صفحه 5 از 5 نخست ... 345
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا برای جهاد در راه خدا رضایت همسر و یا والدین واجب است ؟!

نوشته
    1,027
    مورد تشکر
    4,797 پست
    حضور
    94 روز 23 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    سلام
    از چه نظر هائی کمک مکنند؟چه کسی کمک می کند؟
    سلام

خب اگر فرد شهید بشه خانواده فرد میره زیر نظر بنیاد شهید ، فرقی نمیکنه داوطلب باشی یا نظامی ...

از بقیه نظر ها هم همه اقوام مثل همیشه هستن که کمک معنوی و روحی بکنند .

بله سخته ، و این سختی هم خودش امتحانیه .

این ترس در دل مردم افتاده که دخترشو مثل دخترهای دیگه مردم بدبخت نشود!
    به نظرم همش ترس نیست ، بعضی ها یعنی اکثرش ضعف ایمانیه یا ...

خودتون میدونید که حضرت لوط حاضر بود دختراش را به چه کسانی بدهد تا از فساد و گناه جلو گیری بشه !

الان خیلی ها یا دنبال فرشته ان که اشتباهه ، یا اینکه دنبال قارون هستن ...

دین ما گفته ازدواج را آسان بگیرید ، اما کمتر کسی پیدا میشه ...

آقا رضا ولش کن این حرفها را اصل حالت چطوره....
    ممنون ، شکر خدا خوبه خوبه خوبیم ، اما نه به خوبی شما

شما چطورین ؟

نمونه اش من و صدها پسر و دختر جوان پاک و با ایمان که کسی سراغشان نرفته و نمی رود.
    شایدم مشکل از نوع ایمانه ، بعضی وقت ها یک جاهای ایمان حتی اندازه یک دونه خردل هم نیست ، اگر بود مشید ، حتماً نیست که نمیشه .

اینو جدیداً بهش رسیدم ، حتی در خودم ...

ویرایش توسط رضـا : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۳:۰۹
    یا قائم آل محمد

نوشته
    1,027
    مورد تشکر
    4,797 پست
    حضور
    94 روز 23 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط راهیان عشق نمایش پست
    سلام و عرض ادب
    نه همه خونواده های مذهبی...متاسفانه ماادما گاهی دوست داریم همه رو بایک چوب بزنیم...من قبول دارم بعضی خونواده های چ دختر چ پسر یه معیارهایی دارن ک گاهی ادم توش می مونه-ی زمانی مادرمنم چنین فکری داشت اما وضعیت جامعه رو دید بهم نصیحت کرد اخلاق وایمان همسرتو ببین و بسنج و ببین نونی ک درمیاره حلاله بسم الله

من کاری بااکثریت جامعه و افکارشون ندارم اما گاهی این خونواده ها هستن ک توقع رو در بچها ایجاد میکنن-الان پدر دوستم خونواده بااصل نسب سرشناس مومن و بقول معروف ازون حاجی بازاریای مشهور ک نقل زبون مردمه-هرکسی میاد خواستگاری دخترش فقط نگاه میکنه ببینه پسره ثروتمنده یانه---میگه مومنی و...اما واقغا ثروت براش مهمه-گاهی بهش حق میدم و گاهی نه

اما خوده دختره درسته غرق مادیات دنیاس اما واقعا زندگی ثروتمندی رو نمیخواد و فقط میگه پسری بیاد ک مومن باشه...........

بعضی خونواده ها باید بنوعی افکارشون اصلاح بشن
    سلام

بله شما درست میفرمایین .

من معذرت میخوام جمع بستم ، حواسم نبود .

بیشتر منظورم اکثرایت بود ، قبول دارم حتی اونی که افکارشون اوایل کمی انحراف داره اصلاح میشه ، اما زمان رو که نمیشه جبران کرد ...

به طور مثال در رابطه با همین مسئله ازدواج ، خودم چون یکسال طول میکشه تا برم سرکار دلم نمیره برا ازدواج قدم بردارم ، چون اکثراً براشون وضعیت مادی و شاغل بودن پسر مهمه ، نمیگم اونا اشتباه میکنن

من اشتباه میکنم ، چون اگر ایمان درونم بود حتی لحظه ای هم نباید برای ازدواج تردید میکردم ، چون نباید از ترس فقر از ازدواج فاصله گرفت ...

ان شاء الله خدا خودش ما ایمان بده ، تا این فرصت ها رو از دست ندیم .

یا قائم آل محمد

نوشته
    2,070
    مورد تشکر
    9,986 پست
    حضور
    61 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رضـا نمایش پست
    چون اکثراً براشون وضعیت مادی و شاغل بودن پسر مهمه ، نمیگم اونا اشتباه میکنن

من اشتباه میکنم ، چون اگر ایمان درونم بود حتی لحظه ای هم نباید برای ازدواج تردید میکردم ، چون نباید از ترس فقر از ازدواج فاصله گرفت ...
    سلام مجدد

بله درست میگید اما باوربفرمایید توکل صرف بخوده خدا گره گشای خیلی ازمشکلاته...

بقول حاج اقا عالی خداوند متعال اینجوری نیست ک نمیتونست ک عالمی رو درست کنه ک فقط ومصیبت و مشکل نباشه-اینجورنیست ک خدا میخواست دنیایی درست کنه ک توش رنج نباشه-درواقع خداوند متعال میخواست چنین دنیای با رنج و مصیبت و قرض رو درست کنه-مگرنه دنیای بدون مصیبتم هست مثه دنیای ملایکه ها
    این دنیارو درست کرده ک انسانها ازبین دو اتش دربیاد و ازملایکه بالا بره....

خدا کار ازدستش در نرفته-پشت همه مشکلات حکمت خوابیده-ادمایی ک اهل معرفتن و میفهمند اول ازهمه ماهیت دنیارو میفهمند-اینجورنیست ک در زنذگی مشکل نداشته باشن مهم اینه ک ادم کاری باخودش بکنه که بازندگی مشکل نداشته باشه-بافلک و ملک و تقدیرات درنیفته اونجوری انسان افسرده نمیشه بلکه اونجوری دربین مشکلات خوشی حس میکنه

بلاها وسختی ها پشتش واقعا حکمت خوابیده ک انسان اهل معرفت میفهمه بنفعشه

انسانی تو بلا نیفته اصلا ازگود خارجه و نمیرسه ب اون بالا-عالم دنیا عالم دنیاست-سختی ها و بلاها عالم دنیارو عالم دنیا کرده-این عالم دنیا باعث امتحانات الهی شده
    امام صادق ع میفرمایند اگر سه تا بلا نبود انسان هیچگاه دربرابر خدا زانو نمیزد:

فقر
    مرگ
    مریضی

پیامبراکرم ص میفرمایند هرکسی بلا نبینه درین دنیا خداوند بهش توجهی نداره
    خلاصه برادر بزرگوار این مشکلاتی ک شما گفتید بنوعی خاصیت دنیاس - انسان بی مشکل مگه داریم ولی کنار اومدن بااین مشکلات هنره-باید ماهربود و ازپسش بربیاد و گاهی اوقات برای رسیدن ب بعضی چیزا بیاد پا روی خوشی ها گذاشت....در خصوص کار چ بسا انسان روی بیاره بکاری ک اصلا علاقه نداره ولی میدونه رزق حلالی ازتوش درمیاد ودرین وادی هم تشکیل زندگی بده-با توکل هرناممکنی ممکن میشه

فقط ناامید نشید-درین وادی کمی خودسازی میتونه ادمو اروم کنه

منم نفسم ازجای گرمی بلند نمیشه فقط سعی کردم عینک دنیاییمو عوض کنم و واقع بین باشم

انشاالله موفق باشید و ازخدا میخواهم عاقبت بخیرمون کنه

درپناه خداباشید
    ویرایش توسط راهیان عشق : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۷:۲۴
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

نوشته
    538
    مورد تشکر
    1,662 پست
    حضور
    13 روز 11 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

الان هم نیرو لازم دارن ، از ما خواهش کردن که حتماً باشین ، نصف اونای که میخواستن برن الان نیستن .... ، نامردیه ماهم عقب بکشیم .

نامردی نیست بعد آموزش و... که روی ما حساب کردن ، بگیم پدر و مادر راضی نیستن ؟
    برادر من تشخیص تکلیف با خود شماست. اصلا الان کسی حتی خود مرجع هم نمی تونه به شما بگه باید بریدیا نرید. چون مرجع اصل حکم را بیان می کنه نه اینکه تکلیف خارجی وبیرونی شما را هم او تشخیص بده. لذا ما اینجا نظر کلی وآنچه مطابق با ادله است را بیان می کنیم. حال شما آموزش دیده اید وباید اعزام بشید مساله دیگری است.

چطور ادعای شیعه بودن کنیم در حالی که دارن عباس ها و حسین ها اونجا میکشن ...

بعضی ها میگن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام ، واقعاً چطور آدم میتونه دلش بیاد اینو بگه ؟ اونجا دارن زن ، بچه و... سر میبرن تجاوز میکنن بعد ما به فکر این باشیم که آسایش کشور و خونه خودمون رو بیشتر کنیم .
    کسی بی تفاوت به این قضیه نیست. مگر اینکه واقعا شرایط را درک نکند. اما به این معنی هم نیست که همه باید آموزش دیده، ندیده، آماده وغیر آماده باید راهی بشند. بله به حسب نیاز ومقابله با دشمن باید رفت وطبق دستور قرآن با یاغی مبارزه کرد. اما اینهم با حساب وکتاب است. تا آنجایی هم که بنده می دانم، الان هزاران نفر برای اعزام بصورت داوطلبانه ثبت نام کرده ودر نوبت هستند. واینطور نیست که امت حزب الله نسبت به این مساله بی تفاوت باشند.

ویرایش توسط کریم : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۹:۵۰

نوشته
    538
    مورد تشکر
    1,662 پست
    حضور
    13 روز 11 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

توجه:
    با عرض سلام محضر همه عزیزان وتشکر از درد ودلهایی که داشتند. بنده دلم نیامد مطالب دوستان با اینکه کاملا خارج از موضوع تاپیک بود حذف کنم. ولی خواهش دارم که دوستان در موضوع تاپیک سخنی اگر دارند بیان بفرمایند. ما هم دعا می کنیم مشکل ازدواج همه جوانان بالاخص دوستان این انجمن سریعتر حل بشه وبا یک فرد مومن وحلال زاده ازدواج کنند.

صفحه 5 از 5 نخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری