جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دانشمندانی که منکر خدا شدند

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دانشمندانی که منکر خدا شدند

همیشه با خودم فکر میکردم که اونهایی که خدا رو باور ندارند یا فقرا هستند یا بی سواد یا اهل تفکر و تعقل نیستند.

اما مدتها بعد نظرم عوض شد و دیدم اتفاقا برعکس.تمام اونهایی که خدا رو باور ندارند اکثر ادمهای با سواد و مشهوری هستند.

با این حال با توجه به این که خودم هم در این راه دارم قدم میذارم ((بی خدایی )) خیلی برام جالب بود و هست که کسانی هم اندیشه من هستند که از نطر علمی و فکری در سطح بالایی هستند ، یه جورایی اطمینان خاطر هستند.
    من با تحقیق یکسری از مطالب این بزرگان رو جمع اوری کردم...

از دوستان یا کارشناسانی که این مطلب رو میخونند میخوام که اگر در توانشون هست و دوست دارند تمام جملات این افراد مشهور و معروف رو نقد کنند...دوست دارم ببینم در جواب تک تک نظریات این بزرگان ، خردمندان اسلام چه جوابی دارند...

اگر جواب ها منطقی و منصفانه باشد من تمام سخنان و جواب ها رو در تمام سایتها و کانال هایی که خدا رو باور ندارند میفرستم تا راه درست رو کشف کنند.

اگه بتونی از سوء استفاده کردن یا تجاوز و کشته شدن یه کودک جلوگیری کنی، این کار رو میکنی؟ مداخله میکنی؟

آخه این چه سؤالیه؟! معلومه که این کار رو میکنم.

بهت تبریک میگم! تو خیلی با اخلاق تر، دلسوز تر و دلواپس تر از خدایی هستی که میپرستی!

میشل اونفری/ فیلسوفِ فرانسوی

سه دینِ یهودیت و مسیحیت و اسلام، نسبت به عقل و هوشیاری کینه دارند، نسبت به آزادی کینه دارند و طرفدار تعبد و تسلیم فرد هستند.

کریستوفر هیچنز

خدا آنقدر عاشق شماست که جهنم را آفرید، برای زمانی که شما او را بطور متقابل دوست نداشته باشید!

داگلاس آدامز/ نویسندهٔ انگلیسی/ راقمِ کتابِ معروفِ "راهنمایِ مسافرانِ کهکشان"

آیا برای اینکه ببینیم باغ زیباست باید باور کنیم که پریانی هم در تهِ باغ هستند؟!

"بیل مار"

دین فقط یک کلک و فریب بی انتها است.

چرا خدا نمیتواند شیطان را شکست دهد؟!
    به همان دلیلی که شخصیت کتاب کمیک دشمنان خود را شکست نمیدهد; دیگر داستانی باقی نمیماند!

اگر خدا از شر شیطان خلاص شود، که میتواند، چون قادر و توانا است، دیگر ترس و دلیلی برای آمدن به کلیسا وجود ندارد.

"رابرت جی اینگرسول"

اینکه واعظین دین واقعا فکر میکنند که دعاهایشان کارایی دارد، مانند آنست که قورباغه ها تصور کنند صدای قورقورشان فصل بهار را می آورد.

دیالوگِ فیلمِ تماس 1997

الینور (الی) آرووی خطاب به پالمر جاس؛ خب... به نظرت کدوم یکی باورکردنی تره؟ یه خدایِ قادر و توانایِ مرموز، جهانِ هستی رو به وجود آورد و تصمیم گرفت که هیچ دلیل و شواهد و مدرکی از وجود داشتنش نشون نده!...

... یا اینکه خدا واقعاً وجود نداره و ما اون رو بوجود آوردیم برای اینکه مجبور نباشیم احساس کوچکی و تنهایی بکنیم.

میخائیل باکونین/ جغرافیدان، جانورشناس، زبانشناس، نویسنده و فیلسوف روسی

نخستین طغیان، علیه خدایِ خیالی است. تا زمانیکه به وجودِ سروری در آسمان‌ ها معتقد باشیم، چیزی جز بردگانِ رویِ زمین نخواهیم بود.

خدا، یا بهتر بگوئیم افسانهٔ خدا، تقدیس ‌کننده و سرچشمهٔ ذهنی و اخلاقی تمامِ بردگی رویِ زمین است و رهاییِ انسان بدون نابودی این افسانهٔ مصیبت ‌بار و موذیانه‌ کامل نخواهد شد.

"انسان، جامعه و آزادی" 1871

جی ام جکسون

خدا فرگشت را به وجود نیاورد، بلکه فرگشت خدا را به وجود آورد.

فرگشتِ دین به شرح زیر بوده است; روح باوری، پرستشِ خدایانِ متعدد، یکتا پرستی، ندانم گرایی، خداناباوری
    همانطور که تاریخ پیش میرود، مردم تعداد خدایانِ کمتر و کمتری را پرستش کرده اند. و اکنون آن خدایِ واحد هم به خدایی غیرقابلِ تصور، کوچک و محدود تبدیل شده و این خدا هم آنقدر کوچک و کوچکتر میشود که ناچیز و ناپدید میگردد.

خداباوران بیشتر و بیشتری طوری زندگی میکنند که گویی خدایی وجود ندارد. برخی حتی ندانم گرا یا خداناباور میشوند.

‍ کارل سیگن

خداناباوری یعنی چیزی بیش از دانش اینکه خدایی وجود ندارد و اینکه دین هم یک اشتباه و یا تقلب است. خداناباوری یک نگرش، بینش فکری است که به جهان بی طرف و بی باک نگاه میکند، و همیشه برای درک همه چیز به عنوان بخشی از طبیعت تلاش میکند.

‍ گرگ گریفین/ رابطه مذهب و اخلاقیات

کشورهای با بالاترین درصد خداناباور، از آزادترین، با ثبات ترین، با سواد ترین و سالم ترین کشورهای روی زمین هستند.

وقتی کشورها را بر اساس شاخص توسعه انسانی، که عواملی چون امید به زندگی، سطح سواد، و دست یافت های آموزشی طبقه بندی می کند، پنج کشوری که در صدر می نشینند (نروژ، سوئد، استرالیا، کانادا و هلند) همه بخش بزرگی از جمعیت شان خداناباورند.

از پنجاه کشوری که در انتهای این شاخص هستند، همگی به شدت مذهبی هستند. کشورهایی که بیشترین نرخ قتل را دارند، مذهبی تر هستند، آنهایی که بیشترین برابری جنسیتی را دارند، کمتر مذهبی هستند.

رابرت فراست/ شاعرِ امریکایی قرنِ بیستم

خداوندا، شوخی های کوچکم با تو را برمن ببخشای و من شوخی بزرگت با خودم را خواهم بخشید!

عکس های زیر هم هست....کارشناس محترم لطفا جواب خودتون رو در مورد تمام مطالب لطفا بیان کنید....خیلی برای من حیاتی و مهم هست...لطفا اهمیت خاصی بدید به مطالبم.تشکر

دانشمندانی که  منکر خدا شدند

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

نوشته
    805
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    16 روز 20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    36
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط binamrah نمایش پست
    همیشه با خودم فکر میکردم که اونهایی که خدا رو باور ندارند یا فقرا هستند یا بی سواد یا اهل تفکر و تعقل نیستند.

اما مدتها بعد نظرم عوض شد و دیدم اتفاقا برعکس.تمام اونهایی که خدا رو باور ندارند اکثر ادمهای با سواد و مشهوری هستند.

با این حال با توجه به این که خودم هم در این راه دارم قدم میذارم ((بی خدایی )) خیلی برام جالب بود و هست که کسانی هم اندیشه من هستند که از نطر علمی و فکری در سطح بالایی هستند ، یه جورایی اطمینان خاطر هستند.
    من با تحقیق یکسری از مطالب این بزرگان رو جمع اوری کردم...

از دوستان یا کارشناسانی که این مطلب رو میخونند میخوام که اگر در توانشون هست و دوست دارند تمام جملات این افراد مشهور و معروف رو نقد کنند...دوست دارم ببینم در جواب تک تک نظریات این بزرگان ، خردمندان اسلام چه جوابی دارند...

اگر جواب ها منطقی و منصفانه باشد من تمام سخنان و جواب ها رو در تمام سایتها و کانال هایی که خدا رو باور ندارند میفرستم تا راه درست رو کشف کنند.

اگه بتونی از سوء استفاده کردن یا تجاوز و کشته شدن یه کودک جلوگیری کنی، این کار رو میکنی؟ مداخله میکنی؟

آخه این چه سؤالیه؟! معلومه که این کار رو میکنم.

بهت تبریک میگم! تو خیلی با اخلاق تر، دلسوز تر و دلواپس تر از خدایی هستی که میپرستی!

میشل اونفری/ فیلسوفِ فرانسوی
    ...

با سلام خدمت شما دوست گرامی

مطالب بسیار متنوعی را طرح کردید، که در پاسخ چند نکته عرض می کنم:

- اینکه سوالات/ ایده های خود را در این سایت به بحث گذاشتید، کار ارزشمندی است و امیدوارم در بحث و گفتگویی که خواهیم داشت، بتوانیم به نتایج خوبی در مورد آنها برسیم.

- با این حال بایستی بدانیم که ردیف کردن حجم انبوهی از نوشته ها و شبهات، به نحوی که قابلیت بررسی دقیق و یک به یک را از بحث سلب کند، عملا باعث به نتیجه نرسیدن بحث خواهد شد. در این حال بحث مدام از شاخه ای به شاخه دیگر منتقل خواهد شد و بدون نتیجه مشخص به پایان می رسد.

- از همین رو بنده پیشنهاد می کنم که نقل قول هایی که مطرح کردید را یک به یک، مورد بررسی قرار دهیم تا پس از به نتیجه رسیدن در هر کدام، به سراغ بعدی برویم. در این حالت امکان بررسی دقیق هر دیدگاه، فراهم می شود.

- نکته دیگر اینکه اساسا اینگونه سخنان کلی گویانه که از هرگونه دقت علمی دورند و صرفا با بیان جملات کلی و اتکاء بر مسائل عاطفی یا باورهای عمومی، سعی دارند تا تکلیف مباحث بسیار دقیق علمی را روشن کنند، معمولا جز عوام فریبی هدف دیگری ندارند. افرادی که واقعا صاحب اندیشه هستند، به مطالعه دقیق و تفصیلی این مسائل می پردازند، نه به بیان شعارهای احساسی و کلی گویانه.

- در مورد اولین موردی که نقل کردید نیز بایستی به نکاتی توجه کرد:

1 اینکه خداوند مهربان است، معنایش این نیست که در هر مسئله ای، سریع ترین، راحت ترین و دم دست ترین راه را برای ما قرار خواهد داد.
    گاهی اتفاقا، بهترین راه، نزدیکترین راه نیست و فردی که خیر و صلاح دیگری را می خواهد، به امور کوتاه مدت و دم دست، توجه نمی کند بلکه به مصالح بلند مدت و نتایج طولانی مدت، التفات دارد.

مانند مربی ورزش خیرخواهی که تمرینات سختی به ورزشکار می دهد و اگرچه ممکن است که ورزشکار گمان که این مربی مهربان نیست زیرا تماما تمرینات سخت به من می دهد ولی واقعیت این است که هیچ ورزشکاری بدون تحمل سختی های تمرینات بلند مدت و طاقت فرسا، ورزشکار ورزیده و حرفه ای نمی شود.

بنابراین اگر یک مربی تمرینات سخت می دهد، معنایش این نیست که مهربان نیست، اتفاقا یک مربی خیرخواه دقیقا همین کار را انجام می دهد و اگر این کار را انجام ندهد، مربی مهربانی نیست.

این مسئله در کنار مسائل دیگر که کلان تر و دقیق تر از صورتی است که در متن اصلی طرح شده است، می تواند پدیده های جهان را تبیین کند. به طور مثال، خداوند به انسان ها اختیار داده است تا بر اساس خواست خود راه کمال یا شقاوت را طی کنند. بر این اساس انسان ها بر اساس قدرت محدود خود و نیز اختیاری که دارند می توانند افعال خوب یا بد را انجام دهند.
    با توجه به کلیتی که برای جهان در نظر گرفته شده است، چاره ای جز اعطاء اختیار به انسان ها نیست از این رو اگر انسان هایی با اختیار خود کارهای ناشایاست انجام می دهند، در ارزیابی خود نباید صرفا به آن عمل ناشایست توجه کنیم بلکه باید مجموع تصویر را مد نظر داشته باشیم.

مسئله دیگر این است که در تصویری که در متن فوق ارائه شده است، خداوند موجودی بسیار خشن و بی عاطفه است که گروهی را بدون دلیل به سختی می اندازد.
    در دو نکته ای که پیشتر گفته شد مشخص شد که این سختی ها بدون دلیل نیستند. از سوی دیگر باید توجه داشت که این سختی ها بدون نتیجه نیز نیستند. اگر فردی در این دنیا سختی هایی این چنینی متحمل می شود، حتما در جهان آخرت و در محاسبه اعمالش و نیز بررسی وضعیت او در جهان دیگر، این سختی ها و دردها لحاظ خواهد شد و به بهترین وجه می تواند مورد جبران قرار بگیرد.
    بنابراین، خداوند می تواند بسیار بسیار مهربان باشد هرچند که در این دنیا شرایط سختی را نیز برای ما فراهم کند.

با توجه به این نکات، نه تنها خداوند خشن و غیر اخلاقی نیست بلکه اتفاقا از روی محبت و خیرخواهی، زمینه ای برای ما فراهم کرده است تا به کمال برسیم، هرچند برای رسیدن به آن کمال، مجبور باشیم که سختی هایی را نیز تحمل کنیم. و قطعا یک فرد خیرخواه راهی سعادت را به شما نشان می دهد هرچند سختی هایی داشته باشد تا اینکه شما را سراسر در راحتی محض نگه دارد و موجب شود که هیچ پیشرفتی نکنید.

موفق باشید

نوشته
    603
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    25 روز 5 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رئوف نمایش پست
    با سلام خدمت شما دوست گرامی
    ممنون از استاد گرامی.

انشاءالله استاد جواب کل مطالب رو خواهند داد تا همگی استفاده ببریم

نقل قول نوشته اصلی توسط binamrah نمایش پست

متاسفانه ما ادمها همیشه میریم به دنبال اون چیزی که میل داریم و دوست داریم ، همیشه میخوایم اون چیزی رو بشنویم و ببینیم که باب طبع ما هست.
    دوست عزیز شما اگر جستجو میکرردید مطمئنا دانشمندان و بزرگانی رو هم پیدا میکردید که خداوند و دین اسلام سرمشق زندگیشون بوده ، اونوقت فکر نمیکردید تمام دانشمندان بی خدا هستند.

با اجازه استاد گرامی مثال میزنم تا متوجه بشید.

نوشته
    603
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    25 روز 5 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نوشته
    603
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    25 روز 5 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نوشته
    603
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    25 روز 5 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نوشته
    603
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    25 روز 5 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

فیلم و عکس و مطلب و زیادی هست از دانشمندان و بزرگانی که زندگیشون پیرو فرمان و دستورهای خداوند هست.

اینهایی هم که بنده گذاشتم فقط جهت این بود که شما یک طرفه به مسائل نگاه نکنید و بدونید که بر عکس اون چیزی که شما میگی هم هست

اما چه بهتر که انسان خودش به حقایق پی ببره.

یک کلیپ هست مال خانم ویکتوریا نائیلا ادواردز

ایشون قبلا مدلینگ بودن و بعد مسلمون شدن.یک کلیپ از ایشون منتشر شده که اگر ببینید هم بد نیست.
    اگر وقت کنم بنده خودم کلیپ رو میذارم انشاءالله

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری