نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دوستان مجازی بیشتر به دردتون خوردن یا دوستان واقعی؟

رأی دهندگان
3. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دوستان مجازی

1 33.33%
  • دوستان واقعی

2 66.67%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دوست مجازی و واقعی ...

نوشته
    704
    مورد تشکر
    3,828 پست
    حضور
    5 روز 21 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5

اشاره دوست مجازی و واقعی ...

سلام

یادم میاد یکبار دوستی به من گفت که دنیای مجازی هیچ ارزش ندارد برای دوستی....
    دوستان مجازی با یک کلیک از دست میرند و حرفهاشون دروغه و ....
    ولی از نظر من دنیای مجازی و واقعی دو مقوله جدا از هم هستند که نباید هرگز این دو را وارد هم کرد.... دوستان مجازی گاهی خیلی با ارزش تر از دوستان واقعی هستند و بر عکس ...
    تنها مساله این است که هر دوستی متعلق به فضای خودش است...
    دنیای مجازی بهترین جا برای اشنایی با طرز تفکر انسان های مختلف، بحث و گفت و گو و گاهی شوخی و خنده مجازی است
    ...

نظر شما چیه دوستان؟
    شما دوستان مجازیتونو بیشتر دوست دارید یا واقعی؟
    با کدوماشون راحت ترید؟
    کدوم بیشتر به دردتون خورده؟

به سودای ِ تو مشغولمــ

ز غوغــای ِ جهــان فارغ !

وحشي بافقي

نوشته
    5,259
    مورد تشکر
    10,770 پست
    حضور
    172 روز 12 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    1
    گالری
    18

با نام و یاد دوست

دوست مجازی و واقعی ...

کارشناس بحث: استاد نشاط
    سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

دوست مجازی و واقعی ...

نوشته
    204
    مورد تشکر
    815 پست
    حضور
    8 روز 1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسلام راستش من چون نمیتونستم نظر به یکی از دومورد بدم اینجا حرف می زنم
    اینکه دوست مجازی بهتره یا واقعی بحثی هست
    که کارشناسا البته بهتر میتونن نظر بدن ولی
    به نظر من دنیای واقعی ومجازی اصلا معنی نداره
    چون ما الان اینجا که داریم حرف می زنیم ویا چیزی می نویسیم یا با کسی حرف می زنیم
    واقعیه وطرف صحبت ما یه انسانه که وجود حقیقی داره اون دیگه بستگی به وجدان هرکدوم از ما داره که دروغ بگیم ویا راست وهیچ ربطی به دنیای اینترنت ویا دنیای خارج از اینترنت نداره
    چون بعضی از آدم ها در دنیای خارج از نت هم دروغ گوهای قهاری هستن
    من خودم دوستان خوبی هم در دنیای خارج ازنت وهم دنیای نت دارم ونمیتونم بگم کدوم بیشتر بهم کمک کردن بعضی دوستام تواینجا بهم کمک کردن وبعضی بیرون از اینجا پس این بازم میگم به نظر من به شرافت وانسانیت ماها بستگی داره که چطور خودمون رو به دیگران معرفی کنیم وچقدر واقعی حرف بزنیم...
    باتشکر
    خدامعجزه کرد انسان را آفرید...مامعجزه کنیم انسان بمانیم...

نوشته
    3,276
    مورد تشکر
    17,673 پست
    حضور
    289 روز 11 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    57
    آپلود
    7
    گالری
    67

سلام

دنیای مجازی دو تا مساله داره
    اول اینکه دروغ و دغل توش خیلی زیاده. نمیدونم چرا، ولی واقعیت موجوده.
    دوم اینکه ابزارهای شناخت کمترن و شناخت سخت تر توش به وجود میاد. یعنی حتی اگر دو طرف با صداقت کامل هم با هم رو به رو بشن، باز هم یک مقداری از شخصیت دو طرف رو در ذهن خودشون حدس میزنن. یعنی با تصوری که معلوم نیست خیلی به واقعیت نزدیک باشه از دوستشون دارن دوستی میکنن. و خب این عدم شناخت تا یه جاییه و از یک جایی به بعد، طی یک برخورد شخصیت واقعی دوستشون مثل پتک توی سرشون می خوره. در حالی که هیچکس هم مقصر نیست. و شاید اگه زودتر متوجه تفاوت تصورشون از واقعیت میشدن توقعاتشون کمتر میشد و اینقدر هم مساله ناراحت کننده نمیبود.

این دو موردی که گفتم، هر دوش توی محیط واقعی هم میتونه وجود داشته باشه و وجود داره، اما اولا در محیط مجازی احتمال رخداد بالاتری داره و ثانیا (ثانیا رو یادم رفت. حالا حذفش نمی کنم که اگه بعدا یادم اومد ویرایش کنم)
    به همین خاطر توی دنیای مجازی باید دست به عصاتر حرکت کرد (ولی ما باشتاب تر حرکت می کنیم)

اما یه مساله دیگه ای هم هست که توی روابط ممکنه آدم رو دچار مشکل بکنه و باید بهش دقت بشه
    اینه که سهم هر کس توی زندگیمون چقدره؟ آیا در اختصاص دادن وقت بین آدم های مجازی و واقعی (و حتی بین آدم های واقعی) عدالت رو رعایت می کنیم؟
    آیا محبت و تلاش و توجه و وقت گذاریمون برای کسایی که نقش بیشتری توی زندگیمون دارن، حق بیشتری به گردنمون دارن یا نیاز بیشتری بهمون دارن بیشتره یا برای کسایی که ارتباط گرفتن باهاشون زحمتی نمیخواد، با یه کلیک میتونیم باهاشون حرف بزنیم، بیشتر بهمون خوش میگذره چون کانتکت کمتری باشون داریم، کمتر ازمون طلبکارن، دیرتر نااراحت میشن، خیلی حرفا رو بهمون نمیزنن و...

یعنی خود دوستی که انتخاب می کنیم و اعتمادی که بهش می کنیم یه مساله است، تعادل بین روابط هم یه مساله است.
    حلال کنید...

نوشته
    3,326
    مورد تشکر
    16,767 پست
    حضور
    89 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام .
    ممنون از ایجاد بحث
    خب من منتظر بودم کارشناس محترم تشریف بیارن اما خب حالا که دوستان نظر دادند بنده هم عرض کنم :

برای من دوستان مجازی و واقعی تفاوتی نداره و همونطور که در دنیای واقعی با عده ی معدودی تونستم ارتباط برقرار کنم و به اصطلاح صمیمی باشم در این دنیای مجازی هم فقط تونستم با چند نفر ارتباط خوبی داشته باشم . و به قولی اعتماد کنم و در بیشتر موارد هم اشتباه نکردم . حتی شده به دوست مجازیم بیشتر از واقعی اعتماد کردم و پشیمون هم نشدم چون واقعا دوست خوبی بوده و هست و خواهد بود !
    خاطره های خوب و بد زیاد دارم که فراموش ناشدنی هستند .
    گاهی دوستان مجازی اونقدر در حقم کمک و خوبی کردن که دوستای واقعی نه ! شاید بی خبری از دوستان مجازی واسه م سخت تر باشه از بی خبری از دوستانی که تو واقعیت دارم و این نشون می ده تا چه حد دلهامون به هم نزدیکه و محبت هم رو باور کردیم .
    فضای مجازی به معنای یک فضای پوچ و خالی نیست ! طرف صحبت ما افرادی هستند مثل خودمون که واقعا حضور دارن ... احساس دارن ... اگر بگیم ممکنه دروغ بگن خب تو دنیای واقعی هم این امکان وجود داره ! من باور می کنم مگر اینکه به گونه ای متوجه بشم که دروغ در کار بوده ... سعی دارم خوشبین باشم ... دوست داشته باشم و احترام بذارم .. همونطور که در دنیای واقعی !

دوست مجازی و واقعی ...

" فقط حیدر امیر المومنین است "

6. تشکرها 4

نوشته
    3,211
    مورد تشکر
    9,875 پست
    حضور
    98 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام. این ما هستیم که مفاهیم مجازی و واقعی رو به وجود آوردیم وگرنه احساسش همونه. البته کسی منکر این نیست که در اینترنت دروغ و کلاهبرداری خیلی زیاده. ولی این باور پیش فرض در مورد اینترنت باعث شده که از دروغ و کلاهبرداری های دنیای به اصطلاح "واقعی" که صد ها برابر اینترنت هستش، غافل بمونیم.

من دوستان اینترنتی (مجازی) دارم که از هزاران دوست "واقعی" برام با ارزش تر بودن. چند نفر اهل همین سایت هستن که باهاشون رو در رو هم ملاقات کردم و خیلی هم خوش گذشته. برعکس دوستان "واقعی" هم داشتم که خیلی ازشون در زندگی ضرر دیدم. دوستان اینترنتی داشتم که ساعت ها و شاید روزها پای درد دلم نشستن و راهنماییم کردن. حتی مواقعی شده که واسم کار هم پیدا کردن!!!
    خلاصه مرزی بینشون نیست...مگر اینکه احتیاط نکنیم!

شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

8. تشکرها 4

نوشته
    243
    مورد تشکر
    1,182 پست
    حضور
    8 روز 2 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و احترام
    لازمه داشتن یک دوست خوب شناخت است، انتخاب بدون شناخت کافی و واقعی در انتخاب دوست مشکل ساز می شود. با توجه به اینکه فضای مجازی محیط خیلی حساسی است و بررسی و شناخت دقیق به همین راحتی نیست، لذا در فضای مجازی می توان با خیلی از افراد گفتگو و از تجربیات آنان استفاده کرد در حد یک روابط گفتگویی در برخی از مواقع خیلی خوب هم می شود، ولی باز نیاز به احتیاط هست. در حقیقت می توان با حفظ حریم ها و رعایت آداب و حرمت افراد حتی از فضای مجازی بهترین استفاده را برد، ولی انتخاب دوست واقعی از طریق سایت و فضای مجازی پیشنهاد و توصیه نمی شود(در حد یک فرد هم صحبت و هم بحث میشه بهره برد و مانعی نیست)

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۹:۰۲

10. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری