جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالاتی در مورد خواص سوره یاسین

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    1 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد سوالاتی در مورد خواص سوره یاسین

سلام و خسته نباشد
    من تازه با سایت آشنا شدم
    سوال مهمی دارم یک جائی مطلبی در مورد دعوت سوره یس خوندم میخواستم بدونم می شود بدون آمادگی های اولیه خواند یا باید حتما در کنار یک فرد مجرب باشه و اینکه من دعا را برای افزایش رزق و روزی حلال می خوام بخونم نمی خوام موکل سوره را احضار کنم فقط می خوام حاجتم را بگیرم ولی نمی خواهم کاری کنم که شاید به اشتباه برم. و اینکه دوستان من از سوره یس یک بار حاجتم را گرفتم برای همین می خوام مجدد به همین سوره پناه ببرم و برام مهمه .
    با امید خدا و با تشکر
    ویرایش توسط معین : ۱۳۹۵/۰۵/۲۲ در ساعت ۱۸:۱۴

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    800 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

سوالاتی در مورد خواص سوره یاسین

کارشناس بحث: استاد هدی
    سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

سوالاتی در مورد خواص سوره یاسین

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 5 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

پاسخ و جمع بندی

پرسش:سلام و خسته نباشد. یک جائی مطلبی در مورد دعوت سوره یس خوندم میخواستم بدونم می شود بدون آمادگی های اولیه خواند یا باید حتما در کنار یک فرد مجرب باشه و اینکه من دعا را برای افزایش رزق و روزی حلال می خوام بخونم نمی خوام موکل سوره را احضار کنم فقط می خوام حاجتم را بگیرم ولی نمی خواهم کاری کنم که شاید به اشتباه برم. و اینکه دوستان من از سوره یس یک بار حاجتم را گرفتم برای همین می خوام مجدد به همین سوره پناه ببرم و برام مهمه .

پاسخ:با سلام و عرض ادب
    جهت آشنایی با خواص سوره یاسین و فرشتگان موکل براین سوره مبارکه، قبلا در سایت مطالبی قرار داده شده است که شما را به مطالعه آن دعوت میکنم:
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=20105&p=371643&viewfull=1#post371 643

و اما در مورد افزایش رزق و روزی هم مطالب سودمندی در لینک زیر وجود دارد :

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=27014&p=503768&viewfull=1#post503 768

،پس از التزام کامل به سعی و تلاش شخصی (که در قرآن کریم تصریح شده است :وَأَنْ لَيْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَى(نجم/32)و اينكه براى انسان جز حاصل تلاش او نيست)توصیه های مختلف و البته مجربی از ناحیه روایات و نیز ازطریق بزرگان وارد شده است مانند:
    قرائت سوره مبارکه واقعه در هر شب(1)
    توسل به حضرت امام جواد علیه السلام
    امام علی(ع) فرمود: «استنزلوا الرزق بالصّدقة؛با صدقه اسباب نزول بیشتر رزق خود را فراهم کنید.»(2)
    وهمچنین دستورالعملی که از طریق آیت الله بهجت (رحمة الله علیه) وارد شده است .بدین شرح :

کسی که می خواهد روزی اش فراوان شود، این ذکر را بسیار بگوید و در آغاز و پایان آن یک صلوات بفرستد. (مثلا اگر می خواهد 110 بار بگوید یک صلوات بفرستد سپس 110 بار بگوید« اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بفضلک عمن سواک » و بعد یک صلوات بفرستد).(3)

(1)- امام صادق‌(ع) مي‌فرمايد: "كسي كه هر شب سوره واقعه را بخواند....در دنيا سختي‌، فقر، نيازمندي و آفتي از آفت دنيا را نمي‌بيند و از دوستان حضرت علي‌(ع) مي‌شود..."(ر.ك‌: وسائل الشيعه‌، ج 6، ص112)
    (2)- بحار الانوار ،ج78، ص60
    (3)- ر.ک:کتاب گوهر های حکیمانه
    کلیدواژه ها:خواص سوره یس،افزاریش رزق،سوره واقعه،دعای افزایش رزق

ویرایش توسط هدی : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ در ساعت ۰۰:۵۹
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری