دیگه از فضای چت و تلگرام به هر طریق ممکن دور نشه چاره دیگه ای براش نیست البته خودش باید ترغیب بشه نه از روی اجبار
    چون به قول برادر یوسف اعتیادآور هستش
    همونجوری که قبلا گفته بودم فرهنگ استفاده از تکنولوژی باید همراه با اون تکنولوژی وارد کشور ما بشه که هیچوقت این امر اتفاق نیفتاده...نتیجه شم همین میشه که می بینیم
    همین قضیه بلوتوث های غیر اخلاقی رو شاهد بودیم که چه افتضاخی بار آورد بخصوص تو مترو و جاهای شلوغ که بلوتوثهای اکثر گوشی ها روشن بود
    حالا بحث امکان مکالمه تصویری تو گوشی ها به کنار که واقعا خطری بود که تقریبا به خیر گذشت!! چون همه گیر نشد...
    بله با کمال تأسف تا وقتی فرهنگ و جنبه استفاده از چنین امکاناتی تو کشور ما - کشوری که مهد تمدنه - نباشه باید از واژه خطر !! برای تکنولوژی استفاده کرد...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری