جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انتخاب جانشین

نوشته
    2,800
    صلوات
    12328
    دلنوشته
    15
    دلنوشته
    ♥ هدیه به خانوم فاطمه معصومه سلام الله علیها ♥
    مورد تشکر
    15,034 در 2,745 پست
    حضور
    77 روز 6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

انتخاب جانشین

انتخاب جانشین

روزی ام سلمه و عایشه با هم گفتگو می کردند. ام سلمه گفت: یادت می آید آن سفری را که من و تو در سفری با رسول خدا بودیم. در آن سفر علی علیه السلام عهده دار تعمیر کفشهای رسول خدا و شستشوی لباسهای آن حضرت بود. اتفاقا کفش رسول خدا سوراخ شده بود و علی علیه السلام در سایه درختی نشسته و داشت آن را تعمیر می کرد. در این هنگام پدرت با عمر آمدند و آنها وارد شدند و درباره آنچه می خواستند با رسول خدا صحبت کردند. آنگاه گفتند: ای رسول خدا ما نمی دانیم که تا چه زمانی با ما خواهی بود. بنابراین چنانچه جانشینت را به ما معرفی کنی بعد از تو در آسایش خواهیم بود. رسول خدا فرمود: اما من هم اکنون او را می بینم و جایگاهش را می شناسم و اگر من تعیینش کنم، شما از او جدا خواهید شد.
    همانگونه که بنی اسرائیل از هارون پسر عمران جدا شدند آنگاه آنان ساکت شدند و از خدمتش مرخص شدند. وقتی ما خدمت رسول خدا شرفیاب شدیم، تو که نسبت به آن حضرت از ما جسورتر بودی عرض کردی: ای رسول خدا چه کسی را بر مردم امیر خواهی کرد؟ رسول خدا فرمود: کسی که کفش را درست می کند و ما پائین آمدیم، کسی جز علی بن ابیطالب را ندیدیم و به رسول خدا عرض می کردم: من کسی را به جز علی نمی بینم که مشغول تعمیر کفش باشد. فرمود: او همان جانشین من است.
    آنگاه عایشه گفت: راست گفتی و من از حال آنرا به یاد می آورم.(13)

انتخاب جانشین

" فقط حیدر امیر المومنین است "

2.  

نوشته
    2,800
    صلوات
    12328
    دلنوشته
    15
    دلنوشته
    مورد تشکر
    15,034 در 2,745 پست
    حضور
    77 روز 6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

دشمنان علی علیه السلام

روزی رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم رو به صحابه کرد و فرمود: هنگامی که روز قیامت فرا رسد، منبری برای من برپا گردد.
    منادی به بالای عرش ندا برآرد: محمد کجاست؟ من پاسخ گویم منادی گوید: بر بالای منبر برو.
    من به بالای منبر می روم. باز ندا آید که: علی کجاست؟ و او نیز پائین تر از من بر بالای منبر می آید و جهانیان دانند که محمد سرور رسولان است و علی سرور مومنان.
    در این هنگام یکی از صحابه پرسید: ای رسول خدا! کیست که علی علیه السلام را بعد از این دشمن بدارد؟
    فرمود: ای برادر انصاری، از قریش جز زنازادگان و از انصار مدینه جز یهودیان و از عرب جز بی پدران و از سایر مردم جز بدکاران، علی را دشمن ندارند.(14)

انتخاب جانشین

نوشته
    2,800
    صلوات
    12328
    دلنوشته
    15
    دلنوشته
    مورد تشکر
    15,034 در 2,745 پست
    حضور
    77 روز 6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

دشمن خدا

علی علیه السلام می فرماید: روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم را بر کوه صفا دیدم که کسی را لعنت می کند که صورت او چون صورت فیل است. گفتم: این کیست یا رسول الله؟
    فرمود: شیطان رجیم است.
    من رو به شیطان کرده و گفتم: ای دشمن خدا به خدا سوگند که اینک تو را می کشم و امت را از شر حیله هایت نجات می بخشم.
    شیطان گفت: بخدا سوگند که پاداش من جز این است.
    گفتم: کدام پاداش ای دشمن خدا؟
    گفت: هیچکس تو را دشمن نگرفت جز این که من با پدرش در رحم مادر شریک بودم.(15)

13) الغدیر، ج 10، ص 257.
    14) الغدیر، ج 8،

15) الغدیر، ج 8، ص 146.

انتخاب جانشین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع