صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,

نوشته
    6,272
    صلوات
    4614
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    الهی العفو
    مورد تشکر
    27 پست
    حضور
    66 روز 9 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

تعجب ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,

سلام
    ما به کجا می رویم؟
    آیا این جهیزیه ها برای زوج های جوان خوشبختی می آورد؟
    آیا راضی می شوید پدر و مادرتان زیر بار اینگونه هزینه های سنگین کمر خم کنند و دست پیش نامردان روزگار دراز کنند.
    خواهرم جهیزیه سنگین خوشبختی نمی آورد!!!!
    اینستاگرام شبکه ای مجازی که در ایران بسیار طرفدار پیدا کرده است. این روزها فخر فروشی در این شبکه بسیار بیداد میکند. به تازگی چالشی به راه افتاده که تازه عروس ها از جهیزیه خود عکس گرفته و در اینستاگرام به اشتراک میگذارند.

این همان مسئله چشم تو هم چشمی و کور کردن چشم نازی و پری وشراره و.....خاله و عمه و دختر عمو و دختر خاله است!!!!

چالش جهزیه

اما در بین این هیاهو یک تازه عروس با اشتراک گذاشتن جهزیه میلیاردی خود توجه همه را به خود جلب کرده است که تصاویر زیر از اینستاگرام این تازه عروس و داماد برای شما گردآوری کرده ایم:

,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید ,,,جهیزیه های بی مصرف,,,جهیزیه لاکچری یک تازه عروس,چچالش جهزیه در اینستاگرام,جهیزیه گرانقیمت,جهیزیه شیک و جدید
    ویرایش توسط معین : ۱۳۹۵/۰۷/۰۲ در ساعت ۱۵:۳۷
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

2.  

نوشته
    960
    صلوات
    118
    دلنوشته
    9
    دلنوشته
    ای
    مورد تشکر
    99 پست
    حضور
    82 روز 7 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

,,,جهیزیه های بی مصرف,,,

چه جالب اونجا سجاده و مهر هم هست ، یعنی از خانواده های مذهبی هم اهل این تجملات و زرق و برق ها هستن ، البته متاسفانه !

یا قائم آل محمد

نوشته
    6,272
    صلوات
    4614
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    الهی العفو
    مورد تشکر
    27 پست
    حضور
    66 روز 9 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط رضـا نمایش پست
    مذهبی
    سلام
    آقا رضا حالت چطوره.بله که هست
    مذهبیون ظاهر نما!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    960
    صلوات
    118
    دلنوشته
    9
    دلنوشته
    ای
    مورد تشکر
    99 پست
    حضور
    82 روز 7 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    سلام
    آقا رضا حالت چطوره.بله که هست
    مذهبیون ظاهر نما!
    سلام

ممنون ، خوبه خوبه خوب
    شما خوبین ؟

اره ، مذهب نما های ظاهر پرست ...

فکر کنم خودشون هم میدونن کارشون درست نیست ، دین هم فقط یک پوسته ظاهریه

هر کاری میخوان بکنن ، ما جوونهای که میدونیم درست غلط چیه نباید دنبال این سبک ها بریم ، مسیر کمال ما باید ناب باشه .

یا قائم آل محمد

نوشته
    6,272
    صلوات
    4614
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    الهی العفو
    مورد تشکر
    27 پست
    حضور
    66 روز 9 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام

ممنون ، خوبه خوبه خوب
    شما خوبین ؟

اره ، مذهب نما های ظاهر پرست ...

فکر کنم خودشون هم میدونن کارشون درست نیست ، دین هم فقط یک پوسته ظاهریه

هر کاری میخوان بکنن ، ما جوونهای که میدونیم درست غلط چیه نباید دنبال این سبک ها بریم ، مسیر کمال ما باید ناب باشه .
    سلام
    ای کاش کمی هم در مورد بعضی کارهائی که مذهبی های ما انجام می دهند و باعث بدعت می شوند آسیب شناسی می شد!
    ای کاش می شد گفت که بعضی از خانواده های مذهبی بالاخص خود دخترها و پسرها بعضی مسائل دل بخواهی و نفسانی را وارد دین می کنند و می گویند دین گفته و در مقابل اعتراض می گویند مگر نمی دانستید و هزار تا توجیه می آورند و......

نوشته
    960
    صلوات
    118
    دلنوشته
    9
    دلنوشته
    ای
    مورد تشکر
    99 پست
    حضور
    82 روز 7 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    سلام
    ای کاش کمی هم در مورد بعضی کارهائی که مذهبی های ما انجام می دهند و باعث بدعت می شوند آسیب شناسی می شد!
    ای کاش می شد گفت که بعضی از خانواده های مذهبی بالاخص خود دخترها و پسرها بعضی مسائل دل بخواهی و نفسانی را وارد دین می کنند و می گویند دین گفته و در مقابل اعتراض می گویند مگر نمی دانستید و هزار تا توجیه می آورند و......
    بله متاسفانه
    خیلی اطرافم دیدم از این چیزا را ، بهتره سکوت نکنیم وگرنه در عملشون شریک میشیم .

یا قائم آل محمد

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    دلنوشته
    17
    دلنوشته
    برای سلامتی آقا امام زمان
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    89 روز 16 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

البته نمیشه همه ی تقصیرها رو هم انداخت گردن عروس و داماد و یا حتی خانواده هاشون ... یه سری چیزا هست که انقدر سفت و سخت تبدیل به رسم!!! شده که خودمون توش گیر کردیم و نمیدونیم از این چاه عمیق چطور باید فرار کنیم.

گاهی انجام ندادن بعضی از رسمها برای خانواده ها خیلی سخته و گرون تموم میشه ... چون عادت مناسب و جایگزین مناسب یا نبوده یا اگه بوده خیلی کمرنگ وجود داره که در چشم عامه اصلا دیده نمیشه

فکر نکنید کسانی که چنین جهیزیه هایی میدن همه شون راضی و خوشحالن .... شاید خیلی ها باشن چون توی چاه افتادن به ظاهر چاره ای جز این نداشتن ... البته من این جمله رو که میگن چاره ای نداریم رو خودمم قبول ندارم چرا که به قول گفتنی بزرگترین سفرها هم با یک قدم شروع میشه و اگه همه در اطراف ما هم کاری رو انجام بدن و اسمش رو بزارن رسم ما مجبور نیستیم و مکلف نیستیم که طبق اون عمل کنیم ...

ولی این مطلب برای خیلی ها سنگینه و حق هم دارن که سنگین باشه ... نیاز به زمان داره که انسان با خودش خلوت کنه درک کنه اصلا برای چی داره زندگی میکنه ... یه نگاه به قرآن بکنه به این آیه

"بَلْ قَالُوا إِنَّا وَجَدْنَا آبَاءَنَا عَلَى أُمَّةٍ وَإِنَّا عَلَى آثَارِهِمْ مُهْتَدُونَ (22/زخرف)

بلکه گفتند: ما پدران خود را به عقايد و آييني يافتيم و البته ما هم که در پي آنها رويم بر هدايت هستيم.

راستش رو بخواهید خود من وقتی به رفتار و زندگی شخصی خودم نگاه میکنم و با آیات قرآن قیاس میکنم میبینم در زمره ی منافقین یا کافرین قرار میگیرم !! گاهی آیاتی که وجود داره ما فکر میکنیم خدا داره برامون قصه میگه ... نه اینکه داره حقیقت نفس و هوای اون رو توصیف میکنه تا بیدار بشیم ولی همچنان در غفلت میمونیم.

رهبر عزیز یه چیزی میدونستن که توصیه کردن حافظان قرآن زیاد بشن و کار حفظ رواج پیدا کنه ... چرا که هر چی زندگی هست از قرآن نشات میگیره وگرنه بدون قرآن ما در حال دور زدن هستیم ، یک دور باطل که تموم نمیشه چون همه میگن آباء ، اجداد ، رسم ، روش ، راه .... و این داستان تا قیامت (البته بدون رجوع به قرآن) ادامه خواهد داشت.

حتی در من و حتی در شما که شاید خودمون رو هدایت یافته و کامل میدونیم!

التماس دعا
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    960
    صلوات
    118
    دلنوشته
    9
    دلنوشته
    ای
    مورد تشکر
    99 پست
    حضور
    82 روز 7 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ نمایش پست
    سلام

البته نمیشه همه ی تقصیرها رو هم انداخت گردن عروس و داماد و یا حتی خانواده هاشون ... یه سری چیزا هست که انقدر سفت و سخت تبدیل به رسم!!! شده که خودمون توش گیر کردیم و نمیدونیم از این چاه عمیق چطور باید فرار کنیم.

گاهی انجام ندادن بعضی از رسمها برای خانواده ها خیلی سخته و گرون تموم میشه ... چون عادت مناسب و جایگزین مناسب یا نبوده یا اگه بوده خیلی کمرنگ وجود داره که در چشم عامه اصلا دیده نمیشه

فکر نکنید کسانی که چنین جهیزیه هایی میدن همه شون راضی و خوشحالن .... شاید خیلی ها باشن چون توی چاه افتادن به ظاهر چاره ای جز این نداشتن ... البته من این جمله رو که میگن چاره ای نداریم رو خودمم قبول ندارم چرا که به قول گفتنی بزرگترین سفرها هم با یک قدم شروع میشه و اگه همه در اطراف ما هم کاری رو انجام بدن و اسمش رو بزارن رسم ما مجبور نیستیم و مکلف نیستیم که طبق اون عمل کنیم ...

ولی این مطلب برای خیلی ها سنگینه و حق هم دارن که سنگین باشه ... نیاز به زمان داره که انسان با خودش خلوت کنه درک کنه اصلا برای چی داره زندگی میکنه ... یه نگاه به قرآن بکنه به این آیه

"بَلْ قَالُوا إِنَّا وَجَدْنَا آبَاءَنَا عَلَى أُمَّةٍ وَإِنَّا عَلَى آثَارِهِمْ مُهْتَدُونَ (22/زخرف)

بلکه گفتند: ما پدران خود را به عقايد و آييني يافتيم و البته ما هم که در پي آنها رويم بر هدايت هستيم.

راستش رو بخواهید خود من وقتی به رفتار و زندگی شخصی خودم نگاه میکنم و با آیات قرآن قیاس میکنم میبینم در زمره ی منافقین یا کافرین قرار میگیرم !! گاهی آیاتی که وجود داره ما فکر میکنیم خدا داره برامون قصه میگه ... نه اینکه داره حقیقت نفس و هوای اون رو توصیف میکنه تا بیدار بشیم ولی همچنان در غفلت میمونیم.

رهبر عزیز یه چیزی میدونستن که توصیه کردن حافظان قرآن زیاد بشن و کار حفظ رواج پیدا کنه ... چرا که هر چی زندگی هست از قرآن نشات میگیره وگرنه بدون قرآن ما در حال دور زدن هستیم ، یک دور باطل که تموم نمیشه چون همه میگن آباء ، اجداد ، رسم ، روش ، راه .... و این داستان تا قیامت (البته بدون رجوع به قرآن) ادامه خواهد داشت.

حتی در من و حتی در شما که شاید خودمون رو هدایت یافته و کامل میدونیم!

التماس دعا
    سلام

ممنون ، حرفتون رو قبول دارم ، حتی منم خودم با خیلی از عرف ها و رسم های خودمون موافق نیستم که حتی بعضی هاشون با اسلام در تضاد هستن و اسلام مخالفشون .

اما همانطور که خودتون گفتین به نظر من نباید رسم های که اسلام باهاش مخالفه را بپذیریم ، نمونه اش خودم را مسائل میزنم کسی ناراحت نشه ، اطراف ما رسمه که همه عروسی بگیرن که توش رقص و آهنگ غیر مجازهست ، فقط و فقط هم یک نفر تو فامیل ما عروسی سالم گرفتن اونم خیلی سوت کور بود .

وقتی فهمیدم که نباید عروسی اینجوری بگیرم چون خدا راضی نیست ، برام مقابل بقیه ایستادن سخت بود ، حتی از نظر بعضی ها غیر ممکن ،

اما من نگذاشتم بره خواستگاری و دقیقه نود ، هنوز که مجرد هستم به پدر و مادرم توضیح دادم تا درکنن و همچنین دارم به همه فامیل هم توضیح میدن تا اونا هم درک کنن ، هم امر به معروف و نهی از منکر در آرامش شد هم منو درک کردن بدون اینه ناراحت بشن و انتظاری داشته باشن ،

یا حتی یک رسم غلط دیگه هم که فکر کنم همه ایران باشه این مهریه است !

تصمیم گرفتم خواستگاری هر دختر انشالله که در آینده میرم اگه مهریه ای خواستن که به هیچ عنوان نمیتونم بدم نپذیرم و اگه لازم بود خداحافظی کنم ، حتی اگه ناراحت بشن .

چون اگر من این عرف مهریه بالا و اشتباه را قبول کنم ، در گناه هر جوانی که به خاطر سنگینی مهریه ازدواج نمیکنه یا دیر ازدواج کنه شریک هستم ، خودم میشم جزوء نسلی که اشتباه را ادامه داده
    ( مگه در تفسیر قرآن نگفته ای قوم بنی اسرائیل شما در گناه پدران شریک هستین ، به خاطر همینه که اشتباه و سبک پدران و بقیه را پذیرفتن و تایید کردن ، وگرنه خدا که با فرزندان افراد گناه کار مشکلی نداره )

در بقیه مسائلی هم که میدونیم اشتباهه هم همچنان ، برای همین میگم که ما نباید سکوت کنیم وگرنه در عمل اشتباهشون شریک میشیم ، باید به بقیه هم بگیم و آگاه کنیم ، مخصوصاً اعمالی که میدونیم خدا راضی نیست وگرنه باید آماده به گردن گرفتن گناه بقیه باشیم ( مثل قوم لوط که عذاب برای خوب و بد هر دو نازل شد )

یا قائم آل محمد

نوشته
    6,272
    صلوات
    4614
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    الهی العفو
    مورد تشکر
    27 پست
    حضور
    66 روز 9 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

یه سری چیزا هست که انقدر سفت و سخت تبدیل به رسم!!! شده که خودمون توش گیر کردیم و نمیدونیم از این چاه عمیق چطور باید فرار کنیم.
    سلام
    ممنونم بابت شرکت در بحث
    می توانید چند مورد از این مواردی را که به رسم تبدیل شده را نام ببرید. و چه راه کاری می دهید که این بدعت ها کم رنگ شده و یا از بین برود.

می شود توضیح بیشتری بدهید

فکر نکنید کسانی که چنین جهیزیه هایی میدن همه شون راضی و خوشحالن .
    قطعاً خیلی ها ناراضی هستند.

البته من این جمله رو که میگن چاره ای نداریم رو خودمم قبول ندارم چرا که به قول گفتنی بزرگترین سفرها هم با یک قدم شروع میشه و اگه همه در اطراف ما هم کاری رو انجام بدن و اسمش رو بزارن رسم ما مجبور نیستیم و مکلف نیستیم که طبق اون عمل کنیم ...
    احسنت

راستش رو بخواهید خود من وقتی به رفتار و زندگی شخصی خودم نگاه میکنم و با آیات قرآن قیاس میکنم میبینم در زمره ی منافقین یا کافرین قرار میگیرم !!
    دور از جون
    شما یکی از خواهران متین,سنگین و مومنه سایت هستید و در خوبی و خیرخواهی شما هیچ شکی نیست.

نوشته
    6,272
    صلوات
    4614
    دلنوشته
    7
    دلنوشته
    الهی العفو
    مورد تشکر
    27 پست
    حضور
    66 روز 9 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام

ممنون ، حرفتون رو قبول دارم ، حتی منم خودم با خیلی از عرف ها و رسم های خودمون موافق نیستم که حتی بعضی هاشون با اسلام در تضاد هستن و اسلام مخالفشون .

اما همانطور که خودتون گفتین به نظر من نباید رسم های که اسلام باهاش مخالفه را بپذیریم ، نمونه اش خودم را مسائل میزنم کسی ناراحت نشه ، اطراف ما رسمه که همه عروسی بگیرن که توش رقص و آهنگ غیر مجازهست ، فقط و فقط هم یک نفر تو فامیل ما عروسی سالم گرفتن اونم خیلی سوت کور بود .

وقتی فهمیدم که نباید عروسی اینجوری بگیرم چون خدا راضی نیست ، برام مقابل بقیه ایستادن سخت بود ، حتی از نظر بعضی ها غیر ممکن ،

اما من نگذاشتم بره خواستگاری و دقیقه نود ، هنوز که مجرد هستم به پدر و مادرم توضیح دادم تا درکنن و همچنین دارم به همه فامیل هم توضیح میدن تا اونا هم درک کنن ، هم امر به معروف و نهی از منکر در آرامش شد هم منو درک کردن بدون اینه ناراحت بشن و انتظاری داشته باشن ،

یا حتی یک رسم غلط دیگه هم که فکر کنم همه ایران باشه این مهریه است !

تصمیم گرفتم خواستگاری هر دختر انشالله که در آینده میرم اگه مهریه ای خواستن که به هیچ عنوان نمیتونم بدم نپذیرم و اگه لازم بود خداحافظی کنم ، حتی اگه ناراحت بشن .

چون اگر من این عرف مهریه بالا و اشتباه را قبول کنم ، در گناه هر جوانی که به خاطر سنگینی مهریه ازدواج نمیکنه یا دیر ازدواج کنه شریک هستم ، خودم میشم جزوء نسلی که اشتباه را ادامه داده
    ( مگه در تفسیر قرآن نگفته ای قوم بنی اسرائیل شما در گناه پدران شریک هستین ، به خاطر همینه که اشتباه و سبک پدران و بقیه را پذیرفتن و تایید کردن ، وگرنه خدا که با فرزندان افراد گناه کار مشکلی نداره )

در بقیه مسائلی هم که میدونیم اشتباهه هم همچنان ، برای همین میگم که ما نباید سکوت کنیم وگرنه در عمل اشتباهشون شریک میشیم ، باید به بقیه هم بگیم و آگاه کنیم ، مخصوصاً اعمالی که میدونیم خدا راضی نیست وگرنه باید آماده به گردن گرفتن گناه بقیه باشیم ( مثل قوم لوط که عذاب برای خوب و بد هر دو نازل شد )
    سلام
    آقا رضا عزیز
    ای کاش کمی مصادق هایی که با واقعیت جامعه یکی است را بیان می کردید.
    مصداق بیاورید

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری