صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر در محرم 61 هجری بودم چه موضعی داشتم

نوشته
    2,949
    مورد تشکر
    7,875 در 2,480 پست
    حضور
    27 روز 21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    0
    گالری
    13

اگر در محرم 61 هجری بودم چه موضعی داشتم

با سلام و عرض تسلیت وتعزیت ایام شهادت حضرت ابا عبد الله علیه السلام
    محرم ،کربلا و واقعه ی عاشورا موقعیت خاصی در تاریخ بشر است یک موقعیت ویژه که در درون هر شخصی در هر کجای تاریخ او را به صحنه ی انتخاب درونی میکشاند .درست است که ما در واقعه عاشورای سال 61 هجری حاضر نبودیم اما پرسش وجدانی و قابل تاملی است که به خودمان پاسخ بدهیم اگر من در محرم 61 هجری بودم چه موضعی را اتخاذ میکردم و در چه موقعیتی خودم را قرار میدادم ؟مکه ، مدینه،کوفه یا کربلا .

برکت این پاسخ صادقانه،منجر به آسیب شناسی وسیعی در حوزه اعتقاد و عمل ما میشود . اگر"کل یوم عاشورا "درست باشد که هست و اگر "کل ارض کربلا" باشد که هست پس عدم حضور ما در محرم 61 هجری ،مانع از آن نمی شود که در کربلایی دیگر و درعاشورایی دیگر حضور نداشته باشیم واگر از قبل به آسیب شناسی اعتقادی وعملی خود نپر دازیم ف قافیه را در عاشورای پیش روخواهیم باخت بویژه ما که مساله ی "ظهور و فرج حضرت حجت ارواحنا فداه" را در پیش رو داشته وخود را از منتظران آن حضرت بر میشماریم .
    لطفا به این پرسش در این تاپیک پاسخ دهید :
    اگر شما در محرم 61 هجری بودید چه موضعی داشتید؟

ویرایش توسط هدی : 1395/07/12 در ساعت 23:37
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

2.  

نوشته
    2,171
    صلوات
    1749
    دلنوشته
    22
    دلنوشته
    رب انزلنی منزلا مبارکا و انت خیر المنزلین
    مورد تشکر
    13,845 در 2,230 پست
    حضور
    173 روز 13 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    5
    گالری
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط هدی نمایش پست
    درست است که ما در واقعه عاشورای سال 61 هجری حاضر نبودیم اما پرسش وجدانی و قابل تاملی است که به خودمان پاسخ بدهیم اگر من در محرم 61 هجری بودم چه موضعی را اتخاذ میکردم و در چه موقعیتی خودم را قرار میدادم ؟مکه ، مدینه،کوفه یا کربلا .
    سلام علیکم

عذر می خواهم. متوجه منظور سوال نشدم.

یعنی ما به عنوان شخصی که در سال 61 زندگی می کرده، در مدینه می ماندیم یا تا مکه با امام(ع) می آمدیم یا تا کربلا؟ خب چطور کوفی می شدیم؟

یا اینکه اخلاق و مراممان به کدام دسته نزدیکتر است؟ و منظور از کربلا سپاه امام حسین (ع) و منظور از کوفه سپاه عمر بن سعد است؟

یا چیز دیگر؟
    حلال کنید...

نوشته
    2,949
    مورد تشکر
    7,875 در 2,480 پست
    حضور
    27 روز 21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط رحیل نمایش پست
    سلام علیکم

عذر می خواهم. متوجه منظور سوال نشدم.

یعنی ما به عنوان شخصی که در سال 61 زندگی می کرده، در مدینه می ماندیم یا تا مکه با امام(ع) می آمدیم یا تا کربلا؟ خب چطور کوفی می شدیم؟

یا اینکه اخلاق و مراممان به کدام دسته نزدیکتر است؟ و منظور از کربلا سپاه امام حسین (ع) و منظور از کوفه سپاه عمر بن سعد است؟

یا چیز دیگر؟
    با سلام
    در جریان برخورد افراد با مساله حرکت امام علیه السلام به سمت کوفه ، برخوردها،مختلف بوده است ، برخی در مدینه تفکرشان بیعت امام با یزید علیه اللعنه بود و ایشان را به این کار توصیه میکردند ، برخی در مکه امام را از رفتن به سمت کوفه نهی میکردند و آن حضرت را نصیحت میکردند ، برخی در کوفه ایشان را دعوت کرده و بعد برروی آن حضرت شمشیر کشیدند ، برخی در کوفه خود را به هر مشقتی بود به سپاه امام رساندند ، برخی در کوفه از ابن زیاد و سپاه یزید ترسیدند و به خانه های خود رفتند و از دور مسلم پراکنده شدند ،برخی در کوفه به طمع مال ومقام به مسلم پشت کردند ،برخی با این استدلال که همه رفتند اگر من بمانم کاری از پیش نمی برم و جان خود و خانواده ام هم به خطر میافتد از دور مسلم پراکنده شدند ،برخی گفتند که ما نامه ننوشته ایم واین غائله را برپا نکرده ایم چرا خودمان رادرآن بیاندازیم؟ برخی برای دستیابی به جوایز و غنیمت و مال ، به امام حسین پشت کردند ، برخی در کربلا بودند و بعد از صحبت امام و برداشتن بیعتشان بازگشتند ،برخی دعوت امام را در کربلا برای ملحق شدن به کاروان آن حضرت پذیرفتند ، برخی از حضرت اجازه خواستند بروند و آذوقه و بارشان را به خانواده شان برسانند و برگردند ، برخی در سپاه عمر سعد بودند و به سپاه امام ملحق شدند ، برخی در سپاه عمرسعد بودند و به امام ملحق نشدند و بر روی حضرتشان شمشیر کشیدند ، برخی در جواب دعوت امام به الحاق به کاروان حسینی گفتند که اگر ماندن وکشته شدن من باعث می شود شما کشته نشوید می مانم اما اگر مرگ من مانع کشته شدن شما نمیشود نمی مانم،برخی در پاسخ دعوت امام علیه السلام، اسب و شمشیرشان را تعارف کردند، برخی به طمع حکومت ومقام ، بهشت ضمانت شده امام را رد کردند ، برخی شوهرانشان را به یاری امام فرستادند برخی مانع حضور شوهرانشان شدند ، برخی چون کوه پشت امام علیه السلام ایستادند و بذل جان و مال و اهل و عیال کردند ، برخی برای تقرب به ابن زیاد...
    شما اگر در محرم 61 هجری می بودید کدام موضع را اتخاذ میکردید؟

اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    4,120
    صلوات
    71
    دلنوشته
    17
    دلنوشته
    برای سلامتی آقا امام زمان
    مورد تشکر
    17,474 در 3,813 پست
    حضور
    87 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    997
    وبلاگ
    1

سلام خدا قوت

حقیقتا نمیدونم اگه در اون زمان بودم تلاشم برای شناخت امام زمانم چطور بود آیا اونقدری ایشون رو میشناختم که جذب بشم و به فدا کردن جانم فکر کنم یا اینکه با لغلغه ی زبان این و اون خودم رو مشغول میکردم و تلاشی برای شناختن و درک کاری که میکنن نمیکردم.

اما بدون در نظر گرفتن این مسائل وقتی بهش فکر میکنم که اگه اونجا بودم چه میکردم ... یه مقدار میترسم چرا که گاهی استدلالهایی که مخالفان میارن به نظرم منطقی میاد و ذهنم درگیر میشه ... میترسم اگه اون زمان منم اونجا بودم میگفتم خب حق دارن وقتی قراره همه کشته بشن و جنگ بی فایده است چرا باید خودم رو به کشتن بدم ... شایدم اگه درک میکردم که هدف امام از این کار فقط کشته شدن خالی نیست شاید واکنش دیگه ای نشون میدادم.

نمیدونم درکش خیلی خیلی برام سخته و ترسناکه ... ولی همیشه دعام این هست که خدا عاقبتمون رو ختم به خیر کنن ... وقتی میشنوم که میگن قاتل امام علی بهترین شیعه ی زمان شناخته شده بوده و از بین تعدادی از نفرات انتخاب شده خیلی میترسم.

و وقتی به آیاتی مثل "و هم مهتدون" یا عبارات "قلیل" و "کثیر" در قرآن میرسم بیشتر میترسم . چون یه نگاه که به خودم میکنم میبینم منم توی خیلی از مسائل دنباله رو مردم هستم .. از مراسمهای مختلف و جشنها گرفته تا خرید کردنها و ... وقتی نگاه میکنم میبینم ممکنه جزء کثیرهایی که لایعقلون و لایفقهون هستن باشم نه قلیل هایی که تشکرون و تذکرون هستن.

خـدایـا چنان کن سرانجـام کـار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    2,969
    صلوات
    61340
    دلنوشته
    36
    دلنوشته
    برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت بقیة الله الاعظم (ارواحنا له الفداه) و قضای حوائج شیعیان اهل بیت(ع)
    مورد تشکر
    11,532 در 2,890 پست
    حضور
    118 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر"کل یوم عاشورا "درست باشد که هست و اگر "کل ارض کربلا" باشد که هست

بسم الله الرحمن الرحیم
    «السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین (علیهم السلام)»
    با عرض سلام خدمت شما کارشناس گرامی و سایر عزیزانی که از این تاپیک ارزشمند بازدید می کنند
    عزاداری هاتون قبول درگاه حضرت تعالی ان شاء الله
    ببخشید جسارت می کنم ولی جمله "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلاء" صحیح نیست به دو دلیل:
    اولا اینکه: چنین حدیثی از معصوم (ع) نداریم و این جمله یک بیت شعر از یک شاعر در زمان امام صادق (ع) هست
    و بر فرض هم اگر چنین حدیثی وارد شده باشد حدیثی ضعیف السند بوده و نمیتوان به آن استناد کرد
    ثانیا اینکه: از نظر عقلی ثابت است که هیچ روزی مانند روز عاشورا نبوده و نخواهد بود و مصائبی که بر سر سید و سالار شهیدان امام حسین (علیه السلام) و اهل بیت و یارانش (علیهم السلام) در این روز وارد شد قابل مقایسه با هیچ مصیبتی در هیچ یک از اعصار نیست
    و همچنین هیچ مکان مقدسی تقدس زمین کربلاء را ندارد
    همانگونه که سرزمین مکه به وجود کعبه در بطن خود نزد خداوند تبارک و تعالی افتخار می کرد و به خود می بالید ولی خداوند به او وحی کرد که از فخر کردن دست بردار و آرام گیر! اگر کربلا و آنچه دربردارد نبود تو و خانه ای که به آن افتخار می کنی را نمی آفریدم

نوشته
    2,949
    مورد تشکر
    7,875 در 2,480 پست
    حضور
    27 روز 21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط شیعه اهل بیت(ع) نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحیم
    «السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین (علیهم السلام)»
    با عرض سلام خدمت شما کارشناس گرامی و سایر عزیزانی که از این تاپیک ارزشمند بازدید می کنند
    عزاداری هاتون قبول درگاه حضرت تعالی ان شاء الله
    ببخشید جسارت می کنم ولی جمله "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلاء" صحیح نیست به دو دلیل:
    اولا اینکه: چنین حدیثی از معصوم (ع) نداریم و این جمله یک بیت شعر از یک شاعر در زمان امام صادق (ع) هست
    و بر فرض هم اگر چنین حدیثی وارد شده باشد حدیثی ضعیف السند بوده و نمیتوان به آن استناد کرد
    ثانیا اینکه: از نظر عقلی ثابت است که هیچ روزی مانند روز عاشورا نبوده و نخواهد بود و مصائبی که بر سر سید و سالار شهیدان امام حسین (علیه السلام) و اهل بیت و یارانش (علیهم السلام) در این روز وارد شد قابل مقایسه با هیچ مصیبتی در هیچ یک از اعصار نیست
    و همچنین هیچ مکان مقدسی تقدس زمین کربلاء را ندارد
    همانگونه که سرزمین مکه به وجود کعبه در بطن خود نزد خداوند تبارک و تعالی افتخار می کرد و به خود می بالید ولی خداوند به او وحی کرد که از فخر کردن دست بردار و آرام گیر! اگر کربلا و آنچه دربردارد نبود تو و خانه ای که به آن افتخار می کنی را نمی آفریدم
    با سلام و عرض تسلیت و تعزیت ایام
    وتشکر از مشارکت شما
    البته ما عرض نکردیم که"کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا "حدیث و روایت است .و در صدد اثبات این هم نیستیم که روزهای دیگر آیا مانند عاشورای 61 هجری هستند یا خیر .ما این مساله را به این اعتبار مطرح کردیم که هر کسی در طول مدت زندگی اش بالاخره با حق ، در صور گوناگونی مواجه می شود ایا می تواند حق را در مراتب بالاتر آن بپذیرد؟وقایع عاشورا و حواشی و زمینه سازی های آن محمل بسیار مناسبی برای سنجش میزان اعتمادوهمراهی ما با امام معصوم علیه السلام است .این جریان ،فرصت مناسبی برای آسیب شناسی ایمان و اعتقادات ما در صحنه ی عمل است ، اگر عاشورای 61 هجری را به آن زمان وانهیم و از آن عبرت نگیریم وخود را برآن موقعیت عرضه نکنیم و در آن برهه قرار ندهیم و شکافها و کسری های اعتقادی و عملی خودمان را تشخیص ندهیم و در صدد تصحیح و درمان آنها بر نیاییم هیچ استبعادی ندارد که در مواجهه با امام عصرمان که بسیارمشتاق ظهورشان هستیم رفتار مشابه کوفیان یا سایر مواردی که بر شمردم،داشته باشیم. وانگهی مساله ی مهم دیگر این است که در عاشورا درست است که امام حسین بن علی علیه السلام به شهادت رسیدند اما کسانی که امام را کشتند یا تنها گذاشتند خود را از بهره مندی از وجود امامی محروم ساختند که می توانست دنیا و اخرتشان را اباد کند لذا ما هم اگر آسیب شناسی اعتقادی دراین زمینه نداشته باشیم به چنین ضرر هایی مبتلا خواهیم شد .
    لطفا از این منظر به موضوع تاپیک نگاه کنید و بفرمایید اگر سال 61 هجری حضور داشتید ،موضع گیری شما چه بود؟

ویرایش توسط هدی : 1395/07/13 در ساعت 17:36
    اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :

نوشته
    9,559
    صلوات
    76100
    دلنوشته
    44
    دلنوشته
    تقدیم به بانوی خوبی و مهربانی حضرت فاطمه الزهرا(س)
    مورد تشکر
    49,908 در 9,479 پست
    حضور
    141 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    585

سلام
    وقتی امام رضا در خراسان بود، اصحاب به امام رضا علیه السلام اعلام میکنند اقاجان اوضاع مهیاست دستور قیام و جهاد بفرماید!
    امام میفرماید من اصحابی نمیبینم که بتوانند با آنها قیام کنم و جان مومنین را بخطر بیندازم!
    و در ادامه میفرمایند حتی اگر یکی از اصحابی که در کنار امام حسین علیه السلام حضور داشتند الان اینجا بودند من دستور قیام میدادم!
    وقتی زمان امام رضا و در جمع اصحاب امام فردی مانند یاران امام حسین نبوده چگونه ممکنه الان چنین فرد یا افرادی باشد؟
    اصحاب امام حسین همگی از ارواح طیبه و جزء مقربین خاص خداوند بودند
    راه امام حسین راه عشق و گذشته!
    آیا امروز ما قدرت گذشت کردن را داریم؟
    آیا حاضریم در راه خدا دار و ندارمون بدیم؟
    یا با کوچکترین اتفاق دست به گلایه میزنیم!

فکر کنم اگر در محرم 61 بودیم و بودم در بهترین حالت اعلام بیطرفی میکردیم تازه اگه جز یزیدیان نبودیم(نبودم)!
    تنها شانسی که ما را از یاران و همراهان امام میکرد لطف خدا و امام بود(مثل زهیر بن غین) و لاغیر
    که ما هیچ چیزی برای ارائه بخدا و امام نداشته و نداریم همانطورکه الان هیچ چیزی برای ارائه ب امام
    عصر ارواحناه فداه نداریم که اگر داشتیم گوشمان و چشممان شنوا و بینا و نورانی ب جمالش میشد.

زهیر از هواداران عثمان به شمار می‌رفت. در سال شصت هجری، او و همسرش به همراه برخی از خویشاوندان و اهل قبیله‌اش هنگام بازگشت از مناسک حج به کوفه، در یکی از منازل بین راه، به نام زَرُود با امام حسین(ع) و همراهانش که به سوی کوفه در حرکت بودند _هم منزل_ روبرو شدند. بنابر نقل دینوری، این ملاقات در منزل‏گاه زَرُود انجام گرفته است.[۵] امام حسین(ع) شخصی را نزد زهیر فرستاد و خواستار ملاقات با او شد. زهیر در ابتدا تمایلی به این دیدرا نشان نداد؛ اما به توصیه همسرش- دیلم یا دَلْهم دختر عَمرو[۶] به محضر امام حسین(ع) حاضر شد. این دیدار مسیر زندگانی زهیر را تغییر داد. او پس از این ملاقات، شادمان نزد خانواده و دوستانش بازگشت و فرمان داد تا خیمه و بار و بُنه او را به کنار خیمه امام حسین(ع) منتقل کنند

امیدوارم زمانی برسه که بتونیم بگیم در ابتدای راه حسینی شدنیم
    که ابتدا حسینی شدن انتهای تمام خوبی هاست!

ویرایش توسط یوسف : 1395/07/13 در ساعت 20:10
    عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    2,449
    صلوات
    12328
    دلنوشته
    15
    دلنوشته
    ♥ هدیه به خانوم فاطمه معصومه سلام الله علیها ♥
    مورد تشکر
    13,274 در 2,406 پست
    حضور
    66 روز 16 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین

سلام به همه .

آرزوی محالم که همیشه حسرتش به دلم هست اینه که چرا من اون سال و اون روز نبودم ؟
    همیشه زمزمه می کنم "یا لیتنا کنا معک "
    اما فکر می کنم اگر من هم می شد که از یاران آقام باشم همون موقع زندگی می کردم . نه الان که حسرت دیدار امام عصر به دلِ همه ست .
    اگه لیاقت داشتم همون سال ها به دنیا می اومدم تا همراه مولا باشم .
    اما اگه به خودم باشه و به دلم بله من هم امام حسینم رو رها نمی کردم از خودمو و همسر و فرزندم و مالم می گذشتم ، اما وقتی به عملم نگاه می کنم می بینم ...نه ! لایق نبوده و نیستم ، یعنی با همچین عملی نمی شه اینطوری از خودت و همه چیزت بگذری ..یعنی دلت اینقدر نمی تونه پاک باشه و ایمانت قوی که خودتو نبازی !...اینا همه ش خیاله ! باید تو موقعیتش قرار بگیری که بتونی ثابت کنی شیعه ی امام زمانت هستی یا نه !
    امید به اون روز که چشممون هر چند گنه کار و نابینا به جمالِ دلربای امام عصرمون روشن بشه و تقوامون زیر سایه ی ایشون به حدی برسه که در یاری رسوندن به ایشان یک گام هم پس نگذاریم .

ویرایش توسط بی ریا : 1395/07/13 در ساعت 21:01

" فقط حیدر امیر المومنین است "

نوشته
    2,949
    مورد تشکر
    7,875 در 2,480 پست
    حضور
    27 روز 21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    0
    گالری
    13

با سلام وتشکر از همه بزرگوارانی که در بحث شرکت کردند.
    حقیقتا هدف از ایجاد این تاپیک همین است که برای دقایقی خودمان را در موقعیت عاشورای سال 61 هجری قرار دهیم و محل آسیب ها را بشناسیم وگرنه با وجود اینکه مشتاق اماممان هستیم دقیقا در موقعی که باید به یاریشان بشتابیم ، این نقائص اعتقادی وعملی ،کاردستمان خواهد داد .
    اوج اهمیت شناخت این آسیبها زمانی مشخص می شود که بدانیم برخی واکنش ها وعکس العمل ها ،قضا ندارد و باید درست در همان لحظه ی خاص ، ایمان وعمل ما واکنش صحیح نشان دهد والا حتی بعد از یک نیمروز هم دیگر فایده ای ندارد.
    عمل ما باید به نحوی باشد که در موقع لزوم بتواند در تصمیم گیری و واکنش صحیح به کمک ما بیاید .
    به تعبیر مقام معظم رهبری:
    "وقتی امام حسین علیه‌السّلام کشته شد؛ وقتی فرزند پیغمبر از دست رفت؛ وقتی فاجعه اتّفاق افتاد؛ وقتی حرکت تاریخ به سمت سراشیب آغاز شد، دیگرچه فایده؟! لذاست که در تاریخ، عدّه‌ی توّابین، چند برابر عدّه‌ی شهدای کربلاست. شهدای کربلا همه در یک روز کشته شدند؛ توّابین نیز همه در یک روز کشته شدند. اما اثری که توّابین در تاریخ گذاشتند، یک هزارم اثری که شهدای کربلا گذاشتند، نیست! به‌خاطر این‌که در وقت خود نیامدند. کار را در لحظه‌ی خود انجام ندادند. دیر تصمیم گرفتند و دیر تشخیص دادند."(بیانات در دیدار فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) ۷۵/۰۳/20)
    طرماح به اندازه تحویل آذوقه به خانواده اش از کربلا باز ماند .طرماحی که از نزدیکترین یاران امام علی علیه السلام بود به نحوی که برخی ماموریتهای مخفیانه را امام علی علیه السلام به اومی سپرد .مساله ی واکنش بجا ، صحیح و بموقع ما در مقابل حق مساله ی بسیار مهمی است و باید برای هر فرد مومن ومسلمانی مورد دقت وتوجه قرار بگیرد .عاشورا برای ما باید از زوایای مختلف عبرت آموز باشد ،یک جریان زنده ی تقابل حق و باطل که بزودی خواه ناخواه ممکن است ما را نیز در همین تقابل قراردهد وما باید قادر باشیم که عکس العمل بجا ،بموقع و صحیح نشان دهیم .

ویرایش توسط هدی : 1395/07/13 در ساعت 21:59
    اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :

نوشته
    4,120
    صلوات
    71
    دلنوشته
    17
    دلنوشته
    برای سلامتی آقا امام زمان
    مورد تشکر
    17,474 در 3,813 پست
    حضور
    87 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    997
    وبلاگ
    1

سلام

استاد ، بی تعارف میگم ... صحبتهاتون شیرینه آدم دلش میخواد بیشتر بخونه ...

اگه میشه بیشتر راهنماییمون کنید که بدونیم پله پله چطور باید اوج بگیریم ... چطور هدفی که براش خلق شدیم رو به آخر برسونیم. چطور مورد رضایت خدا باشیم و خادم امام زمانمون باشیم؟؟؟؟
    ویرایش توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ : 1395/07/13 در ساعت 22:40
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع