صفحه 40 از 40 نخست ... 102030383940
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شمارش معکوس ظهور

نوشته
    42
    مورد تشکر
    70 پست
    حضور
    15 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شمارش معکوس ظهورشمارش معکوس ظهور

شمارش معکوس ظهور

وجود امام غایب علیه السلام نعمتی در دسترس است

اعمش می گوید امام صادق علیه السلام فرمود از زمانی که خداوند آدم را خلق کرده است زمین از حجت خدا خالی نبوده است حجتی که آشکار و شناخته شده است و یا پنهان و ناشناس و تا روز قیامت هم زمین از حجت خدا خالی نخواهد بود و اگر غیر از این بود عبادت خدا انجام نمی‌گرفت سلیمان اعمش می گوید عرض کردم مردم چگونه از امام پنهان از دیده ها بهره مند می شوند حضرت فرمودند همانطور که وقتی خورشید زیر ابرها پنهان است مردم از آن بهره‌مند می‌شوند
    ( بحارالانوار جلد ۵۲ صفحه ۹۲ روایت )

در توقیعی که از ناحیه مقدسه حضرت مهدی علیه السلام به دست محمد بن عثمان خارج شد آمده است چگونگی بهره مند شدن امت از من در دوره غیبت مثل بهره مندی آنها از خورشید استوقتی که ابر ها آن را از دیده ها پنهان میکنند و برای اهل زمین مایه امنیت هستم. همچنان که ستارگان آسمان برای اهل آسمان چنین هستند پس از سوال کردن درباره آنچه برای شما فایده ای ندارد خودداری کنید و در بیش از آنچه مورد نیاز شماست خود را به زحمت نیندازید برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید که فرج شما در آن است (بحارالانوار جلد ۵۲ صفحه ۹۲ روایت ۷)جابر جعفی از جابربن عبدالله انصاری نقل می کند که از پیامبر پرسید آیا شیعیان در دوره غیبت از امام قائم علیه السلام بهره مند می شوند فرمود آری سوگند به آن خدایی که مرا به پیامبری فرستاد از او بهره مند می شوند همانطور که از خورشید پنهان زیر ابرها بهره می‌برند از نور ولایت در دوره غیبت استفاده کرده و به زندگی خود روشنی می بخشند
    ( بحارالانوار جلد ۵۲ صفحه ۹۲ روایت ۸)
    اللهم عجل لولیک الفرج

ویرایش توسط بنده منتظر : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ در ساعت ۱۳:۴۵
    بنویسید به روی لحدم
    من فقط عشق حسین بن علی را بلدم
    ننویسید که او خادم بد عهدی بود
    بنویسید که او منتظر مهدی(عج)​ بود

نوشته
    42
    مورد تشکر
    70 پست
    حضور
    15 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جواز نام بردن از حضرت مهدی علیه السلام در دوره غیبت

عبدالعظیم حسنی از امام جواد علیه السلام نقل می کند که در مورد نامیدن نام حضرت حجت فرمود:ولادتش از مردم مخفی و جسمش از دیده ها غایب و به اسم نامیدنش حرام است و هم نام و هم کنیه پیامبر صلی الله است(وسائل الشیعه جلد ۱۱ صفحه ۴۸۹ روایت ۱۴)در بعضی از نامه های حضرت حجت در جواب به سوالی که از اسم و محل آن امام شده است فرموده اند:اگر اسم را بدانید راز منتشر می‌شود و اگر مکان را کسی بداند به سمت آن سرازیر خواهد شد(بحارالانوار جلد ۵۱ صفحه ۳۳ روایت ۸)در نامه دیگری از آن حضرت آمده استهرکس در مجلس عمومی نام مرا ببرد جدا ملعون است( بحارالانوار جلد ۵۱ صفحه ۳۳ روایت ۹)

مفضل بن عمر می‌گویند بر امام صادق علیه السلام وارد شدم و به ایشان عرض کردم قول داده بودید جانشینان خودتان را به ما معرفی کنید امام فرمود
    امام بعد از من پسرم موسی است و جانشین منتظر محمد بن حسن بن علی بن محمد بن علی بن موسی می باشد( وسائل الشیعه جلد ۱۱ صفحه ۴۹۱ روایت ۲۲ )ابی الجارود از امام باقر علیه السلام از جابر بن عبدالله انصاری نقل می کند که گفت:وارد خانه فاطمه سلام الله علیها شدم در برابرش لوحی قرار داشت که اسامی جانشینان ائمه از نسل فاطمه سلام الله نوشته شده بود تعداد آن‌ها را شمردم دوازده نفر و آخرین آنها حجت بود سه نفر از آنها محمد و چهار نفر علی بودند( وسائل الشیعه جلد ۱۱ صفحه ۴۹۱ ۲۰)

اگر منصفانه و از روی بی غرضی در این روایات دقت شود به این نتیجه خواهیم رسید که منع و تهدیدهایی که از سوی امامان علیه السلام نسبت به نامیدن حضرت به اسم مبارکه وارد شده است مربوط به فاصله زمانی عصر پدر آن بزرگوار تا زمان غیبت است تا این که از توجه بیش از حد مردم و خطرات ناشی از حکومت طاغوتیان محفوظ بماند چنان که در ایام حمل و تولد و خردسالی نیز به همین علت همه چیز مخفی بوده استروایاتی نیز ذکر شد که نام آن حضرت را به صراحت ذکر کرده و اجازه نام بردن داده است گواه این است که آن دسته از روایاتی که از نام بردن نهی کرده درصد بیان حکم تعبدی محض نیست بلکه مقصود همان چیزی است که ما به آن اشاره نمودیم اگرچه علم به حقیقت امور فقط از آن خداوند است.

در ادامه خانه و خانواده صاحب الزمان عج.....

ویرایش توسط بنده منتظر : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ در ساعت ۱۳:۴۸
    بنویسید به روی لحدم

نوشته
    42
    مورد تشکر
    70 پست
    حضور
    15 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شمارش معکوس ظهور

بنویسید به روی لحدم

صفحه 40 از 40 نخست ... 102030383940

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری