جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همه ی مهمان ها حبیب خدا هستند ؟؟ : (

نوشته
    2,741
    صلوات
    12328
    دلنوشته
    15
    دلنوشته
    ♥ هدیه به خانوم فاطمه معصومه سلام الله علیها ♥
    مورد تشکر
    14,582 در 2,677 پست
    حضور
    73 روز 11 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

همه ی مهمان ها حبیب خدا هستند ؟؟ : (

سلام .

اول اینکه ممنون میشم این جمله رو که " مهمان حبیب خداست " رو برای بنده توضیح بدید
    دوم اینکه آیا هر کس به عنوان مهمان به خانه ات آمد باید او را گرامی بداری ؟ حتی اگر با بد حجابی و حرکات ناشایست باعث ناراحتی ات شد ؟
    وقتی من معتقد هستم و در مقابل نامحرم حجاب دارم دلم می خواد افرادی هم که با اونها معاشرت دارم این نکته رو رعایت کنند اما متاسفانه به نام فرهنگ متمدن و کلاس و ... تمام می کنند و من باب آشنایی راحت و آزاد مقابل افراد خانواده ام با لباس های بدن نما حاضر میشن که باعث ناراحتیم می شه ، لطفا راهنمایی بفرمایید باید چطور با این دسته از مهمانها رفتار کرد که هم خدا راضی باشه هم بنده ی خدا ؟؟

با تشکر

" فقط حیدر امیر المومنین است "

2.  

نوشته
    23
    مورد تشکر
    71 در 23 پست
    حضور
    1 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی از افراد بهتره اصلا وارد خونه نشن
    ویرایش توسط بی ریا : 1395/06/03 در ساعت 22:29 دلیل: می خواستم نقل قول بگیرم :|

نوشته
    2,741
    صلوات
    12328
    دلنوشته
    15
    دلنوشته
    ♥ هدیه به خانوم فاطمه معصومه سلام الله علیها ♥
    مورد تشکر
    14,582 در 2,677 پست
    حضور
    73 روز 11 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط irantrn نمایش پست
    خیلی از افراد بهتره اصلا وارد خونه نشن
    سلام . وقتی رودربایستی داشته باشی چی ؟؟ نمیشه راهش ندی که یا بگی برو بیرون !

" فقط حیدر امیر المومنین است "

نوشته
    3,525
    صلوات
    11700
    دلنوشته
    18
    دلنوشته
    الهی اغننی بتدبیرک لی عن تدبیری
    مورد تشکر
    16,846 در 3,471 پست
    حضور
    69 روز 22 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    وبلاگ
    5

1-رسول الله صلى الله عليه و آله ـ لأبي ذَرٍّ و هُو يَعِظُهُ ـ :

أطعِمْ طَعامَكَ مَن تُحِبُّهُ في اللّه ِ، و كُلْ طَعامَ مَن يُحِبُّكَ في اللّه ِ عَزَّ و جلَّ .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ در اندرز به ابوذر ـ فرمود :

كسى را كه به خاطر خدا دوستش دارى، از غذاى خود بخوران

و از غذاى كسى كه تو را به خاطر خداوند عزّ و جلّ دوست دارد ، بخور .

2- رسول الله صلى الله عليه و آله ـ أيضا ـ :

لا تُصاحِبْ إلاّ مُؤمنا، و لا يَأكُلْ طَعامَكَ إلاّ تَقِيٌّ .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ نيز به ابوذر ـ فرمود :

با كسى جز مؤمن همنشينى مكن و كسى جز پرهيزگار غذاى تو را نخورد

3-رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله :

أبَى اللّه ُ لي زادَ المُشركينَ و المُنافِقينَ و طَعامَهُم .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :

خداوند ابا دارد كه من از توشه و غذاى مشركان و منافقان استفاده كنم .

میزان الحکمةجلد-6

ویرایش توسط علی ولی زاده : 1395/06/08 در ساعت 00:52

نوشته
    2,554
    صلوات
    1
    دلنوشته
    1
    دلنوشته
    سلام سلامتی میاره
    مورد تشکر
    6,493 در 2,117 پست
    حضور
    71 روز 15 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    2
    گالری
    5

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حنیف

نوشته
    274
    مورد تشکر
    1,371 در 270 پست
    حضور
    12 روز 14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بی ریا نمایش پست
    سلام .

اول اینکه ممنون میشم این جمله رو که " مهمان حبیب خداست " رو برای بنده توضیح بدید
    دوم اینکه آیا هر کس به عنوان مهمان به خانه ات آمد باید او را گرامی بداری ؟ حتی اگر با بد حجابی و حرکات ناشایست باعث ناراحتی ات شد ؟
    وقتی من معتقد هستم و در مقابل نامحرم حجاب دارم دلم می خواد افرادی هم که با اونها معاشرت دارم این نکته رو رعایت کنند اما متاسفانه به نام فرهنگ متمدن و کلاس و ... تمام می کنند و من باب آشنایی راحت و آزاد مقابل افراد خانواده ام با لباس های بدن نما حاضر میشن که باعث ناراحتیم می شه ، لطفا راهنمایی بفرمایید باید چطور با این دسته از مهمانها رفتار کرد که هم خدا راضی باشه هم بنده ی خدا ؟؟
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و احترام

اسلام برای مهمان و مهمانداری اهمیت خاصی قائل شده و در احادیث و روایات بسیار به تکریم مهمان سفارش نموده اند.

خیرات و برکاتی که با وارد شدن مهمان به منزل شخص وارد می شود در روایات مثال زدنی ست.

رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در این باره می فرمایند:
    «اذا اراد اللَّه بقوم خیرا اهدى الیهم هدیة، قالوا: و ما تلك الهدیة؟ قال: الضیف، ینزل برزقه، و یرتحل بذنوب اهل البیت؛
    هنگامى كه خداوند اراده كند نسبت به جمعیتى نیكى نماید، هدیه گرانبهایى براى آنها مى فرستد.
    عرض كردند: اى پیامبر خدا چه هدیه اى؟
    فرمودند: میهمان، با روزى خویش وارد مى شود، و گناهان خانواده را با خود مى برد (و بخشوده مى شوند).» ۱

همچنین در جای دیگری فرموده اند:
    " الضیف دلیل الجنة ؛ میهمان راهنماى راه بهشت است" ۲

پس مهمان به سبب مهمان بودنش همیشه محترم است و باید مورد تکریم و احترام اهالی منزل قرار گیرد.

اما گناه و نافرمانی پروردگار هم یک مسأله جدی ست و کسی اجازه ندارد وارد حریم دیگران شده و باعث ایجاد گناه شود.

اینکه کسی به عنوان مهمان وارد منزل ما شده و به نحوی موجب به گناه افتادن اعضای خانواده شود، قطعا از نظر اسلام مطلوب نیست و باید به نحوی جلوی ارتکاب حرام گرفته شود.

اما چطور می شود این کار را انجام داد، بسته به شرایط و خصوصیات فردی مهمان و صاحبخانه دارد و هر کسی می تواند راه هایی را برای این کار پیدا کند که هم احترام مهمان از بین نرود و خدای نکرده موجبات ناراحتی فراهم نشود و هم متوجه شوند که ما از این رفتار ناخشنودیم.

در ديدگاه اسلام بر همۀ مردم واجب است که در برابر گناهكار عكس العمل نشان دهند و نهي از منكر نمايند.

امام صادق عليه السلام به يكي از اصحابش به نام حارث بن مغيره فرمودند:
    چه چيز مانع شده كه وقتي به شما خبر مي رسد كه فلان شخص از ميان شما كار بدي كرده كه آن را زشت مي دانيد و موجب ناراحتي ما مي گردد نزد او برويد و او را متنبّه و سرزنش كرده و با گفتار رسا او را از گناهش باز داريد؟!
    حارث عرض كرد: اگر چنين كنيم آنها از ما نمي پذيرند.
    امام صادق عليه السلام فرمود: اهجروهم واجتنبوا مجالسهم؛ از مجالست و همنشيني با آنها دوري و اجتناب كنيد. ۳

راهکارهای زیادی برای این مسأله می توان یافت و معمولا طرز برخورد اطرافیان بستگی به خود ما دارد.

هرچه ما به دیگران احترام بگذاریم و با اخلاق اسلامی با آنها برخورد کنیم، آنها هم حرمت نگه می دارند و این یک مسأله طرفینی ست.

در سیره پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت علیهم السلام بسیار مشاهده می کنیم که با حسن خلق و برخورد کریمانه، حتی با دشمنان، بدون کوچکترین ناراحتی، موجب پشیمانی و هدایت آنها شده اند؛ و این بزرگواران بهتری الگو و اسوه های عملی ما در زندگی هستند.

در برخورد اهل بیت با مردم داستان های زیادی در سیره این بزرگوران نقل شده؛ برای مثال:

يكي از منسوبين خلفا هر وقت امام كاظم عليه السلام را مي ديد اسائه ادب كرده و به آن حضرت ناسزا مي گفت و به ساحت مقدس اميرمؤمنان علي عليه السلام جسارت مي كرد.
    روزي جمعي از دوستان امام كاظم عليه السلام به آن حضرت عرض كردند: اجازه بده ما او را به قتل رسانيم!

امام كاظم عليه السلام آنان را شديداً از اقدام به چنين حركتي بازداشت و از حال آن مرد ناسزاگو جويا شد.
    گفتند در فلان مزرعه مشغول كشاروزي است.

امام سوار بر الاغ خود شده و به سوي آن مزرعه رفت و با كمال خوشرويي با او برخورد كرد و با كلمات نرم و شيرين با او شروع به سخن نمود.
    به او فرمود: چه میزان خرج اين كشت كرده اي؟ او جواب داد: صد دينار.

امام به او فرمود: چه میزان اميد داري كه از اين مزرعه محصول به دست آوري؟ گفت : من علم غيب نمي دانم.
    امام فرمود: گفتم چه قدر اميد داري؟ گفت: دويست دينار.
    امام كاظم عليه السلام كيسه اي كه سيصد دينار در آن بود بيرون آورد و به او داد و فرمود: اين را بگير و كشت و زرع تو نيز براي خودت باشد و آنچه از خدا اميدداري به تو برسد.
    آن مرد تحت تاثير عظمت اخلاق امام عليه السلام قرار گرفت، برخاست و سر حضرت را بوسيد و عرض كرد: مرا ببخش و از گستاخي هاي من بگذر!
    امام كاظم عليه السلام از نزد او بازگشت و سپس به سوي مسجد رفت. فرد ناسزاگو هم در مسجد بود و تا چشمش به امام افتاد گفت: الله اعلم حيث يجعل رسالته؛ خدا آگاه تر است كه مقام رسالت خود را در چه خانداني قرار دهد.
    امام كاظم عليه السلام هنگام بازگشت به خانه، به آنان كه اجازه كشتن آن مرد را از وي خواسته بودند، فرمود: كدام يك از اين دو راه بهتر بود آنچه شما مي خواستيد يا آنچه من انجام دادم؟! ۴

۱. بحارالانوار ، ج ۷۵ ص ۴۶۰ ،حدیث ۱۴، باب ۹۳
    ۲. همان

۳. روضة الكافي ،ص۱۶۲ (تلخیص شده)
    ۴. ارشاد مفيد، ج 2 ص 225

ویرایش توسط حنیف : 1395/06/06 در ساعت 12:50
    همه ی مهمان ها حبیب خدا هستند ؟؟ : (قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم "اٍنّی بُعِثتُ لِأُتَمِّمَ مَکارِمَ الأَخلاق"

نوشته
    20,453
    صلوات
    8400
    دلنوشته
    51
    دلنوشته
    مورد تشکر
    30,285 در 9,432 پست
    حضور
    85 روز 17 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    وبلاگ
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط بی ریا نمایش پست
    باید چطور با این دسته از مهمانها رفتار کرد
    سلام یادم می آد یه مسافرتی امارات بودم هرطرف که نگاه می کردی صدای مهمون می اومد!!

از قضا روزی از خانه ی روبرویی که ما مهمان بودیم هم برایمان مهمان رسید!! جای شما خالی هردو ی آنها زن یک مرد شده بودند و از جمال و زیبایی چیزی کم نداشتند

متاسفانه خیلی غمگین بودند می گفتند از صبح که بیدار می شوند تا دیروقت از آشپزخانه بیرون نمی آیند مرتب مشغول پخت و پز هستند چون همسرشان زیاد به مهمانداری علاقه دارد!

هدیه ی قشنگی هم برای من آورده بودند که باورکنید از بس غصه شان خوردم هنوز نپوشیده ام!

الان مرد باید خودش جلوی این خسته شدن همسرش را بگیرد یا نه؟!

مهمانی دادن در اسلام خوب است ولی این که زن خستگی و درماندگی وجودش را بگیرد درست است؟

ممنون استاد گرامی

نوشته
    274
    مورد تشکر
    1,371 در 270 پست
    حضور
    12 روز 14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست
    سلام یادم می آد یه مسافرتی امارات بودم هرطرف که نگاه می کردی صدای مهمون می اومد!!

از قضا روزی از خانه ی روبرویی که ما مهمان بودیم هم برایمان مهمان رسید!! جای شما خالی هردو ی آنها زن یک مرد شده بودند و از جمال و زیبایی چیزی کم نداشتند

متاسفانه خیلی غمگین بودند می گفتند از صبح که بیدار می شوند تا دیروقت از آشپزخانه بیرون نمی آیند مرتب مشغول پخت و پز هستند چون همسرشان زیاد به مهمانداری علاقه دارد!

هدیه ی قشنگی هم برای من آورده بودند که باورکنید از بس غصه شان خوردم هنوز نپوشیده ام!

الان مرد باید خودش جلوی این خسته شدن همسرش را بگیرد یا نه؟!

مهمانی دادن در اسلام خوب است ولی این که زن خستگی و درماندگی وجودش را بگیرد درست است؟
    عرض سلام مجدد

کاملا واضح و مبرهن است که کار این آقا درست نیست.

اگر مردی علاقه زیادی به پذیرایی از مهمان دارد و همسرش از اینکار راضی نیست، باید یا خودش این وظیفه را به عهده بگیرد و یا کسی را برای این کار استخدام کند.

وقتی خانم در منزل به زحمت می افتد و به این کار راضی هم نیست، در حقیقت آقای محترم به جای ثواب، با تحمیل کار اضافی بر همسرش، در واقع به او ظلم کرده و مستحق عقاب است.

البته توجه به این نکته هم مهم است که اگر این خانم به نیت قربه الی الله از مهمانان پذیرایی کند، هم ثواب خوشحال کردن همسرش را می برد و هم اجر مهمانداری.
    اینکه می فرمایند خانمها راهشان برای رسیدن به خدا کوتاهتر است را در همین موارد می توان به خوبی مشاهده کرد.

آقای مورد نظر ممکن است این مهمانی ها را با نیت رضای خدا برگزار کند، و ممکن هم هست که به جهت تفاخر یا جبر جامعه و یا حتی علاقه شخصی اینکار را انجام دهد.
    اگر نیت ایشان الهی باشد که البته مأجور خواهد بود. (صرفنظر از مسائل حاشیه ای که ممکن است این اجر را از بین ببرد!)

اما اگر نیت غیر الهی داشته باشد، فقط مالش را از دست داده و دیگر هیچ!

اما همسر ایشان می تواند با نیت قربه الی الله هر دو ثوابی را که عرض کردم به دست آورد و این ارتباطی به نیت همسرش ندارد.

البته به شرطی که با غرولند و ناراحتی، این ثواب را از بین نبرد.

در پناه حق باشید.

همه ی مهمان ها حبیب خدا هستند ؟؟ : (قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم "اٍنّی بُعِثتُ لِأُتَمِّمَ مَکارِمَ الأَخلاق"

نوشته
    274
    مورد تشکر
    1,371 در 270 پست
    حضور
    12 روز 14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

پرسش:
    میهمان حبیب خداست یعنی چه؟ آیا هر میهمانی قابل احترام است مخصوصا اگر میهمان بد حجاب باشد؟ و آیا درست است که بواسطه میهمانی خستگی و درماندگی وجود زن را فرا بگیرد؟

پاسخ:
    اسلام برای مهمان و مهمانداری اهمیت خاصی قائل شده و در احادیث و روایات بسیار به تکریم مهمان سفارش نموده اند. خیرات و برکاتی که با وارد شدن مهمان به منزل شخص وارد می شود در روایات مثال زدنی است.

رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در این باره می فرمایند: «اذا اراد اللَّه بقوم خیرا اهدى الیهم هدیة، قالوا: و ما تلك الهدیة؟ قال: الضیف، ینزل برزقه، و یرتحل بذنوب اهل البیت»؛ هنگامى كه خداوند اراده كند نسبت به جمعیتى نیكى نماید، هدیه گرانبهایى براى آنها مى فرستد. عرض كردند: اى پیامبر خدا چه هدیه اى؟ فرمودند: میهمان، با روزى خویش وارد مى شود، و گناهان خانواده را با خود مى برد (و بخشوده مى شوند).(1)

همچنین در جای دیگری فرموده اند: «الضیف دلیل الجنة»؛ میهمان راهنماى راه بهشت است.(2)
    پس مهمان به سبب مهمان بودنش همیشه محترم است و باید مورد تکریم و احترام اهالی منزل قرار گیرد. اما گناه و نافرمانی پروردگار هم یک مسأله جدی است و کسی اجازه ندارد وارد حریم دیگران شده و باعث ایجاد گناه شود. اینکه کسی به عنوان مهمان وارد منزل ما شده و به نحوی موجب به گناه افتادن اعضای خانواده شود، قطعا از نظر اسلام مطلوب نیست و باید به نحوی جلوی ارتکاب حرام گرفته شود.

اما چطور می شود این کار را انجام داد، بسته به شرایط و خصوصیات فردی مهمان و صاحبخانه دارد و هر کسی می تواند راه هایی را برای این کار پیدا کند که هم احترام مهمان از بین نرود و خدای نکرده موجبات ناراحتی فراهم نشود و هم متوجه شوند که ما از این رفتار ناخشنودیم.

در ديدگاه اسلام بر همۀ مردم واجب است که در برابر گناهكار عكس العمل نشان دهند و نهی از منكر نمايند. امام صادق (عليه السلام) به يكي از اصحابش به نام حارث بن مغيره فرمودند: چه چيز مانع شده كه وقتي به شما خبر می رسد كه فلان شخص از ميان شما كار بدی كرده كه آن را زشت می دانيد و موجب ناراحتی ما می گردد نزد او برويد و او را متنبّه و سرزنش كرده و با گفتار رسا او را از گناهش باز داريد؟!
    حارث عرض كرد: اگر چنين كنيم آنها از ما نمی پذيرند. امام صادق (عليه السلام) فرمود: «اهجروهم واجتنبوا مجالسهم»؛ از مجالست و همنشينی با آنها دوری و اجتناب كنيد.(3)

راهکارهای زیادی برای این مسأله می توان یافت و معمولا طرز برخورد اطرافیان بستگی به خود ما دارد. هر چه ما به دیگران احترام بگذاریم و با اخلاق اسلامی با آنها برخورد کنیم، آنها هم حرمت نگه می دارند و این یک مسأله طرفینی ست.
    در سیره پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت (علیهم السلام) بسیار مشاهده می کنیم که با حسن خلق و برخورد کریمانه، حتی با دشمنان، بدون کوچک ترین ناراحتی، موجب پشیمانی و هدایت آنها شده اند؛ و این بزرگواران بهتری الگو و اسوه های عملی ما در زندگی هستند.

در برخورد اهل بیت با مردم داستان های زیادی در سیره این بزرگوران نقل شده؛ برای مثال:
    يكی از منسوبين خلفا هر وقت امام كاظم (عليه السلام) را می ديد اسائه ادب كرده و به آن حضرت ناسزا می گفت و به ساحت مقدس اميرمؤمنان علی (عليه السلام) جسارت می كرد.
    روزی جمعی از دوستان امام كاظم (عليه السلام) به آن حضرت عرض كردند: اجازه بده ما او را به قتل رسانيم! امام كاظم (عليه السلام) آنان را شديداً از اقدام به چنين حركتي بازداشت و از حال آن مرد ناسزاگو جويا شد. گفتند در فلان مزرعه مشغول كشاروزي است. امام سوار بر الاغ خود شده و به سوی آن مزرعه رفت و با كمال خوشرويی با او برخورد كرد و با كلمات نرم و شيرين با او شروع به سخن نمود.
    به او فرمود: چه میزان خرج اين كشت كرده ای؟ او جواب داد: صد دينار.
    امام به او فرمود: چه میزان اميد داری كه از اين مزرعه محصول به دست آوری؟ گفت: من علم غيب نمی دانم.
    امام فرمود: گفتم چه قدر اميد داری؟ گفت: دويست دينار.
    امام كاظم (عليه السلام) كيسه ای كه سيصد دينار در آن بود بيرون آورد و به او داد و فرمود: اين را بگير و كشت و زرع تو نيز براي خودت باشد و آنچه از خدا اميدداری به تو برسد.
    آن مرد تحت تاثير عظمت اخلاق امام (عليه السلام) قرار گرفت، برخاست و سر حضرت را بوسيد و عرض كرد: مرا ببخش و از گستاخی های من بگذر!
    امام كاظم (عليه السلام) از نزد او بازگشت و سپس به سوی مسجد رفت. فرد ناسزاگو هم در مسجد بود و تا چشمش به امام افتاد گفت: «الله اعلم حيث يجعل رسالته»؛ خدا آگاه تر است كه مقام رسالت خود را در چه خاندانی قرار دهد.
    امام كاظم (عليه السلام) هنگام بازگشت به خانه، به آنان كه اجازه كشتن آن مرد را از وی خواسته بودند، فرمود: كدام يك از اين دو راه بهتر بود آنچه شما می خواستيد يا آنچه من انجام دادم؟!(4)

اگر مردی علاقه زیادی به پذیرایی از مهمان دارد و همسرش از اینکار راضی نیست، باید یا خودش این وظیفه را به عهده بگیرد و یا کسی را برای این کار استخدام کند.
    وقتی خانم در منزل به زحمت می افتد و به این کار راضی هم نیست، در حقیقت آقای محترم به جای ثواب، با تحمیل کار اضافی بر همسرش، در واقع به او ظلم کرده و مستحق عقاب است.
    البته توجه به این نکته هم مهم است که اگر این خانم به نیت قربه الی الله از مهمانان پذیرایی کند، هم ثواب خوشحال کردن همسرش را می برد و هم اجر مهمانداری. اینکه می فرمایند خانمها راهشان برای رسیدن به خدا کوتاهتر است را در همین موارد می توان به خوبی مشاهده کرد.

آقای مورد نظر ممکن است این مهمانی ها را با نیت رضای خدا برگزار کند، و ممکن هم هست که به جهت تفاخر یا جبر جامعه و یا حتی علاقه شخصی اینکار را انجام دهد. اگر نیت ایشان الهی باشد که البته مأجور خواهد بود. (صرفنظر از مسائل حاشیه ای که ممکن است این اجر را از بین ببرد!)

اما اگر نیت غیر الهی داشته باشد، فقط مالش را از دست داده و دیگر هیچ! اما همسر ایشان می تواند با نیت قربه الی الله هر دو ثوابی را که عرض کردم به دست آورد و این ارتباطی به نیت همسرش ندارد. البته به شرطی که با غرولند و ناراحتی، این ثواب را از بین نبرد.

_________
    (1) بحارالانوار، ج ۷۵، ص ۴۶۰،حدیث ۱۴، باب ۹۳.
    (2) همان.
    (3) روضة الكافی، ص۱۶۲ (تلخیص شده).
    (4) ارشاد مفيد، ج 2، ص 225.

ویرایش توسط عظيم : 1395/11/01 در ساعت 11:53 دلیل: همکار ویراستار تدوین

11. تشكرها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)